MENÜ

Kadir Gecesi Ne Zaman

Kadir Gecesi Ne Zaman ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kadir Gecesi Ne Zaman haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kadir Gecesi Ne Zaman haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 557 Kadir Gecesi Ne Zaman haberi bulunmuştur.

Kadir Gecesi Ne Zaman Haberleri

Chamberlain olma

Chamberlain olma

Bayram sohbetinin 3. konuğu Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Deniz Baykal, Hürriyet Ankara Temsilcisi Enis Berberoğlu ve CHP muhabiri Okan Konuralp’in sorularını yanıtladı. AKP’nin terörle mücadeleyi, "PKK’yı idare ederek yürüttüğünü" ileri süren Baykal, Hitler’e karşı teslimiyetçi politika izleyen İngiliz Başbakanı Chamberlain’ın tavrını örnek gösterdi...

24.10.2006Gündem
73 şairden Hranta ortak şiir

73 şairden Hrant'a ortak şiir

Türkçe’nin 73 şairi, öldürülen gazeteci Hrant Dink’in ardından dizelerini buluşturdu.

22.02.2007Gündem
Başbakan Erdoğan, Malatyalılar Gecesine katıldı

Başbakan Erdoğan, Malatyalılar Gecesi'ne katıldı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Zincirlikuyu'daki Karayolları'na ait arazinin satışına dikkati çekerek, “Böyle birçok yerler var. Onları zaman içinde aynı şekilde halledeceğiz” dedi.

12.03.2007Gündem
Mahkumların internet keyfi

Mahkumların internet keyfi

Telekom Şanlıurfa İl Müdürlüğü, mahkumların internetten yararlanmasını sağlamak amacıyla cezaevine geçici bilgisayar laboratuvarı kurdu.

8.05.2007Gündem
Sohbetlerin hikmeti

Sohbetlerin hikmeti

Ege Kültür Vakfı Başkanı Azra İnmeler, "Değişen koşullar eski ramazan alışkanlıklarını ortadan kaldırdı. Sahura kadar yapılan sohbetler toplumsal dayanışmayı ve birlikteliği güçlendiriyordu. Bunları dinleyen çocuklar da büyük dersler alırdı" dedi.

17.09.2007Ege
Allah’ı seviyorum sanırdım

Allah’ı seviyorum sanırdım

Sevmek çok zor ama bir o kadar da şerefli bir duygudur. Zordur, çünkü sevmek, sevilenle seven arasında menfaate dayalı olmayan bir ilgiyi gerektirir. Karşılıklı fedakárlığı, vefayı gerektirir. Cefaya karşı sabrı, sert rüzgárlara karşı dağılmamayı gerektirir. Sevmek, sevileni kırmamayı, ona karşı yanlış yapmamayı, kendi isteklerini sevilenin isteklerine tercih etmemeyi gerektirir.

7.10.2007Gündem
Ateşin düştüğü yerden

Ateşin düştüğü yerden

Hakkari'deki hain pusuda şehit edilen vatan evlatları memleketleri Eskişehir, Aydın, Afyon, Yozgat, Ordu, Adıyaman, Kars, Kırıkkale, Bursa ve Gaziantep'i yasa boğdu.
Ancak binlerce kişi acısına tuz bastı ve tüm dünyaya birlik olduğunu göstermek için şehit cenazelerine koştu.
İşte ateşin düştüğü yerden canlı yayın...

23.10.2007Gündem
Polatın ödülünü Fenerbahçeli Sümer verdi

Polat'ın ödülünü Fenerbahçeli Sümer verdi

Mersin Valiliği ve Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin önderliğinde Mersin Gazetesi'nin organize ettiği 'Sporun Zirvesi 2007' kapsamında 4'üncüsü düzenlenen 'Sporda Vefa ve Dostluk Gecesi'nde yılın spor adamlarına ödül verildi.

