MENÜ

Juno

Juno ile ilgili tüm haberleri, son dakika Juno haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Juno haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 170 Juno haberi bulunmuştur.

Juno Haberleri

Jüpiterin manyetik alanının değiştiği keşfedildi

Jüpiter'in manyetik alanının değiştiği keşfedildi

ABD Havacılık ve Uzay Ajansının (NASA) Jüpiter keşif uydusu Juno, gezegenin manyetik alanının zaman içinde değiştiğini keşfetti.

22.05.2019Teknoloji
Loreena McKennitt üç konserle Türkiye’de

Loreena McKennitt üç konserle Türkiye’de

Grammy ödüllerine iki kez aday gösterilen Kanadalı şarkıcı ve besteci Loreena McKennitt, üç konserle Türkiye’de olacak.

29.04.2019Kitap Sanat
Juno uydusu Jüpiterin Büyük Kırmızı Lekesini fotoğrafladı

Juno uydusu Jüpiter'in 'Büyük Kırmızı Leke'sini fotoğrafladı

NASA'nın Jüpiter keşif uydusu Juno, "Büyük Kırmızı Leke"yi ve gezegenin güney yarım küresindeki diğer atmosfer türbülanslarını görüntüledi.

28.03.2019Teknoloji
Juno uydusu Jüpiterin Büyük Kırmızı Lekesini fotoğrafladı

Juno uydusu Jüpiter'in 'Büyük Kırmızı Leke'sini fotoğrafladı

NASA'nın Jüpiter keşif uydusu Juno, "Büyük Kırmızı Leke"yi ve gezegenin güney yarım küresindeki diğer atmosfer türbülanslarını görüntüledi.

26.03.2019Teknoloji
Rotterdam’da Kaplan Yarışması’nın en iyisi hangisi

Rotterdam’da Kaplan Yarışması’nın en iyisi hangisi?

Rotterdam Film Festivali’nin meşhur Kaplan yarışması, yeni yönetmenler çıkarmak ile ünlü. 2009’a geri dönersek zafere ulaştığı ilk filmi “Uzak İhtimal” ile Mahmut Fazıl Coşkun’u burada tanıdı herkes. 23 Ocak-3 Şubat arasında düzenlenen festivalin 48. şubesinde dünya prömiyeri yapan 8 yarışma filmi da keşfe açıktı.

5.02.2019Keyif
Jüpiterin yeni fotoğrafları paylaşıldı

Jüpiter'in yeni fotoğrafları paylaşıldı

Jüpiter'in sırlarını araştıran Juno uzay aracının, dev gaz kütlesinin kutup bölgeleri üzerinde çektiği fotoğraflar paylaşıldı.

14.12.2018Teknoloji
NASA, Jüpiter’deki fırtınanın fotoğrafını yayınladı

NASA, Jüpiter’deki fırtınanın fotoğrafını yayınladı

NASA, Jüpiter’in güney ekvator kemerindeki sıra dışı kırmızı girdapların fotoğrafını yayınladı.

31.07.2018Teknoloji
NASA, Jüpiter’deki sıra dışı bulutları gösterdi

NASA, Jüpiter’deki sıra dışı bulutları gösterdi

ABD Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Jüpiter’in Kuzey Ilıman Kemeri’ndeki sıra dışı ‘dev’ bulutların fotoğrafını yayınladı.

24.07.2018Teknoloji
‘Juno’ Io’da volkan buldu

‘Juno’ Io’da volkan buldu

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi’nin (NASA) Juno uzay aracı, Jüpiter’in uydularından Io’da muhtemel bir yanardağ tespit etti.

16.07.2018Dünya
Juno, Jüpiterin uydularından İoda yanardağ olduğunu saptadı

Juno, Jüpiter'in uydularından İo'da yanardağ olduğunu saptadı

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesinin (NASA) Juno uzay aracı, Jüpiter'in uydularından İo'da muhtemel bir yanardağ tespit etti.

15.07.2018Teknoloji
Jüpiterdeki şimşeklerin sırrı çözüldü

Jüpiter'deki şimşeklerin sırrı çözüldü

Bilim adamları gaz devi Jüpiter'deki kutup bölgelerinde yoğunlaşan şimşeklerin sırrını çözmeyi başardı.

