MENÜ

Kadir Gecesi Ne Zaman

Kadir Gecesi Ne Zaman ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kadir Gecesi Ne Zaman haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kadir Gecesi Ne Zaman haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 552 Kadir Gecesi Ne Zaman haberi bulunmuştur.

Kadir Gecesi Ne Zaman Haberleri

‘Arkamdan ağlamayın derdi’

‘Arkamdan ağlamayın derdi’

Cem Yılmaz'ın tedavisi için yarıştığı lösemi hastası Elif yaşam mücadelesini kaybederken acılı baba kızının son isteğinin simit ve şeker olduğunu söyledi.

9.03.2010Kelebek
Piyasa için 11.00 çok erken, 01.00 çok geç

Piyasa için 11.00 çok erken, 01.00 çok geç!

“Eller havaya”nın yeni mabedi Harbiye’deki Piyasa. Ufacık tefecik, içi dolu turşucuk bir mekan ama Demet Akalın’dan Hande Yener’e, Oray Eğin’den Armağan Çağlayan’a, Seda Sayan’dan Saba tümer’e kadar kimi ararsanız orada. Peki ortam nasıl? Düşün peşime, kapıdan giriyoruz.

23.04.2010Kelebek
Safiye Soyman’ın gözyaşları

Safiye Soyman’ın gözyaşları

ÜNLÜ şarkıcı Safiye Soyman gazeteci Bilal Özcan’ın sunduğu pazar günleri Kanaltürk’te yayınlanan “Laf Aramızda” programının çekimlerinde gözyaşlarını tutamadı.

13.08.2010Kelebek
Akşehir’den Uşak’a Büyük Zafer’in izinde

Akşehir’den Uşak’a Büyük Zafer’in izinde

Büyük Taarruz’un coğrafyasını tanımak, izini sürmek isteyenler, bunu kronolojik bir sırayla yapabilir. Rota, taarruz hazırlıklarının yürütüldüğü Akşehir’deki Batı Cephesi Karargahı binasından başlayıp, esir Yunan Komutanların Mareşal Mustafa Kemal huzuruna çıkarıldıkları Uşak’taki tarihi eve kadar uzanabilir. Büyük Taarruz ile Başkomutan Meydan Muharebesi arasındaki olayların coğrafyası, Konya (Akşehir), Afyon (Şuhut, Merkez, İscehisar, Sincanlı, Sinanpaşa), Kütahya (Dumlupınar, Gediz) ve Uşak’tan oluşur.

22.08.2010Gündem
Bülent Arınç Mardinde

Bülent Arınç Mardin'de

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “Şu anda Türkiye dış ekonomik krizin etkisinden en kolay kurtulan, bunu en az hisseden ülke olmuştur” dedi.

31.08.2010Gündem
Ülker’le Antik el ele verdi Kuran-ı Kerim’in ilk nüshaları sergisini Mısır’a kaptırmadık

Ülker’le Antik el ele verdi Kuran-ı Kerim’in ilk nüshaları sergisini Mısır’a kaptırmadık

Türk ve İslam Eserleri Müzesi’ndeki elyazması Kuran’ı Kerim’in ilk nüshalarının da yer aldığı 300’e yakın eser, “1400. Yılında Kuran Sergisi”yle ilk kez sergilenecek. Ülker ve Antik A.Ş.’nin desteğiyle 1 milyon lira bütçeyle gerçekleştirilen sergi, Kuran’ın indirildiği Kadir Gecesi’nde açılacak. Antik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Artam, “Sergiyi Mısır istiyordu” dedi.

31.08.2010Ekonomi
Ic Ege’den Medine’ye Islamiyet yolculugu

Ic Ege’den Medine’ye Islamiyet yolculugu

SELMAN el- Farisi, bir Mecusi olarak büyüdü; lakabından da anlaşılacağı gibi İranlıdır, İsfahan’dan olduğu belirtilir. En güçlü rivayete göre, ilk gençliğinde çiftliklerinin yakınındaki bir kilisede tanıştığı kişilerin etkisiyle Hıristiyan oldu. Babasının tepkisi üzerine evden kaçtı, Hıristiyan tüccarlarla Şam’a gitti. Ardından aralarında Anadolu kentlerinin de olduğu pek çok yerde aldığı eğitimle Hıristiyan teoloji konusunda yetkinleşti.

3.09.2010Gündem
1400üncü yılında Kuran-ı Kerim

1400'üncü yılında Kur'an-ı Kerim

Türk İslam Eserleri Müzesi'ndeki, “1400. Yılında Kur'an-ı Kerim“ isimli serginin açılışına, Kültür ve Turizm Bakanı Ertugrul Günay ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu da katıldı.

