MENÜ

Kahve Ve Çikolata

Kahve Ve Çikolata ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kahve Ve Çikolata haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.514 Kahve Ve Çikolata haberi bulunmuştur.

Kahve Ve Çikolata Haberleri

Kahve’nin dünyası büyüyor

Kahve’nin dünyası büyüyor

Dünyanın 6’ncı, Türkiye’nin en büyük kakao üreticisi olan Altınmarka Şirketler Grubu’nun bünyesinde hızla büyüyen  ‘Kahve Dünyası’ 5 yıl içinde dünyanın en büyük kahve zincirlerinden biri olmayı hedefliyor. Kahve Dünyası Genel Müdürü Kaan Altınkılıç, “Şu an yurtdışında 11 mağazamız var. Çin’de 100 mağaza açacağız, Amerika’ya gireceğiz.  Her yıl yüzde 30-40 büyüyoruz” dedi.

27.07.2018Ekonomi
AK Partiden CHPye bayram ziyareti... OHAL konuşuldu

AK Parti'den CHP'ye bayram ziyareti... OHAL konuşuldu

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, olağanüstü hale sıcak bakmadıklarını belirterek, "Türkiye'nin bir an önce olağanüstü halden kurtularak, normal düzene geçmesi gerekiyor. Umarım 19 Temmuz'da biten olağanüstü halin süresi uzatılmaz" dedi. AK Parti Ankara Milletvekili Alparslan ise, "Temennimiz, bu mücadelenin net bir şekilde nihayetlenmesi ve olağanüstü hali gerektirecek tedbirlere ihtiyaç duyulmaması ancak bu ihtiyacın varlığı olduğu sürece, bu konuda devletin ortaya koyacağı mücadelenin etkinliğinin sağlanabilmesi açısından da belki bir ihtiyaç olacaktır" ifadelerini kullandı.

26.06.2017Gündem
Kahve ve çikolatayı ayrılmaz ikili olarak görenler için

Kahve ve çikolatayı ayrılmaz ikili olarak görenler için

Damağa değmeden önce kokusuyla da cezbeden ikilidir kahve ve çikolata... Bu ikili için akla ilk gelen mizansen ise sıcacık kahveyi yudumlarken yenilecek baştan çıkarıcı çikolatadır. Biz, senaryomuzda, bu muhteşem ikilinin rollerinin değiştirdik. Leziz çikolatanızı yudumlarken yanına kahveli tatlılarınızı yemeniz için menüler hazırladık.

23.02.2017Lezizz Menüler
Çikolata aşıkları için İstanbul’un en iyi 10 adresi

Çikolata aşıkları için İstanbul’un en iyi 10 adresi

Diyetlerin düşmanı, kadınların yemek konusundaki en zayıf noktası olan çikolatayı en lezzetli eşleştirmelerle sunarak adeta işini sanata çeviren çikolatacıların en iyi 10 adresi bu listede!

Temizle proteini bitir Alzheimer’ı

Temizle proteini bitir Alzheimer’ı

İlaçlarla beyinde bazı proteinlerin birikmesi önlenebilir ya da temizlenebilirse, Alzheimer’a karşı büyük bir zafer kazanılacak. Uzmanlarsa bu konuda iyimser. Bazılarına göre, 2020’lerden itibaren Alzheimer tedavisi bulunabilecek...

16.11.2016Gündem
Soyluların asil şehri: Antigua / Guatemela

Soyluların asil şehri: Antigua / Guatemela

Bir ülkenin yıllarca başkentliğini yapacak kadar önemli bir yere sahipken çevresindeki yanardağ lavlarından ve art arda gelen depremlerden yok olan bir şehir Guatemala'nın Antigua şehri.İşte size ilginç bir seyahat rotası: Antigua / Guatemela

11.11.2016Seyahat

Metro Çinli dev Alibaba ile ortaklığa gidiyor

Alman perakende devi Metro, Çinli e-ticaret sitesi Alibaba’yla işbirliğine gittiğini açıkladı.

