MENÜ

Kadın Beyni

Kadın Beyni ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kadın Beyni haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kadın Beyni haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.070 Kadın Beyni haberi bulunmuştur.

Kadın Beyni Haberleri

Gıybet, Sosyal Bağları Zayıflatıyor

Gıybet, Sosyal Bağları Zayıflatıyor

“Bir kimsenin ayıbını arkasından söylemek veya aleyhine konuşmak” olarak da tanımlanan gıybet ya da dedikodunun sosyal bağları zayıflattığını ve iletişim kazalarına yol açtığını belirten psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, empatik gıybetin yani bir kişinin gıyabında olumlu konuşmanın ilişkileri güçlendirdiğine dikkat çekti.

27.05.2019İyi Yaşam
Erkek beyni kutucuklardan kadın beyni alanlardan oluşuyor

'Erkek beyni kutucuklardan kadın beyni alanlardan oluşuyor'

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tanrıöver, erkek beyninin kutucuklardan kadın beyninin ise alanlardan oluştuğunu söyledi.

26.04.2019Teknoloji
Kadınlar Gizli Liderlerdir

Kadınlar Gizli Liderlerdir

Her zaman kadınların duygularıyla hareket ettikleri ve bu özelliklerinin iş dünyasında onlara kaybettirdiğine inanılır. Ancak bilim ve reel gerçekler tam aksini söyler. Özellikle de kadın ve erkek beyni karşılaştırıldığında bir kadının isterse dünyayı değiştirebileceği rahatlıkla söylenebilir. Kadınların lider yaradılışlı olduğunun altını çizen Nörolog Dr. Mehmet Yavuz, 8 Mart Kadınlar Günü’ne özel çarpıcı açıklamalarda bulundu.

7.03.2019İyi Yaşam
Kendinize benzeyenleri ekibe almayın

'Kendinize benzeyenleri ekibe almayın'

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran-Symes, iş hayatında hiçbir zaman cinsiyete bakmadığını, tamamen beyne odaklandığını belirterek, "Genç kadınlara şunu tavsiye ederim, hiçbir zaman kadın olmaktan vazgeçip erkek gibi davranmaya çalışmayın. Ben hiçbir zaman onu yapmadım." dedi.

14.12.2016Ekonomi
Kariyer Yolu - HP Türkiye Genel Müdürü

Kariyer Yolu - HP Türkiye Genel Müdürü

Filiz Akdede - HP Türkiye Genel Müdürü

Kadın beyni daha çok çalışıyor

Kadın beyni daha çok çalışıyor

Kadınlara iyi haber! Bilim adamları kadın beyninin erkek beyninden daha karmaşık olduğunu ve bu nedenle kadınların daha çok uykuya ihtiyacı olduğunu ortaya koydu.

12.03.2016Sağlık
Kadınlarda cinsel sorunlar ve çözümleri

Kadınlarda cinsel sorunlar ve çözümleri

Seks… Dört harfli kısacık bir kelime, ne kadar çok hata içerebilir? Sorunlar suçu partnere atmakla çözülmüyor. Kadınların da hataların bir kısmını üstlenmesi gerekiyor.

17.02.2016Hayat
Cinsel rüyalar sağlıklı mı

Cinsel rüyalar sağlıklı mı?

Cinsel hayatı olsun olmasın, mutlu ya da mutsuz herkes yaşamının bir döneminde erotik rüya görüyor. Bu uzmanlarca normal kabul edilse de cinselliğin tabu olduğu ülkemizde kadınlar rüyalarında dahi özgür kalamıyor.

15.02.2016Hayat
İnsan beyniyle ilgili doğru sanılan 10 yanlış bilgi

İnsan beyniyle ilgili doğru sanılan 10 yanlış bilgi

Aksiyon filmi Lucy’de bir nöroloğu canlandıran Morgan Freeman, konuşmasını dinleyenlere şöyle hitap ediyordu: “İnsanoğlunun beyninin sadece yüzde 10’unu kullandığı tahmin ediliyor. Bir düşünün, ya yüzde 100'ünü kullanabilseydik?” Bu iddiayı daha önce de duymuşsunuzdur ama ne yazık ki doğru değil.