4.09.2010Gündem
Petrol, saltanatınızı korumak için değil

Petrol, saltanatınızı korumak için değil

Başbakan Erdoğan, İslam ülkelerinin sel felaketine uğrayan Pakistan’a yeteri kadar yardım yapmadığını belirterek, “Bu petrol size bir nimet. Saltanatınızı korumak için değil. Biz bunu Pakistan için kullanmayacağız da ne zaman kullanacağız?” dedi.

5.09.2010Gündem
Haddi de hukuku da bilin artık

Haddi de hukuku da bilin artık

Başbakan Tayyip Erdoğan, “Yargıyı siyasallaştırıyor’ iddiasıyla vesayet düzenlerini sürdürmek isteyenlere, yargının demokratikleşmesine direnenlere, gerçek demokrasi nedir gösterelim diyoruz. Yürütmeye seçim yasaklarını hatırlatıp, kendileri ‘hayır’ propagandası yapan yargı bürokrasisi artık haddini de, hukukunu da bilsin istiyoruz” dedi.

7.09.2010Gündem
Takımda beni Rijkaard istemedi

"Takımda beni Rijkaard istemedi"

Takımı şampiyon yaptıktan sonra 2. adam ol dediler kabul etti. Ancak yine de Rijkaard ‘Ekipte istemiyorum’ deyince görevden alındı.

28.10.2010Futbol
Esada sert mesaj

Esad'a sert mesaj

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Suriye'de akan kanlar dursun istiyorum. Zulümle abad olunmaz. Zulümle abad olmaya gayret edenler, akıttıkları kanda boğulurlar. Aynı şekilde Libya için dua ediyoruz. Libya'daki tüm kardeşlerimiz de o arzuladıkları güne an be an yaklaşıyorlar. Temenni ederim ki, bu bayram Libya'daki kardeşlerimiz için de barışın, birlikteliğin, beraberliğin adeta taçlandığı bir bayram olsun” dedi.

23.08.2011Gündem
Bahşiş, yalnız uyuyanlar için

Bahşiş, yalnız uyuyanlar için

Türkçe öykünün günümüzdeki en önemli ismi Cemil Kavukçu’nun, “Yalnız Uyuyanlar İçin” öyküsü ramazan davulcusu Hasan Uyar ve oğul Davut Uyar’ın “varlığı/yokluğu” üzerinden bir anımsatmadır anlayana.

24.08.2011Gündem
En mübarek gece

En mübarek gece

Ramazan, oruç ayıdır... Ramazan, Kuran ayıdır... Ramazan, şükür ayıdır... Ramazan, tövbe ayıdır... Ramazani’tikâf yani tefekkür ve Allah ile halvet olma ayıdır... Ramazan, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ni içinde saklayan bir aydır.

25.08.2011Gündem
İspanya’nın rahipleri Medine’ye neden geldi

İspanya’nın rahipleri Medine’ye neden geldi

Evliya Çelebi 1671 yılında çıktığı hac yolculuğuyla ilgili yazdıklarında, Şam Halifesi Nureddin Şirin’in (1118-1174) Hz. Muhammed’le ilgili hayli ilginç olan rüyasına yer verir.

26.08.2011Gündem
Ece, Kadir Gecesi arayıp özür diledi

Ece, Kadir Gecesi arayıp özür diledi

Aslında özel hayatıyla gündeme gelmekten, sansasyonel olaylara adının karışmasından hiç hoşlanmıyor; ama elinde değil! Eski sevgilisi Davut Güloğlu ile eski dostu Ece Erken’in birlikteliği yüzünden gözler sık sık ona çevriliyor. Bugüne kadar hep ketum davranan, bu konuyla ilgili fikir beyan etmekten kaçınan Yeliz şar, sonunda kontrollü de olsa suskunluğunu bozdu.

14.09.2011Kelebek
Beşiktaş ırkçılık yapmaz

Beşiktaş ırkçılık yapmaz

Beşiktaş'ın eski futbolcusu Pascal Nouma, Galatasaray maçında ırkçılık yapıldığı yolundaki iddialara ''Ben de o maçı izledim. Beşiktaş camiası ırkçılık yapmaz. Zira, Beşiktaş'ın rengi siyah-beyaz'' dedi.

23.11.2011Futbol
Çarşı sessiz kalmaya karşı

Çarşı sessiz kalmaya karşı

Beşiktaş'ın arkasındaki en büyük destek olan taraftar grubu “Çarşı”, takımlarına verdiği desteğin yanı sıra ülke ve dünya gündeminde olan olaylara karşı da sessiz kalmıyor.

13.01.2012Futbol
İsrail İranı bu yıl vuracak

"İsrail İran'ı bu yıl vuracak"

“İsrail, İran’ı vuracak mı?” Uluslararası kamuoyunu uzun bir süredir meşgul eden bu soru New York Times Magazine’in bu haftaki kapak konusu oldu.

