MENÜ

Kabataş Erkek Lisesi

Kabataş Erkek Lisesi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kabataş Erkek Lisesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kabataş Erkek Lisesi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 460 Kabataş Erkek Lisesi haberi bulunmuştur.

Kabataş Erkek Lisesi Haberleri

‘Ateşböceği’nden iyi haber

‘Ateşböceği’nden iyi haber

Önceki gün rahatsızlanarak Beylikdüzü Devlet Hastanesi’ne kaldırılan ve akciğer enfeksiyonu teşhisi konulan Ateşböceği lakaplı usta oyuncu Ercan Bostancıoğlu’nun sağlık durumu iyiye gidiyor. İlaç tedavisine başlayan oyuncunun 10 günlük bir tedavi süreci geçireceği öğrenildi.

2.10.2019Kitap Sanat
Profesörler liselere nitelik katacak

Profesörler liselere nitelik katacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıkladığı fen liselerinde matematik ve fen bilimleri derslerine profesörlerin girmesiyle ilgili projenin sürekli olması, okulların kalitesini artıracak.

28.08.2019Eğitim
Gözde liselerde kontenjan şansı

Gözde liselerde kontenjan şansı

LİSELERDE birinci nakil dönemi 2 Ağustos’ta sona erdi. Bazı gözde okullarda boş kontenjanların kaldığı görüldü. İkinci nakil dönemi başvuruları ise 5-8 Ağustos’ta alınacak.

4.08.2019Gündem
Sınavdan erken çıktın ama ful çektin

"Sınavdan erken çıktın ama ful çektin"

Lise tercihini yaptıktan bir gün sonra, havuzda yüzerken hayatını kaybeden 15 yaşındaki Yılmaz Bahadır Amaç, çok istediği Kabataş’ı kazandı ancak göremedi. Kabataş Erkek Liseliler Derneği, ‘Yılmaz’ı Kabataşlı sayıyoruz’ diyerek onun adına bir burs fonu oluşturdu. Babası sosyal medyada “Hayat en büyük sınav ve bence sen bu sınavdan erken çıkmana rağmen ful çektin” yazdı.

25.07.2019Eğitim
Biyoloji madalyaları: 2 altın 2 gümüş

Biyoloji madalyaları: 2 altın 2 gümüş

Türkiye Biyoloji Olimpiyat Takımı, Macaristan’da düzenlenen 30’uncu Uluslararası Biyoloji Olimpiyatı’ndan iki altın, iki gümüş madalyayla döndü. 75 ülkeden yüzlerce lise öğrencisiyle yarışan Sezgin Er ve Yiğit Can Ateş altın; Ahmet Umur Topçu ve Hasan Zeki Yıldız gümüş madalya kazandı. Hürriyet’e konuşan Er ve Ateş, olimpiyatlar için okul derslerine rağmen ekipçe iyi hazırlandıklarını ve bu başarıdan dolayı mutlu olduklarını söyledi.

24.07.2019Eğitim
Büyük şaire veda

Büyük şaire veda

Şair küçük İskender dün sevenleri tarafından son yolculuğuna uğurlandı. Akatlar Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenin ardından Ortaköy’deki Büyük Mecidiye Camisi’nde cenaze namazı kılınan küçük İskender Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verildi.

5.07.2019Kitap Sanat
Küçük İskender, son yolculuğuna uğurlandı

Küçük İskender, son yolculuğuna uğurlandı

Kanser tedavisi gördüğü hastanede dün 55 yaşında hayatını kaybeden "Küçük İskender" olarak bilinen şair Derman İskender Över'in cenazesi İstanbul'da defnedildi.

4.07.2019Magazin
Kendisine Türkiyenin Picasssosuyum diyen ressama babalık davası

Kendisine "Türkiye'nin Picassso'suyum' diyen ressama babalık davası 

Kendisine 'Türkiye'nin Picassso'suyum' diyen 84 yaşındaki ressam Ergin Atlıhan'a  ABD'de tıp okuyan Lilllianne Sara (31) babalık davası açtı.

