MENÜ

Juncker

Juncker ile ilgili tüm haberleri, son dakika Juncker haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Juncker haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.318 Juncker haberi bulunmuştur.

Juncker Haberleri

AB Rumlara teslim oldu

AB Rumlara teslim oldu

Türkiye’nin Kıbrıs açıklarındaki sondaj çalışmalarını Avrupa Birliği gündeminde tutma stratejisi izleyen Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin (GKRY) manevraları kısmen de olsa sonuç verdi.

22.06.2019Dünya
AB’de Balkan çatlağı

AB’de Balkan çatlağı

Avrupa Birliği’nin (AB) bazı üyeleri, AB Komisyonu’nun tavsiyesine rağmen Arnavutluk ve Kuzey Makedonya ile hemen müzakerelere başlanmasına karşı.

13.06.2019Dünya
AB’de koltuk gerginliği

AB’de koltuk gerginliği

Avrupa Parlamentosu seçimlerinin ardından Avrupa Birliği’nin gelecek beş yılına yön verecek yöneticileri belirlemek için üye ülkelerin liderleri Brüksel’de bir araya geldi. Zirvenin en kritik konularından biri, AB Komisyonu Başkanı Juncker’den boşalacak koltuğa kimin oturacağı oldu.

29.05.2019Dünya
ABnin başkanları için pazarlık süreci başlıyor

AB'nin başkanları için pazarlık süreci başlıyor

Avrupa Birliği (AB) üye ülkelerinde 4 gün süren Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerinin sonuçları netlik kazanırken, AB liderleri kurumların boşalacak başkanlık pozisyonları için pazarlık sürecine hazırlanıyor.

28.05.2019Dünya
Türkiyenin Doğu Akdeniz politikası Brükselde anlatıldı

Türkiye'nin Doğu Akdeniz politikası Brüksel'de anlatıldı

Dışişleri Bakanlığı yetkilileri, AB üyesi ülkelerin daimi temsilciliklerinin genişleme ve Türkiye'den sorumlu görevlileriyle bir araya gelerek, Doğu Akdeniz'le ilgili bilgilendirme toplantısı düzenledi.

28.05.2019Dünya
Zoraki istifa

Zoraki istifa

Avrupa Birliği ile yaptığı ayrılma anlaşmasını (Brexit) partisine bile kabul ettiremeyen İngiltere Başbakanı Theresa May, tepkiler üzerine koltuğunu bırakma kararı aldı. ‘Elinden gelenin en iyisini yaptığını’ söyleyen May, 7 Haziran’da parti liderliğinden çekilme kararını gözyaşları içinde açıkladı.

25.05.2019Dünya
Juncker’den, Avrupa’daki aşırı sağa sert eleştiri

Juncker’den, Avrupa’daki aşırı sağa sert eleştiri

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, kıtada güç kazanan aşırı sağcı siyasetçilere ilişkin, “Bu popülist, aptal milliyetçiler kendi ülkelerine aşık. Uzaktan gelenleri sevmiyorlar, ben uzaktan gelenleri seviyorum. Kendimizden daha kötü durumda olanlarla dayanışma içinde olmalıyız” dedi.

23.05.2019Avrupa
Avrupadaki o tehlikeye dikkat çekti... Çok sert sözler

Avrupa'daki o tehlikeye dikkat çekti... Çok sert sözler

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, kıtada güç kazanan aşırı sağcı siyasetçilere ilişkin, "Bu popülist, aptal milliyetçiler kendi ülkelerine aşık. Uzaktan gelenleri sevmiyorlar, ben uzaktan gelenleri seviyorum. Kendimizden daha kötü durumda olanlarla dayanışma içinde olmalıyız." ifadesini kullandı.

22.05.2019Dünya
AB yeni liderini arıyor

AB yeni liderini arıyor

AB ülkelerinde Avrupa Parlamentosu milletvekillerini belirleyecek seçimler, aynı zamanda AB Komisyonu Başkanının kararlaştırılması açısından önem taşıyor.

