MENÜ

Kabile

Kabile ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kabile haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.676 Kabile haberi bulunmuştur.

Kabile Haberleri

5 bin yıllık avcı kabile Aralarında Müslümanlığı seçenler de var

5 bin yıllık avcı kabile! Aralarında Müslümanlığı seçenler de var

Orta ve Batı Afrika'nın Atlas Okyanusu'na yakın ormanlık alanlarında yaşayan ve dünyanın en kısa boylu insanları olarak bilinen Pigmeler, aradan binlerce yıl geçmesine rağmen hâlâ sürdürdükleri 'ilk çağ' dönemine ait yaşam tarzlarıyla dikkati çekiyor.

13.12.2017Seyahat
Son dakika Kabile çatışmasında 170 kişi öldü

Son dakika! Kabile çatışmasında 170 kişi öldü

Reuters haber ajansı, Güney Sudan'ın Great Lakes bölgesinde meydana gelen kabile çatışmalarında ölü sayısının 170'e yükseldiğini duyurdu. Ölü sayısı en son 45 olarak açıklanmıştı.

12.12.2017Dünya
Vanda binlerce kişi Kudüs için yürüdü

Van'da binlerce kişi 'Kudüs' için yürüdü

Van'da binlerce kişi 'Kudüs' için yürüdü

9.12.2017Van
Pakistan sınır ihlali yapan hava araçlarını vuracak

Pakistan sınır ihlali yapan hava araçlarını vuracak

Pakistan sınır ihlali yapan hava araçlarını vuracak

8.12.2017Merkez
Bu kabile kral soyundan geliyor Öyle bir hayatları var ki...

Bu kabile kral soyundan geliyor! Öyle bir hayatları var ki...

Nepal'de bulunan Raute kabilesi dünyanın en ilkel kabilesi. Bu kabilede yaşayan insanlar maymun avcılığı yapıyor ve yakaladıkları maymunların etini yiyorlar. Kendilerinin kral soyundan geldiklerine inanıyorlar. Kabileden biri öldüğünde ise bulundukları yeri terk ediyorlar ve başka bir yere göç ediyorlar. İşte çok ilginç yaşamlarıyla Raute kabilesi…

7.12.2017Seyahat
Erdoğan: Amerika’nın bize karşı bir planı olduğu artık iyice anlaşılıyor

Erdoğan: Amerika’nın bize karşı bir planı olduğu artık iyice anlaşılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısında konuştu. Erdoğan, "Amerika’nın bize karşı bir planı olduğu artık iyice anlaşılıyor. Buna nereden geliyorsunuz? Nereden gelmeyeyim? Kuzey Suriye, en doğusundan al batıya doğru orada bir terör koridoru oluşturulduğunu görüyoruz. Kurulmakta olan üsler. Peki bu silahlar bu bölgeye niye gelir? Nerede kullanacak bu silahları Amerika? DEAŞ diye bir şey mi kaldı ortada? Suriye’ye karşı mı kullanacak? Irak’a karşı mı kullanacak? Yok. E kime karşı kullanacak? Ya İran, ya Türkiye, sıkıysa Rusya" dedi. Erdoğan, ABD'nin, Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyacağı iddiası için "Kudüs Müslümanların kırmızı çizgisidir. İslam İşbirliği Teşkilatı Dönem Başkanı olarak, bu konunun sonuna kadar takipçisiyiz. Eğer böyle bir adım atılacak olursa; hemen, beş on gün içerisinde İslam İşbirliği Teşkilatı Liderler Zirvesi'ni İstanbul'da toplayacağız. Kaldı ki bu, bizim diplomatik ilişkilerimizi İsrail ile koparmaya kadar gidebilir" diye konuştu.

