MENÜ

Kaçış Sendromu

Kaçış Sendromu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kaçış Sendromu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 124 Kaçış Sendromu haberi bulunmuştur.

Kaçış Sendromu Haberleri

Grip Gibi Gelen Sinsi Tehlike; Kaçış Sendromu

Grip Gibi Gelen Sinsi Tehlike; Kaçış Sendromu

Son zamanlarda sıklıkla bahsedilen bir hastalık olan kaçış sendromu, hala neden ortaya çıktığı tam olarak bilinmeyen gizemli bir sağlık problemidir. Dünyada ve Türkiye’de çok nadir görülse de yaşam kalitesini olumsuz etkileyen ve erken müdahale edilmediğinde ölüme kadar götüren kaçış sendromunu Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Ali Rıza Cenal anlatıyor.

Terasa da çıktık çok şükür

Terasa da çıktık çok şükür!

Evinde geçirdiği kaza ve ardından tekrarlayan "Kaçış Sendromu" hastalığı nedeniyle 235 gün yoğun bakımda kalan Mehmet Ali Erbil giderek sağlığına kavuşuyor.

21.08.2019Magazin
Mehmet Ali Erbil: Bir uyandım sadece dilimi oynatabiliyorum

Mehmet Ali Erbil: Bir uyandım sadece dilimi oynatabiliyorum

Evinin banyosunda düşerek yaralandıktan sonra 235 gün yoğun bakımda kalan Mehmet Ali Erbil, doktorların deyimiyle 'bu yılın mucizesi'ni gerçekleştirdi. Ölümün kıyısından dönen ünlü şovmenle, ikinci hayatının ilk bayramı öncesinde evinde buluştuk. Kaza gecesinden yoğun bakım sürecine yaşadığı her şeyi konuştuk.

11.08.2019Magazin
Çıkışın pozu

Çıkışın pozu

Geçen yıl 18 Kasım günü evinin banyosunda düşen ve kaburgaları kırılan, tedavi sürecinde yıllardır mücadele ettiği Kaçış Sendromu hastalığı da nükseden Mehmet Ali Erbil’den iyi haber geldi. 258 gündür hastanede yatan Mehmet Ali Erbil dün taburcu oldu. Taburcu olmadan önce hastane odasında kızları Sezin ve Yasmin ile oğlu Ali Sadi ile poz veren ünlü şovmen soruları yanıtladı.

3.07.2019Magazin
Mehmet Ali Erbil’den nihayet beklenen haber geldi

Mehmet Ali Erbil’den nihayet beklenen haber geldi

Geçen yıl 18 Ekim günü evinin banyosunda düşen ve kaburgaları kırılan, tedavi sürecinde yıllardır mücadele ettiği Kaçış Sendromu hastalığı da nükseden Mehmet Ali Erbil’den nihayet beklenen haber geldi.

30.06.2019Magazin
Mehmet Ali Erbil’den nihayet beklenen haber geldi

Mehmet Ali Erbil’den nihayet beklenen haber geldi

Geçen yıl 18 Kasım günü evinin banyosunda düşen ve kaburgaları kırılan, tedavi sürecinde yıllardır mücadele ettiği Kaçış Sendromu hastalığı da nükseden Mehmet Ali Erbil’den nihayet beklenen haber geldi.

30.06.2019Kelebek
Yasmin Erbil müjdeyi verdi Mehmet Ali Erbil taburcu oluyor...

Yasmin Erbil müjdeyi verdi! Mehmet Ali Erbil taburcu oluyor...

Mehmet Ali Erbil, sağlığına kavuştu. Yasmin Erbil, babasının 235 gündür tedavi gördüğü hastaneden yakında taburcu olacağını açıkladı.

10.06.2019Magazin
Mehmet Ali Erbilin doktoru konuştu

Mehmet Ali Erbil'in doktoru konuştu

Mehmet Ali Erbil’in doktoru Jan Klod Kayuka, ünlü şovmenin sağlık durumuyla ilgili bilgi verdi. Erbil’in hastanede sıkıldığını söyleyen Kayuka, tedavisinin ise iyiye gittiğini ifade etti.