9.09.2015Ekonomi
Haber İngiliz gazeteci Helena Smithin ayağına geldi

Haber İngiliz gazeteci Helena Smith'in ayağına geldi

Geçen günlerde İstanbul-San Francisco seferini yapan Türk Hava Yolları’nın TK79 sefer sayılı uçağı, sahipsiz bir cep telefonu yüzünden Polonya’nın başkenti Varşova’ya acil iniş yapmıştı. 332 yolcu taşıyan uçağa acil iniş sırasında savaş uçakları eşlik ederken, o anlar, uçakta bulunan Guardian gazetesinin Yunanistan, Türkiye ve Kıbrıs muhabiri Helena Smith tarafından haberleştirildi.

3.08.2015Dünya
Yaşar Birleşik Pazarlama Kahve Dünyası işbirliği

Yaşar Birleşik Pazarlama Kahve Dünyası işbirliği

ÖNDE gelen satış ve dağıtım şirketlerinden olan Yaşar Birleşik Pazarlama, dağıtım portföyüne Kahve Dünyası ürünlerini de ekledi.

7.07.2015Ege
Uzmanlardan Türkiye için iyi haber: Türk reflüsü daha zararsız

Uzmanlardan Türkiye için iyi haber: Türk reflüsü daha zararsız

Hem dünyada hem de Türkiye'de çok yaygın bir hastalık. Reflünün yıllardır uzun vadede kanser yaptığı bilim dünyası tarafından konuşuluyor. Ancak Türk doktorlardan iyi haber var, "Türk toplumunun reflüsünün kansere dönüşme olasılığı az."

30.05.2015Sağlık
Akaryakıtta yüzde 25 indirim uyguladı kuyruk sahile ulaştı

Akaryakıtta yüzde 25 indirim uyguladı kuyruk sahile ulaştı

Artan vergiler sonrası dünyanın en pahalı akaryakıtının satıldığı Türkiye’de ‘indirim’ kampanyaları yoğun ilgi görüyor.

30.09.2012Ekonomi
Çikolata hem çocuksu hem seksidir

Çikolata hem çocuksu hem seksidir

Yılbaşında Nestle Türkiye CEO’su olarak atanan Reinhold Jakobi, eşi ve iki küçük kızıyla birlikte geldiği İstanbul’un keyfini çıkarıyor. Jakobi ailesi bizi evlerinde kahve ve çikolata seçeneği bol bir kahvaltıda ağırladı.

15.09.2012Seyahat
Dondurma üretmeye başladı online satışa da geçecek

Dondurma üretmeye başladı online satışa da geçecek

Kahve ve çikolata zinciri Kahve Dünyası, İstanbul Kemerburgaz’da yaklaşık 15 milyon liralık yatırımla yılda 3 bin tonluk üretim kapasitesine sahip tesis açarak, dondurma üretimine başladı.

27.04.2012Ekonomi
Protein diyetlerine dikkat

Protein diyetlerine dikkat

Genetik etkenler, kullanılan ilaçlar, yetersiz su içmek… Böbrek taşlarının oluşumuna pek çok etken yol açsa da, tüketilen besinlerin türü de ayrı bir önem taşıyor. Örneğin kilo vermek için uygulanan hayvansal proteinden zengin, karbonhidratdan düşük diyetler böbreklerde taş oluşumunu kolaylaştırıyor!

14.03.2012Sağlık
Şarap kahve ve çikolata yalanı

Şarap kahve ve çikolata yalanı

İçerdiği anti-oksidanlar nedeniyle kalbe iyi geldiğine inanılan şarap, kahve ve çikolatanın aslında öyle olmadığı ortaya çıktı.

20.05.2010Gündem
Şarap, kahve ve çikolata kalp sağlığına faydasız

Şarap, kahve ve çikolata kalp sağlığına faydasız

Avustralya’da yapılan bir araştırma, içerdikleri anti-oksidanlar nedeniyle kalbe iyi geldiğine inanılan şarap, kahve ve çikolatanın aslında bu tür bir faydası olmadığını ortaya koydu.