18.12.2007Futbol
Terim’den 2 yeni aday

Terim’den 2 yeni aday

Çarşamba günü yapılacak özel prova için Fatih Terim, G.Saraylı Mehmet Topal ile OFTAŞ’tan Remzi Giray Kaçar’ı ilk kez milli takıma çağırdı.

1.02.2008Futbol
A Milli Takım yarın toplanıyor

A Milli Takım yarın toplanıyor

(A) Milli Futbol Takımı, İsveç ile 6 Şubat Çarşamba günü yapacağı özel maç için yarın İstanbul'da toplanacak.

2.02.2008Spor Arena
Şiirin mahcup prensi

Şiirin mahcup prensi

Güzel insan, usta gazeteci ve çelebi şair Ünal Ersözlü, yeni kitabındaki tek ırmak şiirde, yaşamını, kavgasını, aşklarını ve özlemlerini bizimle paylaşıyor. Ege'nin "Mahcup Şiir Prensi"ni kutluyorum.

12.04.2008Ege
New Yorkta Türk günü yürüyüşü yapıldı

New York'ta Türk günü yürüyüşü yapıldı

ABD'nin New York kentinde Türk-Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) tarafından düzenlenen 27. geleneksel Türk Günü Yürüyüşü ve festivali, çok büyük bir katılımla ve coşku içinde kutlandı.

25.05.2008Dünya
Sevenleri Sunayı anlattı

Sevenleri Suna'yı anlattı

Sinema ve tiyatro oyuncusu Suna Pekuysal, dün hayata veda etti. Sevenleri, hayranları, arkadaşları onu hep gülüşüyle anıyor... 2000 yılında vefat eden eşi tiyatrocu Ergun Köknar'la ise çok ilginç bir evlilik öyküleri var. İşte o evliik öyküsü:

23.07.2008Gündem
Issızlıktaki ses BOZCAADA

Issızlıktaki ses BOZCAADA

Varalım hele, görelim hele...
Karanlık zamanları, korsan günlerini düşünüp kendinizi ürküntüye vuracak olursanız yalnız Bozcaada’da değil, hiçbir adada işiniz olamaz! Ada yalnızlık demektir çünkü. Ada ıssızlık demektir. Fırtınanın ufukları tuttuğu, bulutların oynaş kaynaş olduğu günlerde unutulmak demektir, "ıssızlığın ortasında" tek başına kalmak demektir. Tersinden bakacak olursanız, ada, ıssızlıktaki ses demektir. Tıpkı Bozcaada gibi. O ıssızlığa varmanızı ve uzak seslerin tadına bakmanızı dilerim.

14.09.2008Seyahat
Yoksulun bayram ihtiyacı polisten

Yoksulun bayram ihtiyacı polisten

Vatandaşın can ve mal güvenliğini sağlamak için gece gündüz kendi canını tahlikeye atarak görev yapan emniyet mensuplarının eşleri, Balıkesir’de kullanmadıkları giysi ve eşyalarını yoksul vatandaşlara bağışladı.

26.09.2008Ege
Hakan, Tanju ve Mehmet Yıldıza ödül

Hakan, Tanju ve Mehmet Yıldız'a ödül

Mersin'de bu yıl 5'ncisi gerçekleştirilen 'Sporda Dostluk ve Vefa Gecesi'nde 'Yılın Spor Adamları Ödülleri' sahiplerini buldu.

23.12.2008Futbol
Allah bana çok cömert davranmış çok yeteneklerim vardır

Allah bana çok cömert davranmış çok yeteneklerim vardır

Daha açılmadan, inşaat sırasında Türkiye’nin adından en çok söz edilen camii haline dönüştü İstanbul Karacaahmet’teki Şakirin Camii. Hüsrev Tayla’nın üstlendiği caminin modernliği, iç tasarımda Zeynep Fadıllıoğlu’nun isminin bulunması, caminin daha bitmeden hem Türk hem dünya basınının ilgisini üzerine toplamasına neden oldu. Böyle bir camiye kendisi gibi farklı bir imam yaraşırdı. Nitekim böyle bir din adamı da bulundu, Ramazan Kutlu (46) Şakirin Camii’nin imamı oldu.