2.06.2019Magazin
Yeni yaşına eski eşleri ile girecek

Yeni yaşına eski eşleri ile girecek

Mehmet Ali Erbil, 18 Ekim 2018'de evinin banyosunda düşmüştü. Kırılan kaburgaları akciğer zarını yırtarak iç kanamaya neden olmuş, 16 yıldır mücadele ettiği 'kaçış sendromu' hastalığı da nüksedince durumu ağırlaşmıştı. Aylardır ölümle pençeleşen usta oyuncunun durumu iyiye gidiyor.

Fotoğraflar: Hürriyet arşiv

6.02.2019Magazin
Kızı paylaştı Yoğun bakımda 60. gün

Kızı paylaştı! Yoğun bakımda 60. gün

Evinin banyosunda düşerek yaralanan Mehmet Ali Erbil, acilen ameliyata alınmış; sonrasında 16 yıldır mücadele ettiği kaçış sendromu hastalığının nüksetmesiyle uyutulmuştu. Yoğun bakımda 60 günü geride bırakan Erbil'in son durumunu kızı Sezin Erbil sosyal medya hesabından paylaştı.

16.12.2018Magazin
Mehmet Ali Erbilden haber var İşte son sağlık durumu...

Mehmet Ali Erbil'den haber var! İşte son sağlık durumu...

18 Ekim'de evinde düşerek yaralanan Mehmet Ali Erbil, acilen ameliyata alınmış; sonrasında 16 yıldır mücadele ettiği kaçış sendromu hastalığının nüksetmesiyle uyutulmuştu. Yoğun bakımda 56 günü geride bırakan Erbil'in son durumunu kardeşi Prof. Dr. Yeşim Erbil, Instagram'da takipçileri ile paylaştı.

14.12.2018Magazin
Yeşim Erbil: 42 gün oldu...

Yeşim Erbil: 42 gün oldu...

Mehmet Ali Ebil, evinde düşerek yaralanmış, kaburgası akciğerine batan Erbil, acilen ameliyata alınmıştı. Tedavisi sırasında 16 yıldır mücadele ettiği kaçış sendromu hastalığının nüksetmesiyle uyutulan Mehmet Ali Erbil 42 gündür yoğun bakımda.

29.11.2018Magazin
Çiğdem Tunç eski partneri Mehmet Ali Erbili ziyaret etti

Çiğdem Tunç eski partneri Mehmet Ali Erbil'i ziyaret etti

Mehmet Ali Erbil'in eski partneri Çiğdem Tunç ünlü şovmeni hastanede ziyaret etti. Erbil'in sağlık durumu hakkında bilgi veren Tunç: 'Nakil noktasına geldiğinde hangi organım gerekirse tekini vereceğim' dedi.

26.11.2018Magazin
Mehmet Ali Erbilin doktorundan açıklama

Mehmet Ali Erbil'in doktorundan açıklama

Mehmet Ali Erbil yoğun bakımda yeniden solunum cihazına bağlandı. Ünlü şovmenin kız kardeşi “Abiminki hayatımda rastlamadığım bir yaralanma” dedi, doktoru Jan Klod Kayuka ise “Durumu ciddiyetini koruyor. Solunum cihazına bağlı. Yoğun bakımdan çıkış süresinin uzaması bizi üzüyor” açıklamasını yaptı.

19.11.2018Magazin
Kaçış Sendromu hastalığı nedir Kendisini nasıl gösterir

Kaçış Sendromu hastalığı nedir? Kendisini nasıl gösterir?

Kaçış Sendromu hastalığı, son günlerde merakla araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Ülkemizde Mehmet Ali Erbil'in yakalandığı Kaçış Sendromu hastalığı, damarlarda meydana gelen orantısız büyüme ya da küçülme dolayısıyla sıvı çıkış hızında değişime neden olabilmektedir. Bu şekilde basınç değişimi hastada farklı bazı sonuçlar doğurabilmektedir. Peki, Kaçış Sendromu nedir? İşte, son günlerde çok konuşulan o hastalık hakkında bazı bilgiler

15.11.2018Sağlık
Mehmet Ali Erbilin sağlık durumu nasıl Kızı dua istedi

Mehmet Ali Erbil'in sağlık durumu nasıl? Kızı dua istedi!