5.12.2017Gündem
‘Rüzgârın kızı’ sörfün cennetinde

‘Rüzgârın kızı’ sörfün cennetinde

Yeni Kaledonya, Avustralya’nın bin 200 km doğusunda, Fransa’nın denizaşırı sınırlarında yer alan egzotik bir ada. Tropik kumsalları, turkuvaz denizi, dinmeyen rüzgârıyla her gidişimde beni büyülüyor. İnsanların küçük yaştan itibaren rüzgâr sörfü ve yelkenli yaptığını öğrendiğimde çok etkilenmiştim. Bu yıl üçüncü kez gittim. Yerel halkla tanıştım, evlerinde kaldım. Adada politik sorunlar da var ancak ben tanık olduğum iki farklı kültürün nasıl bir arada yaşadığından, adanın muhteşem güzelliğinden söz etmek istiyorum...

5.12.2017Seyahat
İYİ Partiden bomba iddia.. Zarrabın SAVAMA ajanı olduğu devletin kayıtlarında var

İYİ Parti'den bomba iddia!.. 'Zarrab'ın SAVAMA ajanı olduğu devletin kayıtlarında var'

İYİ Parti Milletvekili Nuri Okutan, devlet kayıtlarında Reza Zarrab’ın İran İstihbarat Örgütü SAVAMA’nın bir ajanı olduğunun devlet kayıtlarında mevcut olduğunu savunarak " On yıllarca öncesinden Zarrab’ın ailesi bizce izleniyor ve biliyor, gözlemleniyor. Bu konuyla ilgili dosyalar devlet arşivinde var. Bilinmez birşey değil. Gerek emniyet gerek MİT’in hazırladığı raporda var. Buna rağmen görmezden, bilinmezden gelinerek adeta mal hırsı devlet aklını esir almıştır" dedi.

4.12.2017Gündem
İYİ Partili Okutan: Zarrabın SAVAMAnın elemanı olduğu devlet kayıtlarında mevcut

İYİ Parti'li Okutan: Zarrab'ın SAVAMA'nın elemanı olduğu devlet kayıtlarında mevcut

İYİ Parti'li Okutan: Zarrab'ın SAVAMA'nın elemanı olduğu devlet kayıtlarında mevcut

4.12.2017Ankara
Kabilenin izini sürerken öyle şeyler yaşadı ki... İngiliz kâşifin zor anları

Kabilenin izini sürerken öyle şeyler yaşadı ki... İngiliz kâşifin zor anları!

Dünyanın en büyük ikinci adası Papua Yeni Gine’nin sık yağmur ormanları içinde birçok gizemli kabile hâlâ yaşamını sürdürüyor. Yaifolar Papua Yeni Gine’deki bu kabilelerden yalnızca biri. Dış dünyayla hiç bağlantı kurmayan Yaifolar’ın gezegen üzerinde bu derece tecrit altında yaşan son kabilelerden biri olduğu düşünülüyor. İngiliz kâşif Benedict Allen Yaifolar’ın peşine düştü ve öyle şeyler yaşadı ki, inanamayacaksınız… İşte Yaifolar’ın yaşamlarından ilginç detaylar…

2.12.2017Seyahat
Hindistanın gizemli halkı Öyle bir hayatları var ki...

Hindistan'ın gizemli halkı! Öyle bir hayatları var ki...

Sadular ya da ‘Sadhular’, Hindistan ve Nepal’de bulunan etnik ve dini bir grup. Tanrıların temsilcileri olduklarına inandıkları için Hindular tarafından saygı görüyorlar. Toplumdan kutsamalar ve dualar karşılığında yiyecek alıyorlar. İşte Sadular’ın ilginç hayatları…

25.11.2017Seyahat
Ormanın çocuğunun inanılması güç hikâyesi

'Ormanın çocuğu'nun inanılması güç hikâyesi!