8.05.2009Kelebek
O’nun adı Muhammed

O’nun adı Muhammed

Dede Abdülmuttalib çok sevinçliydi. Torunu şerefine bir de ziyafet vermişti. Çocuğun adını soranlara gururla şöyle dedi:

24.08.2009Gündem
Hira Dağı’nda gelen müjde

Hira Dağı’nda gelen müjde

İslam dininde düşünmenin yeri ve önemi büyüktür. Düşünmek aynı zamanda ibadettir.

26.08.2009Gündem

Yazar Sonuçları

10 küçük Türk yalanı

1- Özgü Namal şirin bir kızdır: Ailesinin aşırı şımartması nedeniyle lüzumsuz bir özgüven oluşturmuş sinir kızlara benzeyen Özgü Namal’ın, "ülkemizin en sempatik kızı" gibi takdim edilmesi küçük bir Türk yalanıdır. Allah hepimizi daha büyük yalanlardan korusun.

5.11.2006

Discorium’u 328 YTL’ye aldılar

80’li yıllarda en gözde disco Gayrettepe’deki Discorium’du...

21.11.2006

Ayşegül Nadir’in sır partisi

Tarihi eser satmaktan 4,5 yıl hapis cezası aldığı gün yurtdışına kaçan Ayşegül Nadir, ocak ayında Londra’da bir parti verecek.

22.11.2006

Mertlik ve dürüstlük hak getire

ÜLKEMİZDE ve dünyada bir oyundur, bir dalaveredir, bir hengamedir yüzyıllardır sürüp gidiyor. Ast, üstüne şirin görünmek için olmayacak işler yapıyor, işi yalakalığa kadar götürüyor.

25.12.2006

Yılın son gününde bir yıldız seçin

Bu evren, bu gökyüzü tapınmaları geride bıraksa bile, insan hayatındaki rolüne duyulan inanç hiçbir zaman kaybolmuyor. Yeni yılda beni ne bekliyor, merakı sadece sıradan bir kader arayışı değil.

30.12.2006

Taksim’de kaçak köpek satışı

Vatandaş gazeteciliği bir süredir tüm dünya medyasının gündeminde.

4.01.2007

Anayasa Mahkemesi kararı yanlış yorumlanıyor; daha vahim sonuçlar çıkabilir

LOZAN Hukuk Fakültesi mezunu, DPT'de hukuk dalında uzmanlık yapan, daha sonra Hacettepe Üniversitesi'nde Anayasa Hukuku dersleri veren ve DYP eski Antalya Milletvekili (1987-91) İbrahim Demir'in, Anayasa Mahkemesi'nin kararına karşı şöyle bir yorumda bulunuyor:

2.05.2007

Tarkan da Olimpos’u keşfetti ya...

En son 20 gün önce Olimpos’a uğramıştım ve nasıl sakin, nasıl şahaneydi...

20.05.2007

Başbakan Erdoğan’a Kaz Dağları mektubu

SAYIN Başbakan...

Bilmiyorum, "Milli Görüş gömleği" üzerinizdeyken, Erbakan Hoca’yı Altınoluk’taki meşhur yazlığında ziyaret etmek durumunda kalmış mıydınız?

7.10.2007

’Sakallı Edi’ İsrail’e niye kaçtı?

HÜRRİYET’te 20 Ekim günü ’Adı açıklanınca İsrail’e kaçtı’ başlıklı bir haber yayımlandı. Arkadaşımız Çetin Aydın’ın önemli araştırmasına göre, Gidia Elfase, İstanbul’da bazı dostlarıyla tefecilik yaparak devleti 2.2 milyar dolar zarara uğratmış. Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’nın geçen ay açıkladığı ’vergi yüzsüzleri’ listesinde adı yer alınca İsrail’e kaçmış.