10.06.2018Teknoloji
Jüpiterdeki şimşeklerin sırrı çözüldü

Jüpiter'deki şimşeklerin sırrı çözüldü

Bilim adamları gaz devi Jüpiter'deki kutup bölgelerinde yoğunlaşan şimşeklerin sırrını çözmeyi başardı.

9.06.2018Dünya
NASA Junonun faaliyet süresini uzattı

NASA Juno'nun faaliyet süresini uzattı

Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansı NASA, Jüpiter keşif uydusu Juno'nun faaliyet süresinin 2021 yılının Temmuz ayına kadar uzatıldığını duyurdu.

9.06.2018Teknoloji
3 gün sürecek mutlu insan festivali

3 gün sürecek 'mutlu insan' festivali

Sağlıklı yaşam, psikoloji, tıp, alternatif ve tamamlayıcı tıp, kişisel gelişim, yoga ve meditasyon gibi zihin, ruh ve beden sağlığı ile ilgili alanlarda uzmanlar Mutlu İnsan Zihin Ruh ve Beden Festivali’nde buluşuyor.

13.03.2018Gündem
Jüpiter’in kutuplarında gizemli geometrik şekiller

Jüpiter’in kutuplarında gizemli geometrik şekiller

Jüpiter’i inceleyen NASA’nın uzay aracı Juno, Güneş sisteminin en büyük gezegeninden yeni görüntüler geçti. Gezegenin kutuplarında ilk kez gözlemlenen kümeler halindeki geometrik gaz bulutlarının nedeni ise henüz bir sır...

8.03.2018Dünya
NASAnın fotoğrafları, Jüpiteri gözler önüne serdi

NASA'nın fotoğrafları, Jüpiter'i gözler önüne serdi

Güneş Sistemi'nin en büyük gezegeni Jüpiter'in yörüngesindeki mesaisine devam eden NASA'nın uzay aracı, Güneş Sistemi'nin gaz devinin korkunç fırtınalarını gösteren iki yeni fotoğraf gönderdi.

27.01.2018Dünya
Jüpiter’in mavi bulutları

Jüpiter’in mavi bulutları

Jüpiter’in NASA’nın Juno uzay aracı tarafından çekilen görüntülerinde gezegen üzerindeki bulutların mavi renk olması dikkat çekti.

7.01.2018Dünya
O aslında kadın

O aslında kadın!

Ünlü oyuncu, son filminde birlikte çalıştığı yönetmen hakkında çarpıcı bir iddiada bulundu: "Sanırım Woody Allen, bir dereceye kadar kadın."

8.12.2017Keyif
LG telefon satışları kötü gidince fatura onlara kesildi

LG telefon satışları kötü gidince fatura onlara kesildi!

LG, ettiği zararların faturasını mobil bölümünün başındaki yöneticilere kesti! İşte firmada yaşanan sert değişiklikler...

4.12.2017Teknoloji
Soğuklara karşı alabileceğimiz sıcacık, mutlu, sağlıklı ve romantik 50 tedbir

Soğuklara karşı alabileceğimiz sıcacık, mutlu, sağlıklı ve romantik 50 tedbir

Korkunun ecele faydası yok: Önümüz kar, soğuk, tipi, boran... Tiril tiril giyindiğimiz, her yere yürüyerek gittiğimiz, gittiğimiz yerde açık havada oturduğumuz, mehtaplara, guruplara doymadığımız zamanlar artık çok uzakta. Yine de evlere kapanmanın, kapansak da enseyi karartmanın, neşemizden, müziğimizden, sporumuzdan, eğlencemizden geri kalmanın âlemi yok. Güzel, keyifli, gustolu bir kış geçirmemiz için, hatta bu zamana kadarkilerin en iyisi olması için elimizde bir sürü sebep var. O sebepleri, haberdar olmamız gereken trendleri, önümüzdeki üç ayın en heyecanlı tarihlerini kendi alanlarının uzmanlarından derledik.

