MENÜ

Kadın Erkek Ilişkisi

Kadın Erkek Ilişkisi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kadın Erkek Ilişkisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kadın Erkek Ilişkisi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.267 Kadın Erkek Ilişkisi haberi bulunmuştur.

Kadın Erkek Ilişkisi Haberleri

Mümtaz Soysal’ın genç yaşta ölen eşi Sevgi Soysal kimdir

Mümtaz Soysal’ın genç yaşta ölen eşi Sevgi Soysal kimdir?

40 yaşında vefat eden yazar eşi Sevgi Soysal'dan iki çocuğu bulunan Prof. Dr. Mümtaz Soysal, hayatını kaybetti. Vefat haberi ardından Mümtaz Soysal’ın genç yaşta ölen eşi Sevgi Soysal'ın hayatına dair bilgiler bir kez daha gündeme geldi. Peki, Sevgi Soysal kimdir?

11.11.2019Gündem
Mental olarak çok yoruldum

Mental olarak çok yoruldum

Nursel Ergin, 2 yıl aradan sonra ekranlara yeni bir kadın kuşağı programıyla döndü. Üç haftadır hafta içi öğle saatlerinde “Nursel’in Konukları” ile izleyici karşısına çıkan Ergin, “12 yıldır ara vermeden televizyondaydım. Mental olarak yorgun hissediyordum. Dünyada görmek istediğim çok yer vardı. Bu ayrılık kendime ve aileme vakit ayırdığım bir ara oldu” diyor.

26.03.2019Televizyon
Sevgi Soysal ölüm yıl dönümünde anılıyor... Sevgi Soysal kimdir

Sevgi Soysal ölüm yıl dönümünde anılıyor... Sevgi Soysal kimdir?

Sevgi Soysal ölüm yıl dönümünde unutulmadı. Eserleri, düşüncesi ve dünyayı algıladığı haliyle Türk edebiyatında önemli bir yer edinen Sevgi Soysal, meme kanseri nedeniyle hayatını kaybetmişti. İşte, Ankara’nın en şen ve en renkli yazarı olarak hafızalarda yer edinen Sevgi Soysal’ın hayatına ilişkin bilgiler

22.11.2018Gündem
Evlilik bir ilişki komedisi

Evlilik bir ilişki komedisi

Kanal D’nin sevilen dizisi “Koca Koca Yalanlar”da Nilgün karakterini canlandıran Selen Uçer, merak edilenleri yanıtladı. Evliliği bir ilişki komedisi olarak adlandıran oyuncu, aşka bakış açısından da bahsetti.

26.08.2018Magazin
Aldatırsan yakalanırsın... Yakalanırsan böyle olursun...

Aldatırsan yakalanırsın... Yakalanırsan böyle olursun...

Hakan Yılmaz, Kanal D’de yarın akşam ilk bölümü yayınlanacak “Koca Koca Yalanlar” dizisiyle 5 yıl aradan sonra ekrana dönüyor. Aralık ayında eşiyle birlikte gittiği otelin lobisinde saldırıya uğrayan Hakan Yılmaz’ı 12 kilo vermiş yeni haliyle görünce çok şaşırdım... 5 yılda neler yaptığını, kızlarını, ailesini, aldatmanın sonuçlarını eğlenceli bir dille anlatan yeni dizisini konuştuk...

11.08.2018Magazin
Tek korkum eşimi kaybetmek

'Tek korkum eşimi kaybetmek'

Sahneye çıksın çıkmasın, program yapsın yapmasın her nasılsa hep göz önünde, reytingi hep yüksek. Hem programındaki başarısı ile hem özel hayatıyla konuşuluyor. Mayıs ayında St. Tropez’de Yaşar İpek’le evlenen Seren Serengil’i Bodrum’daki evinde ziyaret ettim. İş, aşk, bebek, yeni projeler; aklımdaki her şeyi sordum.

30.07.2018Magazin
Düğün bu yaz Çeşmede

Düğün bu yaz Çeşme'de

Samimi, sahici, hep gelişmeye açık, dünyası çok zengin bir adam Can Bonomo. 10 numara insan. Derin ve bilge.

