MENÜ

Kabine

Kabine ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kabine haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.741 Kabine haberi bulunmuştur.

Kabine Haberleri

Yeni Yunan Dışişleri Bakanı belli oldu

Yeni Yunan Dışişleri Bakanı belli oldu

YUNANİSTAN’da Başbakan Aleksis Çipras, mini kabine değişikliğine gitti ve Dışişleri Bakanlığı’na düne kadar Dışişleri Bakanvekili olan, ılımlı çizgisiyle dikkat çeken Yorgo Katrugalos’u atadı.

16.02.2019Dünya
Avrupa ile İran çatlağı

Avrupa ile İran çatlağı

60’a yakın ülkeyi ‘Ortadoğu’ konferansında bir araya getiren ABD’nin Avrupa Birliği (AB) ile yaşadığı ‘İran çatlağı’ derinleşiyor. ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, AB ile İran arasındaki yeni ödeme sistemini, yaptırımları kırma denemesi olarak tanımladı.

15.02.2019Dünya
Temel emeklilik, termik santrallar, vergi indiriminde anlaşamadılar

Temel emeklilik, termik santrallar, vergi indiriminde anlaşamadılar

Başbakanlıkta çarşamba akşamı gece yarılarına kadar süren koalisyonu oluşturan parti temsilcileri, başbakan ve kabine üyesi bazı bakanların katıldığı zirvede, temel emeklilik yasası, kömürle çalışan termik santraların kapatılması ve vergi indiriminin görüşüldüğü konularda uzlaşma sağlanamadı.

14.02.2019Avrupa
Trumpa sert cevap: Sen ne zaman öğreneceksin

Trump'a sert cevap: Sen ne zaman öğreneceksin?

ABD Kongresi'nin Müslüman üyesi İlhan Omar, anti-semitizm tartışmaları nedeniyle kendisine istifa çağrısı yapan ABD Başkanı Donald Trump'a cevap verdi.

13.02.2019Dünya
Tek tip askerlik yasasıyla ilgili son durum ne MSBden son gelen Yeni Askerlik Sistemi açıklaması

Tek tip askerlik yasasıyla ilgili son durum ne? MSB'den son gelen Yeni Askerlik Sistemi açıklaması

Vatandaşlarda yeni askerlik sistemi beklentisi devam ederken, Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından sıcak bir açıklama geldi. Yeni askerlik sistemiyle alakalı olarak açıklama yapan bakanlık, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bilgilerin sunulduğunu ve yakın zamanda sonuçlanacağını açıkladı. İşte, halk arasında tek tip askerlik olarak da bilinen yeni askerlik sistemi hakkında son gelişmeler

13.02.2019Gündem
Başhostes anlattı: Gidilecek hat söylenirdi

Başhostes anlattı: Gidilecek hat söylenirdi

Hızlı tren kazası sırasında başhostes olarak görev yapan N.E. müşteki sıfatıyla ifade verdi.

13.02.2019Gündem
Trumptan flaş çağrı: İstifa et

Trump'tan flaş çağrı: İstifa et

ABD Başkanı Donald Trump, son günlerde anti-semitizm tartışmalarıyla gündeme gelen Müslüman Kongre üyesi Ilhan Omar'ın Kongre'den ya da görev yaptığı komiteden istifa etmesi gerektiğini bildirdi.

12.02.2019Dünya
Son dakika Helikopter kazasının ardından flaş karar

Son dakika! Helikopter kazasının ardından flaş karar!

Milli Savunma Bakanlığı yetkilileri Dördüncü Kara Havacılık Alayı'nın Trakya bölgesine taşınacağını duyurdu. Askeri kaynaklar ayrıca düşen helikopterin motor testi sırasında kaza kırıma uğradığını belirtti.

12.02.2019Gündem
Ünlü mağazada kıyafet deneyen kadının görüntüsünü çekti Tacizci yakalandı

Ünlü mağazada kıyafet deneyen kadının görüntüsünü çekti! Tacizci yakalandı

İstinye’de ünlü bir spor mağazasında satış sorumlusu olarak çalışan bir kişinin, kabinde kıyafet deneyen müşteriyi görüntülediği ortaya çıktı, 5 yıla kadar hapsi istendi.

