MENÜ

Kaliforniya

Kaliforniya ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kaliforniya haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kaliforniya haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.950 Kaliforniya haberi bulunmuştur.

Kaliforniya Haberleri

ABD polisi, ’Trump şeytan’ diyerek üzerine yürüyen şüpheliyi vurdu

ABD polisi, ’Trump şeytan’ diyerek üzerine yürüyen şüpheliyi vurdu

ABD’de 2018 yılında yaşanan ve 48 yaşındaki bir şüphelinin ölümü ile sonuçlanan olayın görüntüleri yayınlandı.

25.05.2019Dünya
ABD polisi, Trump şeytan diyerek üzerine yürüyen şüpheliyi vurdu

ABD polisi, 'Trump şeytan' diyerek üzerine yürüyen şüpheliyi vurdu

ABD'de 2018 yılında yaşanan ve 48 yaşındaki bir şüphelinin ölümü ile sonuçlanan olayın görüntüleri yayınlandı. Olay, Kaliforniya'ya bağlı San Diego şehrinde meydana geldi. ABD medyası, polisin, elinde metal bir çubuk bulunan şüpheliyi durdurmak istediğini ancak şüphelinin araçlarına çubukla vurduğunu; elektro şok tabancası ile de vurulmayan şüpheliye silah çekildiğini duyurdu. Yerel medya, elindeki çubukla polisin üzerine giden ve "Trump şeytan" diye bağıran şüphelinin silahla 2 kez vurulduğunu; hastaneye kaldırılan adamın hayatını kaybettiğini yazdı. San Diego Bölge Polis Ofisi, memurun kendisini savunduğunu belirtti.

25.05.2019Haber
Kaliforniyum nedir ve hangi alanlarda kullanılır

Kaliforniyum nedir ve hangi alanlarda kullanılır?

Kaliforniyum, zor bulunması ve kullanım alanının nükleer tesisler olması dolayısıyla yüksek maliyetli ürünler arasında yer alıyor. Nükleer araştırmalar dışında altın ya da gümüş araştırmalarında da kullanılan Kaliforniyum, zaman zaman gündeme gelmektedir. Peki, Kaliforniyum nedir ve kullanım alanları nerelerdir?

21.05.2019Gündem
Arnold Schwarzeneggere tekmeli saldırı

Arnold Schwarzenegger'e tekmeli saldırı

Ünlü aktör ve eski Kaliforniya valisi Arnold Schwarzenegger, Güney Afrika'da katıldığı bir etkinlikte saldırıya uğradı. Saldırganın, Schwarzenegger'in sırtına tekme attığı görüntüler amatör kameralara yansıdı.

19.05.2019Haber
Arnold Schwarzeneggere tekmeli saldırı

Arnold Schwarzenegger'e tekmeli saldırı

Ünlü aktör ve eski Kaliforniya valisi Arnold Schwarzenegger, Güney Afrika'da katıldığı bir etkinlikte saldırıya uğradı. Saldırganın, Schwarzenegger'in sırtına tekme attığı görüntüler amatör kameralara yansıdı.

19.05.2019Dünya
ABD’de F-16 jeti bir deponun üzerine düştü

ABD’de F-16 jeti bir deponun üzerine düştü

ABD'de bir F-16 jeti, eğitim uçuşu sırasında büyük bir deponun çatısına düştü. Pilot paraşütle atlayarak kurtulurken, depoda ise yangın çıktı.

17.05.2019Dünya
ABDde F-16 jeti düştü, pilot paraşütle atlayarak kurtuldu

ABD'de F-16 jeti düştü, pilot paraşütle atlayarak kurtuldu

ABD’de bir F-16 jeti, eğitim uçuşu sırasında büyük bir deponun çatısına düştü. Pilot paraşütle atlayarak kurtulurken, depoda ise yangın çıktı.Kaza, ABD’nin Kaliforniya eyaletinde yer alan Moreno Valley şehrindeki ‘March Air Reserve Üssü'nde yerel saat ile 1545’te meydana geldi. Yetkililer, pilotun paraşütle atlayarak kurtulduğunu ve önlem olarak hastaneye kaldırıldığını açıkladı. Ayrıca, uçağın düştüğü depoda yangın çıkarken, yakınlarda bulunan bir otoban güvenlik gerekçesiyle geçici olarak kapatıldığı belirtildi. Uçağın düşme anı ise bir aracın yol kamerasınca kaydedildi.