9.03.2018Magazin
Siz sadece gün birincilerini mi izliyorsunuz

Siz sadece gün birincilerini mi izliyorsunuz?

İzleyicinin çok büyük bir kısmı 8’de başlayıp 12’ye kadar yolu olan, ertesi gün reyting listesindeki yeri heyecanla beklenen dizileri izliyor her akşam. Fakat ekranda izlenecek başka şeyler de var, ara sıra hatırlamak gerek. Bu hafta alternatiflere göz atalım.

Sahnelere ısınma turları

Sahnelere ısınma turları!

Yepyeni oyunların eli kulağında, tiyatro toplulukları ekimde sezonu açıyor ve her sene olduğu gibi heyecan verici işler bizi bekliyor. Ama gelin bu hafta, geçen sezondan eksiklerinizi tamamlamak için bir fırsat olsun. Sizin için ufak bir seçki yaptık...

Okuduğumuza bakmak ve okumak

Okuduğumuza bakmak ve okumak

Nitelikli bir okuma, ancak yeniden okunması gereken metinler için yapılır. Bazı öyküleri otuz kere okuduğumu söylesem... Belki inandırıcı gelmeyebilir ama böyle.

29.06.2017Kitap Sanat
Değişen okur, değişen yazar.

Değişen okur, değişen yazar.

Oylum Yılmaz ikinci romanı ‘Gerçek Hayat’ta geçmişin üç yazarına göndermelerle bir yapı kurmuş: Fatma Aliye, Suat Derviş, Cahit Uçuk. Günümüzün bir yazarının, geçmişe terk ettiğimiz romancıları gündeme getirmek çabası bir okur olarak beni mutlu kıldı.

11.05.2017Kitap Sanat
Sinemamızın en iyi 100 filmi

Sinemamızın en iyi 100 filmi

Bir uzun yürüyüştür sinema bu ülkede. Hem uzun hem zorlu ve meşakkatli... Kimileri kabul etmese de genel olarak üzerinde hemfikir olunan bir ‘çıkış noktası’na sahibiz; o da 1914 tarihli Fuat Uzkınay imzalı ‘Ayastefanos Abidesi’nin Yıkılışı’. Bu ‘ilk’ filmin üzerinden neredeyse 103 yıl geçmiş. Geride de onca emek, onca hatıra, onca birikim var. Bütün bu izleri takip ederek genel bir resme soyunmak istedik Hürriyet Pazar olarak. 100 kişiden oluşan, sinema erbabı bir grup insana beğenilerini, sinema tarihimiz içinde sevdikleri, önemsedikleri filmleri sorduk, ‘En iyi 10 film’lerini istedik (bazıları kıyamadı, listelerini ‘sırasız’ verdi). ‘Türkiye sinemasının en iyi 100 filmi’ işte böyle çıktı ortaya. Yönetmenler, oyuncular, yapımcılar ve sinema yazarları seçti; bize de sonuçları paylaşmak düştü. Bu soruşturmayı sizlerle paylaşırken de jürideki kimi isimlerden en sevdikleri filmler hakkında duygularını, düşüncelerini aldık, sevdalarının ifadelerini istedik. Toparlarsak; böyle geniş bir çalışmayı sayfalarımıza taşımaktan, sizlerle paylaşmaktan ve büyük bir sinemasal mirasın genel fotoğrafını çekmekten gurur duyduk, umarız sizler de beğenirsiniz...

25.03.2017Keyif
Şevket Çoruh: Arka Sokaklar setinde yaşlandım

Şevket Çoruh: Arka Sokaklar setinde yaşlandım

Kanal D’nin sevilen dizisi “Arka Sokaklar” bu akşam 11’inci sezonunun ilk bölümüyle ekranda olacak. Dizinin yeni sezonunun çekimleri sırasında Mesut komiseri canlandıran Şevket Çoruh ile meşhur emniyet binası setinde bir araya geldik. Çoruh, 11 sezonu şöyle özetledi: “11 yıl oldu, yaşlandım. ‘Ömrümden ömür gitti’ diyorlar ya, yahu biz ömrün bir parçasını bu sette, Arka Sokaklar ailesiyle birlikte geçirdik.”

