MENÜ

Kabuk

Kabuk ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kabuk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kabuk haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.423 Kabuk haberi bulunmuştur.

Kabuk Haberleri

Cocu tamam, peki ya Comolli

Cocu tamam, peki ya Comolli?

Fenerbahçe'nin yeni hocasının kulübü tanıyan birisi olması yazım. Yanal, Kocaman ve Zico seçenekler.

30.10.2018Futbol
Her seferinde mükemmel yumurtaların formülü

Her seferinde mükemmel yumurtaların formülü

Kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği fark etmez, eğer sevdalısıysanız günün her öğününde yumurta yiyebilirsiniz. Çok yumurta yiyenler bilir ki yumurtayı düzgün pişirmek herkesin harcı değildir. Özellikle haşlanmış yumurtanın fazla katı olmaması, rengini kaybetmemesi ve soyulduğunda kabukla beyazın kolayca ayrılması gerekir.

Renksiz, kokusuz ve sebze meyvelerin ömrünü iki katına çıkarıyor

Renksiz, kokusuz ve sebze meyvelerin ömrünü iki katına çıkarıyor

Marketten ya da pazardan aldığımız sebze ve meyvelerin kısa sürede çürümesi kadar kötü bir şey olamaz, değil mi? Bu hem sağlığımızı, hem bütçemizi, hem de dünyanın geleceğini olumsuz etkileyen bir durum. Ancak ABD'de bulunan bir şirket, bu soruna çok etkili bir çözüm geliştirmiş olabilir.

‘Drakula’ için yeniden harekete geçilecek

‘Drakula’ için yeniden harekete geçilecek

Fındık dallarını kurutan ve anavatanı Uzakdoğu olan ‘Drakula’ lakaplı ’Turunçgil Uzun Antenli Böceği' için fındık sezonunun sona ermesiyle birlikte yeniden harekete geçilmeye hazırlanılıyor. KTÜ Orman Fakültesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Mahmut Eroğlu, “Bu böceğin kökünü kazıma yönünde bir çalışma yapılması gerekiyor; Hollanda ve Almanya bunu başardı. Şu an İtalya’nın iki temel bölgesinde sorun devam ediyor. İtalyanların çok yoğun çalışmaları var” dedi.

24.10.2018 Gündem
Yüzyıllık aşklar ve biz

Yüzyıllık aşklar ve biz

100. sayımızda 100 yıllık aşklar var.

22.10.2018Kampüs
96 yıllık Berteks, Turquality Programına dahil oldu

96 yıllık Berteks, 'Turquality Programı'na dahil oldu

Geçmişi bir asra yaklaşan Bursa merkezli Berteks Tekstil, Turquality Programı’na dahil edildi. Uluslararası standartlarda üretim yapan şirket, dünya devleri ile rekabet ediyor.

18.10.2018Ekonomi
Meyve ve sebzelerinizi bu yöntemlerle temizleyin

Meyve ve sebzelerinizi bu yöntemlerle temizleyin!

Tükettiğimiz gıdaların üzerindeki kimyasal kalıntıların temizliği oldukça önemli. İşte temizlikte dikkat gerekenler...

Çikolatalı Dondurmalı Taco | Mucize Lezzetler

Çikolatalı Dondurmalı Taco | Mucize Lezzetler

Mucize Lezzetler'in bugünkü menüsünde Çikolatalı Dondurmalı Taco var! Gülçin Çavdarcı'nın enfes tarifi ile sizlerle... (Sponsorlu İçerik)

Bademli İncirli Sağlık Küpleri | Mucize Lezzetler

Bademli İncirli Sağlık Küpleri | Mucize Lezzetler

Mucize Lezzetler'in bugünkü menüsünde Bademli İncirli Sağlık Küpleri var! Gülçin Çavdarcı'nın enfes tarifi ile sizlerle... (Sponsorlu İçerik)

Güvenli gıdanın 50 altın kuralı

Güvenli gıdanın 50 altın kuralı

Kendi içinden filizlenen domatesler, insanın elini çizen maydanozlar... Üzerinde hem ‘yerli üretim’, hem de ‘ithal’ yazan etiketler... GDO’lu ürünler, gıdalardaki ağır metaller, sahtecilik, derken başımıza bir de şarbon korkusu çıktı. Herkes evine, mutfağına ne sokacağını, çoluk çocuğuna ne yedireceğini şaşırmış durumda. Çaresizlikten vejetaryen kesilen aileler bile var. Peki ne yiyeceğiz? Nelerden uzak durup kime güveneceğiz? Alışverişte, etiket okurken, aldıklarımızı pişirirken, saklarken kendimizi ve sevdiklerimizi nasıl koruyacağız? Korkunç hastalık ve melanetlerden nasıl sakınacağız?

