MENÜ

Kadir Gecesi Ne Zaman

Kadir Gecesi Ne Zaman ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kadir Gecesi Ne Zaman haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kadir Gecesi Ne Zaman haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 557 Kadir Gecesi Ne Zaman haberi bulunmuştur.

Kadir Gecesi Ne Zaman Haberleri

Protesto hakkımız engellenemez

Protesto hakkımız engellenemez

Türkiye’de toplum kamplaşıyor, tribünler de toplumu izliyor. Gezi olayları etkisiyle siyasetle iç içe geçen futbol seyircisi yeni sezon öncesi çeşitli baskılara da göğüs germek ve hakkını aramak zorunda.

10.08.2013Gündem
Caz dünyasının yıldızları 23. Akbank Caz Festivali’nde buluşuyor

Caz dünyasının yıldızları 23. Akbank Caz Festivali’nde buluşuyor

Türkiye’nin en uzun soluklu festivallerinden biri olan Akbank Caz Festivali, 23. yılında yine dopdolu bir program ile kapılarını açıyor. Dünya çapında caz yıldızlarına ev sahipliği yapan festival bu yıl, 25 Eylül-12 Ekim 2013 tarihleri arasında üç hafta boyunca şehri cazın farklı renkleriyle kucaklayacak.

15.08.2013Kelebek
30 soruda yargı savaşı

30 soruda yargı savaşı

“Sakın şu sıralar Emniyet, Yargı kurumlarının koridorlarında dolaşmaya kalkmayın. Yerdeki cam kırıkları batabilir. Ayağınız kayabilir. Birbirlerine attıkları eşyalar suratınıza gelebilir. Güvenli bir yere gidip cenin vaziyeti alın ve tehlikenin geçmesini bekleyin… Sonra kim kazandıysa gelip sizi bulacak zaten!”

30.12.2013Dünya
Başbakan: Montaj, dublaj sizin işiniz

Başbakan: Montaj, dublaj sizin işiniz

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, mitinglerinde saatler öncesi veya kalabalık dağıldıktan sonra çekilen fotoğrafların sosyal medyada dolaşıma sokulduğunu belirterek, "Sonra montaj diyorlar. Montaj, dublaj sizin işiniz. Burada montaj, dublaj yok. Burada Başbakan ve onu bağrına basan millet var. Burada muhabbet, muhabbetin gerçek fotoğrafı var" dedi.

6.03.2014Gündem
Üç ayrı bölgede 3 siyasi karakter

Üç ayrı bölgede 3 siyasi karakter

Marmara diye bilsek de 2 ayrı, hatta 3 ayrı sosyolojik ve ekonomik bölge konuşuyoruz. Birincisi elbette İstanbul, her şeyiyle ayrı bir bölge sayılmayı hak eden metropol. İkincisi sanayi havzasına dönüşmüş Kocaeli, Bursa, Sakarya... Üçüncüsü de tümüyle farklı sosyolojik ve siyasi özellikleri olan Trakya. Trakya’da kendisini dindar olarak tanımlayanlar % 61, Doğu Marmara’da % 70. Başını örtmeyen kadınlar Trakya’da % 35, Doğu Marmara’da % 26. Trakya nüfusunun % 72’si yine Trakya doğumlu iken bu rakam Doğu Marmara’da % 56. Doğu Marmara şimdiye dek yoğun göç almış, Trakya henüz büyük iç göç dalgasıyla karşılaşmamış.

14.04.2014Gündem
Ramazanda Cinsellik Kuralları

Ramazanda Cinsellik Kuralları!

Cinsel birliktelik sevap alınacak bir ibadettir diyen İlahiyatçı Ali Rıza Demircan, Ramazanda cinsel ilişki ile ilgili soruları cevapladı...

7.07.2014Aşk
Başbakan Erdoğandan açıklamalar

Başbakan Erdoğan'dan açıklamalar

Başbakan ve cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin grup toplantısında konuştu. Toplantı merhum gazeteci Savaş Ay’ın yıllar önce SSK hakkında yaptığı ve dönemin SSK Genel Müdürü Kemal Kılıçdaroğlu’nun da konuk olduğu A Takımı programının arşiv görüntüleriyle başladı. Erdoğan yaptığı konuşmada, "Elbette muhabbetimiz başka kürsülerde devam edecek. Bugün belki de son kez buradan hitap ederken sürç lisan ettiysek affola. İstemeden kırdığımız üzdüğümüz kardeşlerimiz varsa hepsinin haklarını helal etmelerini istiyorum." dedi.