13.06.2019Gündem
Liseliler şehitlerin kahramanlıklarını türkülerle anlatacak

Liseliler şehitlerin kahramanlıklarını türkülerle anlatacak

Kabataş Erkek, Vefa Anadolu ile İstanbul Erkek liselerinin öğrencilerinden oluşan koro, Milli Mücadele'nin 100’üncü yılı dolayısıyla 17 Mayıs'ta gerçekleştirilecek anma konserinde, cepheye gönüllü giderek, şehit düşen öğrenci ve öğretmenler ile vatandaşların kahramanlıklarını türkülerle dile getirecek.

14.05.2019Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan öğrencileri kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan öğrencileri kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan Deak Ferenc Lisesi ve Kabataş Erkek Lisesi öğrencilerini kabul etti.

18.04.2019Gündem
Şile Belediyesi hangi partide Şilenin mevcut Belediye Başkanı Can Tabakoğlu kimdir

Şile Belediyesi hangi partide? Şile'nin mevcut Belediye Başkanı Can Tabakoğlu kimdir?

İstanbul'da Anadolu Yakası'nda yer alan Şile'de mevcut belediye başkanının hangi partiden olduğu merak konusu oldu. Söz konusu durum hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar bir yandan da mevcut Belediye Başkanı Can Tabakoğlu hakkında araştırma yapıyor. Peki, Şile Belediyesi hangi partide?

28.03.2019Gündem
Sarıyer Belediyesi hangi partide Sarıyerin mevcut Belediye Başkanı Şükrü Genç kimdir

Sarıyer Belediyesi hangi partide? Sarıyer'in mevcut Belediye Başkanı Şükrü Genç kimdir?

İstanbul'un 39 ilçesinden biri olan Sarıyer, kentin Avrupa Yakası olarak adlandırılan kısmında yer alıyor. 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi, Sarıyer Belediyesi'nin hangi partide olduğu vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Öte yandan Sarıyer'in mevcut Belediye Başkanı Şükrü Genç'in kim olduğu ve kariyeri de sorgulanıyor. Peki, Sarıyer Belediyesi hangi partide?

28.03.2019Gündem
Liseliler CodeFest 2019’da yarıştı

Liseliler CodeFest 2019’da yarıştı

Üsküdar Amerikan Lisesi öğrencileri tarafından düzenlenen ve Türkiye’deki ilk liselerarası kodlama yarışması olan ‘CodeFest’, dördüncü kez, geleceğin bilgisayar programcılarını bir araya getirdi. Liseliler, çalıştaylarda hem yeni bilgiler öğrendi hem de yarışmalara katılarak ödüller kazandı.

26.02.2019Eğitim
Fikret Orman: Planlarımız var

Fikret Orman: 'Planlarımız var'

Beşiktaş ile Kabataş Vakfı ortaklığında hayata geçirilecek olan BJK Kabataş Vakfı Okulları’nın tanıtım toplantısı yapıldı. Toplantıda açıklamalarda bulunan Beşiktaş Kulübü Başkanı Fİkret Orman, "Amacımız, BJK Kabataş Vakfı Okullarında Beşiktaş değerleri içinde büyüyecek çocuklar yetiştirmek. Ülkemizin çok ihtiyaç duyduğu eğitime yüksek seviyede katkı vermek istiyoruz" dedi.

18.02.2019Futbol
Özdemir Asaf kimdir Özdemir Asaf vefat yıl dönümünde anılıyor

Özdemir Asaf kimdir? Özdemir Asaf vefat yıl dönümünde anılıyor

Çağdaş Türk şiirinin güçlü şairlerinden Özdemir Asaf, ölümünün 38. yılında anılıyor. Türk edebiyatına ölümsüz eserler bırakan Özdemir Asaf, yakınları tarafından hayata her zaman duygu dolu gözlerle bakan nazik birisi olarak nitelendiriliyordu. Peki, Özdemir Asaf kimdir? İşte, Özdemir Asaf'ın biyografisi...

28.01.2019Gündem
Kabataşlılar Galiçya Cephesi şehitlerini anacak

Kabataşlılar Galiçya Cephesi şehitlerini anacak

Kabataş Erkek Lisesi'nden bir grup öğrenci, Uzakdoğu Asya ve Dünya Projesi kapsamında Galiçya Cephesi şehitlerini anmak için Çekya'ya gidecek.