Evinin banyosunda düşerek yaralanan ve kaldırıldığı hastanede ameliyata alınan oyuncu ve sunucu Mehmet Ali Erbil'in daha önce yaşadığı "kaçış sendromu", travma sonrası nüksetti. Birkaç gündür yoğun bakımda olan ünlü yıldızın kızı Sezin Erbil, takipçilerinden babası için dua istedi. Peki, Mehmet Ali Erbil'in sağlık durumu nasıl?

29.10.2018Televizyon
Mehmet Ali Erbilin son durumunu doktoru Dr.Jan Klod Kayuka anlattı

Mehmet Ali Erbil'in son durumunu doktoru Dr.Jan Klod Kayuka anlattı

EVİNDE banyoda düşerek yaralanan Mehmet Ali Erbil’in durumu iyiye gidiyor. Yoğun bakım ünitesinde olan ünlü şovmen tedaviye cevap verdi.

26.10.2018Magazin
Kaçış Sendromu nedir Türkiyede bir kişide rastlandı

Kaçış Sendromu nedir? Türkiye'de bir kişide rastlandı!

Damarlarda meydana gelen akış düzensizliği dolayısıyla ani ataklara sebebiyet verebilen kaçış sendromu, Türkiye'de şu ana kadar sadece Mehmet Ali Erbil'de gözlemlenmiştir. Dünyada şu ana kadar 800 civarı kişide gözlemlenen kaçış sendromu, ilk kez 1960 yılında tanımlanmıştır. Tanımlayan kişi Clarkson'un adıyla da anılan kaçış sendromu, internet üzerinden araştırılmaya devam ediliyor. İşte, araştırılan bu hastalık hakkında bazı bilgiler

25.10.2018Sağlık
Kaçış Sendromu hastalığı nedir Dünya üzerinde sayılı kişide görülüyor

Kaçış Sendromu hastalığı nedir? Dünya üzerinde sayılı kişide görülüyor

Kaçış sendromu, nadir görülen hastalıklardan birisidir. Dünya genelinde 100 civarı kişide tespit edilen bu hastalık, damar içi sıvısının azalması dolayısıyla ani ataklar ile kendisini göstermektedir. Kaçış Sendromu hastalığı, ülkemizde ünlü isim Mehmet Ali Erbil'de gözlemlenmiştir. 1960 yılında tespit edilen bu hastalık, SCLS ve Clarkson olarak da bilinmektedir. Peki, kaçış sendromu hastalığı nedir ve tedavisi nasıl yapılmaktadır? İşte, merak edilen o detaylar

24.10.2018Sağlık
Mehmet Ali Erbilin doktoru Dr. Jan Klod Kayuka kimdir

Mehmet Ali Erbil'in doktoru Dr. Jan Klod Kayuka kimdir?

Mehmet Ali Erbil'i hayata döndüren doktor olarak adını duyuran İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Jan Klod Kayuka, çeşitli haberlerle gündeme geliyor. Jan Klod Kayuka'nın Türkiye’de ve dünyanın önde gelen yayın organlarında pek çok kez makaleleri yayınlandı ve insanları bilinçlendirmek adına TV programlarında uzman olarak yer aldı. Peki, Jan Klod Kayuka kimdir?

23.10.2018Magazin
Mehmet Ali Erbilin son durumuyla ilgili açıklama: Bu kez durumu daha ağır

Mehmet Ali Erbil'in son durumuyla ilgili açıklama: Bu kez durumu daha ağır

Evinin banyosunda düşerek yaralanan ve Maslak'ta kaldırıldığı hastanede ameliyata alınan ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil'in sağlık durumuyla ilgili açıklama geldi. Mehmet Ali Erbil’in 16 yıl önce ortaya çıkan ‘kaçış sendromu’ hastalığının tedavisini yürüten doktoru Jan Klod Kayuka, '16 yıllık hastalığını tetikledi. Bu kez diğer dönemlerden daha ağır. ' dedi.