10.12.2015Hayat
Beynin cinsiyeti yok

Beynin cinsiyeti yok

Tel Aviv Üniversitesi'nden bilim insanları kadın ve erkek beyinlerinin yapısını inceledi. Araştırmaya göre, beyin her iki cinsiyete özgü özelliklerin bir mozaiği.

2.12.2015Sağlık
Sertab Erener sessizliğini bozdu

Sertab Erener sessizliğini bozdu

Sertab Erener, Türkiye’nin en önemli kadın seslerinden. Özel hayatını göz önünde yaşamayı istemediği için çok dikkatli. Demir Demirkan’la biten 18 yıllık ilişkisinin ardından tek bir kelime dahi etmedi. Geçtiğimiz ay Emre Kula ile evlenen şarkıcı şimdilerde ise yeni projelerine odaklanmış durumda.

1.08.2015Magazin
Dünyaca ünlü boks menajeri Frank Maloney cinsiyet değiştirdiğini açıkladı

Dünyaca ünlü boks menajeri Frank Maloney cinsiyet değiştirdiğini açıkladı

Efsanevi İngiliz boks menajeri Frank Maloney cinsiyet değiştirme sürecinden geçtiğini ve artık Kellie isminde bir kadın olarak yaşamaya başladığını açıkladı. Yıllarca Lennox Levis, David Haye, Rendall Munroe gibi başarılı boksörlerin menajerliğini yapan Maloney, 61 yaşında ve kısa bir süre sonra cinsiyet değiştirme ameliyatı geçirecek.

10.08.2014Dünya
Kadınlar Komik Erkek Seviyor

Kadınlar Komik Erkek Seviyor!

Kadın beyni erkek beynine oranla, daha çocukluk çağındayken espriye daha fazla cevap veriyor.

18.04.2014Aşk
Kadın beyni ve erkek beyni arasındaki fark

Kadın beyni ve erkek beyni arasındaki fark

Yeni bir araştırma, kadın ve erkekler arasındaki farkların ilk defa, sahip oldukları ‘değişik beyin yapıları ve beyindeki sinir bağlantılarıyla’ açıklanabileceğini ortaya koydu.

3.12.2013Teknoloji
Mutlu olmak için kontrolü kaybedin

Mutlu olmak için kontrolü kaybedin!

Her şeyin mükemmel olmasını istediğinizi biliyoruz. Ama eşinizin daha fazla sorumluluk almasını ve bütün yükün sizin omuzlarınızda olmamasını istiyorsanız, ipleri elinizden biraz da olsa bırakmalısınız.

29.08.2013Evlilik
HANIMLAR VE ERKEKLER BİRBİRİNE DÜŞECEK

HANIMLAR VE ERKEKLER BİRBİRİNE DÜŞECEK

Kanal D’nin ilgi ile izlenen sunuculuğunu Yiğit Alıcı’nın yaptığı yarışma programı Şans Kapıda’nın bu akşam yayınlanacak bölümünde yarışmacı “kadın beyni yoksa erkek beyni mi daha ağırdır” sorunun cevabını bulmak için sokak sokak dolaşacak. Takas sorusuna yanıt arayan yarışmacı, pazar yerini fena karıştırarak heyecan yaratacak. Bazı kişiler kadın cevabını verirken, beylerin karşı çıkması üzerine ortam kızıştıracak. İlginç sorunun cevabı Şans Kapıda’nın bu akşam yayınlanacak bölümünde ekrana gelecek.

26.02.2013Ne Oluyor
Sarı saplantı

Sarı saplantı

Televizyon programları, diziler, dergiler, davetler... Hepsine baktığınızda aynı soru aklınıza geliyor: “Bu kadınların neden hepsi sarışın?” Kadınlarımız renk açıcıların icat olduğu güne şükrediyor adeta. Meseleyi dört koldan mercek altına aldık. İşte uzmanların ışığında Türk kadınının sarışınlık yolculuğu.