Günümüzde sokakta oyun oynama, sahilde oturma, mahalleden arkadaşlarla ‘bahçeye dalma’ gibi imkânlara sahip çocuklar şanslı sayılıyor. Fransız film ve fotoğrafçılar Alain Degre ve Sylvie Robert'ın kızları Tippi Degre'nin hikâyesi, bir çocuğun dış dünyayla baş başa bırakıldığında neler olabileceğiyle ilgili hayal gücünün ötesinde sonuçlar ortaya koyuyor. Bugün 27 yaşında olan Tippi Degre’nin hikâyesini okuduğunuzda çocukluğunu dışarıda oynayarak geçirmek ne demekmiş bir daha düşüneceksiniz... İşte Tippi Degre’nin ilginç hikâyesi...

22.11.2017Seyahat
MHP Genel Başkan Yardımcısı Günal: Temizlik yapılıncaya kadar devlete desteğimiz devam eder

MHP Genel Başkan Yardımcısı Günal: Temizlik yapılıncaya kadar devlete desteğimiz devam eder

MHP Genel Başkan Yardımcısı Günal: Temizlik yapılıncaya kadar devlete desteğimiz devam eder

19.11.2017Merkez
Balta girmemiş ormanda kaybolan İngiliz kaşif kurtarıldı

Balta girmemiş ormanda kaybolan İngiliz kaşif kurtarıldı

Balta girmemiş ormanda kaybolan İngiliz kaşif kurtarıldı

18.11.2017Merkez
Flaş gelişme DEAŞ ve PKK arasında kirli anlaşma ortaya çıktı...

Flaş gelişme! DEAŞ ve PKK arasında kirli anlaşma ortaya çıktı...

BBC'nin özel araştırması, 250 DEAŞ'lı ile ailelerinin, ABD-İngiltere öncülüğündeki koalisyon ile terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG öncülüğündeki SDG ortak operasyonuyla Rakka'dan güvenli bir şekilde tahliye edildiğini ortaya koydu. ABD Savunma Bakanlığı'ndan ise terör örgütü YPG'nin Rakka'yı terk etmeleri için terör örgütü DEAŞ ile gizli anlaşma yaptığı haberlerine ilişkin, anlaşmanın parçası olmadıkları ancak buna saygı duydukları bildirildi.

14.11.2017Dünya
Milletvekili Arık, ajan araştırması için önerge verdi

Milletvekili Arık, ajan araştırması için önerge verdi

Milletvekili Arık, ajan araştırması için önerge verdi

7.11.2017Kayseri
Suudi Arabistanda son dakika gelişmeleri... Prensler ve bakanlar gözaltında Özel jetlerin kalkmasına izin verilmiyor

Suudi Arabistan'da son dakika gelişmeleri... Prensler ve bakanlar gözaltında! Özel jetlerin kalkmasına izin verilmiyor

Suudi Arabistan'dan son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Dün gece Kral Salman Bin Abdulaziz rüşvet ve yolsuzluklara karşı bir komisyon kurarak başına oğlu Veliaht Prens Muhammed Bin Salman'ı getirdi. Ardından 11 prens, dört bakan ve onlarca eski bakanın da bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı. Bir havacılık kaynağından alınan bilgiye göre, Ciddede güvenlik güçleri özel jetleri herhangi bir yüksek makamdaki kişinin kaçma olasılığına karşı yerde tutuyor ve havalanmalarına müsaade etmiyor.

5.11.2017Dünya
Suudi Arabistandaki gözaltılar ne anlama geliyor

Suudi Arabistan'daki gözaltılar ne anlama geliyor?

Suudi Arabistan'da yolsuzlukla mücadele komitesi aralarında 11 prens, dört bakan ve onlarca eski bakanın da bulunduğu çok sayıda kişiyi gözaltına aldı.

5.11.2017Dünya
Gümüş sırtlı gorillerle buluşma: Ruanda

Gümüş sırtlı gorillerle buluşma: Ruanda

Yıllarca Kenya, Tanzanya, Zimbabwe, Malavi ve Botsvana safari için Afrika ülkeleri arasında en çok tercih edilen yerler oldu. Son yıllarda ise, gelişmekte olan Afrika ülkelerinden biri olan Ruanda popüler olmaya başladı. Bunun sebebi ise gümüş sırtlı gorillerle buluşma imkanı… Peki dağ gorilleri nasıl oluyor da gümüş sırtlı oluyor? Bizzat bu ilginçliğin peşine düştüm ve inanılmaz anlar yaşadım.