17.05.2010Dünya
Her köşe başında bir kahve dükkanı

Her köşe başında bir kahve dükkanı

Önceleri sadece Türk kahvesi ve neskafeyi biliyorduk. Şimdi latte’den espresso’ya cappucino’dan frappucino’ya her çeşit kahveye aşinayız. Kahvenin çayın tahtını sallamasının en büyük sebebi Türkiye’nin hemen her köşesine yayılmış kahve zincirleri.

6.11.2008Kelebek
Kahve kralı Klaus Jacobs öldü

Kahve kralı Klaus Jacobs öldü

Almanya kökenli milyarder iş adamı Klaus J. Jacobs, hayatını kaybetti.

11.09.2008Gündem
Seks, kahve ve çikolata dünyadaki en güzel üç şey

Seks, kahve ve çikolata dünyadaki en güzel üç şey

Prada, Issey Miyake ve Kenzo gibi dev markalara tasarım yapan Karim Rashid, Gaziantep’ten 90 ülkeye ihracat yapan Şölen’e çikolata tasarlayacak. İkram çikolatası tasarlayacak olan Rashid "Şu ana kadar dünyada çok banal kalmış çikolata pazarı bundan sonra tasarıma odaklanabilir, yeni çikolata çağı açılabilir" dedi.

14.01.2007Ekonomi
Ata’nın dedesine sunduğu mönü Kral’ı duygulandırdı

Ata’nın dedesine sunduğu mönü Kral’ı duygulandırdı

Cumhurbaşkanı Sezer, İsveç Kralı Gustaf’ın dedesi Prens Gustaf Adolf için 3 Ekim 1934’te Köşk’te verilen yemeğin mönüsünün davetiyesini bastırdı. Bu sürpriz Kral Gustaf ve Kraliçe Silvia’yı çok mutlu etti.

30.05.2006Gündem
Hamilelere kafein uyarısı

Hamilelere kafein uyarısı

Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılan araştırmada, günde 300 miligramdan fazla kafein tüketen hamile kadınların bebeklerinin yeterince gelişmediği ortaya çıktı. Araştırmada günde 300 miligramdan fazla kafein tüketen annelerin bebeklerinin 300 miligramdan daha az kafein tüketen annelerin bebeklerinden 128 gram daha düşük ağırlıkta doğduğu belirlendi.

23.02.2006 Kelebek
‘Otomat korkusu’ gerçek oldu

‘Otomat korkusu’ gerçek oldu

Almanya'da bazı Türkler, 2 Euro yerine aynı büyüklükteki 1 YTL'yi kullanarak sigara, kahve ve çikolata veren eski otomatları boşaltmaya başladı.

21.01.2005Gündem
Gümrüksüz alışverişe büyük ilgi

Gümrüksüz alışverişe büyük ilgi

Atatürk Havalimanı'nda yer alan gümrüksüz eşya satış mağazalarından (Duty Free-Shop), bu yıl içinde 1 milyon 512 bini Türk olmak üzere toplam 2 milyon 750 bin yolcu alışveriş yaptı.

28.11.2003Gündem

Yazar Sonuçları

Reflüm var ne yapayım?

Reflü deyince, doktorların da reflü mağdurlarının da aklına ilk gelen şey hemen bir ilaca sarılmak oluyor. Ama bu şekilde sorun çözülmüyor. Yapılması ve yapılmaması gerekenler neler, merak ediyorsanız buyurun...

21.06.2018

ATO Başkanı Baran tek tek yanıt verdi

Hürriyet Ankara’da “Kalem sizin söz sizin” diyerek yola çıkan bu köşe... 1 Kasım 2013’ten beridir kentlinin sesi olmanın yanı sıra ‘okur ile yönetici’ buluşmalarına da aracılık ediyor.