11.01.2013Kelebek
Erkeklerin bakış açısı daha ‘dar’

Erkeklerin bakış açısı daha ‘dar’

ABD’deki Nebraska Üniversitesi psikologları erkek ve kadın beyninin birbirlerinin vücutlarını farklı algıladığını belirtti.

26.07.2012Sağlık
Kendini erkeğe adayan kadına üzülüyorum

Kendini erkeğe adayan kadına üzülüyorum

Ebru Güzel, Elele dergisinin yeni sayısı için Zuhal Olcay’la röportaj yaptı.

2.03.2012Kelebek
Küçülmesi aptal yapmıyor

Küçülmesi aptal yapmıyor

Bilim insanları, insan beyninin son 30 bin yılda küçülmesinin, insanları daha aptal yapmadığını, daha karmaşık toplumlara doğru evrimleşmeye yol açtığını düşünüyor.

6.02.2011Gündem
Kendi aşk hayatım berbat

Kendi aşk hayatım berbat

Aşkım Kapışmak’ın ismi gerçek, uzmanlığı davranış bilimleri ve iletişim. ‘Kadınlar Sağdan Erkekler Soldan’ kitabında iki cinsin farklarını mizahi bir dille anlatıyor.

14.01.2011Kelebek
Kadın ve erkeğin farklılıkları

Kadın ve erkeğin farklılıkları

Dr. Oz Show'a konuk olan Doktor Daniel Amen, Dr. Mehmet Öz'un sorularını cevapladı ve bilimsel olarak çiftler arasında yaşanan anlaşmazlıkların nedenlerini ve çözüm yollarını anlattı

Güzellikler kadın beyninde farklı

Güzellikler kadın beyninde farklı

Kadınlar ve erkekler, güzel olduğunu düşündükleri bir şeye baktıklarında beyinleri farklı reaksiyon gösteriyor.

24.02.2009Dünya
ANLAT BAKALIM / FÜSUN SAKA

ANLAT BAKALIM / FÜSUN SAKA

FÜSUN SAKA'NIN DİĞER YAZILARI İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKLERE TIKLAYIN...

22.12.2008Gündem

Yazar Sonuçları

İlişkinin İlk 6 Ayında Dikkat Etmeniz Gereken Kötü Sinyaller

Herkese merhabalar, umarım gerek iş gerekse özel hayatınızda işler yolundadır. Sizinle önemli bir konuyu paylaşmak istiyorum; hani dünyanın neresine giderseniz gidin kadınlarda bir saplantı vardır: “Ben bu adamı değiştiririm!”

15.10.2019

Kadın ve Erkek Beyni Arasındaki Farklar

Çeşitli davranış araştırmaları, beyindeki bazı cinsel farklılıkların daha bebek ilk nefesini almadan ortaya çıktığını göstermektedir. Yıllar boyunca, davranış bilimciler konu oyuncak seçimine geldiğinde kız ve erkek çocukların farklı eğilimler gösterdiğini kanıtlamışlardır.

25.06.2019

Erkek ve Kadın Beyinleri Nasıl Çalışır?

Erkek ve kadın beyinleri, temel fonksiyonlar açısından bir hayli benzer olsa da bilim dünyasındaki yaygın teoriler, erkek beyninin daha çok analiz ve keşfe yönelik “sistematik” bir yol izlediğini; karşısındakinin ruh halini erkeklerden çok daha kolay anlayabilen kadın beyninin ise “empatik” bir karakteri olduğunu gösteriyor.

25.06.2019

Türk sanatçının ev sahibinin babası kim

Geçen Perşembe akşamı, Macaristan’ın Pecs şehrinde Vasarely Müzesi’ndeyiz.

18.11.2018

İnsan hadsiz bir varlıktır

İletişim, ikna, motivasyon, tüketici davranışları ile sinirbilim kesişiminde yaptığı çalışmalarıyla dikkat çeken reklamcı, marka danışmanı, akademisyen ve yazar Prof.Dr. Uğur Batı, geçtiğimiz ay düzenlenen TEDx Bursa’da insanın dünyadaki yolculuğunda niye iyi ya da kötü olduğu üzerine etkileyici bir konuşma gerçekleştirdi. Belki de bugünlerde birbirimize çokça sorduğumuz bu sorulara sunumu sonrası da yanıt aramaya devam ettik.

