MENÜ

Kademeli Tarife

Kademeli Tarife ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kademeli Tarife haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 134 Kademeli Tarife haberi bulunmuştur.

Kademeli Tarife Haberleri

Ankara’da su zammı reddedildi

Ankara’da su zammı reddedildi

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin zamma neden olacak su ücretlerindeki ‘kademeli tarife’ teklifi, Ankara Büyükşehir Meclisi’nde AK Parti ve MHP’li üyelerin oylarıyla reddedildi.

13.09.2019Gündem
Bu kez sırada su zammı mı var

Bu kez sırada su zammı mı var?

Ankara’da toplu taşıma ücretlerinin ardından suya da zam yapılması gündemde. Ankara Büyükşehir Belediyesi, su ücretlerinde ‘kademeli tarife’ uygulamasına geçmeye hazırlanırken, son kararı meclis verecek.

2.09.2019Ekonomi
Son dakika... İBB karar aldı, su fiyatları düşüyor

Son dakika... İBB karar aldı, su fiyatları düşüyor

İBB Meclisi tarafından göreve seçilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, 2018 yılında İstanbul’daki tüm konutlarda su tarifesine yüzde 5 indirim yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, bugünkü İSKİ Genel Kurulu birleşiminde, Başkan Mevlüt Uysal’ın teklifini onayladı. Karara göre, İstanbul’daki konutlarda 1 Ocak 2018’den itibaren suyun 1 metreküp fiyatı 4,59 TL’den 4,37 TL’ye düşecek. Kararla, suyun kullanım oranına göre artış gösteren Konut 2 Kademe fiyatı 6,71 TL’den 6,40 TL’ye, Kademe 3 Tarifesi ise 9,77 TL’den 9,31 TL’ye düşüyor.

15.11.2017Gündem
İSKİ’nin kademeli fiyatlandırma uygulaması yargıya taşındı

İSKİ’nin "kademeli fiyatlandırma uygulaması" yargıya taşındı

TÜKETİCİ Güvenliği Derneği (TGDER), İSKİ’nin "Kademeli tarife uygulaması"nın tüketicilerin su maliyetlerini büyük oranda artırdığını öne sürerek, uygulamanın iptali için İstanbul 7. İdare Mahkemesine başvurdu.

27.01.2015Ekonomi
İSKİye dava açılıyor

İSKİ'ye dava açılıyor

Tüketici Güvenliği Derneği (TGDER), İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (İSKİ) yeni su tarifesini yargıya taşıyor. İSKİ ise yeni su tarifesi olmadığını "Kademeli Tarife Uygulaması"nın kullanıldığı, hali hazırda bu uygulamanın devam ettiği belirtmişti.

26.01.2015Ekonomi
İSKİden zam açıklaması

İSKİ'den zam açıklaması

İSKİ, suyun metreküp fiyatına yüzde 90'a varan oranda zam yapıldığı iddialarının asılsız olduğunu bildirdi.

23.01.2015Gündem
İDO ‘tek fiyat’a döndü

İDO ‘tek fiyat’a döndü

İDO tepkiler sonucunda “dinamik fiyat” politikasından geri adım atarak, tek fiyat uygulamasına dönüş yaptı. Yüzde 34 maliyet artışına rağmen, bazı hatlarda bilet fiyatlarını özelleştirme öncesi seviyesinin dealtına çekti.

19.07.2012Ekonomi
Köye su faturası şoku

Köye su faturası şoku

Değişen kanunla Ankara'nın Mahallesi haline gelen Gökçeyurt Köyü'nde, Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresine (ASKİ) abone olan köylüler, ilk ay gelen ve 1000 liraya ulaşan su faturası karşısında şoke oldu.

22.07.2009Ekonomi
Telsimden basın mensubuna özel tarife

Telsim'den basın mensubuna özel tarife

Telsim, her medya mensubuyla dört yakınına, birbirleriyle ücretsiz konuşma ve veri iletişimi yapma imkanı veren tarife hazırladı. Faturalı hattı tercih edenler, ayda 8.9 YTL sabit ücret karşılığında 300 dakika ücretsiz grup içi görüşme imkanının sahibi oluyor.

15.09.2005Ekonomi
Erdoğan: Temel sıkıntımız çalışan kesimler

Erdoğan: Temel sıkıntımız çalışan kesimler

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, çalışan kesimlerin sıkıntılarını gidermeyi en temel önceliklerinden biri olarak gördüklerini belirterek, çalışan kesimlerin ücretlerinde ciddi artışlar gerçekleştirdiklerini ifade etti.

12.11.2004Ekonomi
Son dakika... İstanbullulara müjde Ulaşım ve su ücretlerinde indirim

Son dakika... İstanbullulara müjde! Ulaşım ve su ücretlerinde indirim

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, öğrenci aylık mavi kart ücretinin 85 liradan 40 liraya indirilmesini oy birliğiyle kabul etti. Bunun yanında 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda ve Ramazan Bayramı'nda ulaşım ücretsiz olacak. Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, su fiyatlarında konutlarda yüzde 46'ya varan, iş yerlerinde yüzde 10 indirim sağlayan kararı kabul etti.

15.05.2019Ekonomi
AB-Japonya ticaret anlaşması yürürlüğe giriyor

AB-Japonya ticaret anlaşması yürürlüğe giriyor

AB ve Japonya arasında imzalanan ticaret anlaşması 1 Şubat tarihinde yürürlüğe giriyor.

