MENÜ

Kadın Girişimciler

Kadın Girişimciler ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kadın Girişimciler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kadın Girişimciler haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.114 Kadın Girişimciler haberi bulunmuştur.

Kadın Girişimciler Haberleri

En başarılı 10 kadın Silikon Vadisi’ne

En başarılı 10 kadın Silikon Vadisi’ne

Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD), Galatasaray Üniversitesi ve İstanbul Kalkınma Ajansı desteğiyle Girişimci Kadın Merkezi’ni (GİKAMER) kurdu. GİKAMER’de ilk adımda 100 kadın girişimciye işlerini geliştirme ve mentorluk desteği verilirken, 10 başarılı kadın da Silikon Vadisi’nde yenilikçi iş girişimcilerini inceleme fırsatı bulacak.

20.06.2019Ekonomi
3 milyondan fazla kişi mikro girişimci yapılabilir

"3 milyondan fazla kişi mikro girişimci yapılabilir"

Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Mikro Finans Şubesi Ankara Bölge Müdürü Ahmet Yılmaz: - "Türkiye'de yeterli finansman kaynağı sağlanabilirse 3 milyondan fazla kişi mikro girişimci yapılabilir"

29.05.2019Ekonomi
İlk proje girişimcilik kampı oldu

İlk proje girişimcilik kampı oldu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), 2007 yılında kadın girişimci potansiyelinin geliştirilmesi, daha donanımlı hale getirilmesi ve girişimcilik kültürünün gelişmesine öncülük etmek üzere TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nu (KGK) kurdu. TOBB KGK, Türkiye’nin 81 ilinde girişimcilik ekosistemini kadınlar için daha elverişli hale getirmek için her yıl yüzlerce faaliyet gerçekleştiriyor. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun kadınların iş dünyasında hak ettikleri yeri almalarını sağlamak için kurduğu TOBB KGK sayesinde kadınlar arasında girişimciliğin bir kariyer seçeneği olarak önemi her geçen gün artıyor. 6793 üyesi ile Türkiye’nin en geniş kadın girişimci ağı olan TOBB KGK’nın kurul üyeleri iş kadınları, profesyonel yöneticiler, girişimcilik konusunda akademik çalışma yapan akademisyenler ile bu sahada bölgesel ya da ulusal ölçekte faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşu yöneticilerinden ve girişimciliği destekleyen kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinden oluşuyor. Kadın Girişimciler Kurulu’nun Türkiye’nin 81 ilinde temsilcilikleri bulunuyor. TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulları seçimle iş başına gelen 15 kişilik yönetim kurulundan oluşuyor. Biz de Hürriyet İK olarak her pazar, bir ilimizdeki Kadın Girişimciler Kurulu ile görüşerek kurulların ildeki girişimcilik ekosistemine katkılarını ve KGK yöneticilerinin hikayelerini anlatıyoruz. Bu hafta Kocaeli’deyiz...

Köy köy dolaşıp erkekleri ikna ettiler

Köy köy dolaşıp erkekleri ikna ettiler

Başlarken…Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), 2007 yılında kadın girişimci potansiyelinin geliştirilmesi, daha donanımlı hale getirilmesi ve girişimcilik kültürünün gelişmesine öncülük etmek üzere TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nu (KGK) kurdu. TOBB KGK, Türkiye’nin 81 ilinde girişimcilik ekosistemini kadınlar için daha elverişli hale getirmek için her yıl yüzlerce faaliyet gerçekleştiriyor. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun kadınların iş dünyasında hak ettikleri yeri almalarını sağlamak için kurduğu TOBB KGK sayesinde kadınlar arasında girişimciliğin bir kariyer seçeneği olarak önemi her geçen gün artıyor. 6793 üyesi ile Türkiye’nin en geniş kadın girişimci ağı olan TOBB KGK’nın kurul üyeleri iş kadınları, profesyonel yöneticiler, girişimcilik konusunda akademik çalışma yapan akademisyenler ile bu sahada bölgesel ya da ulusal ölçekte faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşu yöneticilerinden ve girişimciliği destekleyen kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinden oluşuyor. Kadın Girişimciler Kurulu’nun Türkiye’nin 81 ilinde temsilcilikleri bulunuyor. TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulları İcra Komitesi seçimle iş başına gelen 15 kişiden oluşuyor. Biz de Hürriyet İK olarak bu haftadan itibaren her pazar, bir ilimizdeki Kadın Girişimciler Kurulu ile görüşerek kurulların ildeki girişimcilik ekosistemine katkılarını ve KGK yöneticilerinin hikâyelerini anlatacağız.