31.12.2018Eğitim
Yönetmen Selçuk Bilgeye birincilik ödülü

Yönetmen Selçuk Bilge'ye birincilik ödülü

Tiyatroya yeni eserler kazandırmayı amaçlayan Kadıköy Belediyesi’nin bu yıl ikincisini düzenlediği Ulusal Tiyatro Sahne Eseri (Oyun) Yarışması ödülleri sahiplerini buldu.

19.12.2018Keyif
23 adımda Beşiktaş

23 adımda Beşiktaş

Beşiktaş, Bizans dönemine uzanan yerleşimi ile Boğaziçi’nin en eski köylerinden. Sarayları, parkları, köklü okulları, kozmopolit yaşamı, çok katmanlı kültürel mirası bu semtle ilgili aklımıza ilk gelenler. Genç, dinamik nüfusu, aktif kültür hayatı ve ÇARŞI’sıyla gönlümüzde ayrı bir yeri var. Beşiktaş’ın semt kimliğine eşlik eden güçlü aidiyet duygusunun bir nedeni de kuşkusuz bu semtte kurulan Beşiktaş Jimnastik Kulübü. BJK, taraftar kitlesini oluşturan semt sakinleriyle birlikte varlığını sürdüren şanslı kulüplerden. Barbaros Hayrettin Paşa’nın heykelinin altında, aylarca çalışarak turu hazırlayan Beşiktaş JK Müzesi Müdürü Canan Cürgen ve 1001 İstanbul rehberi Nihan Vural ile buluşuyoruz. Vural anlatmaya, Osmanlı İmparatorluğu’nun ilk kaptan-ı deryası, Akdeniz’i bir ‘Türk Gölü’ haline getiren Barbaros Hayrettin Paşa’dan başlayarak Beşiktaş’ın kaptan-ı deryalar semti olduğunu vurguluyor. “Dünyada donanması olan tek takımın Beşiktaş olması hiç de tesadüf değil” diye araya giriyor Beşiktaş JK Müze Müdürü Canan Cürgen. Aklıma şampiyonluk kutlamaları sırasında Boğaz’ı dolduran ve ‘Beşiktaş Donanması’ denilen irili ufaklı yüzlerce tekneden oluşan konvoy geliyor. Hepimiz gülüyoruz ve turumuz başlıyor.

10.12.2018Seyahat
20 dünya devine organik gömlek

20 dünya devine organik gömlek

Bilsar AŞ, dünyanın önde gelen 20 gömlek markasına Çorlu’da organik üretim yapıyor. Bilsar AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Selman Bilal, “Tasarım odaklıyız. Tasarımlarımızı dünya markaları alıyor. 7-10 gün arasında müşterilerimizin siparişlerini yükleyip gönderebiliyoruz. Amazon ile de ihracatımızı geliştireceğiz” dedi.

1.12.2018Ekonomi
Cezmi Ersöz kimdir İşte Cezmi Ersözün hayatına ilişkin bilgiler

Cezmi Ersöz kimdir? İşte Cezmi Ersöz'ün hayatına ilişkin bilgiler

Cezmi Ersöz, kitaplarının yanı sıra açıklamalarıyla da gündeme gelmeye devam ediyor. Kafka Market, Bana Türkçe Bir Ekmek Ver ve Şizofren Aşka Mektup gibi eserleriyle tanınan Cezmi Ersöz’in hayatına ilişkin bilgiler merak ediliyor. İşte, Cezmi Ersöz’ün hayatı ve eserleriyle ilgili detaylar

4.11.2018Keyif
Kabataşlılardan okul müdürlerine veda şarkısı

Kabataşlılardan okul müdürlerine veda şarkısı

Kabataş Erkek Lisesi öğrencileri İstanbul Erkek Lisesi’ne atanan okul müdürleri Fatih Güldal için bir veda şarkısı hazırladı. Lisenin 14 öğrencisi gitar eşliğinde Barış Manço’nun ‘Gülpembe’ şarkısını seslendirdi.