2.11.2017Seyahat
CHPli Tüm: Edip Uğur kendisini tehdit edenleri kamuoyuna açıklamalı

CHP'li Tüm: Edip Uğur kendisini tehdit edenleri kamuoyuna açıklamalı

CHP'li Tüm: Edip Uğur kendisini tehdit edenleri kamuoyuna açıklamalı

31.10.2017Balıkesir
CHPli Altıok: Erken yerel seçim yapılması, zorunlu hale gelmiştir

CHP'li Altıok: Erken yerel seçim yapılması, zorunlu hale gelmiştir

CHP'li Altıok: Erken yerel seçim yapılması, zorunlu hale gelmiştir

31.10.2017İzmir
‘Arap Baharı’na karşı nefeslenme’

‘Arap Baharı’na karşı nefeslenme’

Suudi Arabistan’da kadınlara otomobil kullanma hakkından sonra geçen hafta dev bir sıçrama geldi. Veliaht Prens Muhammed bin Selam, ‘Ilımlı İslam’a döneceklerini açıkladı. Bu gelişme, özellikle İslam dünyasında ABD-İsrail ekseninde yeni bir cephe hattı olarak yorumlandı. Bugünlerde ‘Müslüman Kalarak Avrupalı Olmak’ adlı kitabı yayımlanacak İslam felsefesi profesörü İsmail Kara’yla hem ılımlı İslam’ı hem Suudi Arabistan’ı konuştuk. Prof. Dr. Kara’ya göre bu gelişme, Arap Baharı korkusundan bir nefeslenme girişimi...

29.10.2017Gündem
Beştepede 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu (Geniş haber)

Beştepe'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu (Geniş haber) 

Beştepe'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu (Geniş haber) 

29.10.2017Ankara
Erdoğan: Karşımızdakiler bunların hiçbirine uymuyorsa o zaman bu oyunu zorla bozacağız (1)

Erdoğan: Karşımızdakiler bunların hiçbirine uymuyorsa o zaman bu oyunu zorla bozacağız (1) 

Erdoğan: Karşımızdakiler bunların hiçbirine uymuyorsa o zaman bu oyunu zorla bozacağız (1) 

29.10.2017Ankara
Erdoğan 29 Ekim resepsiyonunda konuştu... Ödülleri açıkladı...

Erdoğan 29 Ekim resepsiyonunda konuştu... Ödülleri açıkladı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe'de 29 Ekim resepsiyonunda konuştu. Erdoğan, Kültür ve Sanat büyük ödüllerinin sahiplerini açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 29 Ekim resepsiyonunda, Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan ve Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu üyesi Vuslat Doğan Sabancı ile bir süre sohbet etti.

29.10.2017Gündem
CHPli Sındır: Cumhuriyet şaşmaz bir pusuladır

CHP'li Sındır: Cumhuriyet şaşmaz bir pusuladır

CHP'li Sındır: Cumhuriyet şaşmaz bir pusuladır

27.10.2017İzmir
Barzaniye kötü haber: ABD kabul et dedi Irak bu yanıtı verdi

Barzani'ye kötü haber: ABD 'kabul et' dedi Irak bu yanıtı verdi

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Irak Başbakanı Haydar el-İbadi'ye seslenerek, "Erbil'in, Irak anayasası temelinde müzakereler için yaptığı teklifi kabul etmeye davet ediyorum" dedi. İbadi ise Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY), kontrolünde bulunan havalimanları ve sınır kapılarını merkezi yönetime teslim etmesi gerektiğini söyledi.