Kaçırdığınız festival size geldi

Kaçırdığınız festival size geldi

Rüya gibi bir kadro, rüya gibi şarkılar. Caz müziğimizin yüz akı işlerinden olmuş bu albüm. Her an elinizin altında bulunmalı; bu sebeple de dinlemekle kalmayın, arşivinize de katın.

NASAnın Juno uydusu Jüpiterdeki dev fırtınayı görüntüledi

NASA'nın Juno uydusu Jüpiter'deki dev fırtınayı görüntüledi

Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansının (NASA) Jüpiter keşif uydusu Juno, gezegenin kuzey yarım küresinde meydana gelen dev fırtınayı kayda geçirdi.

18.11.2017Teknoloji
NASA yayınladı: İşte Jüpiterin son hali

NASA yayınladı: İşte Jüpiter'in son hali

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Jüpiter'in çekilen yeni fotoğraflarını paylaştı.

9.11.2017Teknoloji
Uzaydaki Büyük Kırmızı Leke dünyadan büyük

Uzaydaki 'Büyük Kırmızı Leke' dünyadan büyük!

ABD Havacılık ve Uzay Dairesi NASA, iki yüzyıldır gizemi çözülmeye çalışılan ve 'Büyük Kırmızı Leke' olarak bilinen, Jüpiter gezegenindeki fırtınanın şimdiye kadarki en detaylı fotoğraflarını paylaştı.

18.09.2017Seyahat
Aslanlar da mülteci olur

Aslanlar da mülteci olur

2016’da, dünya genelinde 65 milyon 600 bin kişi mülteci durumuna düştü. Birleşmiş Milletler’e göre bu, şimdiye kadar görülen en yüksek rakam. Her dakika 20 kişi iltica ediyor ve en fazla mülteci barındıran ülke, yaklaşık 2 milyon 900 bin kişiyle Türkiye. Önceki hafta bu listeye 13 can daha eklendi. Halep’te tutsak edildiler, yakınlarını bombalamalarda kaybettiler, aç-susuz kaldılar, gruptan pek çokları hayatını kaybetti, ölenlerin derileri yüzülüp satıldı. Sonunda dev bir operasyonla Kilis’ten sınırı geçip Türkiye’ye geldiler. Halep’teki ‘Sihirli Dünya’ Hayvanat Bahçesi’nin hayatta kalan son 13 sakini, biraz iyileştikten sonra onlara en iyi evi sunacak yerlere doğru yola çıkacak.

NASA, göz şeklindeki fırtınanın fotoğrafını yayınladı

NASA, göz şeklindeki fırtınanın fotoğrafını yayınladı

ABD Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Güneş Sistemi’nin en büyük gezegeni olan Jüpiter’in atmosferinde meydana gelen en büyük üçüncü fırtınanın fotoğrafını yayınladı.

4.08.2017Gündem
BLUTV’DE 21. YÜZYILIN EN İYİ FİLMLERİ

BLUTV’DE 21. YÜZYILIN EN İYİ FİLMLERİ

Geçtiğimiz haftalarda The New Yorker’ın yayınladığı “21. yüzyılın en iyi 25 filmi” listesi kısa sürede internet üzerinde yayıldı ve benzer listeler ardı arkasına paylaşılmaya başladı. Hızla bir furya haline gelen 2000’li yılların en iyileri listelerine her gün bir yenisi ekleniyor. Koleksiyonunda 1.000’in üzerinde filmin bulunduğu BluTV’de vakit kaybetmeden bu hareketin bir parçası oldu ve kendi koleksiyonunda yer alan, bir tıkla izlenebilecek 21. yüzyılın en iyi filmlerini sıraladı. İşte BluTV’de izleyebileceğiniz, 2000’lerin en iyi 25 filmi:

24.07.2017Televizyon
Dünyadan daha büyük fırtına görüntülendi

Dünya'dan daha büyük fırtına görüntülendi

NASA'nın uzay aracı Juno, Jüpiter'de yüzyıllardır sürdüğü belirtilen fırtına "Büyük Kırmızı Leke"nin sırrını çözmek için gezegene yakın uçuş gerçekleştirdi.

14.07.2017Teknoloji
Jüpiterdeki fırtınanın sırrı çözülüyor

Jüpiter'deki fırtınanın sırrı çözülüyor!