31.01.2019Ekonomi
Küresel piyasalar negatif seyrediyor

Küresel piyasalar negatif seyrediyor

Küresel piyasalarda hafta başında etkili olan ticaret savaşına ilişkin iyimserlik kısa sürdü ve pay piyasalarında dün sert düşüşler kaydedildi.

5.12.2018Ekonomi
İSKİden bazı abone gruplarında indirim kararı

İSKİ'den bazı abone gruplarında indirim kararı

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), 5 farklı gruptaki abonelerine sunduğu su birim fiyatında indirime gitti.

30.05.2018Gündem
Kaan N2 satışa çıkıyor: İşte tüm özellikleri

Kaan N2 satışa çıkıyor: İşte tüm özellikleri

Başarı'nın yeni telefonu Kaan N2 satışa çıkıyor. Özellikleri bir yana; Kaan N2 fiyatıyla da kullanıcıları epey şaşırtacağa benziyor.

2.04.2018Teknoloji
Yenilenebilir enerjide pahalı dönem bitti

Yenilenebilir enerjide pahalı dönem bitti

Deloitte Türkiye Enerji ve Doğal Kaynaklar Endüstrisi Lideri Elif Düşmez Tek, yenilenebilir enerji kaynaklarının maliyetinin artık doğalgaz ve kömür kadar ucuz olduğunu açıkladı. Yani bir zamanlar yenilenebilir enerjinin pahalı olduğu bir dünyadan, ucuz olduğu bir dünyaya doğru hızla gidiyoruz...

1.01.2018Ekonomi
Elektriğe 1 Ocakta zam geliyor

Elektriğe 1 Ocak'ta zam geliyor

BOTAŞ, 1 Aralık’tan geçerli olmak üzere doğalgaz santrallarına sattığı doğalgazın fiyatını, yüzde 8 artırdı. Doğalgaz santralları, her 1000 metreküp gaza 704 TL yerine 763 TL ödeyecek. Maliyet baskısı nedeniyle elektrikte 1 Ocak’ta tek haneli fiyat artışı bekleniyor

2.12.2017Ekonomi
Elektrikte maliyetler tarifenin üzerine çıktı

Elektrikte maliyetler tarifenin üzerine çıktı

Kavurucu sıcaklarla rekor seviyelere çıkan elektrik tüketimi gözleri yeniden bu sektöre çevirdi. Uzenergy Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Uzun, Temmuz-Ağustos aylarında maliyetlerin tarifenin üzerine çıktığını, 8 aydır şirketlerin zarar ettiğini ve tarifeye 2016 yılından bu zamana kadar zam yapılmadığını belirtti.

7.09.2017Ekonomi
Turkcellden AKK açıklaması

Turkcell'den AKK açıklaması

Turkcell: 'BTK'nın yeni mevzuatına göre belirlenen hız kademeleri geçildikten sonra tüketilen her 1 GB için ekstra ücret talep edilmesi şeklinde bir karar ya da uygulama bulunmamaktadır' açıklamasında bulundu.

2.05.2017Ekonomi
Turkcellden AKN açıklaması

Turkcell'den AKN açıklaması

Adil Kullanım Koşulları (AKK) aşımında ekstra ücretlendirme yapılacağına dair çıkan haberlerin ardından Turkcell'den açıklama geldi.

2.05.2017Teknoloji
1 Mayıs itibariyle kotayı aşan GB başına ödeyecek

1 Mayıs itibariyle kotayı aşan GB başına ödeyecek

BTK tarafından AKK (Adil Kullanım Kotası) için yapılması planlanan düzenlemelerden ilki hayata geçmek üzere. 1 Mayıs’tan itibaren geçerli olacak bu yeni düzemeyle sınırlar esnetiliyor! Ancak kotayı aşanlara artık ek ücret yansıyacak!

30.04.2017Teknoloji
İzmirde suya yüzde 10 zam

İzmir'de suya yüzde 10 zam

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi, 1 Ocak 2017'den geçerli olmak üzere suyun metreküp fiyatına yüzde 10 oranında zam yapılmasını kararlaştırdı.

28.11.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Son dakikacılara İDO’dan tatsız sürpriz

OKULLARIN kapanmasıyla tatil planlarını son dakikaya bırakanları şimdi hesapta olmayan tatsız sürprizler bekliyor.

10.06.2012

Sokak düğünlerine de sigara gibi yasak getirilmelidir

KEÇİÖREN’de oturan bir öğretmenim. Yıllardır süren bu soruna bireysel çabalarımla bir çözüm bulamadım.

20.07.2009

Milyarlık ‘özür’ faturası

İSKİ, bilgisayar hatası yüzünden 17 bin 600 kartlı sayaç abonesinden 4 bin 510'una iki yıl süreyle düşük tarife uyguladı. Yapılan hatanın fark edilmesiyle birlikte milyarlık faturalar düzenleyen İSKİ, şimdi abonelerinden özür dileyerek bu farkı ödemelerini istiyor.

16.08.2003

Franchise okul şoku!

Ünlü bir zincir okulun alt markası olarak İstanbul Bahçeköy’de franchising yöntemiyle açılan okul bir yıllık eğitimin ardından kapısına kilit vurdu. Geride parasını okul işletmecisine kaptıran, erken kayıt dönemini de kaçırdığı için zararı katlanan onlarca veli kaldı. Eğitim hayatının hemen başında bir ticari sahtekârlıkla tanışmak zorunda kalan, öğretmenlerini, arkadaşlarını kaybeden minik öğrencilerin yaşadığı travma da cabası.

23.08.2019