21.05.2019Dünya
AB vatandaşların çoğu, ABnin 10-20 yıl içinde dağılabileceğine inanıyor

'AB vatandaşların çoğu, AB'nin 10-20 yıl içinde dağılabileceğine inanıyor'

Avrupa Dış İlişkiler Konseyi adlı düşünce kuruluşu adına yapılan bir kamuoyu yoklaması, Avrupalıların yarısından fazlasının Avrupa Birliği'nin (AB) 10-20 yıl içinde dağılabileceğine inandığına işaret ediyor.

16.05.2019Dünya
Schengen’de dağı aşamadık

Schengen’de dağı aşamadık

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Brüksel yolcusu mu? Merkel’in Avrupa üzerine sözleri, “AB’nin başbakan koltuğu olarak nitelenen Komisyon Başkanlığına hazırlanıyor” spekülasyonlarını yeniden ateşledi.

16.05.2019Avrupa
Dev ortaklık İmzalar atıldı...

Dev ortaklık! İmzalar atıldı...

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde 15 Mart'ta iki camiye düzenlenen terör saldırılarının ardından birçok ülke ve şirketle internette terör ve nefrete karşı mücadele etmek için "Christchurch Çağrısı" adlı metni imzaladıklarını bildirdi.

15.05.2019 Dünya
Bakan Çavuşoğlu AB-Türkiye ilişkilerini Politicoya değerledirdi

Bakan Çavuşoğlu AB-Türkiye ilişkilerini Politico'ya değerledirdi

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ABD'nin saygın uluslararası gazetelerinden Politico için "Haydi Türkiye'nin AB üyeliğini yeniden rayına oturtalım" başlıklı bir makale kaleme aldı.

15.05.2019Dünya
Junckerin halefi için tarih belli oldu

Juncker'in halefi için tarih belli oldu

Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Donald Tusk, AB liderlerinin 28 Mayıs'ta yeni AB Komisyonu başkanını ve diğer üst düzey AB yetkililerini seçme sürecini başlatmak için bir araya geleceğini bildirdi.

9.05.2019Dünya
‘Weber’e desteğimizi geri çektik’

‘Weber’e desteğimizi geri çektik’

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Macar hükümetinin Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerinde Avrupa Halk Partisinin (EPP) liste başı adayı Manfred Weber’e verdikleri desteği geri çektiklerini açıkladı.

7.05.2019Avrupa
Merkel, ABnin yeni başkanı mı oluyor

Merkel, AB'nin yeni başkanı mı oluyor?

Angela Merkel, 2021 yılında bitecek yasama dönemi sonrasında politik hiçbir görev üstlenmeyeceğini söyledi hep. Ama Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker’in, “Angela Merkel’in gözlerden kaybolup gideceğini kesinlikle tahayyül bile edemiyorum. O sadece saygı duyulan bir şahsiyet değil, aynı zamanda sevgi dolu bütün bir sanat eseridir. Bu makama uygun çok nitelikli bir şahsiyettir” sözleri kafaları karıştırdı.

4.05.2019Avrupa
Merkel’den, ‘Veda edecek’ dedikodularına yanıt

Merkel’den, ‘Veda edecek’ dedikodularına yanıt

KISA bir süre önce AB Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker’in Almanya Başbakanı Angela Merkel hakkında, “AB’de bir görev için çok yüksek bir kalifiyeye sahip” sözleri, “Merkel’e yeni bir görev mi aranıyor?” sorularına yol açmıştı. Şimdi de AP seçimleri yaklaşırken, Merkel’in geleceği üzerine spekülasyonlar yeniden canlandı.

1.05.2019Avrupa
Juncker başarısız bir lider

Juncker başarısız bir lider!

Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker’in başarısız bir lider olduğunu belirterek “Avrupa’nın, Avrupalı insanların ihtiyaçlarını bilen ve Avrupalıların çıkarları koruyacak yeni yöneticilere ihtiyacı var” dedi.

24.04.2019Avrupa
Avrupa Birliği’nde Türkiye karşıtı vaat

Avrupa Birliği’nde Türkiye karşıtı vaat

Avrupa Parlamentosu’nun mevcut dönem için yasama faaliyetlerini tamamlamasının ardından 23-26 Mayıs’ta yeni üyeleri belirlemek için Avrupa çapında yapılacak seçime yönelik çalışmalar hızlanırken Türkiye karşıtlığı ile tanınan Alman parlamenter Manfred Weber de kampanyasını resmen başlattı.