Üniversiteye ‘Fırsat Eşitliği Sertifikası’ verildi

Üniversiteye ‘Fırsat Eşitliği Sertifikası’ verildi

Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) tarafından, kadın istihdamına teşvik için geliştirilen ‘Fırsat Eşitliği Modeli Sertifikası’nı almaya hak kazanan ilk üniversiteye, belgesi verildi.

9.05.2019Eğitim
Devlerin kumaşçısı

Devlerin kumaşçısı

1995 yılında kurulan Bezsan Tekstil, bugün Moschino’dan Diesel’e kadar dünyanın önde gelen birçok markasına kumaş üretiyor. Denizli’deki iki fabrikada 200 kişiyi istihdam ettiklerini anlatan Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Akçay, “20 milyon dolarlık ciro yapıyoruz. Hedefimiz Ar-Ge ve tasarım ile öne çıkmak” dedi.

30.04.2019Ekonomi
Bakan Selçuktan finansal okuryazarlık eğitimi açıklaması

Bakan Selçuk'tan finansal okuryazarlık eğitimi açıklaması

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kadınlara yönelik olarak finansal okuryazarlık seminerlerinin 81 ilde yaygınlaştırılacağını söyledi.

6.04.2019Ekonomi
Girişimciliğin anahtarı, özgüvenle çalışmak

Girişimciliğin anahtarı, özgüvenle çalışmak

Kendi işini kurmak birçok gencin hayali. Ancak bunun zorlukları ve riskleri var. Girişimci, kafası biraz farklı çalışan, etrafındaki dokuz insandan sekizinin göremediğini gören, birinin de gördüğü halde yapmaya cesaret edemediğini yapan insandır. İşin özünde kendine güvenmek ama aynı zamanda çok çalışmak var. Gençlerin, geleceklerini planlarken sevecekleri ve onları mutlu edecek işleri düşünmeleri önemli.

25.03.2019Eğitim
Bakan Selçuk: Kamuda istihdam edilen personelin yüzde 38,4’ü kadındır

Bakan Selçuk: Kamuda istihdam edilen personelin yüzde 38,4’ü kadındır

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, New York’ta 63. Kadının Statüsü Komisyonuna katıldı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Özellikle kız çocuklarımızın eğitimine çok büyük destekler veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. 2019 yılı Ocak ayı verilerine göre ülkemizde kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilen personelin yüzde 38,4’ü kadındır" açıklamasında bulundu.

13.03.2019Ekonomi
Bakan Pekcan, 50 milyon dolarlık yatı gezdi

Bakan Pekcan, 50 milyon dolarlık yatı gezdi

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Antalya'da bulunan 63 metrelik 50 milyon dolar fiyatı olan yatı dolaştı.

9.03.2019Ekonomi
Emine Erdoğan: Dünya, kadın ruhuyla yeniden tasarlanmayı bekliyor

Emine Erdoğan: Dünya, kadın ruhuyla yeniden tasarlanmayı bekliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Ticaret Bakanlığı'nın ev sahipliğinde ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Türkiye Esnaf ile Sanatkarları Konfederasyonu'nun iş birliğinde düzenlenen "Türkiye Girişimci Kadınlar Buluşması"na katıldı.