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesinin (NASA) uzay aracı Juno, Jüpiter'de yüzyıllardır devam ettiği belirtilen antisiklonik fırtına 'Büyük Kırmızı Leke'nin sırrını çözmek amacıyla gezegene yakın uçuş gerçekleştirdi.

12.07.2017Seyahat
Ben bu gece ben değilim

Ben bu gece ben değilim!

Yekta Kopan, İstanbul Müzik Festivali kapsamındaki Fazıl Say piyano resitalini İKSV Kültür Sanat Kart sahibi yedi gençle birlikte izledi... Konser öncesi Fazıl Say ile kısa bir sohbet fırsatı da bulan gençlerden, dünya çapındaki sanatçı ve konserle ilgili bir yorum: “Bu evrene ait biri değil o. Ben, bu gece ben değilim...”

22.06.2017Kitap Sanat
Jüpiteri hiç bu kadar yakından görmediniz

Jüpiter'i hiç bu kadar yakından görmediniz!

Beş yıllık yolculuğun ardından geçen yıl Jüpiter'in yörüngesine giren NASA'nın uzay aracı Juno, bugüne kadar gönderdiği en net fotoğrafları dünyaya ulaştırıyor. Bu fotoğrafta Jüpiter'in güney kutbu ve gezegenin bitmek bilmeyen türbülanslarla dolu atmosferi görüntülenmiş.

10.05.2017Teknoloji
İstanbul’da baharın tadını doyasıya çıkarabileceğiniz mekanlar

İstanbul’da baharın tadını doyasıya çıkarabileceğiniz mekanlar

Soğuk kış aylarından sonra gelen bahar, açık havanın keyfini çıkarmak için en ideal zamanları kapsıyor. İşte baharlık mekan önerileri...

Boydan boya Sicilya’yı gezelim

Boydan boya Sicilya’yı gezelim!

Geziyi planlarken Katanya’ya direkt uçuş olduğu için gidiş-dönüşü Katanya üzerinden yapmaya ve böylece Sicilya etrafında bir daire çizmeye karar verdik. İşte boydan boya Sicilya...

17.11.2016Seyahat
Justin Timberlake ve Jessica Biel aşk tazeledi

Justin Timberlake ve Jessica Biel aşk tazeledi

35 yaşındaki Justin Timberlake ve eşi aktris Jessica Biel, Biel’in New Orleans’taki ‘Shock And Awe’ filminin setinde görüntülendi.

2.11.2016Hayat
Uzaydan bir kötü ve bir daha az kötü haber

Uzaydan bir kötü ve bir daha az kötü haber

AVRUPA Uzay Ajansı (ESA) ve Rusya Uzay Ajansı Roscosmos ortak projesi olarak Mars’a gönderilen ‘Schiaparelli’ adlı küçük keşif robotu, önceki gün planlanan inişi sırasında ‘kayboldu’. Öte yandan NASA'nın, Jüpiter’in sırlarını araştırmak üzere fırlattığı ‘Juno’ adlı uzay aracının da ‘güvenli moda’ geçtiği açıklandı.

20.10.2016Dünya
NASAnın yer istasyonuna Türk eli değdi

NASA'nın yer istasyonuna Türk eli değdi

NASA'nın Jüpiter'in sırlarını araştırmak üzere gönderdiği "Juno" adlı uzay aracını gözleyen yer istasyonundaki 17 hidrolik motor, 4 kişilik Türk mühendis tarafından Bursa'da üretildi.

26.09.2016Ekonomi
12 harika uzay görevi

12 harika uzay görevi!

Bu gezegen üzerinde yaklaşık 200.000 yıldır yürüyen homo sapiens sapiens türü, gezegenin atmosferini aştı, başka bir gök cismi üzerinde yürüdü bile. Gönderdiği uzay araçları ile ziyaret edilmedik gezegen bırakmadı. Diğer gezegenlerin uydularına, asteroidlere, cüce gezegenlere ve kuyrukluyıldıza araçlar gönderdi. Hatta evinden 20 milyar km öteye giderek Güneş Sistemi'nin dışına bile çıktı. İnsanoğlu uzayda yayılmaya devam ediyor. Bu yazıda evreni tanımamıza çok katkısı olan harika uzay görevlerinden bir derleme bulacaksınız.