22.09.2016Magazin
Magazin Konseyi haftanın olaylarını değerlendirdi

Magazin Konseyi haftanın olaylarını değerlendirdi

Bombalar patlayacak haberleriyle kabusa dönen hafta sonunun ardından Magazin Konseyi yeni yaşam şekillerini değerlendirdi. Terör korkusu insanların boş vakitlerini geçirme şeklini nasıl değiştirdi? İşte cevaplar...

20.03.2016Magazin
Sezen Aksunun oğlu Mithat Can Özer: Annem müziği bırakmadı ki

Sezen Aksu'nun oğlu Mithat Can Özer: 'Annem müziği bırakmadı ki!'

Mithat Can Özer, “Her Şey Aşktan” filminde düğüne günler kala sevgilisini aldatan, ruhsuz, materyalist adam rolünde döktürmüş. Bu karakter için “alakam yok, tam tersiyim” diyor. Oyunculuğu sevdiğini ve devam edeceğini söyleyen Mithat Can’la oyunculuk ve müzik üzerine konuşurken annesi Sezen Aksu’nun müziği bırakmasından ve aşk hayatından da bahsettik.

6.02.2016Magazin
Duygu Asena Roman Ödülü Menekşe Topraka verildi

Duygu Asena Roman Ödülü Menekşe Toprak'a verildi

DOĞAN Kitap'ın Duygu Asena'nın anısına düzenlediği, Duygu Asena 'Kadının Hala Adı Yok' Roman Ödülü, 'Ağıtın Sonu' romanıyla Menekşe Toprak'a verildi.

15.06.2015Keyif
Aldatmanın 10 Türü Var

Aldatmanın 10 Türü Var!

Eşlerin birbirlerini dolaylı yoldan aldatmalarının zamanla gerçek bir aldatmaya dönüşebileceğini söyleyen Keçe; kadın-erkek ilişkisine zarar veren, saygıyı ve güveni yok eden dolaylı aldatmanın 10 türünü şu şekilde açıklıyor:

14.05.2015Aşk
Mutlu Ol Yeter dizisindenAli Atay ve Aslı Enver, mutluluğun resmini çizecek

Mutlu Ol Yeter dizisindenAli Atay ve Aslı Enver, mutluluğun resmini çizecek

Sıradan bir mahalle, tipik bir Türk erkeği, tipik bir mahalle kızı. Ali Atay ve Aslı Enver’in yeni dizisi ‘Mutlu Ol Yeter’in amacı güldürmek. Ama ikili ülkede veya hayatlarında bir şeyler ters giderken güldürmenin mümkün olmadığının da farkında. Öyle durumlarda da gerekirse oturup birlikte ağlanacak.

6.04.2015Hayat
Tarhan: Kadınlar daha fedakar

Tarhan: Kadınlar daha fedakar

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, kadın erkek ilişkilerini "kadın erkek savaşına" dönüştüren bir feminizm anlayışının söz konusu olduğunu söyledi.

5.03.2015Gündem
Erdoğandan Cumhurbaşkanlığı Sarayında STK temsilcilerine yemek

Erdoğan'dan Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda STK temsilcilerine yemek

Kadınlarla ilgili çalışma yürüten sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda öğle yemeğinde bir araya gelen Emine Erdoğan, Türkiye’nin sivil toplumun önemini kavramış ve kadın sorunlarını aşma noktasında dünyanın pek çok ülkesine göre önemli mesafe kat etmiş bir ülke olduğunu ifade ederek, "Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak, ancak bir bilinç devrimiyle mümkün olabilir" dedi. Bu davet Emine Erdoğan'ın sarayda verdiği ilk davet oldu.

2.12.2014Gündem
Kayınvalideyle aynı evde olmaz

Kayınvalideyle aynı evde olmaz

Hayatını ‘üç buçuk atmadan, dört dörtlük yaşıyor’. Şimdiki dönemini “tadından yenmez” olarak tanımlıyor. Kitapsız, müziksiz, kızı Melisa’sız ve aşksız asla yaşayamıyor. Ceyda Düvenci, hayatının bilinmeyenlerini Seninle dergisinin yeni sayısında anlattı.