23.10.2018Magazin
Kaçış sendromu nedir İlk kez 1960 yılında tanımlandı

Kaçış sendromu nedir? İlk kez 1960 yılında tanımlandı

Kaçış sendromu, tıp dünyasında bir diğer adıyla Clarkson hastalığı olarak bilinmektedir. Damar içi sıvısının dengesiz bir hal almasıyla ortaya çıkan kaçış sendromu, nadir görülse de yaşamı tehdit eden bir yapıya sahiptir. Kas ağrıları, yorgunluk, kusma gibi belirtilere sahip olan bu hastalık ataklarla farklı bir hal almaktadır. Peki, kaçış sendromu nedir ve belirtileri nelerdir? İşte, İç Hastalıkları Uzmanı Nafiz Karagözoğlu'nun bu hastalıkla ilgili verdiği bazı bilgiler

19.10.2018Sağlık
Mehmet Ali Erbilin sağlık durumu nasıl Doktorundan açıklama geldi...

Mehmet Ali Erbil'in sağlık durumu nasıl? Doktorundan açıklama geldi...

Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil, dün akşam evindeki banyoda düşerek yaralandı. Erbil, yardımcısının haber vermesi üzerine gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı. Kaburgasında kırıklar olduğu tespit edilen Mehmet Ali Erbil ameliyata alındı. Erbil'in sağlık durumuyla ilgili açıklama doktorlarından geldi.

18.10.2018Magazin
Türk Malı dizisi oyuncuları kimdir

Türk Malı dizisi oyuncuları kimdir?

Türk Malı dizisi oyuncuları birçok izleyici tarafından en çok merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer almaya devam etti. Geçtiğimiz yıllarda ekranlarda yer alan Türk Malı dizisi tekrardan gündeme gelerek oldukça eğlenceli bir kadroyla bu yıl yeniden ekranlara taşındı. Peki, Türk Malı dizisi oyuncuları kimdir? İşte detaylar.

9.07.2017Televizyon
Türk Malı oyuncuları kimdir

Türk Malı oyuncuları kimdir?

Türk Malı dizisi, Star TV ekranlarında yayın hayatına yeniden başlıyor. Uzun bir süredir ekranlardan uzak kalan ve yaz sezonunda ekranlarda olacak olan Türk Malı, oyuncuları ile de merak ediliyor. İşte, Şafak Sezer'in başrolünde yer alacağı Türk Malı oyuncuları ve konusu hakkında detaylı bilgiler

16.05.2017Televizyon
Selçuk Yöntem ile Aykut Gürel, Cengiz Semercioğluna konuştu

Selçuk Yöntem ile Aykut Gürel, Cengiz Semercioğlu'na konuştu

“Aşk İçin Önsöz” adlı müzikli, şiirli bir albüm çıkaran Selçuk Yöntem ve Aykut Gürel’i Pera Palas’ta, ilk sahne performansları sırasında izledim. Neruda’dan Nazım’a, Can Yücel’den Haydar Ergülen’e 13 usta şairin dizelerini dinlerken de bu albümü mutlaka konuşmamız lazım dedim ve hemen kapılarını çaldım. Karşıma yaptıkları işten çok keyif alan bir ikili çıktı.

17.12.2016Magazin
Ebola virüsünden ölenlerin cesedi sokağa atılıyor

Ebola virüsünden ölenlerin cesedi sokağa atılıyor

Dünya korkudan titriyor, Batı Afrika'da 900 kişi hayatını kaybetti, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Türkiye olarak çok ciddi önlemler alındığını açıkladı. Virüse yakalananların hali korkutuyor, insanlar ne yapacaklarını bilmiyor. Öyle ki AP'den geçen bir fotoğraf trajedinin boyutunu gözler önüne serdi. Liberya'da hayatını kaybeden bir gencin cesedi en yakınları tarafından sokağa atıldı. Kimse cesede dokunmazken, herkes normal bir durummuş gibi sokaktan gelip geçmeye devam etti. Liberya'da çalışan İspanyol asıllı bir misyoner de Ebola'dan hayatını kaybettikten sonra cenazesi fanus içerisinde ülkesine getirildi.