26.09.2016Astronomturk
Jüpiter’in en  ‘çekici’ hali

Jüpiter’in en ‘çekici’ hali

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi’ne (NASA) ait uzay aracı Juno, temmuz ayında yörüngesine girdiği Güneş Sistemi’nin en büyük gezegeni Jüpiter’in bugüne kadarki en net görüntüleri gönderdi.

3.09.2016Dünya
Jüpiter ilk kez bu kadar yakından görüntülendi

Jüpiter ilk kez bu kadar yakından görüntülendi

NASA, Juno uzay aracının Jüpiter yakınlarında çektiği son fotoğrafları yayınladı. Güneş Sistemi’nin en büyük gezegeni ilk kez bu kadar yakından görüntüleniyor.

3.09.2016Dünya
LG V20 dünyanın ilk Android 7.0 Nougatlı telefonu olacak

LG V20 dünyanın ilk Android 7.0 Nougat'lı telefonu olacak

LG'nin ilerleyen aylarda satışa sunmayı planladığı yeni amiral telefonu LG V20'nin en önemli özelliği Google'ın mobil işletim sistemi Android 7.0 Nougat'ı kullanacak ilk telefon olması...

10.08.2016Teknoloji
İşte Junonun dünyaya gönderdiği ilk fotoğraf

İşte Juno'nun dünyaya gönderdiği ilk fotoğraf

Büyük ölçüde gazdan oluşan, Güneş Sistemi'nin en büyük gezegeni Jüpiter'i araştıracak olan Juno uzay aracı gezegenin yörüngesine oturduktan sonra dünyanın dört gözle beklediği ilk görüntüyü dünyaya geçti, NASA beklemeden fotoğrafı yayınladı.

13.07.2016Teknoloji

Yazar Sonuçları

Bu sofradan borcunu ödemeden kalkamazsın!

Yeni bir Ümit Ünal zekâsına ve yaratıcılığına sahip senaryoyla karşı karşıyayız. Demet Evgar’ın etkileyici oyunculuğuyla çok konuşulacak “Sofra Sırları”, haftanın en iyisi! Guillermo del Toro’nun Oscar’a emin adımlarla yürüdüğü fantastik filmi “Suyun Sırrı”, biyografik filmlerden hoşlananlara “Ben, Tonya” ve yeni Marvel filmi “Black Panther”, haftanın diğer seçenekleri.

16.02.2018

15 Şubat kova burcunda yılın ilk güneş tutulması… Artık vazgeçtiklerin kadar özgürsün.

15 Şubat 2018 Perşembe günü gece kısmi güneş tutulması 27 ° Kova burcun da gerçekleşecek. Fikirler ve iletişim konusunda büyük bir odak noktasına sahip olacağız neden mi?

14.02.2018

Yaşamak ‘dönme dolap’ gibidir...

Woody Allen imzalı ‘Dönme Dolap’, 1950’lerde, Coney Island’da mutluluğu ve çıkışı arayan ama çırpındıkça daha da batan insanlar etrafında bir öykü anlatıyor. Filmin kadrosunda Kate Winslet, Jim Belushi ve Justin Timberlake gibi isimler var.

22.12.2017

Yengeç burcunda gerçekleşen Yeniay’ın etkileri ve önerilerimiz…

24 Haziran 2017 tarihinde saat 05.30’da Yengeç burcunda bir yeniay meydana geldi. Yeni Ay’a girerken gezegenlerin hangi burçta oldukları çok önemlidir. Bu tür hadiselerde ikiden fazla gezegenin bir burçta yerleşmiş ise bu çok önemli bir gökyüzü olayıdır. İşte bu yeniay bu yüzden de oldukça mühim bir noktada.

23.06.2017

Yolcular Jüpiter’e vardı bile...

JÜPİTER, Güneş Sistemimizin (Güneş’ten sonraki) en büyük gezegeni. Yılın çoğu zamanında geceleri çıplak gözle de izleyebilirsiniz Jüpiter’i, geceleri gökyüzündeki en parlak cisim Jüpiter’dir.

15.07.2016