23.10.2007

İki ayrı mesaj

Kurban Bayramı ve Yılbaşı tebrikleri gelmeye başladı.

12.12.2007

Anne adaylarına ücretsiz eğitim

Aralık Derneği, ocak ve şubat ayları boyunca Cadbury Kent sponsorluğunda "Anne ve Çocuk" eğitim programları düzenleyecek.

18.12.2007

Yılbaşında en kötüsü meydanlardır

Büyükşehir Belediyesi, yılbaşı gecesi Taksim’deki kutlamaları yasakladı.

27.12.2007

Başkan’ın gafı, jean’li ünlüler ve Yasemin

Yerli filmleri ödüllendirmek amacıyla aniden ortaya çıkan Yeşilçam Ödülleri gecesinde neler olup bitti?

25.03.2008

Kandiller ve şefaat meselesi

BU hafta iki konuda hayli soru aldım. Sanıyorum zaman zaman gündemde olan konular okuyucularımızın dikkatini çekiyor ve bu konularla ilgili görüşümüzü merak ediyorlar. Ben de bu konulara genel hatlarıyla temas etmek istiyorum.

3.04.2008

Üç aylara girdik, hayırlı olsunp

ÜÇ aylara yeni girdik. Hepimize mübarek olsun. Üç aylar denilen zaman dilimi recep, şaban ve ramazan aylarını kapsar. Recep ve şaban ayları ramazanın habercisi olduğu için ayrı bir değere sahiptir. Bir anlamda hazırlık ayları sayılır.

3.07.2008

Dosya takipçileri

BELEDİYE meclislerinde, en önemli rant uygulaması parsel bazında ve kişiye özel imar uygulamalarıdır. Bu planlarda kamu yararı yoktur. Ama durup dururken bu yapılıyorsa, emsal durumu yaratıyor ve uygulamaların önü alınamıyor.

2.10.2008

’Hedge fon’ları üzerine Tokalak’ın bir kitabı

BAFRALI İsmail Tokalak, uzun yıllar İngiltere’de yaşadı, tekstil ticareti ile uğraştı.

17.10.2008

300 puana bile Gökçek'e oy vermem

HEM Galatasaray hem Fenerbahçe bu hafta "Belediye" takımları karşısında galip geldi. Maraton'da Erman Toroğlu bu duruma "şeytana külahını ters giydirecek" türden bir yorum getirdi şakayla karışık: "Belediye seçimleri yaklaştı ya, ondan..."

17.11.2008

Hiç bir işe yaramayan ama yaşamımız için kaçınılmaz bilgiler

Uzun zamandan beri terör, ekonomik kriz derken hepimiz karamsar bir havaya büründük. Televizyon haberleri ve gazete manşetleri içinde iyi bir haberi mumla arar olduk. Böylesine olumsuz bir ortam içinde de biraz soluk almanızı istedim. Yaşama farklı bir pencereden bakarken de Pazar keyfinize katkı sağlamayı yeğledim.

2.05.2009

Sosyal insanlar gezegenindeki en yoğun gece

Aynı gece arka arkaya bir sürü partiyi, sezon açılışını bu şehir (yani ıstanbul) kaldırır mı?

8.05.2009

Bırakın hayvanı insanı bile sevmeyi bilmiyorlar

Güzin Abla, sel felaketinden etkilenen hayvanlar için yazdığınız yazıyı okuyunca inanın çok duygulandım.

17.09.2009

2 binden fazla öğrenci Safiye Ayla ve Zeki Müren bursuyla öğrenim görüyor

1980’li yıllardı... Koç Holding’in kurucusu Vehbi Koç’u bir bakan evinde ziyaret etti. Yanında da bir öğrenci vardı.

22.10.2009