4.06.2017

Bir esnafın ATO isyanı!

Ankara’da, 18-21 Mayıs tarihlerinde ATO Congresium’da düzenlenen ‘Kahve ve Çikolata Festivali’nin girişinde yaşadıklarını ve şikâyetini yazan okurumuz Mehmet Değirmenci’nin iletisi şöyle:

1.06.2017

4 mühim yorgunluk sebebi

Yorgunluk sık görülen bir sorun olsa da siz onu her zaman hafife almayın. Şiddeti ve sıklığı giderek artan yorgunluk şikayetinin, ciddi bir sağlık sorununa işaret edebileceğini unutmayın. Yorgunluğunuza kilo kaybı, iştah azalması, ateş, terleme, bulantı, ishal gibi belirtilerden biri veya birkaçı eşlik ediyorsa lütfen vakit kaybetmeden bir doktorla görüşün! Çünkü...

25.01.2017

Midenin kapısı arıza yapınca...

Kapak-kapı sistemi, “beden” diye özetlediğimiz ve üzerine ruhumuzu eklediğimiz o muhteşem yapının da önemli yapılanmalarından biri. Midenizle yemek borusu arasında da enteresan bir kapak sistemi var ve o tam bir “teknoloji” harikası! Bozuldu mu sindirimde işler karışıyor. Gastritten reflüye, ülserden kanamaya bir sürü sorun ortaya çıkabiliyor. En sık görüleniyse “reflü!” diye özetleneni.

10.07.2015

Hocam biz bu çocuklara ne yedireceğiz

Gün geçmiyor ki yeni bir sağlığa zararlılar listesi açıklanmasın. Sakızdan sucuğa, baldan bademe neredeyse her üründe hayal kırıklığı... Anneler ve bir kısım babalar kara kara çocuklarına ne yedireceğini düşünüyor. İstanbul Medipol Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Muazzez Garipağaoğlu’na anlattırdık.

11.05.2012

Kahve ve çikolata kalbe faydalı mı?

Avustralya’da yapılan son bir çalışma, çikolata ve kahvenin zannedildiği kadar ciddi bir kalp yararının olmadığını gösterdi

19.06.2010

Dudaklar bu yaz pembe tonlarında

Ünlü markaların 2009 yaz koleksiyonlarını sergiledikleri moda başkentlerinde, makyaj renkleri de olabildiğince canlı tonlarıyla karşımıza çıkıyor.

5.02.2009

Sütlü tatlı-pastayla 40 milyon YTL’yi buldu, çikolataya soyundu

70 yıl önce İzmir’de tek dükkanla iş hayatına başlayan Özsüt Muhallebicisi, artık 40 milyon YTL cirolu ve 140 şubeli bir dev oldu. Özsüt’ün kurucusu İbrahim Urlulu, önümüzdeki yıl hem el yapımı çikolata işine girecek, hem de Fransız kahve zinciri Cafes Richard’ı Türkiye’ye getirecek.

19.10.2008

Markalar arası adalet

Lois Jones’un yazmış olduğu "İngiltere’nin en büyük ’low- cost’ (düşük maliyetli) havayolu EasyJet’in öyküsü"nü okuyorum. Bu bir bakıma EasyJet’i kuran Yunanlı işadamı Stelios Haji-Ioannnou’nun da hayat öyküsü.

1.04.2006

Ağanın şeyi üstüne...

BİLİYORUM, bugün lafa nereden girsem keçiden çıkacağım. Hani kesilmekten kaçarken denize düşüp boğulan keçiden... Ya da kaçmasın diye önceden arka bacakları kesilen boğadan...

22.01.2005

Kilo med- cezirlerine dikkat

Sürekli kilo alıp veriyorsanız, sağlıklı kiloya ulaşıp onu sürdürmekte ilk kez zayıflamaya çalışan bir kişiden daha fazla zorluk yaşamazsınız.

7.08.2004