26.10.2017Dünya
Zamanın unuttuğu son avcı toplayıcı kabile: Hadza

Zamanın unuttuğu son avcı toplayıcı kabile: Hadza

Afrika’daki Hadza kabilesi, Tanzanya’nın vahşi köşelerinde hâlâ varlığını sürdüren son avcı toplayıcı topluluk. Kabilenin üyeleri ok ve yaylarla babun, kuş, antilop, maymun, bufalo hatta aslan avlayarak yaşıyor. Hadza kabilesi tam 10 bin yıldır yaşam biçimlerini hiç değiştirmedi. İşte sıra dışı Hadza kabilesinin ilginç yaşamlarına dair detaylar...

24.10.2017Seyahat
Dünyanın en ilginç 10 festivali

Dünyanın en ilginç 10 festivali

Her yıl düzenlenen festivallerden en ilginç ve en garip olanları sizler için sıraladık. Bu ilginç festivaller hayatınız da bir kez yaşayacağınız muhteşem deneyimler vadediyor. Bu ülkelerden birine yapacağınız seyahati festival zamanına denk getirerek, sıradan bir turistik gezi yerine inanılmaz deneyimler yaşayabilirsiniz. İşte dünyanın en garip 10 festivali…

24.10.2017Seyahat
Artık futbol yazarları Oxford’dan, Cambridge’den mezun oluyor...

Artık futbol yazarları Oxford’dan, Cambridge’den mezun oluyor...

Jonathan Wilson, futbol tarihçisi ve gazeteci. Yazıları halihazırda The Guardian, Sports Illustrated ve World Soccer’da yayımlanıyor. ‘Liverpool FC: 10 Maçta Efsanenin Anatomisi’, ‘Kirli Yüzlü Melekler: Arjantin Futbol Tarihi’ ve ‘Futbol Taktikleri Tarihi: 1-2-7’den Tiki Taka ve Ötesine’ adlı üç kitabı İthaki Yayınları tarafından Türkçeye çevrildi. Wilson bu hafta sonu Kadir Has Üniversitesi ve İthaki Yayınları’nın işbirliğiyle Türkiye’ye geldi. Kendisiyle ülkemize gelmeden önce Londra’da buluştuk, futbol üzerine yazma ve oyunun genel meseleleri üzerine konuştuk...

21.10.2017Hürriyet Pazar
Cemaat-ul Ahrar örgütü elebaşı Horasaninin öldürüldüğü iddiası

Cemaat-ul Ahrar örgütü elebaşı Horasani'nin öldürüldüğü iddiası

ABD'nin Afganistan'a bağlı Paktia bölgesinde hafta başında düzenlediği İHA'lı saldırıda ağır yaralanan Cemaat-ul Ahrar örgütü elebaşı Horasani'nin öldüğü iddia edildi.

19.10.2017Dünya
CHPli Tezcan: Müftülere nikah kıyma yetkisi ile amaç toplumu nasıl yeniden böler, ayrıştırırız çabasıdır

CHP'li Tezcan: Müftülere nikah kıyma yetkisi ile amaç toplumu nasıl yeniden böler, ayrıştırırız çabasıdır

CHP'li Tezcan: Müftülere nikah kıyma yetkisi ile amaç toplumu nasıl yeniden böler, ayrıştırırız çabasıdır

18.10.2017Ankara
Kılıçdaroğlu: Bunun adı kabile devletidir

Kılıçdaroğlu: Bunun adı kabile devletidir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdardoğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Kabile devleti değiliz” sözlerine, “Yasakların, yolsuzluğun ve 9 milyon yoksulun olduğu ülkede demokrasiden söz edilemez. Bunun adı kabile devletidir” sözleriyle yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, dün partisinin grup toplantısında özetle şunları söyledi:

17.10.2017Gündem
Kılıçdaroğlundan Ecevit için sert tepki

Kılıçdaroğlu'ndan Ecevit için sert tepki

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın eski Başbakan Bülent Ecevit'e yönelik "El pençe divan duruyor" sözlerine "Ecevit'e dil uzatana biz "dur" deriz; önce sen ağzını yıka sonra Ecevit'e dil uzat" karşılığını verdi.