8.03.2019Gündem
Hisarcıklıoğlu: Kadın girişimci sayısı 130 bine geldi

Hisarcıklıoğlu: Kadın girişimci sayısı 130 bine geldi

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu "10 sene önce kadın girişimci sayısı sadece 75 bindi, şimdi bu sayı 130 bine geldi. Bu artışta Kadın Girişimci Kurullarımızın çok büyük payı var" - "Aklın cinsiyeti olmaz. Başarının cinsiyeti olmaz. Ekonominin cinsiyeti olmaz" dedi.

8.03.2019Ekonomi
Kadınların tercihi sağlık ve BES

Kadınların tercihi sağlık ve BES

Araştırmalar sigorta yaptırılmasında kadınların etkin rol oynadığını gösteriyor. Özellikle kasko, konut, sağlık ve doğum sigortası kadınların yapılmasını istediği ürünler. Sigortacılar ise kadınlara yönelik ürünlerde riskli hastalıklara yönelik sağlık sigortaları ile BES’i ön plana çıkarıyor. Ev hanımlarına yönelik sunulan emeklilik planları da ilgi görüyor.

8.03.2019Ekonomi
Müzik engel tanımaz, birleştiricidir.

'Müzik engel tanımaz, birleştiricidir.'

'Hükümsüz Caz’ adını verdiği çalışmaları ile Türkiye’nin dört bir yanında bulunan kadın cezaevlerinde caz konserleri vermek üzere yola çıkan Dilek Sert Erdoğan ile projesini konuştuk.

7.03.2019Kitap Sanat
Cezaevi Cazevi olacak

Cezaevi Cazevi olacak

MÜZİK eleştirmenlerinin ‘siyahi ses’ olarak nitelendirdiği caz sanatçısı Dilek Sert Erdoğan, Türkiye’nin dört bir yanında bulunan kadın cezaevlerinde caz konserleri vermek üzere yola çıkıyor.

26.02.2019Kitap Sanat
Cezaevi Cazevi olacak

Cezaevi Cazevi olacak

Müzik eleştirmenlerinin ‘siyahi ses’ olarak nitelendirdiği caz sanatçısı Dilek Sert Erdoğan, Türkiye’nin dört bir yanında bulunan kadın cezaevlerinde caz konserleri vermek üzere yola çıkıyor.

26.02.2019Gündem
Cezaevleri CaZevi olacak

Cezaevleri CaZevi olacak!

‘Hükümsüz Caz’ konserleri başlıyor! Müzik eleştirmenlerinin ‘siyahi ses’ olarak nitelendirdiği, ülkenin en güçlü kadın caz vokallerinden Dilek Sert Erdoğan, Türkiye’nin dört bir yanında bulunan kadın cezaevlerinde caz konserleri vermek üzere yola çıkıp bir ilke imza atıyor!

25.02.2019Kitap Sanat
Kadın girişimcilerden katkı

Kadın girişimcilerden katkı

Kadın girişimciler, ocak ayında yaptıkları 5 bin file çantayla çevreye ve bütçeye destek oldu. Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfının iktisadi işletmesi "Nahıl" aracılığıyla 8 kadın kooperatifine üye kadınların ürettiği file çantaların satışı başladı.

26.01.2019Ekonomi
‘Kız Kardeşim’ ile 9 bin kadın girişimci oldu

‘Kız Kardeşim’ ile 9 bin kadın girişimci oldu

Türkiye’de kadınların sosyal ve ekonomik hayata katılımlarını güçlendirmek amacıyla yürütülen "Kız Kardeşim" sosyal sorumluluk projesi kapsamında İzmir’de kadın temsilciler bir araya gelirken, sadece 2018 yılında 9 bin kadın girişimciliğe hazırlanarak hayatlarında fark oluşturuldu.

15.01.2019Ekonomi
81 ilde ev kadınlarına  e-ticaret eğitimi

81 ilde ev kadınlarına e-ticaret eğitimi

EV kadınları için girişimcilik seferberliği başlatılıyor. TOBB, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı’nın ortak projesiyle tüm illerde el becerisi olan ev kadınları eğitime alınacak.