30.01.2012Gündem
Bu kez gerçekten öpüştüler

Bu kez gerçekten öpüştüler

Başrollerini Engin Akyürek ve Beren Saat'in paylaştığı 'Fatmagül'ün Suçu Ne'nin yeni bölüm fragmanı yayımlandı.

14.02.2012Gündem
Bu kez gerçekten öpüştüler

Bu kez gerçekten öpüştüler

Başrollerini Engin Akyürek ve Beren Saat'in paylaştığı 'Fatmagül'ün Suçu Ne'nin yeni bölüm fragmanı yayınlandı.

16.02.2012Gündem
Hac başvurusu 1 milyon 300 bini buldu

Hac başvurusu 1 milyon 300 bini buldu

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, hac için şu ana kadar 1 milyon 300 bin başvuru olduğunu, bunlardan ancak 100 binine yanıt verebildiklerini söyledi. Görmez, okullarda başlayacak din derslerine ilişkin olarak ise, "Din İşleri Kurulumuz, bu konudaki soruları yanıtlıyor" dedi.

16.04.2012Gündem
Bağıştan CHP ve BDPye suçlama

Bağış'tan CHP ve BDP'ye suçlama

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, “Bu ülkenin Kürt vatandaşlarının en büyük düşmanı PKK terör örgütüdür, BDP'dir. Bunu son görüntü ortaya koymuştur” dedi.

19.08.2012Gündem
İranın ABD ile savaşı farkında olmadığımız bir dijital savaş

İran'ın ABD ile savaşı farkında olmadığımız bir dijital savaş

Çoğunluk İran'ı ABD'nin veya İsrail'in vuracağını beklerken, iki taraf arasında Türk kamuoyu ve medyasının gözünden kaçan bir dijital savaş yaşanmaktadır.

8.11.2012Teknoloji
FIRSATLAR DİYARI TÜRKİYE

FIRSATLAR DİYARI TÜRKİYE

Dünyanın en büyük gayrimenkul fuarlarından, MIPIM’de bu yıl ‘Onur Ülkesi’ Türkiye oldu.

8.03.2013Advertorial
Klasik müziğin en eğlenceli hali: Hayvan Karnavalı

Klasik müziğin en eğlenceli hali: Hayvan Karnavalı

Borusan Quartet, BİFO Solistleri, piyanist Ferhan ve Ferzan Önder kardeşler, Saint Saens’ın ‘Hayvanlar Karnavalı’nı Memet Ali Alabora’nın anlatımıyla seslendirecek. Gösterinin ilki 21 Nisan 2013 Pazar günü 16.00’da, ikincisi 22 Nisan Pazartesi akşamı 20.00’de Süreyya Operası’nda yapılacak. Sanatçılarla gösteri hakkında sohbet ettik.

19.04.2013Kelebek
Vali Mutlu ve Başkan Topbaştan Gezi Parkı hakkında açıklama

Vali Mutlu ve Başkan Topbaş'tan Gezi Parkı hakkında açıklama

Taksim Gezi Parkı'ndaki gelişmelerle ilgili olarak Vali Hüseyin Avni Mutlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş açıklama yaptı.

1.06.2013Gündem
Kılıçdaroğlundan önemli açıklamalar

Kılıçdaroğlu'ndan önemli açıklamalar

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Başbakan Erdoğan'ın danışmanının "Erdoğan'ı yedirmeyiz" sözlerini eleştiren Kılıçdaroğlu, "Çubuk kraker mi yedirmezsin sen" dedi. İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları:

4.06.2013Gündem
Yasak olan resmin kendisi değil

Yasak olan resmin kendisi değil

Kuran-I Kerim’de putperestlerin çok şiddetli azaplara çarptırılacağını söyleyen pek çok ayet bulunmakla birlikte, resim yapımının aleyhinde herhangi bir ayet mevcut değildir.

1.08.2013Gündem
Bugün Kadir Gecesi

Bugün Kadir Gecesi

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, "Zalimlerin hak ve hukuk tanımayan, azgınlaşan ve şımaran iradelerine karşı tavır almak, kısacası insanlığın barış ve huzuru için hayrın anahtarı şerrin kilidi olmak, yeryüzündeki bütün Müslümanların sorumluluğudur" değerlendirmesinde bulundu.

3.08.2013Gündem
Başbakandan önemli açıklamalar

Başbakan'dan önemli açıklamalar

Başbakan Erdoğan, Küçükçekmece Belediyesi'nin "Arenamega" adlı gösteri ve sanat merkezinin açılış töreninde yaptığı konuşmada Türkçe isim vurgusu yaptı. Başbakan, Arenemega isminin değiştirilmesini ve Türkçe bir isim konmasını istedi.

3.08.2013Gündem
Uzun Ramazan

Uzun Ramazan

İlk kez 10 yaşlarında oruç tuttuğumu anımsıyorum.