17.05.2019Haber
Çağrıyı yakmayın

Çağrı'yı yakmayın

Yaklaşık üç yıl önce ABD’ye yerleşerek, Meksikalı Evelyn Saldivar ile evlenen 30 yaşındaki Çağrı Üre, 9 Mayıs’ta trafik kazasında yaşamını yitirdi. Meksikalı eş, “Vasiyeti böyleydi” diyerek, Üre’yi krematoryumda yakıp küllerini ABD’ye gömmek için sosyal medyada bağış kampanyası başlattı. Üre’nin Marmaris’teki ailesi ise “Böyle bir vasiyeti yoktu” diyerek, cenazeyi Türkiye’ye getirmek için çabalıyor.

17.05.2019Gündem
Marsta bile canlı kalabilen dünyanın en dayanıklı bitkileri

Mars'ta bile canlı kalabilen dünyanın en dayanıklı bitkileri

Gezegenimizdeki bazı bitkiler o kadar dayanıklı ki, ne oksijensiz kalmaya ne de yakıcı sıcaklara boyun eğiyor.

15.05.2019Teknoloji
Sinemanın efsane yıldızı Doris Day öldü

Sinemanın efsane yıldızı Doris Day öldü

 Sinemanın altın çağının yıldızlarından Doris Day, 97 yaşında hayata veda etti. Ünlü oyuncunun adını taşıyan vakıftan yapılan açıklamaya göre Day, zatürree nedeniyle yaşamını yitirdi.

13.05.2019Keyif
Son dakika... ABDli ünlü sanatçı hayatını kaybetti

Son dakika... ABD'li ünlü sanatçı hayatını kaybetti

ABD'li ünlü oyuncu ve şarkıcı Doris Day 97 yaşında hayatını kaybetti.

13.05.2019Dünya
Atmosferdeki karbondioksit en yüksek seviyede

Atmosferdeki karbondioksit en yüksek seviyede

Atmosferdeki karbondioksit gazı en yüksek seviyesine ulaşarak rekor kırdı.

13.05.2019Dünya
OPPOdan Android Qda Google ile ortaklık

OPPO'dan Android Q'da Google ile ortaklık

OPPO, Android Q beta programında Google ile ortalık gerçekleştirdi.

13.05.2019Teknoloji
Üniversitede ‘KARMA Gerçeklik Laboratuvarı’ açıldı

Üniversitede ‘KARMA Gerçeklik Laboratuvarı’ açıldı

İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle üniversitede kurulan ‘KARMA Gerçeklik Laboratuvarı’ hizmete açıldı. Laboratuvarda, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik teknolojileriyle nesnelerin interneti, biyosensörler, dijital ikiz, 3B ortamlar, fotogrametri gibi etkileşimli tasarım araç ve kavramları kullanılarak yeni nesil ara yüzler geliştirilecek; araştırmalar yapılacak ve bu alanda uzmanlar yetiştirilecek.

10.05.2019Eğitim
Koç Üniversitesi KARMA Gerçeklik Laboratuvarı açıldı

Koç Üniversitesi KARMA Gerçeklik Laboratuvarı açıldı

Bilimde mükemmeliyet merkezi olmak amacıyla eğitim faaliyetlerini sürdüren ve bu amaçla kurduğu laboratuvar ve araştırma merkezleriyle bilimin farklı alanlarında araştırmalar yürüten Koç Üniversitesi, sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçeklik (AR) teknolojilerini birleştiren KARMA Gerçeklik Laboratuvarı’nı hizmete açtı.

10.05.2019Teknoloji
Lise öğrencisi ağaç titreşiminden enerji üretti

Lise öğrencisi ağaç titreşiminden enerji üretti

Küresel çapta önemli bilim organizasyonlarından ‘Science Fair’in bu yılki yarı finalistleri seçildi. Türkiye’den lise öğrencisi Tuan Dolmen de ‘Enerji Üretmek İçin Ağaçların Titreşimlerini Toplamak Üzere Tasarlanmış Dijital Tarım Modülü’ projesiyle seçilen 100 finalistten biri oldu. Mayısta 100 projenin 20 finalisti belirlenerek Kaliforniya’da ağırlanacak.

9.05.2019Eğitim
ABDdeki üniversitelerde rüşvet skandalı

ABD'deki üniversitelerde rüşvet skandalı

Kaliforniya'da bir veli, oğlunun Georgetown Üniversitesine sporcu statüsünde kabul edilmesi için, Gordon Ernst adlı tenis antrenörüne 400 bin dolar rüşvet ödediğini itiraf etti.

8.05.2019Dünya
İkinci düello Almanca oldu

İkinci düello Almanca oldu

Avrupa Parlamentosu (AP) seçimleri yaklaşırken Muhafazakar Hıristiyan Demokrat partilerin (EVP) liste başı adayı Manfred Weber ile Avrupa Sosyal Demokratlar’ın adayı Hollandalı Frans Timmermans ikinci düelloya Almanca çıktılar.