15.01.2019Ekonomi
Geleceği Yazan Kadınlar için son başvuru tarihi 21 Ocak

Geleceği Yazan Kadınlar için son başvuru tarihi 21 Ocak

Kadınlar için yazılım, eğitim ve gelişim platformu “Geleceği Yazan Kadınlar”ın yeni dönem başvurularına yoğun ilgi sürüyor. TOBB, Turkcell ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu işbirliğiyle, Türkiye’nin teknolojide kadın istihdamını artırmak, yerli ve milli teknoloji üretmek vizyonuyla hayata geçirilen programa katılmak için başvurular internet üzerinden yapılabiliyor. Son tarihi ise 21 Ocak.

4.01.2019Teknoloji
Özel hat geliyor

Özel hat geliyor

Türkiye’nin ihracatını arttırmak için kadın girişimcilerin önemine işaret eden Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, “Kadınlarımızın ihracat desteklerinden daha fazla pay alması için daire başkanlığı kuruyoruz. Kadınlar ve bakanlığımız arasında adeta özel bir hat açmış olacağız” dedi.

1.01.2019Ekonomi
Türkiye 100 başvuruları başladı

"Türkiye 100" başvuruları başladı

TOBB tarafından TEPAV'ın desteğiyle gerçekleştirilen ve en hızlı büyüyen firmaların belirlendiği "Türkiye 100" yarışmasının beşincisi için başvurular başladı.

30.12.2018Ekonomi
Türk Telekomdan girişimcilere 3 milyon lira destek

Türk Telekom'dan girişimcilere 3 milyon lira destek

Türk Telekom Strateji, Planlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Fırat Yaman Er, erken aşama girişimleri desteklemek amacıyla kurdukları PİLOT girişim hızlandırma programının girişimcileri desteklediğini belirterek, "PİLOT girişim hızlandırma programı kapsamında 2013 yılından bu yana toplamda 3 milyon TL nakit desteği sağlamış bulunuyoruz. PİLOT’tan bugüne kadar toplam 56 girişim başarıyla mezun oldu, bu girişimlerden 13 tanesi yatırım aldı." dedi.

23.12.2018Teknoloji
Geleceği kadınlar yazacak

Geleceği "kadınlar" yazacak

Turkcell, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile TOBB Kadın Girişimciler Kurulu, yazılım konusunda istihdam kapasitesini ve girişimciliği artırmak amacıyla "Geleceği Yazan Kadınlar Projesi"ni yürütüyor. Proje kapsamında mobil teknolojiler geliştirerek bu alanda çalışmak isteyen 18 yaş üzeri kadınlar 21 Ocak 2019'a kadar başvuruda bulunabilecek.

17.12.2018Teknoloji
Kadınlar için BizBizze

Kadınlar için BizBizze

“Birlikte, Daha Güçlü” sloganıyla kadınları istihdam ve girişimcilik alanında desteklemek amacıyla koçluk, mentorluk, danışmanlık, eğitim desteği içeren kapsamlı programlar düzenleyen BizBizze Kadınlar için Fikir ve Destek Derneği, birinci yılını kutladı.

12.12.2018Keyif
Geleceği Yazan Kadınlar Dijital Zeka’yı test ediyor

Geleceği Yazan Kadınlar Dijital Zeka’yı test ediyor

Turkcell, TOBB ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nun hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projesiyle yazılım ve kodlama eğitimleri alıp projeler üreten ‘Geleceği Yazan Kadınlar’ artık dünyanın önde gelen platformlarını test eder hale geldi. Tüm dünyada, çocukları dijital dünyaya hazırlama konusunda standart kabul edilen ve Turkcell tarafından Türkiye’ye kazandırılan Dijital Zeka DQ eğitim platformu yazılımcı kadınlar tarafından bir hafta boyunca test edilecek.