29.10.2014Magazin

Yazar Sonuçları

Orta Avrupa’nın zarif şehri: Zagreb

Yakın tarihe kadar vizesiz gidilebildiğinden Türklerin başlıca seyahat duraklarından olan Hırvatistan, Shengen’e dahil olduktan sonra da Türklerin ilgisini kaybetmedi. Sava Nehri’nin kenarına kurulmuş bu küçük Balkan başkenti, tarihi binaları, hareketli caddeleri, samimi kafeleriyle eğlenceli birkaç gün geçirmek için oldukça ideal…

26.02.2019

Aldatma Özürleri

Yaşamın her zaman gündeminde olan aldatma, çok bilinmeyenli bir denklemdir. Bu denklemin bilinmeyen kısımları da çok fazla değişken içerir. Böylesi karmaşık bir konu olan aldatma hakkında bugüne kadar söylenmeyen, yazılmayan şey ve konuşmayan kişi kalmadı: Bilimsel uzmanlar-uzman olmayanlar, aldatanlar-aldatmayanlar, aldatılanlar-aldatılmayanlar ve aldatmanın gizli tarafındaki üçüncü kişiler… Herkesin aldatmaya dair söyleyecek bir şeyleri hâlâ var. Kimileri aldatmayı asla mazereti olamayacak bir suç olarak görürken, kimileri de haklı gerekçeleri olan bir sonuç olarak görüyor.

9.01.2019

Aldatmada Cinsel Yaşam Sırları

Kadın-erkek ilişkisi aşkla ve tutkuyla başlar; sevgiyle ve sadakatle devam eder. Her zaman eder mi? Araştırmalara göre bu olasılık yüzde 50… İlişkileri sonlandıran nedenlerin tahtındaysa aldatma otuyor. Aldatma öylesine karmaşık ve çok yönlü bir olgu ki sosyolojik, psikolojik, kültürel, dinsel olarak her alanda geniş bir inceleme ve araştırma konusu. Şimdi bu konuya başka bir pencereden, cinsellik penceresinden bakalım. “Aldatan kadın ve erkeklerin cinsel yaşamları nasıldır?” sorusuna yanıt arayalım.

4.01.2019

"İzmir endişe ediyoruz diyorsa ciddiye almak lazım"

İzmir, AK Parti’nin zorlandığı şehirlerden biri, hatta birinci sıradaki… Bu zorlu kent için büyükşehir belediye başkan adaylığı açıklanan eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci geçmişte de Denizli Belediye başkanlığı yaptı. İlk röportajını Hürriyet’e veren Zeybekci, hayat tarzına müdahale edilmesinden endişe eden İzmirliler’e seslendi: Demek kendimizi anlatamadık, biz hep İzmir’i AK Partili yapmaya çalıştık, aslında AK Parti’yi İzmirli yapmalıyız ve ideolojik duvarın ötesine geçmeliyiz…”

3.12.2018

Funda Arar: Çok üzüldüğüm oldu

Yeni albümü “Arabesk”i iki hafta önce müzikseverlere sunan Funda Arar, Boğaz’ın ortasında Onur Baştürk’ün sorularını yanıtladı.

22.08.2018

Hep taklit edildim

Sahneye çıksın çıkmasın, program yapsın yapmasın her nasılsa hep göz önünde, reytingi hep yüksek. Hem programındaki başarısı ile hem özel hayatıyla konuşuluyor. Mayıs ayında St. Tropez’de Yaşar İpek’le evlenen Seren Serengil’i Bodrum’daki evinde ziyaret ettim. İş, aşk, bebek, yeni projeler; aklımdaki her şeyi sordum.

30.07.2018

Bizi garip teyzeler olarak görmesinler

1 Haziran’da vizyona giren “Kitap Kulübü” (Book Club) aşkı geride bırakmış 4 arkadaşın kurdukları kitap kulübündeki maceralarını anlatıyor. Barbaros Tapan, filmin başrol oyuncuları Diane Keaton, Mary Steenburgen ve Candice Bergen ile Los Angeles’ta bir araya geldi.

3.06.2018

En son yakın bir arkadaşımdan özür diledim

Samimi, sahici, hep gelişmeye açık, dünyası çok zengin bir adam Can Bonomo. 10 numara insan. Derin ve bilge.

9.03.2018

Sorunumuz zina mı nafaka sistemimiz mi?