17.10.2017Gündem
ABDye: Biz size muhtaç değiliz

ABD'ye: Biz size muhtaç değiliz

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, ABD’nin vize kararıyla ilgili sert açıklamalarda bulunarak, “Amerika’nın, Türkiye gibi stratejik ortağını, bir kendini bilmez büyükelçiye feda etmesi kabul edilemez. Eğer bir koskoca ABD’yi Ankara’daki büyükelçi yönetiyorsa yazıklar olsun. Kusura bakmayın biz size muhtaç değiliz” dedi. Beştepe’de Valiler Toplantısı’nda konuşan Erdoğan, özetle şunları söyledi:

12.10.2017Gündem
Başkanlara nezaketle bırak mesajı

Başkanlara 'nezaketle bırak' mesajı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek’le Beştepe’deki görüşmesi ve istifa iddialarına ilişkin “Bunları konuştuk. Olay sadece Melih Bey’in şahsında değildir. Bazı arkadaşlarımız bundan rahatsızlık duymamalı. Aksine yönetimimiz böyle bir karar verdiyse, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımızın yaptığı gibi o nezaketi gösterir” dedi. Erdoğan Sırbistan dönüşü uçakta şu mesajları verdi:

12.10.2017Gündem
Erdoğan: Amerikanın Türkiye gibi bir stratejik ortağını bir kendini bilmez büyükelçiye feda etmesi kabul edilemez (1)

Erdoğan: Amerika'nın Türkiye gibi bir stratejik ortağını bir kendini bilmez büyükelçiye feda etmesi kabul edilemez (1) 

Erdoğan: Amerika'nın Türkiye gibi bir stratejik ortağını bir kendini bilmez büyükelçiye feda etmesi kabul edilemez (1) 

12.10.2017Ankara
Bozdağ: ABD ile olan vize krizinde iki ülke temsilcilerinin bir araya gelip bu konu üzerinde çalışmaları kararı alındı

Bozdağ: ABD ile olan vize krizinde iki ülke temsilcilerinin bir araya gelip bu konu üzerinde çalışmaları kararı alındı 

Bozdağ: ABD ile olan vize krizinde iki ülke temsilcilerinin bir araya gelip bu konu üzerinde çalışmaları kararı alındı 

12.10.2017Ankara
Cumhurbaşkanı Erdoğandan vize kriziyle ilgili son dakika açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vize kriziyle ilgili son dakika açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da Valiler toplantısında açıklamalarda bulunuyor. Erdoğan, ABD ile yaşanan vize kriziyle ilgili olarak "Çok açık, net konuşuyorum, bu olayı ortaya çıkaran buradaki bir büyükelçidir. Amerika'nın, Türkiye gibi bir stratejik ortağını, bir kendini bilmez büyükelçiye feda etmesi kabul edilemez. Buna bizim 'evet' dememiz mümkün değil" dedi. Erdoğan şöyle konuştu: "Koskoca ABD’yi Ankara’daki büyükelçi yönetiyorsa yazıklar olsun. Sen benim stratejik müttefikime böyle davranamazsın demeleri lazımdı. Ama bunu demediler. Bu yanlış bu büyükelçiden gelmiştir. Büyükelçi hükümetim adına bunu attım diyorsa dışişleri ve sayın başkan da bunu savunuyorsa kusura bakmasınlar biz de aldığımız kararın arkasındayız. Erdoğan ayrıca silah alımları konusunda ABD'yi eleştirerek, "Sig Sauer diye bir silahı bizim polis teşkilatımız kullanmayacaktır" dedi.

12.10.2017Gündem
Başkan İzol: ABD kararında dönmelidir

Başkan İzol: ABD kararında dönmelidir

Başkan İzol: ABD kararında dönmelidir

12.10.2017Merkez
CHPli Tezcan: Vize krizinin ekonomideki maliyeti 63 milyar lira...

CHP'li Tezcan: Vize krizinin ekonomideki maliyeti 63 milyar lira...