2.10.2018Eğitim
Kabataşlılardan okul müdürlerine veda şarkısı

Kabataşlılardan okul müdürlerine veda şarkısı

Kabataş Erkek Lisesi öğrencileri İstanbul Erkek Lisesi’ne atanan okul müdürleri Fatih Güldal için bir veda şarkısı hazırladı. Lisenin 14 öğrencisi gitar eşliğinde Barış Manço’nun ‘Gülpembe’ şarkısını seslendirdi.

2.10.2018Eğitim
Kahkahasıyla “ölüyü güldüren” adam

Kahkahasıyla “ölüyü güldüren” adam

Yaşar Şengül... “Kahkahasıyla ölüyü güldürür” deyimini bilir misiniz? İşte bu deyim onu anlatıyor. 7 yıl önce gittiği bir tiyatro oyununda kahkahasıyla ünlendi. O kahkaha attıkça salon yıkıldı. YouTube’da 1 milyondan fazla izlendi. Canı sıkılan, morali bozulan, internete “Hunharca Gülen Adam” yazıp videosunu izledi, adeta rejenere oldu. “Gülmekten röportajı yapamadım” desem yeridir. Ancak Yaşar Şengül'ün ben dahil birçoğumuzun bilmediği şu sözleri beni çok şaşırttı: “6 sinema filminde, 3 reklam filminde ve çeşitli televizyon kanallarında program yaptım. Sayısız tiyatro gösterisinde oynadım. Çünkü 4 yıldır profesyonel tiyatro oyuncusuyum...”

27.09.2018Magazin
Kabataş Erkek Lisesi nerede, ne zaman inşa edildi

Kabataş Erkek Lisesi nerede, ne zaman inşa edildi?

İstanbul Beşiktaş'ta bulunan Kabataş Erkek Lisesi'nde yangın çıktı. Gündemdeki haberler ardından Kabataş Erkek Lisesi'nin konumu ve tarihçesi yeniden gündeme geldi. Peki, 1928-1929 ders yılı başında Kabataş’taki eski binaların yetersizliği nedeniyle Beşiktaş Ortaköy’de, 1867-1875 yılları arasında Feriye Sarayları olarak inşa edilen Kabataş Erkek Lisesi nerede, ne zaman inşa edildi?

20.09.2018Gündem
Kabataş Erkek Lisesinde yangın

Kabataş Erkek Lisesi'nde yangın

İstanbul Beşiktaş'ta bulunan Kabataş Erkek Lisesi'nde yangın çıktı. Yangına müdahale için çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Dumanlar İstanbul'un birçok yerinden görülüyor.

20.09.2018Haber
Kabataş Erkek Lisesinde yangın

Kabataş Erkek Lisesi'nde yangın

İstanbul Beşiktaş'ta bulunan Kabataş Erkek Lisesi'nde yangın çıktı.

20.09.2018Gündem
Beşiktaşta Kabataş Erkek Lisesinde yangın

Beşiktaş'ta Kabataş Erkek Lisesi'nde yangın

İstanbul Beşiktaş'ta bulunan Kabataş Erkek Lisesi'nde yangın çıktı. Dumanlar İstanbul'un birçok yerinden görüldü.

20.09.2018Gündem
Kabataştan eğitim mesajları

Kabataş'tan eğitim mesajları

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kabataş Erkek Lisesi’nin yeni eğitim yılı açılışında, “Evlatlarımızın çoğu bedenen sınıftalar, ancak zihnen başka yerdeler. Zira çok ciddi bir uluslararası kuşatma altındayız” dedi. Tek yönlü eğitim yerine farklı projelerin önemine dikkat çeken Erdoğan özetle şunları söyledi:

18.09.2018Gündem
Yemekteyiz dış sesi Tarkan Koç kimdir

Yemekteyiz dış sesi Tarkan Koç kimdir?