12.02.2019Gündem
Türk Amerikan Konseyi Başkanı James Jonestan CNN Türke özel açıklamalar

Türk Amerikan Konseyi Başkanı James Jones'tan CNN Türk'e özel açıklamalar

Türk Amerikan Konseyi Başkanı Emekli Orgeneral James Jones Ankara'ya geldi. Beş gün boyunca üst düzey temaslarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve bazı bakanlarla görüşmeler yaptı. Daha önce NATO Komutanlığı, Barack Obama'nın ulusal güvenlik danışmanlığını yapan Jones, Türkiye'yi yakından tanıyan bir isim. Emekli Orgeneral temaslarının son gününde, Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri arasındaki siyasi sorunları ve ticari ilişkileri CNN TÜRK'te Diplomasi muhabiri Sena Alkan'ın özel röportajında değerlendirdi.

9.02.2019Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan Sivasta önemli mesajlar

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sivas'ta önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen Sivas Mitingi'nde konuştu. Erdoğan konuşmasında, "Vatanımız, bayrağımız, devletimiz, milletimiz, istiklalimiz bizim namusumuzdur, şerefimizdir. 100 yıl önce Sivas'ta söylediğimizi 100 yıl sonra bugün aynı yerde bir kez daha tekrar ediyoruz. Vatanımıza, bayrağımıza, istiklalimize uzanan her eli kırarız" dedi.

8.02.2019Gündem
Bakan Selçuk: Öğretmen bulmada en problemli bölgemiz Marmara

Bakan Selçuk: Öğretmen bulmada en problemli bölgemiz Marmara

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Öğretmen tedarikindeki en problemli bölgemiz Marmara Bölgesi. Ondan daha problemli bölge yok. Diğerleri öğretmen tedariki bakımından yüzde 90’ın üstünde. Sözleşmeli öğretmenden şu anda vazgeçsek, yüzde 70’e yakın geri dönüş oluyor” dedi.

6.02.2019Eğitim
Menbiç’teki teröristler için birkaç hafta süre

Menbiç’teki teröristler için birkaç hafta süre

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Suriye konusunda uyarıda bulunarak, “Münbiç’teki (Menbiç) teröristler birkaç hafta içerisinde buradan çıkartılmazsa bizim bekleme süremiz sona erer” dedi. Yaptırım listesi dahil hiçbir tehdidin kendilerini bu yoldan geri çeviremeyeceğini de vurgulayan Erdoğan, partisinin dünkü Meclis grubunda şöyle konuştu:

6.02.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bahçeli ile yarın görüşeceğim

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bahçeli ile yarın görüşeceğim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti grup toplantısında birbirinden önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, yatay mimariyle örnek yerleşim alanları kurulacağını belirterek "50-60 kat binalarda yaşayanların birbirinden haberi var mı? Yan dairedeki ölüyor haberleri yok" eleştirisini yaptı. Türkiye'nin IMF defterini kapattığını ve bir daha açmayacağını söyleyen Erdoğan, İş Bankası ile ilgili olarak "Gazi Mustafa Kemal’in İş Bankası’nı CHP’ye değil Hazine’ye tahsisi vardır. İş Bankası Hazine’nin malı olacaktır. Bu parlamento bu tarihi kararı da alacaktır." dedi. Gıda fiyatlarıyla ilgili de uyarı yapan Erdoğan, "Bu fiyatlara gerekirse ayar çekme kararını aldık, adımlarımızı atacağız." mesajını verdi. Son olarak Münbiç konusuna da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu ana kadar önümüze konulan somut bir plan yok. Birkaç hafta içinde teröristler Münbiç’ten çıkarılmazsa bekleme süremiz sona erer" diye konuştu. Erdoğan, MHP lideri Devlet Bahçeli ile yarın görüşeceğini açıkladı.

5.02.2019Gündem
Son dakika... Kalından IMF açıklaması: Bu rivayetlere itibar etmeyin

Son dakika... Kalın'dan IMF açıklaması: Bu rivayetlere itibar etmeyin

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Türkiye’nin IMF ile hiçbir şekilde ne seçimden önce ne de seçimden sonra bir teması, ilişkisi, yeni bir süreci söz konusu bile değildir. IMF yılları Türkiye için geride kalmıştır" dedi. Kalın, "Münbiç ve Fırat'ın doğusunda da benzer bir modelin uygulanması için bizim temel beklentimiz, bölgenin kontrolünün Türkiye'de olması." ifadelerini kullandı.