Rusça konuşan Turla ve Sofacy Asyaya saldırıyor

Rusça konuşan Turla ve Sofacy Asya'ya saldırıyor!

Uzun zamandır ortalıkta dolaşan, Rusça konuşan, Snake veya Uroborus adlarıyla da bilinen Turla saldırısının izlerini takip eden Kaspersky Lab araştırmacıları, saldırının son varyasyonu olan KopiLuwak’ın zararlı kodlarını kurbanlarına bulaştırmak için bir ay önce Sofacy’in (diğer isimleri Fancy Bear ve APT28) bir varyasyonu olan ve yine Rusça konuşan Zebrocy ile aynı yolu kullandığını ortaya koydu. Araştırmacılar her iki tehdidin merkez Asya bölgesindeki kamu ve askeri kurumlar gibi jeopolitik hedeflere odaklandığına ve aynı hedefler üzerinde sıkça çakıştığına dikkat çekti. Bulgular, Kaspersky Lab Küresel Araştırma ve Analiz ekibinin Turla ile ilişkili dört aktif kümenin gelişimine ve faaliyetlerine odaklanan raporunda yer aldı.

4.10.2018Teknoloji
Kılıçlar soğanı tescillendi

"Kılıçlar soğanı" tescillendi

Kırıkkale'nin Kılıçlar köyünde yetiştirilen ve içeriğindeki pirüvik asit miktarının fazlalığı nedeniyle diğer soğan çeşitlerinden ayrılan "Kılıçlar soğanı"na coğrafi işaret tescil belgesi verildi.

29.09.2018Ekonomi
Bir modern tıp mucizesi; Saç ekimi operasyonu

Bir modern tıp mucizesi; Saç ekimi operasyonu

Yüzyıllardır erkeklerin korkulu rüyasına haline gelen kellik problemi medikal yöntemler sayesinde bir sorun olmaktan çıkıyor. Dolayısıyla modern zamanların en önemli estetik müdahalelerin başında kuşkusuz saç ektirme operasyonu geliyor. Dünyayı etkisi altına alan saç ekimi operasyonunun kellik sorununu büyük oranda çözüme kavuşturduğunu söyleyen Dermatoloji Uzmanı Dr. Hatice Deniz YARDIMCI, konu hakkında bilinmesi gerekenleri anlattı.

28.09.2018Sağlık
Atatürk Köşkü Ormanındaki ağaçların neden kuruduğu belli oldu

Atatürk Köşkü Ormanı'ndaki ağaçların neden kuruduğu belli oldu

Trabzon'un önemli tarihi ve turistik mekanlarından Soğuksu Mahallesi'ndeki Atatürk Köşkü'nün içinde bulunduğu Atatürk Köşkü Ormanı'ndaki ağaçların kurumasının nedenlerini tespit amacıyla kurulan komisyon çalışmalara başladı. Prof. Dr. Mahmut Eroğlu, bu yıl kurumaların çok daha şiddetlendiğine işaret ederek, "Kurumalara, on iki dişli çam kabuk böceği olarak bilinen zararlının yol açtığını tespit ettik. Bundan sonra alanda ne tür iyileştirme çalışmalarının yapılacağına yönelik tespit ve önerilerimizi içeren rapor hazırlayacağız" dedi.

27.09.2018Gündem
Burun kanaması neden olur Burun kanaması nasıl geçer

Burun kanaması neden olur? Burun kanaması nasıl geçer?

Birçok insanın hayatı boyunca en az bir kez karşılaştığı burun kanamaları bazı durumlarda ciddi sonuçlar doğurabilir. Vatandaşlar ise burun kanamalarının altında yatan sebepleri ve burun kanaması durumda neler yapılması gerektiğini sorguluyor. Peki, burun kanaması neden olur? Burun kanaması nasıl geçer?

20.09.2018Sağlık
Kaman cevizinde hasat dönemi

Kaman cevizinde hasat dönemi

Kırşehir'in Kaman ilçesinde yetiştirilen, ince kabuğu ve lezzeti ile dünyaca ünlü bir marka haline gelen cevizin hasadına başlandı.