22.07.2014Gündem
Emre Belezoğlu: Herkes bize karşı farklı oynayacak

Emre Belezoğlu: Herkes bize karşı farklı oynayacak

Fenerbahçe'nin milli futbolcusu Emre Belezoğlu, her takımın kendilerine karşı farklı oyun sergileyeceğinin net olduğunu belirterek, ligin en büyük favorisi olduklarını herkese göstermek istediklerini söyledi.

23.07.2014Futbol
Ben hafızım dedi. Hafız olmadığı belli…

'Ben hafızım dedi. Hafız olmadığı belli…'

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu Kayseri'de basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

24.07.2014Gündem
Yonca Evcimik:Devlet büyüklerine söyledim, fırça yedim, iki gün sonra Gezi oldu

Yonca Evcimik:Devlet büyüklerine söyledim, fırça yedim, iki gün sonra Gezi oldu!

Son dönemde "Gezi'dekiler sarhoştu" sözleri nedeniyle eleştirilerin odağında olan Yonca Evcimik, "Devlet büyüklerimizle hayvan hakları yasasıyla ilgili bir toplantımız vardı. O gün internette yapılacak şeyin maketi yayınlanmıştı. Sadece Taksim Parkı var dedim ve insanlar orada nefes alabiliyorlar. Devlet büyükleri bana bilgisizce konuştuğumu söylediler. Üzerine fırça yedim. İki gün sonra Gezi başladı" diyor.

28.07.2014Magazin
Cumhuriyetin 91’inci yılında  91 sembol kadın

Cumhuriyetin 91’inci yılında 91 sembol kadın

Türkiye Cumhuriyeti bugün 91’inci yaşını kutluyor. Bu kutlu günde tarihte iz bırakan ‘Cumhuriyet kadınları’nı hatırlıyoruz. Sanatta, sporda, siyasette hep öncü oldular. Kimi bilimde çığır açtı, kimi söylediği şarkıyla gönlümüzde taht kurdu. Ülkemizi ileriye taşıdılar. İşte Cumhuriyet’in sembolü 91 kadın...

29.10.2014 Hayat
Cumhuriyetin 91’inci yılında  91 sembol kadın

Cumhuriyetin 91’inci yılında 91 sembol kadın

Türkiye Cumhuriyeti bugün 91’inci yaşını kutluyor. Bu kutlu günde tarihte iz bırakan ‘Cumhuriyet kadınları’nı hatırlıyoruz. Sanatta, sporda, siyasette hep öncü oldular. Kimi bilimde çığır açtı, kimi söylediği şarkıyla gönlümüzde taht kurdu. Ülkemizi ileriye taşıdılar. İşte Cumhuriyet’in sembolü 91 kadın...

29.10.2014Hayat
Üç (3) Aylar ne zaman başlıyor Ramazan ne zaman başlıyor

Üç (3) Aylar ne zaman başlıyor? Ramazan ne zaman başlıyor?

Üç aylar ne zaman başlıyor? Hangi tarihte Regaip Kandili kutlanacak gibi sorular sorulmaya başlandı. Regaip Kandili bu sene 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram ile aynı güne denk geldi. İslam aleminin en önem verdiği 3 aylar bugün itibariyle başladı. Bu mübarek ayların (Üç Aylar) başlama tarihleri ve 2015 yılı Regaib Kandili ne zaman olacağı merak konusu oldu. Peki Ramazan ayı ne zaman başlıyor ve Ramazan Bayramı ne zaman? İşte detaylar...

20.04.2015Gündem
Regaip Kandili nedir

Regaip Kandili nedir?

İslam dünyasını ve hepimiz yakından ilgilendiren Üç aylar ve Kandiller 2015 yılında ne zaman başlıyor? 20 Nisan günü Recep ayıyla birlikte üç aylarda başlamış oldu. Receb ayının ilk Cuma gecesine Regaib gecesi denir.