4.12.2018Teknoloji
Girişimcilikte kadının sesi yok

Girişimcilikte kadının sesi yok

Yeni ekonominin en önemli temsilcileri olan startuplar, bazı konularda hâlâ geleneksel sektörlerde olduğu gibi davranıyorlar. Bu konuların başında yönetimde olan kadınların oranı var. Yapılan araştırmalara göre Türkiye’deki startupların yalnızca yüzde 10.3’ü kadın kurucu ortağa sahip.

İlham Veren Girişimci Kadınlar ödüllerini aldı

'İlham Veren Girişimci Kadınlar' ödüllerini aldı

Bu yıl 12'incisi düzenlenen Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması'nın sonuçları açıklandı. Kazanan isimler, düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

29.11.2018Ekonomi
Emine Erdoğan, “Geleceği Yazan Kadınlar Projesi” tanıtım toplantısına katıldı

Emine Erdoğan, “Geleceği Yazan Kadınlar Projesi” tanıtım toplantısına katıldı

Kadınları yazılım konusunda eğitmek, kadınların istihdam kapasitesini ve girişimciliğini artırmak amacıyla geliştirilen “Geleceği Yazan Kadınlar Projesi” tanıtım toplantısında bir konuşma yapan Emine Erdoğan, “Geleceği yazmaya niyetli genç kızlarımızı ve kadınlarımızı, insanı kendine esir eden değil, insana hizmet eden teknoloji dünyasına davet ediyorum. Yolunuz açık, gelecek sizin olsun” dedi.

27.11.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Tasarladığı doğal ürünlerle çocuklara hayal kurduruyor!

İç mimar Ece Köksal Uyanıklar oğlu için kurduğu bir hayalin başlangıcıyla, girişimciliğe adım atarak çocuklar için yeni bir masal dünyasının kapılarını da açmış oldu. Bursa’da doğan 10nno markası altında çocuk odaları için doğal yaşam alanları tasarlayıp üretmeye başlayan Uyanıklar, Türkiye’nin dört bir yanında çocuklar için üretim yapan kadın girişimcilerin inovatif ürünlerini de bir araya getirdi.

12.04.2019

Bende varsa herkeste olsun ne biliyorsam herkes bilsin

MÜTHİŞ bir kadın var karşınızda... Münteha Adalı... Cumaları biliyorsunuz, kadın girişimcileri yazıyorum. Kafayı farklı çalıştıran, yürünmeyen yollarda yürüyen kadınları. Bugün Urfa Siverekli Mühteha Adalı huzurlarınızda... Türkiye’nin en büyük temizlik şirketlerinden GÜVENSAN Tesis Hizmetleri’ni yöneten, 81 ilde hizmet veren, 950’den fazla çalışanı olan bir iş kadınından söz ediyoruz. Aynı zamanda hem ‘seri girişimci’ hem de genç girişimcileri ve kadınları destekleyen bir melek yatırımcı.2004’ten beri KAGİDER (Kadın Girişimciler Derneği)’in üyesi. Yıllarca sivil toplum örgütlerinde kadınların ve gençlerin güçlenmesi için çalışmalar yapmış, halen de devam ediyor. Sıkı bir iş kadını ama filozof bir tarafı da var, deneyimleri ve tespitleri enfes. Bayıldım...HAMİŞ: Merak edenlere, Münteha Adalı’nın isminin anlamı ‘son’ demek. 8 çocuklu bir ailenin kızı. 5 ablası var. Münteha doğduğunda, dedesi “Artık bu son olsun” demiş ve sonraki kardeşi erkek doğmuş. Röportajın tamamı hurriyet.com.tr’de.

1.03.2019

Yenilikçi, cesur, risk alan fark yaratan ve saksıyı farklı çalıştıran kadınlar

AŞAĞI yukarı bir senedir, cuma günleri bu köşede kadın girişimcileri yazıyorum. Kendi alanında fark yaratan, yenilikçi, cesur, risk alan ve saksıyı farklı çalıştıran kadınları.

18.01.2019