4.02.2019Gündem
Aysel Gürel’in 90. doğum günü Kadıköy’de kutlanacak

Aysel Gürel’in 90. doğum günü Kadıköy’de kutlanacak

Aysel Gürel’in 90. doğum günü, Kadıköy Mecra’da kutlanacak.

4.02.2019Kitap Sanat
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

4.02.2019Gündem
Gizli oy hakkımızı istiyoruz

Gizli oy hakkımızı istiyoruz

- Engelsiz Erişim Derneği, görme engellilerin sandık başında refakatçisiz oy verebilmeleri için Boğaziçi Üniversitesi’yle sınırlı sayıda özel şablon hazırladı. Geçen iki seçimde bu şablon kullanıldı. Yerel seçimler için YSK özel şablona izin verdi ancak ’Ben bastırmam’ dedi.

3.02.2019Gündem
Son dakika... Lübnanda yeni hükümet kuruldu

Son dakika... Lübnan'da yeni hükümet kuruldu

Lübnan'da yaklaşık 9 ay süren çalışmaların ardından yeni hükümet kuruldu.

31.01.2019Dünya
İngilterede Brexit için kritik gün

İngiltere'de Brexit için kritik gün

İngiliz parlamentosu Başbakan Theresa May'in Brexit anlaşmasının reddedilmesinin akabinde ülkenin izleyeceği yolu belirleyecek bir dizi oylama yapacak.

29.01.2019Dünya
Macron’dan Abe’ye ‘Ghosn’ sitemi

Macron’dan Abe’ye ‘Ghosn’ sitemi

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Japonya’da gelirini düşük göstererek vergi avantajı sağladığı iddiasıyla 19 Kasım’da tutuklanan ve tek kişilik hücrede tutulan Renault-Nissan’ın efsane CEO’su Carlos Ghosn’un tutukluluk süresinin çok uzun ve şartlarının da endişe verici olduğunu söyledi.

29.01.2019Ekonomi
Çipras asgari ücretin 650 euro olmasını istedi

Çipras asgari ücretin 650 euro olmasını istedi

10 yıldır asgari ücrette artışa gitmeyen Yunanistan'da Başbakan Çipras asgari ücretin 650 euro olmasını teklif etti.

29.01.2019Ekonomi
Asya turizminin gözde durağı Tayland

Asya turizminin gözde durağı Tayland

Asya bölgesi turizminin vazgeçilmez duraklarından Güneydoğu Asya ülkesi Tayland, Buda figürleriyle dolu süslü tapınakları, kraliyet sarayları ve gece pazarları ile dikkati çekiyor.

28.01.2019Seyahat
Netanyahudan Nasrallahın açıklamalarına cevap

Netanyahu'dan Nasrallah'ın açıklamalarına cevap

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah'ın İsrail-Lübnan sınırında ortaya çıkarılan tünellerden bazılarının 2006'dan önce kazıldığı yönündeki açıklamasının gerçeği yansıtmadığını söyledi.

27.01.2019Dünya
Fazıl Saydan toplumsal uzlaşı mesajı

Fazıl Say'dan "toplumsal uzlaşı" mesajı

Besteci ve piyanist Fazıl Say'ın, "toplumsal uzlaşı" içerikli paylaşımı, sosyal medyadaki ünlülerin ve farklı meslek gruplarından sanatseverlerin yoğun ilgisini gördü.

23.01.2019Gündem
İngilterenin önündeki Brexit seçenekleri

İngiltere'nin önündeki Brexit seçenekleri

Başbakan Theresa May, kasım ayında AB ile vardığı Brexit anlaşmasının parlamentonun alt kanadı Avam Kamarasındaki oylamada 202'ye karşı 432 oy gibi tarihi bir farkla reddedilmesinin ardından önceki gün milletvekillerine "B planını" açıkladı.

