MENÜ

Kaliforniyum Nedir

Kaliforniyum Nedir ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kaliforniyum Nedir haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 9 Kaliforniyum Nedir haberi bulunmuştur.

Kaliforniyum Nedir Haberleri

Kaliforniyum nedir ve hangi alanlarda kullanılır

Kaliforniyum nedir ve hangi alanlarda kullanılır?

Kaliforniyum, zor bulunması ve kullanım alanının nükleer tesisler olması dolayısıyla yüksek maliyetli ürünler arasında yer alıyor. Nükleer araştırmalar dışında altın ya da gümüş araştırmalarında da kullanılan Kaliforniyum, zaman zaman gündeme gelmektedir. Peki, Kaliforniyum nedir ve kullanım alanları nerelerdir?

21.05.2019Gündem
Adanada ilginç olay ‘Kaliforniyum’ sanılan madde bakın ne çıktı…

Adana'da ilginç olay! ‘Kaliforniyum’ sanılan madde bakın ne çıktı…

Adana'da Suriyeli bir şahsın 20 bin dolara satmaya çalıştığı ve kaliforniyum olduğunu söylediği maddenin Türkiye Atom Enerjisi Kurumu (TAEK) tarafından yapılan incelemesinde reçine olduğu ortaya çıktı. Olayla ilgili maddeyi satmaya çalışan ve ona yardım ettiği öne sürülen iki Türk adli kontrol tedbiriyle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Suriyeli zanlının ifadesinde "Ben onu yedim o kaliforniyum değil" dediği de ortaya çıktı.

21.05.2019Gündem
Kaliforniyum nedir

Kaliforniyum nedir?

Dünyanın en pahalı maddelerinden biri olan ve altın aramada da kullanılan kaliforniyum, basında yer alan haberlerin ardından araştırma konusu oluyor. Doğada bulunmayan bu madde, nükleer araştırmalarda fisyon parçacıkları kaynağı olarak da kullanılıyor. Peki, Kaliforniyum nedir?

18.04.2019Gündem
Adanada kaliforniyum operasyonu Dünyanın en pahalı maddeleri arasında...

Adana'da 'kaliforniyum' operasyonu! Dünyanın en pahalı maddeleri arasında...

ADANA'da, dünyanın en pahalı maddelerinden biri olan ve altın aramada da kullanılan 'kaliforniyum' olduğu öne sürülen kimyasal maddeyi satmaya çalışan 1’i Suriye uyruklu, 3 kişi yakalandı.

18.04.2019Gündem
Kaliforniyum nedir Neden bu kadar değerli

Kaliforniyum nedir? Neden bu kadar değerli?

Ülkemize kaçak yollarla getirilmeye çalışılan kaliforniyum, zaman zaman gündemde yer almaya devam ediyor. Genellikle radyoaktif anlamda kullanılan bu madde, nükleer reaktörlerde anlam kazanmaktadır. Peki, tam anlamıyla kaliforniyum nedir ve neden bu kadar değerlidir? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

13.04.2019Gündem
Niğdede nükleer madde operasyonu Polis ihbar üzerine harekete geçti

Niğde'de nükleer madde operasyonu! Polis ihbar üzerine harekete geçti

NİĞDE’de 'kaliforniyum' adlı kimyasal maddeyi satmaya çalışan Suriye uyruklu 2 kişi, alıcı gibi davranan polisler tarafından suçüstü yakalandı.

28.03.2019Gündem
Kaliforniyum nedir

Kaliforniyum nedir?

Gündemdeki haberler ardından kaliforniyum maddesine ilişkin araştırmalar başladı. Dünyanın en pahalı maddelerinden biri olan kaliforniyum, nükleer silah başlıklarında ve atom enerjisi santrallerinde kullanılıyor. Peki, kaliforniyum nedir?

13.03.2019Gündem
Ankarada nükleer madde operasyonu: Kaliforniyum maddesi ele geçirildi

Ankara'da nükleer madde operasyonu: Kaliforniyum maddesi ele geçirildi

Ankara Emniyeti'nden büyük operasyon... Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçak Suçlarla Mücadele ekipleri, dünyada sadece ABD ve Rusya’nın ürettiği, stratejik ve kullanımı limitli olan yüksek miktarda Kaliforniyum isimli nükleer madde ele geçirdi.

19.03.2018Gündem