Yemekteyiz yarışmasının görünmeyen yüzü Tarkan Koç, zaman zaman en çok merak edilen isimlerden biri oluyor. Hafta içi her gün yayınlanan programda yüzünü görmediğimiz ancak sesini her an duyduğumuz Tarkan Koç, sözleriyle yarışmacılar arasındaki rekabeti arttırıyor. Peki, Yemekteyiz dış sesi Tarkan Koç kimdir?

11.09.2018Televizyon
İstanbul Erkek Lisesi’ne yeni müdür

İstanbul Erkek Lisesi’ne yeni müdür

Türkiye’nin önemli eğitim kurumlarından olan İstanbul Erkek Lisesi’nin müdürü değişti. Kabataş Erkek Lisesi Müdürü Fatih Güldal, İstanbul Erkek Lisesi’nin yeni müdürü oldu.

15.08.2018Eğitim
Süleyman Seba ölüm yıl dönümünde unutulmadı... Süleyman Sebanın hayatı

Süleyman Seba ölüm yıl dönümünde unutulmadı... Süleyman Seba'nın hayatı

Beşiktaş Kulübünün efsane ismi Süleyman Seba, ölüm yıl dönümünde sevenleri tarafından anılıyor. Siyah-beyazlı kulübün 1984-2000 yıllarında kesintisiz başkanlığını yapan Süleyman Seba, 13 Ağustos 2014’te yaşamını yitirmişti. Süleyman Seba’nın hayatına ilişkin bazı bilgiler…

13.08.2018Gündem
En sevdiği yerde, ‘Boğaz’da veda etti

En sevdiği yerde, ‘Boğaz’da veda etti

62 yaşındaki Mehmet Baykal’ın en büyük tutkusu spordu. Özellikle de yüzme. Boğaz’da yapılan yüzme yarışını kazanmak hayallerinden biriydi. Geçen hafta bu düşü gerçekleştirmek, Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nı kazanmak için daldı denize. Ancak finişe 500 metre kala, Baysal, Boğaz’ın sularında yaşamını yitirdi. İşte 30 yıldır yapılan yüzme yarışlarında hayatını kaybeden ilk yüzücünün hazin hikâyesi ve son anları...

28.07.2018Hürriyet Pazar
Özdemir Asaf kimdir Özdemir Asaf şiirleri ile anılıyor

Özdemir Asaf kimdir? Özdemir Asaf şiirleri ile anılıyor

Özdemir Asaf, Türk şiiri içerisinde önemli isimler arasında yer almaktadır. Çağdaş türk şiiri içerisinde özü ve sesiyle her zaman ön planda olan Özdemir Asaf, gazetecilik deneyimini de tatmıştır. Hukuk Fakültesinde okurken İktisat Fakültesine geçiş yapan Asaf, bunun üzerine Gazetecilik Enstitüsünü bitirmiştir. Peki, Özdemir Asaf kimdir ve şiirleri nelerdir? İşte, merak edilen isim hakkında bazı bilgiler

11.06.2018Hayat
Liseliler ‘Hayal Elçisi’ oldu

Liseliler ‘Hayal Elçisi’ oldu

İstanbul Kabataş Erkek Lisesi CIP Kulübü öğrencileri ‘Hayal Elçisi’ adı altında düzenledikleri şehir dışı sosyal sorumluluk projesiyle Samsun’da köy okulu, rehabilitasyon merkezi gibi birçok kurumu ziyaret ederek destekte bulundu.

6.06.2018Eğitim
Öğrencileri kitabını çıkardı

Öğrencileri kitabını çıkardı

Oktay Tuncer, 40 yıllık eğitimci. Üstelik bunun 27 yılını Kabataş Erkek Lisesi’nde öğretmenlik yaparak geçirdi. Okulun duayen hocalarından biri oldu. Yaşarken okula büstü dikildi. 10 yıl önce emekli olsa da öğrencileri onu hiç unutmadı. Eski öğrencilerinin basıma hazırladığı şiir kitabı raflarda yerini aldı.