23.01.2019Dünya
Arnavutluk Başbakanı Rama, Dışişleri Bakanlığı görevini de üstlendi

Arnavutluk Başbakanı Rama, Dışişleri Bakanlığı görevini de üstlendi

Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, kabinede revizyon önerisi kapsamında mecliste düzenlenen oylamada, Avrupa ve Dışişleri Bakanlığı görevine getirildi.

22.01.2019Dünya
Belçika’da ‘insani vize’ krizi büyüyor

Belçika’da ‘insani vize’ krizi büyüyor

Belçika’da Mechelen Belediye Meclis Üyesi Melikan Kucam, insan kaçakçılığı gerekçesiyle Yeni Flaman İttifak (N-VA) Partisi’nden ihraç edilmesinin ardından 48 saatlik gözaltı süresinin dolması üzerine tutuklanarak cezaevine gönderildi. Yeşiller Partisi ise yaşananlardan eski Göç ve Mülteci Bakanı Theo Francken’i sorumlu tuttu.

17.01.2019Avrupa
3600 ek gösterge hakkında son durum ne Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalından 3600 ek gösterge açıklaması

3600 ek gösterge hakkında son durum ne? Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan 3600 ek gösterge açıklaması

3600 ek gösterge yasası hakkında binlerce kamu çalışanı sorgulamalarını sürdürmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Saray'da yapılan kabine toplantısı sonrasında binlerce vatandaşı ilgilendiren 3600 ek gösterge yasası hakkında açıklamalarda bulundu. İşte detaylar.

16.01.2019Gündem
Malezyadan İsrail kararı

Malezya'dan İsrail kararı

Malezya'nın, ev sahipliğini yapacağı "2019 Dünya Paralimpik Yüzme Şampiyonası"na katılmak isteyen İsrailli yüzücüleri ülkeye almama kararının ardından, hükümet, gelecekte İsrail'in içinde olduğu herhangi bir etkinliğe ev sahipliği yapmamayı kararlaştırdı.

16.01.2019Dünya
Son dakika... Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Güvenli bölgenin kontrolü Türkiyede olacak

Son dakika... Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Güvenli bölgenin kontrolü Türkiye'de olacak

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Suriye sınırında oluşturulacak güvenli bölgenin kontrolünün Türkiye'de olacağını bildirdi.

15.01.2019Gündem
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı 

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

15.01.2019Gündem
Son dakika... Suriyedeki İran hedeflerini vurduk

Son dakika... 'Suriye'deki İran hedeflerini vurduk'

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ülkesinin Suriye'ye gerçekleştirdiği füze saldırıları hakkında açıklamada bulundu.

13.01.2019Dünya
İranda yeni yıl bütçesindeki paylar kurumları memnun etmedi

İran'da yeni yıl bütçesindeki paylar kurumları memnun etmedi

İran'daki Sağlık Bakanı Hasan Gazizade Haşimi'nin istifasına ve birçok kurumun tepkisine yol açan 2019-2020 bütçesi ile ilgili tartışmalar devam ederken, ABD yaptırımları ve ekonomik krizin pençesindeki Hasan Ruhani hükümetinin, gelir-gider dengesini sağlayamayacağı ve bu nedenle borçlanma yoluna gideceği belirtiliyor.

10.01.2019Dünya
Trumpın açıklamasına Afganistandan tepki

Trump'ın açıklamasına Afganistan'dan tepki

Afganistan Cumhurbaşkanlığı, "Trump'ın Afganistan hakkında yaptığı açıklamalarla ilgili diplomatik yollardan izahat istiyoruz." açıklamasında bulundu.

4.01.2019Dünya
Kabine toplantısının yankıları sürüyor: Suriye kum ve ölümden ibaret

Kabine toplantısının yankıları sürüyor: Suriye kum ve ölümden ibaret

ABD Başkanı Trump önceki gün Beyaz Saray’da düzenlenen toplantıda, Afganistan’dan İran’a, Avrupa Birliği’nden Suriye ve Kuzey Kore’ye kadar birçok konuda açıklama yaptı. Suriye’yi “Kum ve ölümden ibaret” diye tanımlayan ABD Başkanı, “Yaptırımlar geliyor” yazılı, İran’a gönderme yapan dev afişi toplantı boyunca masada tuttu.