8.05.2019Avrupa
Google I/O başlıyor İşte tanıtılacak sürpriz yenilikler

Google I/O başlıyor! İşte tanıtılacak sürpriz yenilikler

Google'ın her yıl düzenlediği geliştirici etkinliği Google i/o, 7-9 Mayıs tarihleri arasında Kaliforniya'da gerçekleştirilecek. Google'ın telefondan, işletim sistemine pek çok ürününü yenilemesi bekleniyor.

7.05.2019Teknoloji
Googleın yeni telefonunun özellikleri belli oldu

Google'ın yeni telefonunun özellikleri belli oldu

Google Pixel 3a XL'nin kutusuna ait bir görüntü internete sızdı. Görüntüye bakıldığında ise cihazın özelliklerinin bazıları netleşmiş oldu.

6.05.2019Teknoloji
Google i/O başlıyor Dünya devinin sürprizleri ne olacak

Google i/O başlıyor! Dünya devinin sürprizleri ne olacak?

Google'ın her yıl düzenlediği geliştirici konferansı Google i/o, bu sene de 7-9 Mayıs tarihleri arasında ABD'nin Kaliforniya eyaletinde gerçekleştirilecek. Şirketin büyük sürprizlerini dünyaya duyurması beklenirken, etkinliğin hemen öncesinde bu sürprizlerin neler olabileceğini masaya yatırdık.

6.05.2019Teknoloji
Gurbette çocuk büyüten anneler anlatıyor: Hem huzur hem hüzün, hem özgürlük hem özlem, hem rahatlık hem mücadele...

Gurbette çocuk büyüten anneler anlatıyor: Hem huzur hem hüzün, hem özgürlük hem özlem, hem rahatlık hem mücadele...

Yurtdışında yaşayan kadınların dayanışma platformu, ‘Göçmen Anneler’ Facebook grubu, iki yaşında...

Dişi devrimin mimarları: Madonna ve Beyonce

Dişi devrimin mimarları: Madonna ve Beyonce

Beyoncé’nin tanrısal ‘Homecoming’ belgeseli, Madonna’nın son single’ıyla aynı güne denk geldi. Bu iki efsanevi kadın dünyayı yerinden oynatan, statükoyu sarsan, kuralları baştan yazan dişi devrimin mimarları. Onlarla aynı devirde yaşama şansına şükürler olsun!

28.04.2019Hürriyet Pazar
ABDde kızamık salgını alarmı

ABD'de kızamık salgını alarmı

ABD'nin birçok eyaletinde devam eden kızamık salgını nedeniyle Kaliforniya eyaletinin Los Angeles kentinde iki üniversitede en az bin öğrenci ve personelden bazıları karantinaya alınırken, bazıları evlerine gönderildi.

27.04.2019Dünya
ABDde bir kişi aracını Müslüman sandığı yayaların üzerine sürdü

ABD'de bir kişi aracını Müslüman sandığı yayaların üzerine sürdü

ABD'nin Kaliforniya eyaletinde Irak gazisi bir sürücünün İncil okumasına giderken kaldırımda, Müslüman olduğunu düşündüğü yayaların üzerine aracını sürdüğü belirtildi.

27.04.2019Dünya
BLIZZCON bu yıl gümbür gümbür geliyor

BLIZZCON bu yıl gümbür gümbür geliyor!

Blizzard Entertainment’ın her sene Blizzard oyunlarını sevenler için düzenlediği dev etkinlik, bu yıl 1-2 Kasım tarihlerinde ABD’nin California eyaletinde yer alan Anaheim Convention Center’da gerçekleşecek.

26.04.2019eSpor
Blizzcon için geri sayım başladı

Blizzcon için geri sayım başladı

Tüm dünyadaki Blizzard fanlarının heyecanla bekledikleri BlizzCon 2019 fuarı, bu yıl 1-2 Kasım tarihlerinde Kaliforniya’da bulunan Anaheim Convention Center’da gerçekleşecek. Birbirinden heyecanlı oyunlar, eSpor karşılaşmaları ve cosplay gösterilerine ev sahipliği yapacak fuarda Blizzard Entertainment ayrıca geliştirdiği oyunlarla ilgili en yeni haberleri paylaşıyor olacak. Etkinlik biletleri 4 Mayıs Cumartesi ve 8 Mayıs Çarşamba olmak üzere iki farklı günde satışa sunulacak.