23.04.2018

Kızlar eğlenceli erkekleri sever

Genç erkeklere sesleniyorum... En şahane kızlarla çıkabilirsiniz ama bir tek koşulu var: Ona saygı duyacaksınız ve ilgisini çekecek bir durumunuz olacak. Birçok şiiri ezbere bileceksiniz, anlatacak öyküleriniz olacak, ‘hayatta kaybetmiş’ olmayacaksınız.

7.04.2018

Erkek olmak zor

“İlişki Durumu Karışık” dizisiyle seyirci karşısına çıkan Berk Oktay’la denize açıldık. Mavi tur sırasında dizilerini, filmlerini, set aşklarını ve hayatı konuştuk...

4.07.2015

Zihnimi kaybetmekten korkmuyorum!

Nasıl bir sahiciliktir...Tarifi yok!

20.12.2014

Yasaklar yasaklar

Benim için yasak kelimesi demek; arzu demek, şehvet demek, heyecan demek...

28.03.2014

‘Düşündüğüm zaman konuşmalıyım’

BU fotoğrafı gördüğümde ilk aklıma gelen şey “Bu kadar heyecanla ne konuşuyor olabilirlerdi” oldu.

6.09.2013

Annelerin uzmanlık alanları

Anne olduktan sonra çok değişiyor insan. Zaman da ha hızlı ve dolu dolu geçiyor, yepyeni duygular keşfediliyorken, kişisel gelişim gözüyle bakıldığında “çok şey öğreniyor” hatta yeteneklerini geliştiriyor.

15.08.2013

Meclis’te elbiseli bir kadın mı? Hem de çiçekli! Ne hakla?

Fransa parlamentosu da olsa fark etmiyor; erkekler profesyonel hayatta kadınların ancak kendilerinin izin verdiği kadar varolmasını istiyor.

27.07.2012

Aşk acısıyla mücadele etme tadını çıkar!

TOLSTOY, günlüğüne şöyle bir not düşmüş: “İnsanların aşk dedikleri şeyi bilmiyorum. Aşk, şimdiye kadar okuduklarım ve duyduklarım gibiyse, ben aşkı hiç tatmadım.”

8.06.2012

Kadının şahdamarı

Her kadının vardır bir şahdamarı: Ona zaman ve mekân tanımaksızın mesaj yollar.

16.03.2012

Beyninizin cinsiyeti ne? (2)

Salı günü beynin cinsiyeti ile ilgili yazmış ve size fotoğraflı bir test sunmuştum.

6.10.2010

Beyninizin cinsiyeti ne?

Yıllar önce İngiltere Bilim Müzesini gezerken, bir bilgisayar ekranında yazan “beyninizin cinsiyetini öğrenin” cümlesi dikkatimi çekti.

4.10.2010

Mutluluğun formülü

Aşırı sıcak ve nemle birleşmiş Ramazanın halüsinatif etki yarattığı şu günlerde soruyor musun kendine “acaba ben mutlu muyum?” diye sevgili hisleri tek tek cımbızla alınmış Habitus okuru.

16.08.2010

Jürinin gerekçesine bayıldım

Film festivallerinde jüriler ödülü kazananla birlikte kararın gerekçesini de söylerler.

3.05.2010

Kadınlar neden hep ‘yanlış erkeğe’ âşık olur

GEÇENLERDE 3.5 yaşındaki kızıma oğlumun oyuncak arabasını verdim, oğluma da kızımın oyuncak bebeğini.

3.04.2010

Kadınlar unutmaz!

Haluk Bilginer’den on numaralı saptama! Doğrudur, unutmaz.

1.12.2009

Kaynana Vergisi

BÖYLE bir vergiyi ilk kez duyuyorsunuz değil mi? Haklısınız...

7.03.2009