4.01.2019Dünya
Trump: Beni Amerikalılar seçti. Avrupa’nın hiç önemi yok

Trump: Beni Amerikalılar seçti. Avrupa’nın hiç önemi yok

ABD Başkanı Donald Trump ile Avrupa arasında siyasi anlaşmazlık yeni bir boyut kazandı. Trump’ın, “Avrupa’nın benim için hiç önemi yok” sözü, Avrupa başkentlerinde devlet ve hükümet başkanlarını kızdırdı.

3.01.2019Avrupa
Trumptan Kürtlere koruma sözü

Trump'tan Kürtlere koruma sözü

Suriye, terör örgütü PKK bağlantılı YPG güçlerine mensup 400 kadar militanın dün Menbiç’ten çıktığını duyururken, ABD Başkanı Donald Trump, “Suriye’den çıkıyoruz fakat ABD Kürtleri korumak istiyor” açıklaması yaptı.

3.01.2019Dünya
Trump: Generallerimiz Afganistanda iyi iş çıkaramadılar

Trump: Generallerimiz Afganistan'da iyi iş çıkaramadılar

ABD Başkanı Donald Trump, Afganistan konusunda "Generallerimize istedikleri tüm parayı verdim ancak Afganistan'da iyi iş çıkaramadılar." dedi.

2.01.2019Dünya
YPG/PKKnın Suriyede İrana petrol satmasından rahatsızız

'YPG/PKK'nın Suriye'de İran'a petrol satmasından rahatsızız'

ABD Başkanı Donald Trump, terör örgütü YPG/PKK'nın İran'a petrol satmasından rahatsız olduklarını belirterek, "Onlardan satış yapmamalarını istedik." ifadesini kullandı.

2.01.2019Dünya
Trumptan Kuzey Kore açıklaması: Dört gözle bekliyorum

Trump'tan Kuzey Kore açıklaması: Dört gözle bekliyorum

ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'dan bir mektup aldığını ve yakın zamanda kendisiyle görüşeceğini açıkladı.

2.01.2019Dünya
Çavuşoğlu Suudi Arabistanın eski Dışişleri Bakanıyla görüştü

Çavuşoğlu Suudi Arabistan'ın eski Dışişleri Bakanı'yla görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suudi Arabistan'ın eski Dışişleri Bakanı Adil el-Cubeyr ile telefonda görüştü.

30.12.2018Gündem
Son dakika... Rusya’dan Ukrayna’ya büyük yaptırım

Son dakika... Rusya’dan Ukrayna’ya büyük yaptırım

Rusya Bakanlar Kurulu kabinesi Ukrayna’dan buğday, sebze, meyve, şeker, bira, çimento gibi çok sayıda ürünün alımını yasakladı.

29.12.2018Dünya
Kral Selman’dan Veliaht Prensi koruma hamlesi: Suudi bakan niye gitti

Kral Selman’dan Veliaht Prensi koruma hamlesi: Suudi bakan niye gitti

Cemal Kaşıkçı krizinin gölgesinde Suudi Arabistan’da önceki gün yaşanan kabine değişikliği dikkat çekiyor. Siyasi yorumculara göre Kaşıkçı cinayeti nedeniyle zan altında kalan Suudi Veliaht Prens’e yakın isimler terfi ettirilirken Prens’i yeterince savunmadığı düşünülen Dışişleri Bakanı Cübeyr ise rütbe tenziline uğradı.

29.12.2018Dünya

Yazar Sonuçları

Trump Suriye kararında vites küçültüyor

Amerika’nın Suriye’den çekilme kararındaki son zikzaklar “Acele işe şeytan karışır” deyişini haklı çıkaracak bir seyre girmiş bulunuyor. Ancak burada işe karışan, ABD’nin güvenlik ve dış politika alanlarındaki müesses nizamı, Kongre ve İsrail oldu galiba.

8.01.2019

Trump o ülkeden de mi çekilecek

ABD Başkanı Donald Trump, son olarak Suriye konusunda asker çekmeyi zamana yayacaklarını söylerken Afganistan konusunda atmaya hazırlandığı iddia edilen adım da merak konusu...

4.01.2019

2018 yılında Türk dış politikası (2)

Bir önceki yazımda Türk dış politikasında 2018’de yaşanan ve girdiğimiz yılda ön plana çıkabilecek önemli gelişmelere bakmaya başlamıştım.

3.01.2019