19.09.2018Ekonomi
G.Saray Devler Ligi kulübüdür

G.Saray Devler Ligi kulübüdür

“G.Saray’ın karşısında Rusya Ligi’nde 7 maçın sadece 2’sini kazanabilmiş bir Lokomotiv var. Çok zor gol atıyorlar. En uca Smolov takviyesi henüz tam ürün vermedi. Rus ekibi daha sorunlu. G.Saray’ın kazanması gereken bir maç.”

17.09.2018Spor Arena
Çok nadir rastlanabilecek bir keşif... Milyonlarca dolar değerinde

'Çok nadir rastlanabilecek bir keşif'... Milyonlarca dolar değerinde

Avustralya'da altın kabuk bağlamış dev kayalar bulunduğu bildirildi.

10.09.2018Dünya
Ev Yapımı Domates Salçası Tarifi

Ev Yapımı Domates Salçası Tarifi

Küçükken annenizin ekmeğin üzerine sürüp sokakta yemeniz için verdiği salçanın tadını marketlerde bulmak zor. Ama evde salça yapmak hiç de zor değil!

Zeliha Sunal “Atıksız Yaşam” atölyesinde

Zeliha Sunal “Atıksız Yaşam” atölyesinde

Zeliha Sunal, kurduğu “Atıksız Yaşam” platformuyla, çevre duyarlılığı konusunda farkındalık yaratmaya devam ediyor. Geçtiğimiz ay Alanya Belediyesi'nin düzenlediği “Plajına Sahip Çık” etkinliğine "Atıksız Yaşam" platformuyla katılmıştı.

21.08.2018Keyif
Bilecikten Fransaya 45 tır salyangoz ihracatı

Bilecik'ten Fransa'ya 45 tır salyangoz ihracatı

Bilecik'te "kara salyangozu dolması" üreten bir firma, üretiminin tamamını Fransa'ya ihraç ediyor.

12.08.2018Ekonomi
Yiyeceklerin bozulduğu nasıl anlaşılır En işe yarar tüyolar...

Yiyeceklerin bozulduğu nasıl anlaşılır? En işe yarar tüyolar...

Tüketilen besinlerin sağlıklı ve güvenilir olması oldukça önemli. İşte bozulan yiyecekleri anlamanın yolları...

Yazar Sonuçları

Bursa turizmden pay almak istiyor

Yıllardır yazar söylerim, başka Bursa yoksa eğer, sürdürülebilir kentleşme için, sanayinin kabuk değiştirmesi, yeni teknolojilere uyum sağlayıp daha az kirleten, daha az yoğunluklu iş gücüyle çalışan bir yapıya bürünmesi gerekir.

15.10.2018

Köpeklerde gebelik ve doğum süreci

Dişi köpekler yılda iki kez kanama ile karakterize olan çiftleşme dönemine girerler.

10.10.2018

Beyaz ekmeğe dikkat

Ekmek, özellikle fırınlarımızın ürettiği beyaz ekmek sağlık bakımından risklerle dolu. Peki neredeyse tüm uzmanların “aman dikkat!” diye uyardıkları bu meselenin bir çözümü, kolay bir yolu yok mu?

5.09.2018

Çiğdem çitleyene çare var ama önemli olan duyarlılık

HANİ İzmir’de pek severiz ya “Çiğdem çitlemeyi...” Belki bilmeyenler vardır diye anımsatayım, çiğdem=ay çekirdeği.

20.08.2018

Ne kadar su içelim

“Bir günde kaç bardak su içmeliyiz?” Basit gibi görünse de bu mühim soruya yanıt vermek aslında zannedildiği kadar kolay değildir. Bu konuda da uzmanlar çok farklı rakamlar verir, farklı şeyler söyler.

15.08.2018

Güneyden son havadisler

Hep Bodrum ve Çeşme mekanlarından bahsedip duruyorum ama aslında Marmaris ve Fethiye taraflarında da yeni şeyler oluyor. Mesela İstanbullu bir markanın, Nişantaşı’ndaki Frankie’nin kalkıp Martı Marina içinde restoran açması. Ya da havalı Fransız restoranı La Guerite ile Simi’nin meşhur Manos’unun D Maris Bay’e konuşlanması gibi… İşte o civarlardan notlarım.

11.08.2018