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan partisinin gerçekleştirdiği MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Tezcan, "Vize krizinin ekonomideki maliyeti 63 milyar lira. Bu bizim vatandaşımızın sırtındaki yük" dedi. Tezcan, "ABD'nin Türkiye'ye yönelik haksız vize yaptırımı kabul edilebilir bir şey değildir. Yaptırım yanlıştır, yaptırıma karşı misilleme uygulaması doğrudur. Türkiye Cumhuriyeti bir kabile devleti değildir ve hiç kimse keyfe keder Türkiye Cumhuriyeti'ne böyle bir yaptırım uygulama hakkına sahip değildir." dedi.

11.10.2017Gündem
Konsoloslukta bir şeyler dönüyor

'Konsoloslukta bir şeyler dönüyor'

ABD ile vize gerilimi devam ederken Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan dün Sırbistan ziyareti sırasında Washington’a “Bu sorunun faili Amerika Birleşik Devletleri’nin ta kendisidir ve üst düzey yöneticilerin, özellikle Dışişleri Bakanımızla herhangi bir görüşme yapmaması yadırgadığım bir konudur” mesajı verdi. Erdoğan ABD İstanbul Başkonsolosluğu’nda görevli bir Türk’ün tutuklanmasıyla ilgili de “Bunlar başkonsoloslukta bir şeylerin döndüğünü gösteriyor” dedi.

10.10.2017Gündem
Misliyle karşılığını veririz

Misliyle karşılığını veririz

Başbakan Binali Yıldırım, vize kriziyle ilgili ABD’ye sert tepki vererek, “Neymiş efendim FETÖ soruşturması kapsamında, Amerikan misyonlarında çalışan bazı kişiler hakkında hukuki süreç başlatmışız. Beyefendilerden izin mi alacağız? Bize yapılanın misliyle karşılığını veririz” dedi. Yıldırım, partisinin dünkü Meclis grubunda şunları söyledi:

10.10.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Zeki insan problemi çözen, bilge insan ise önleyendir

Günaydın haftanın son gününe ulaşmış bulunmaktayız.

23.11.2017

İyi mi, kötü mü?

ADALET sahasında bazı iyileşmeler olacakmış, bazı tutuklamalar için yeni tahliye kararları verilecekmiş.

31.10.2017

İşte Ortadoğu

ÖNCEKİ gün Irak’ın Şii Başbakanı İbadi, Amerika’nın tavsiyesiyle oluşturulan “Suudi Arabistan ve Irak Koordinasyon Kurulu” toplantısına katılmak için Suudi başkenti Riyad’a gitti, Kral Selman tarafından törenle karşılandı.

23.10.2017

Kazan günlüğü: Bir ayağı doğuda bir ayağı batıda

Bugünkü Tataristan, eski Sovyet coğrafyasının istisnasız en eşitlikçi, en müreffeh olarak yaşayan kısmıdır. Fert başına milli gelir 12 bin doların üstünde. Petrol kaynakları ve sanayi altyapısı çok iyi kullanıldığı için şehirlerde bir düzen, temizlik ve zenginlik var. Bu bolluğun arkasında uzun ve bizi çok yakından ilgilendiren bir tarih var.

14.10.2017

Geçinip gitmenizin, mutlu bir hayat kurmanızın önüne geçmesine izin vermeyin

Günaydın herkese. Ekim ayının başından bu yana 2018 yılı yorumları ve önemli tutulmalar üzerine çalışmaya başladım. Düşündüğümde koskoca bir yılı bitirdiğimizin gerçeği ile bir kere daha yüzleştim. Görüldüğü gibi zamanı tutmak çok mümkün değil. Yaşam bize sunduğu her yılında başka bir akıl ve başka bir bilinç kazandırıyor. Bu konular uzun meseleler olduğu için onlara ayrı bir zaman ayıracağız. Şimdi gelelim haftanın son günündeki durumumuza.

12.10.2017