Kamuoyunda büyük infiale neden olan çocuk tecavüzleri ve ölümleri neticesinde Cumhurbaşkanımızın talimatıyla birlikte ilgili bakanlıklar bir düzenleme yapıyorlar. 

28.02.2018

İşitme engelliyim, hiç sevgilim olmadı

İşitme engelliyim, bu zamana kadar hiçbir kızla iletişim kurmadım. Bir tanıdığımızın kızı benimle konuşmak istedi, ben tersledim. Şimdi ise pişmanlık duyuyorum.

14.11.2017

‘Dişiliğini kullanmak’ neden ayıp olsun?

Birce Akalay, “İkili ilişkilerde amaca ulaşmak için dişiliğin kullanılmasına karşıyım” demiş. Oysa insan ruhunun bu en doğal ve içten gelen tarafı olmasa, ilişkilerin ‘robotik’ olması işten bile değil. Yapay zekâ hayatımızı ele geçirene kadar ‘gerçek’ kadınların dişilikleriyle aklımızı başımızdan almalarında bir sakınca görmüyorum.

11.11.2017

Magazinde 6 yılda bir aynı şeyleri mi tartışacağız?

Hülya Avşar’ın evli erkeklerin arada bir çaktırmadan eşlerini aldatabileceği lafını ilk söylediğinde yıl 2011’di.

16.10.2017

Kadın-erkek üzerine yazılmış en komik iş

 Kadın-erkek ilişkisi üzerine kaleme alınmış en iyi metinlerden biridir Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı “Haybeden Gerçeküstü Aşk”...

15.03.2017

Kalbim kulağıma fısıldadı ve evlenme teklif ettim

Kanal D’de yayınlanan “Hayat Şarkısı” dizisiyle seyirci karşısına çıkan Ecem Özkaya, aslında çıtı pıtı, narin bir yapıya sahip. Ama içinde o kadar güçlü bir kadın var ki, hem iş hayatını hem de eş ve anneliği bir arada çok güzel götürüyor. Kendisi gibi oyuncu olan eşi Mustafa Üstündağ’a evlilik teklif ederek “evlilik teklifini erkekler yapar” klişesini de yıkan Ecem’e o ilginç günün detaylarını ve hakkında merak edilenleri sordum.

15.10.2016

Geçinmeye niyetiniz varsa ilişki yürür

İZMİRLİ Terapist-Psikolojik Danışman Ferhan Bıçakçılar, kurucusu olduğu Denge Aile Danışma Merkezi’nde, anne-baba ve çocuklara yönelik çok sayıda vakaya psikolojik danışmanlık yapmış ve psikoterapist olarak danışanlarıyla yaşamlarını paylaşmış.

25.06.2016

Annem müziği bırakmadı ki!

Mithat Can Özer, “Her Şey Aşktan” filminde düğüne günler kala sevgilisini aldatan, ruhsuz, materyalist adam rolünde döktürmüş. Bu karakter için “alakam yok, tam tersiyim” diyor. Oyunculuğu sevdiğini ve devam edeceğini söyleyen Mithat Can’la oyunculuk ve müzik üzerine konuşurken annesi Sezen Aksu’nun müziği bırakmasından ve aşk hayatından da bahsettik.

6.02.2016

Aldatma özürleri

Yaşamın her zaman gündeminde olan aldatma, çok bilinmeyenli bir denklemdir.

30.05.2015

En büyük kırgınlığım aldatılmak

Bu röportajı yazarken en çok şu iki Zuhal Olcay şarkısını dinledim. Biri, yeni “Başucu Şarkıları”nda yer alan “Eksik Bir Şey”. Diğeri, 90’lı yıllardaki “Oyuncu” albümünden “Hep Aynı”. Birbirine tezat bu iki şarkıyı dinlerken farklı Zuhal Olcay’lar da çarpışıp durdu haliyle zihin terasımda. Hepsinin ortak noktası aynıydı ama: En çok yalnız kalmayı seviyordu Zuhal... Şimdi buyrun, “Başucu Şarkıları”nın üçüncüsünü yayınlaması vesilesiyle onun, pek kimselerde rastlanmayan şeffaflıktaki cümlelerine/içten dünyasına...

20.03.2015