8.08.2014Sağlık
Korkutan Ebola virüsü insandan insana terle bile geçiyor

Korkutan Ebola virüsü insandan insana terle bile geçiyor

Ebola virüsü insanlarda en şiddetli ve ağır seyirli enfeksiyona yol açan mikroorganizmalardan biridir. İstanbul Florence Nightingale Hastanesi'nden Doç. Dr. Kıvanç Şerefhanoğlu ebola virüsünün şiddetli kanamalı ateşe neden olduğunu açıkladı ve insandan insana ter, kan, dışkı, idrar ile bile geçtiğini söyledi.

7.08.2014Sağlık
Macera başlıyor

Macera başlıyor

“Survivor”ın yeni yarışmacıları, geçtiğimiz sabah saat 06:15’te Amsterdam aktarmalı olarak yarışmanın yapılacağı Panama’ya uçtu. Ünlüler, uçuş öncesi yarışmayla ilgili iddialı açıklamalarda bulundu:

14.03.2013Kelebek
Mehmet Ali Erbil taburcu oldu

Mehmet Ali Erbil taburcu oldu

Ünlü sanatçı Sağlık Bakanlığı'na ait ambulans uçakla İstanbul'a döndü.

10.06.2012Gündem
Ya milyonda bir görülen hastalık sizi bulursa

Ya milyonda bir görülen hastalık sizi bulursa

Görülme sıklığı 2000 kişide 1 olarak tespit edilen hastalıklar tıpta "nadir hastalıklar" olarak adlandırılıyor.

1.12.2011Gündem
Hastalık bana nasıl bulaştı

Hastalık bana nasıl bulaştı

“Kaçış sendromu” hastalığına yakalanan M. Ali Erbil, İzzet Çapa’ya verdiği röportajda, “Bir gece kulübünde oturduğum yere köpek pisliği koymuşlar. Elimi sürdüm, iki gün sonra hastalandım” dedi.

11.08.2011Kelebek
Aşık olursam yine evlenirim

Aşık olursam yine evlenirim

Babalar günü öncesi Kelebek için oğlu Ali Sadi ve kızı Yasmin’le birlikte objektif karşısına geçen Mehmet Ali Erbil, bu buluşmada sürpriz açıklamalarda da bulundu. Dördüncü eşi Tuğba Coşkun’dan birkaç ay önce boşanan ünlü şovmen, evlilikten korkmadığını, ev hayatını sevdiğini ve aşık olduğu takdirde bir kez daha nikah masasına oturabileceğini söyledi.

17.06.2010Kelebek
Kaçış Sendromu Hastalığı

Kaçış Sendromu Hastalığı

Kaçış Sendromu Hastalığı, (Capillary leak syndrome), Kanın yoğunlaşması, tansiyonun düşmesi gibi bulgular veren hastalık, damarlardan protein, mineral ve suyun sızması" olarak tanımlanmaktadır.

4.06.2009Gündem
10 bin dolarlık ilacımı devlet karşılıyor

10 bin dolarlık ilacımı devlet karşılıyor

Mehmet Ali Erbil, 7 yıldır mücadele ettiği ölümcül hastalığında devletten aldığı desteğin ayrıntılarını ilk kez anlattı.

4.06.2009Gündem
Erbil Düzce’de hastaneye kaldırıldı

Erbil Düzce’de hastaneye kaldırıldı

Eğlence Programı sunucusu, şovmen Mehmet Ali Erbil, daha önce de tedavi gördüğü ’Kaçış Sendromu’ rahatsızlığı nedeniyle Gebze’deki Özel Johns Hopkins Medicine-Anadolu Sağlık Merkezi’ne kaldırıldı.

21.04.2007Gündem
Mehmet Ali Erbil hastaneye kaldırıldı

Mehmet Ali Erbil hastaneye kaldırıldı

M. Ali Erbil, hafta içi her gün ekrana gelen "Ya Şundadır Ya Bunda" adlı şov programının yayın saatinin değiştirilmesiyle ilgili kanal yöneticileriyle yaptığı görüşme sonrası fenalaştı.