26.04.2019Teknoloji
İnsanlık dışı olay Canlı canlı çöpe attı

İnsanlık dışı olay! Canlı canlı çöpe attı

Geçtiğimiz günlerde yaşanan insanlık dışı olay sosyal medyada büyük tepkiye yol açtı.

22.04.2019Dünya
Dünya Günü nedir Dünya Günü o olay ardından ortaya çıktı

Dünya Günü nedir? Dünya Günü o olay ardından ortaya çıktı

Bugün, 1970 yılında başlatılan, çevresel bayram olarak da bilinen Dünya Günü’nün 49. Yıl dönümü. Dünyadaki 190 ülkede geçerli olan Dünya Günü, bu yıl Google tarafından da unutulmadı. Bu anlamlı gün, ömrü insan faaliyetleri tarafından tehdit edilen dost canlılara dikkat çekilmek amacıyla ilan edildi. İşte, Dünya Günü’nün tarihiyle ilgili detaylı bilgi

22.04.2019Gündem
Oktay Sinanoğlu: Milli kültür ve bilime adanan ömür

Oktay Sinanoğlu: Milli kültür ve bilime adanan ömür

Hayatını bilime ve milli kültüre adayan, 26 yaşında "Dünyanın en genç profesörü" unvanını alan ve Türk Einstein olarak anılan Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu, ölümünün 4. yılında anılıyor.

19.04.2019Teknoloji
Kaliforniyum nedir

Kaliforniyum nedir?

Dünyanın en pahalı maddelerinden biri olan ve altın aramada da kullanılan kaliforniyum, basında yer alan haberlerin ardından araştırma konusu oluyor. Doğada bulunmayan bu madde, nükleer araştırmalarda fisyon parçacıkları kaynağı olarak da kullanılıyor. Peki, Kaliforniyum nedir?

18.04.2019Gündem
Adanada kaliforniyum operasyonu Dünyanın en pahalı maddeleri arasında...

Adana'da 'kaliforniyum' operasyonu! Dünyanın en pahalı maddeleri arasında...

ADANA'da, dünyanın en pahalı maddelerinden biri olan ve altın aramada da kullanılan 'kaliforniyum' olduğu öne sürülen kimyasal maddeyi satmaya çalışan 1’i Suriye uyruklu, 3 kişi yakalandı.

18.04.2019Gündem
Siber saldırıların yarattığı hasar yaklaşık 3 trilyon dolar

'Siber saldırıların yarattığı hasar yaklaşık 3 trilyon dolar'

Biznet Bilişim Genel Müdürü Yokuş, siber güvenlik yatırımlarının yüzde 22 seviyesine ulaştığını belirterek, "Bunu tetikleyen siber saldırılar. Siber saldırıların yarattığı hasar yaklaşık 3 trilyon dolar." dedi.

16.04.2019Teknoloji
Herkes orada... Coachella çıkarması

Herkes orada... Coachella çıkarması!

1999 yılından beri Kaliforniya'nın İndio Bölgesi'nde düzenlenen Coachella Festivali başladı.

16.04.2019Magazin
Antarktikadan toplanan meteoritler NASA yolcusu

Antarktika'dan toplanan meteoritler NASA yolcusu

Antarktika'da uzay bilimleri alanında çalışmalar yapan akademisyen Mehmet Yeşiltaş, kıtadan topladığı meteoritlerin ilk incelemesini 22-26 Nisan'da Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansında (NASA) yapacak.

16.04.2019Teknoloji
Pulitzer Ödülleri sahiplerini buldu

Pulitzer Ödülleri sahiplerini buldu

Dünyanın en önemli gazetecilik ödülleri arasında gösterilen Pulitzer Ödülleri'ni kazananlar açıklandı.

16.04.2019Dünya
İlaydaya veda... Gözyaşları sel oldu

İlayda'ya veda... Gözyaşları sel oldu

Üniversite öğrenimi için bulunduğu Amerika Birleşik Devletleri'nde trafik kazasında hayatını kaybeden İlayda Kozak'ın (26) cenazesi, İzmir'de gözyaşları arasında toprağa verildi. İlayda'nın tabutunun üzerine sevdiği çiçekler mimoza ve papatya konuldu.

15.04.2019Gündem
Kaliforniyum nedir Neden bu kadar değerli

Kaliforniyum nedir? Neden bu kadar değerli?