4.06.2018Eğitim
17. PAM Liselerarası Tiyatro Buluşması Ödülleri Sahiplerini Buldu

17. PAM Liselerarası Tiyatro Buluşması Ödülleri Sahiplerini Buldu

PAM Liselerarası Tiyatro Buluşması’nın ödül töreni 25 Mayıs Cuma günü Profilo AVM'de yapıldı. Kazanan öğrenciler ödüllerini sinema ve tiyatro dünyasının önde gelen isimlerinden aldı. En İyi Oyun Ödülü ‘Dağın Öte Yüzü’ oyunu ile Güngören Genç Osman İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne verildi.

30.05.2018Kitap Sanat
İngilizce öğrenmede beş adım

İngilizce öğrenmede beş adım

Ana dili İngilizce  olmayan ülkelerde milyonlarca insan bu dili öğrenmek için büyük çaba sarf ediyor ve para harcıyor. Ancak hedefe ulaşmak için hem öğrencilerin hem de yetkililerin bazı yenilikler yapması gerekiyor. Öğrenciler öncelikle İngilizce’yi hayatının merkezine almalı ve ana dili gibi öğrenmeye çalışmalı. Öğretmenler, öğrenci merkezli bir anlayışla hareket etmeli, bakanlık ise müfredata el atmalı.

21.05.2018Eğitim
Trabzonsporun yeni başkanı Ahmet Ağaoğlunun hayatı | Ahmet Ağaoğlu kimdir

Trabzonspor'un yeni başkanı Ahmet Ağaoğlu'nun hayatı | Ahmet Ağaoğlu kimdir?

8 Nisan 2018 tarihinde yapılan Trabzonspor Kulübü'nün 73. Genel Kurulu'nda rakibi Metin Kaya'yı geride bırakarak Trabzonspor'un yeni başkanı seçilen, Ahmet Ağaoğlu'nun hayatı ve mesleği merak ve araştırma konusu oldu. Peki, Ahmet Ağaoğlu kimdir? Ahmet Ağaoğlu ne iş yapıyor? İşte, Muharrem Usta'nın yerine başkan seçilen Ahmet Ağaoğlu hakkında merak edilen her şey...

8.04.2018Spor Arena
Ön cephesi korunmalıydı

Ön cephesi korunmalıydı

Galatasaray Üniversitesi’nin restorasyon projesini yürüten mimar Sinan Genim, kendilerine izin vermeyen Koruma Kurulu’nun Kabataş Erkek Lisesi’nin yatakhane bölümünün yıkılıp yeniden yapılmasına izin vermesini eleştirdi.

11.03.2018Kitap Sanat
İş makineli restorasyon

İş makineli restorasyon

Feriye Sarayı’nın Kabataş Erkek Lisesi olarak kullanılan tarihi binası restorasyon adı altında iş makineleriyle yıkılıyor. İstanbul Valiliği ise tarihi yapıya sonradan eklenen betonarme kısımların yıkıldığını ileri sürdü. Ancak uzmanlar kepçelerle yapılan yıkımın tarihi yapıya onarılamaz zararlar verdiği görüşünde.

8.03.2018Gündem
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmazın yeni karakteri Güneş kimdir

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın yeni karakteri 'Güneş' kimdir?

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin son bölümüne giriş yapan bir karakter dizinin hayranları tarafından merak edildi. Güneş isimli gizemli bir kişiyi canlandıran Ertuğrul Postoğlu oluşturduğu karakter ile dikkatleri üzerine topladı. Peki Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın Güneş'i kimdir?

28.02.2018Televizyon
Beyaz Kelebekler’in solisti Sevil Özyurt hayatını kaybetti

Beyaz Kelebekler’in solisti Sevil Özyurt hayatını kaybetti 

1970’li yılların en popüler gruplarından biri olan Beyaz Kelebekler, Sevil Özyurt'un seslendirdiği Sen Gidince adlı şarkıyla 1975 yılında Türkiye ve Hollanda'da müzik listelerini altüst etmişti. Sevil Özyurt'un 2 hafta önce hayatını kaybetti ortaya çıktı.

4.02.2018Magazin

Yazar Sonuçları

Bu fırının hamurunda kadın, sağlık, sanat var

İlk parasını lise yıllarında futboldan kazanır. Makine mühendisliği okuduğu yıllarda ise ders vererek harçlığını çıkarır.

14.01.2019