23.04.2015Gündem
Miraç kandilinde yapılacaklar (En güzel Miraç kandili mesajları)

Miraç kandilinde yapılacaklar (En güzel Miraç kandili mesajları)

Bugün Miraç kandili. İslam'a göre Hz. Muhammed'in göğe yükseldiği gün olarak bilinen Miraç kandilinde ne yapılmalı? İşte Miraç kandili duaları ve Miraç kandili mesajları.

15.05.2015Kelebek
Ramazan ne zaman başlayacak İftar ve sahur vakitleri

Ramazan ne zaman başlayacak? İftar ve sahur vakitleri

11 ayın sultanı Ramazana çok kısa bir süre kaldı. 17 Haziran'ı 18'ine bağlayan gece sahur yapılacak ve 18 Haziran Perşembe akşamı yılın ilk orucu açılacak.

16.06.2015Kelebek

Bin aydan daha hayırlı: Kadir Gecesi (Kadir Gecesi mesajları)

Bu gece, 'Bin aydan daha hayırlı' olan Kadir Gecesi. Kadir Gecesi mesajları ve Kadir Gecesi'nin önemi nedir? İşte en güzel Kadir Gecesi duaları.

13.07.2015Kelebek

Yazar Sonuçları

İşçi Partisi’nden nefret ederim

28 Şubat günü Milli Güvenlik Kurulu kararları tepemize bir balyoz gibi inmişti.

4.08.2013

Ben izindeyken...

Murat Karayılan koltuğunu Cemil Bayık’a bıraktı. Böylece ne olmuş oldu?

19.08.2013

Lanetlediğiniz insan camiye gelebilir mi

KURMEL Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Necati Kurmel, Genel Korrdinatörü Atilla Alptekin ve Ekonomi Müdürümüz Sefer Levent’le birlikte Akmetal ile Pınar Madencilik’in işletmelerini gezdikten sonra Aladağ’dan Adana’ya geçerken ilçe merkezindeki caminin minaresinin alt bölümüne asılı iki yeşil ışıklı tabela dikkatimi çekti.

22.08.2013

Yine kokmaya başladık

Çünkü gece belli bir saatten sonra mekanlarda önce tek tük sonra ikişer üçer sigara içilmeye başlanıyor.

7.02.2014

Sosyete bu aralar neden Peru’ya akın ediyor?

Eskiden kendimizi kötü hissedince ıhlamur kaynatırdık, fakat bugünlerde ‘sosyete’ ıhlamur niyetine Ayahuasca çayı içer olmuş.

27.04.2014

Oruç (Savm/Siyam)

Oruç ayındayız. Oruç, Farsça'dan dilimize geçmiş bir kelime.

5.07.2014

Özge ve Engin ve o bildik hikaye

Onlarla Londra’daki bir ödül törenine davetli olarak gitmiştik.

2.09.2014

Kan davası ve çapraz ateşten nasıl kurtuldu

O şarkılarıyla Türkiye’yi tespih yapmış sallarken, biz de aslında yaşam öyküsüne çok benzeyen konuların anlatıldığı dizileri ekranlarda reyting şampiyonu yaptık. Çünkü tıpkı bahsettiğim dizilerin senaryosundaki gibi onun hikayesinde de ağalar, aşiretler, çocuk gelinler, kan davaları var... Henüz 6 yaşındayken üzerlerine tam 167 kalaşnikof mermisi sıkılmış. “Bizi annemin duaları kurtardı” diyor o günü anlatırken... Yaşadığı travma, bütün ilkokul yılları boyunca uğraşacağı bir kekemelik illeti bırakmış diline. Ama mücadele ruhu da sinmiş genlerine. Hiç vazgeçmemiş hayattan. Artık hepimiz tanıyoruz onu, ismi Ferman Toprak... Pek bilmediğimiz perde arkasında kalan bir hikayesi var Ferman’ın. İşte o arabesk film tadındaki hayatı...

29.11.2014

Kadir Gecesi sadece Müslümanlara değil bütün insanlığa rahmettir

Bu gece bütün Müslümanlar için çok özel anlamlar taşıyan Kadir Gecesi... Kimileri yedi cami gezip dua edecek, kimileri Eyüp Sultan gibi, Yuşa Hazretleri gibi kutsal mekânları ziyaret edecek. Ancak dini konularda maalesef bilgi fakiri olan benim ezberimde ise tek bir cümle var Kadir Gecesi’yle ilgili; “Bin aydan hayırlıdır...”

12.07.2015