Ülkemize kaçak yollarla getirilmeye çalışılan kaliforniyum, zaman zaman gündemde yer almaya devam ediyor. Genellikle radyoaktif anlamda kullanılan bu madde, nükleer reaktörlerde anlam kazanmaktadır. Peki, tam anlamıyla kaliforniyum nedir ve neden bu kadar değerlidir? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

13.04.2019Gündem
Uzmanlar uyarıyor: Biyometrik güvenlik yeterli değil

Uzmanlar uyarıyor: Biyometrik güvenlik yeterli değil

Yüz tanıma yazılımı gibi biyometrik teknolojilerin bir doğrulama yöntemi olarak hızla yaygınlaşması, siber suçluların ilgisini çekmeye devam ediyor.

12.04.2019Teknoloji
Tekstil fabrikasındaki işini bıraktı Solucan gübresiyle kendi işinin patronu oldu

Tekstil fabrikasındaki işini bıraktı! Solucan gübresiyle kendi işinin patronu oldu

MANİSA’nın Kırkağaç ilçesinde yaşayan Yücel Küçükkansız (33), tekstil farikasındaki işini bırakıp ’Kaliforniya solucanı’ üretimine başladı. Kendi işinin patronu olan Küçükkansız, 6 ayda 3 ton solucan gübresi üretmeye başladı.

8.04.2019Ekonomi
NASA robot arı yaptı, astronotların peşinden ayrılmayacak

NASA robot arı yaptı, astronotların peşinden ayrılmayacak

NASA, astronotların işlerini daha da kolaylaştırmak adına Twitter hesabı üzerinden arı robotlarının duyurusunu yaptı. Renkleriyle arıyı andırdığı için bu isimde çağrılan bu robotların birincil görevi uzay istasyonunda görevde olan astronotlara yardımcı olmak.

5.04.2019Teknoloji
MIT, Çin teknoloji şirketleri Huawei ve ZTE ile ilişkilerini kesti

MIT, Çin teknoloji şirketleri Huawei ve ZTE ile ilişkilerini kesti

ABD'nin önde gelen üniversitelerinden Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT), Çin teknoloji firmaları Huawei ve ZTE ile tüm araştırma ve finansman bağlantılarını sonlandırdığını açıkladı.

5.04.2019Teknoloji
Gaziantepli kadın girişimciden 9 ülkeye yazılım ihracatı

Gaziantepli kadın girişimciden 9 ülkeye yazılım ihracatı

Gaziantep'te 13 yıl önce 30 metrekarelik ofiste çalışmalarına başlayan kadın girişimci, geliştirdiği yazılımları 9 ülkeye ihraç etmeye başladı.

1.04.2019Teknoloji

Yazar Sonuçları

Bir tarafta cağ kebabı diğer tarafta güveç

İstanbul Havalimanı’nda 4 bin 200 metrekarelik alanda onlarca restoran işleten BTA’nın lezzetlerini tattım. Şirketin CEO’su Sadettin Cesur, TAV Kurumsal İletişim Direktörü Bengi Vargül ile bir ziyafet turu yaptık. Mükemmel bir ziyafet zinciri oluşturulmuş. Gerçekten yeni havalimanının zenginliği olmuş. Tadında Anadolu’dan Japon mutfağına ne ararsanız var. Üstelik lezzetler dorukta.

1.05.2019

500 bin dolarlık kolyeyle geliyor

Malum bu rap dünyasında zenginlik, gösteriş, parayı pula öne çıkarma, olanı gösterme modası çok fazla...

18.04.2019

Hamileliğin kuralları!

İkizler bebeklerine hamile olan Pelin Akil, kocası Anıl Altan ile dans ettiği videoyu paylaşınca eleştiri yağmuruna tutuldu.

16.04.2019

Elektronik aspirin

Günümüzde teknoloji, hayatımızın hemen hemen her alanında kullanılıyor. Ev eşyaları, arabalar, akıllı telefonlar ve daha nicesinde teknolojiyle iç içeyiz. Hatta teknolojiyi ilaç dolaplarında bile görmek artık mümkün.

14.04.2019

Nisan bereketiyle geliyor

Doğayla birlikte içimizin de kıpır kıpır olduğu günlerdeyiz. Nisan ayı renkleri ve güzelliği kadar etkinlik bereketiyle de kapımızda. Yemek, müzik, dans, karnaval, hareket… Seyahate çıkmak için bahane yaratmak isterseniz, bu ayın takvimini gözden geçirin.

2.04.2019

Los Angeles 1. bölüm - Sağlık şehrinde lezzet turu

Dünyanın sağlık açısından herhalde en saplantılı kenti olan Los Angeles’ta üç gün geçirdim. Aç kalmadım hatta çok memnun ayrıldım. Gittiğim restoranlardan üçünü hemen yazdım, haftaya iki lokanta daha anlatacağım.

31.03.2019