13.03.2006Gündem
Aşkımız için Roma’ya bir borcumuz vardı

Aşkımız için Roma’ya bir borcumuz vardı

Tuğba Coşkun ile Mehmet Ali Erbil, önceki gün roma’da nikah masasına oturdu. Türkiye’nin Roma Büyükelçiliği’nde kıyılan nikah sonrası konuşan Tuğba Coşkun, ‘Aşkımız bu şehirde başladığı için Roma’ya bir borcumuz vardı. Nikahı bu şehirde kıyarak borcumuzu ödedik’ dedi.

1.05.2005Kelebek
Roma’da nikáh

Roma’da nikáh

Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil dün Roma’da uzatmalı aşkı Tuğba Coşkun ile evlendi. Roma Büyükelçiliğimizde Konsolos Hüseyin Doğan’ın kıydığı nikahta Mehmet Ali Erbil’in şahidi Ertan Ertekin olurken, Tuğba Coşkun’un şahıdı ise Seda Sayan’dı. Dördüncü kez nikáh masasına oturan Mehmet Ali Erbil ve Tuğba Coşkun’u dostları yalnız bırakmadı.

30.04.2005Kelebek
Roma’daki nikahın sırrı

Roma’daki nikahın sırrı

Mehmet Ali Erbil, yaklaşık bir yıldır beraber olduğu Tuğba Coşkun ile 30 Nisan’da Roma’da nikah masasına oturacak. Nikah için İtalya’nın seçilme nedeni ise, büyük aşkın orada, Erbil’in ‘Kaçış sendromu’ krizi nedeniyle yattığı hastane odasında başlamış olması...

26.04.2005Kelebek

Yazar Sonuçları

Doktor yaşama şansı yüzde 5 dedi

Evinin banyosunda düşerek yaralandıktan sonra 235 gün yoğun bakımda kalan Mehmet Ali Erbil, doktorların deyimiyle “bu yılın mucizesi”ni gerçekleştirdi. Ölümün kıyısından dönen ünlü şovmenle, ikinci hayatının ilk bayramı öncesinde evinde buluştuk. Kaza gecesinden yoğun bakım sürecine yaşadığı her şeyi konuştuk.

11.08.2019

Vasiyetimi yazmadım benden sonra tufan

Siyah-beyaz yayın döneminden beri ekranlarda olmasına rağmen hâlâ reytingi de, seyircideki kredisi de yüksek. Başkalarının sonunu getirecek espriler, hatta gaflar, onu yerinden etmiyor, adını silmiyor. İşi kadar özel hayatı ve “çapkınlıklarıyla” da sık sık gündeme gelen Mehmet Ali Erbil, “İnsanlar benim doğallığımı seviyor” diyor.

29.01.2018

Biz derin sularda yüzüyoruz

“Aşk İçin Önsöz” adlı müzikli, şiirli bir albüm çıkaran Selçuk Yöntem ve Aykut Gürel’i Pera Palas’ta, ilk sahne performansları sırasında izledim. Neruda’dan Nazım’a, Can Yücel’den Haydar Ergülen’e 13 usta şairin dizelerini dinlerken de bu albümü mutlaka konuşmamız lazım dedim ve hemen kapılarını çaldım. Karşıma yaptıkları işten çok keyif alan bir ikili çıktı.

17.12.2016

Teşekkür ederim

Oldum olası Oscar törenlerinin teşekkür bölümüne takılırım, yapay gelir, zorlama hissettirir.

6.03.2012

Başına Stockholm kadar taş düşsün

70’li yıllarda Stockholm’de bir bankayı soymaya kalkışan soyguncular, polisin baskın girişimine karşı 4 kişiyi rehin aldılar.

20.06.2011

Disneyland’a gitmek istiyorum

Şaka değil çok ciddiyim, Disneyland’a gitmek istiyorum ama Amerika’ya, daha da doğrusu Orlando’daki Disneyland’a.

12.10.2010