3.08.2013Gündem
Protesto hakkımız engellenemez

Protesto hakkımız engellenemez

Türkiye’de toplum kamplaşıyor, tribünler de toplumu izliyor. Gezi olayları etkisiyle siyasetle iç içe geçen futbol seyircisi yeni sezon öncesi çeşitli baskılara da göğüs germek ve hakkını aramak zorunda.

10.08.2013Gündem

Yazar Sonuçları

Gönül muhabbet ister, Ayhan Işık bahane

Ayhan Işık’ın ölüm sebebine dair komplo teorileri say say bitmez.

21.06.2010

Dünya ve Türkiye’de starlar ‘Kök Hücre’ ile gençleşiyor

Yazları Çeşme ve İzmir’de, kışları ise New York’ da yaşayan bir arkadaşım ve ailesiyle buluştuk.

18.09.2010

Romantik bir solcunun portresi Ahmet Kaya

Balzac’ın “Gizli Başyapıt” eserinin kahramanı Frenhofer, “bir türlü anlaşılamayan ve bunun sonucu intihar eden” bir ressamdı. Hikâyesini Hürriyet’te yazmış ve şöyle bitirmiştim: “Frenhofer karakterini yaratan Balzac, bugün Paris’te Pere Lachaise Mezarlığı’nda yatıyor; biraz ilerisinde bizden iki ‘Frenhofer’ uyumaktadır: Ahmet Kaya ve Yılmaz Güney!” Ölümünün 10’uncu yılında Ahmet Kaya yine gündemde. Peki bugün Ahmet Kaya’yı ne kadar anlayabiliyoruz?..

20.11.2010

Gökçek mi Topbaş mı daha beceriklidir

“TAKSİ şoförüyüm. Ankara’da 7700 taksi var, bildiğim kadarıyla; 600 tane de kapalı-yapılı taksi durağı-yazıhanesi bulunuyor.

2.02.2011

Barış için büyük koalisyon: Yavuz Bingöl-Özhan Eren

ÖNCEKİ gün yazdım, “Açıkhava’da hep aynı yıldızlar mı geçit yapacak” diye.

Ardından da “alternatif yıldızlar” kadromu açıkladım.

22.06.2011

Vitali Bey’e saygı

HAYATIMIZIN özel günlerinde Vitali Bey’in katkılarını hiç düşündünüz mü? Birçoğumuzun özel günlerine Vakko’dan alınan bir hediye eşlik etmiştir.

15.12.2011

Engelsiz spor, engelli ulaşım nedeni olmamalı…

Merhabalar sevgili okurlar. Geçtiğimiz Cuma günü Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce düzenlenen, kas hastalıkları ile ilgili bir toplantıya katıldım. Bu günkü yazımı bu toplantı ile ilgili izlenimlerime ayırmayı planlamıştım. Ancak İstanbul’da iki Pazar arka arkaya kapanan yollar bu planımı biraz ertelemeye yöneltti beni.

6.05.2012

Çok iyi gidiyor Bican, rahatladık

ÇİLLER çok neşelidir ve coşkuyla konuşur:

16.07.2012

Cumhur balosunda bir eksik

GÖZLERİM önceki akşam Çankaya Köşkü’ndeki törende Bülent Arınç’ı aradı.

30.10.2012

Yaşasın! Kocamın metresi olmaya gidiyorum

Bugün benim doğum günüm, röportaj-möportaj yok, ben de yokum…

8.12.2012

Erdoğan genel af için kamuoyu oluşturuyor

TSK’nın terör örgütü olmadığını Erdoğan asker tutuklamaları başladıktan neredeyse üç yıl sonra söylüyor. Son üç yıldaki her Askeri Şûra’da ‘Önce yargıda aklansınlar, sonra terfi olurlar’ diyen kişi, birdenbire “Başta Başbuğ olmak üzere diğer generallerimizin hiçbirini terör örgütü lideri yapanı tarih affetmez”, “Neden tutuklu yargılıyorsun, yurtdışındayken uçağa atlayıp mahkemeye gelen generallerimiz oldu” noktasına nasıl geliyor?

2.02.2013

Bu fırsatı kaçırmayın!

Bugün çok özel bir günü ve geceyi (Kadir Gecesi) yaşayacağız. Bu, bedeni ve ruhu yeniden inşa etmek, eksiği gediği telafi edip kırılıp döküleni onarmak için önümüze konulan altın bir fırsat.

2.08.2013

Affetmek isteyenlere

Şu dünyada en zifir ruh karanlığını affedemeyenlerde gördüm.

4.08.2013

İşçi Partisi’nden nefret ederim

28 Şubat günü Milli Güvenlik Kurulu kararları tepemize bir balyoz gibi inmişti.

4.08.2013