24.04.2019Dünya
Juncker: Merkel AB görevi için son derece vasıflı

Juncker: Merkel AB görevi için son derece vasıflı

AB Komisyonu Başkanı Juncker, 2021’de başbakanlığa veda edecek olan Almanya Başbakanı Angela Merkel’in siyasi kariyerine Brüksel’de devam etmek için son derece vasıflı olduğunu söyledi.

20.04.2019Avrupa
Juncker’den Almanya’ya sera gazı eleştirisi

Juncker’den Almanya’ya sera gazı eleştirisi

AB Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker, Almanya’nın, sözleşmede belirlenen iklim hedefine uymadığını belirterek eleştirdi.

19.04.2019Avrupa
Junckerden dikkat çeken Brexit çıkışı

Juncker'den dikkat çeken Brexit çıkışı

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, "AB'nin geleceği Brexit değildir. Brexit gelişimimizi engelleyemez ve engelleyemeyecektir." dedi.

16.04.2019Dünya
Dünya Notre Dame Katedralindeki yangını konuşuyor Katedral nedir

Dünya Notre Dame Katedrali'ndeki yangını konuşuyor! Katedral nedir?

Fransa'nın başkenti Paris'te tarihi Notre Dame Katedrali'nde çıkan yangın ardından dünyanın dört bir yanında birlik mesajları paylaşıldı. Notre Dame Katedrali'ne ilişkin bilgilerin yanı sıra katedral kelimesinin anlamı da merak konusu oldu. Peki, katedral nedir?

16.04.2019Gündem
Dünyaca ünlü Notre Dame Katedrali yangınla kül oldu

Dünyaca ünlü Notre Dame Katedrali yangınla kül oldu!

Fransa’nın başkenti Paris’in simgelerinden Notre Dame Katedrali’nin çatısında dün akşam yangın çıktı. Alevler kısa sürede tarihi binayı sararken, 96 metrelik en büyük kule çevredekilerin gözyaşları ve çaresiz bakışları arasında devrildi. 6 saat süren yangın sonrası katedral kullanılamaz hale geldi. Notre Dame Katedrali Sözcüsü Andre Finot, "Her şey yanıyor, 19. yüzyıldan, 13. yüzyıldan kalan her yer yanıyor, hiçbir şey kalmayacak." açıklamasını yaptı. Paris İtfaiyesi, Notre Dame Katedrali'ndeki yangının söndürülüp söndürülemeyeceğinden emin olamadıklarını duyurdu. Öte yandan, Fransa İçişlerinden sorumlu Devlet Bakanı Laurent Nunez, yaptığı açıklamada, "Yangının yoğunluğu azaldı. Notre Dame'ın ana yapısı ve özellikle kuzey çan kulesinin kurtarıldığını düşünebilirsiniz." dedi. Nunez, yangının nedeninin henüz bilinmediğini kaydetti. İtfaiye Sözcüsü Gabriel Plus, basına yaptığı açıklamada, "Yangın tamamen kontrol altına alındı ve neredeyse tamamı söndürüldü." dedi. Plus, çalışmaların gece boyu devam edeceğini de belirtti. Yangın yaklaşık 8,5 saat sonra söndürüldü.

15.04.2019Dünya
AB-ABD ticaret anlaşması müzakereleri başlayacak

AB-ABD ticaret anlaşması müzakereleri başlayacak

AB ülkeleri, ABD ile ticaret anlaşması müzakerelerinin başlatılmasına onay verdi.

15.04.2019Ekonomi
ABden İngiltereye Brexit süresini boşa harcama çağrısı

AB'den İngiltere'ye 'Brexit süresini boşa harcama' çağrısı

AB Konseyi Başkanı Tusk, Brexit tarihinin 31 Ekim'e kadar ertelenme kararı sonrasında İngiltere'ye, "Lütfen bu zamanı boşa harcamayın." çağrısında bulundu.

11.04.2019Dünya
ABD’den AB ürünlerine gümrük vergisi

ABD’den AB ürünlerine gümrük vergisi

ABD Başkanı Donald Trump, Avrupa Birliği’nin (AB) 11 milyar dolar değerindeki ürünlerine gümrük vergisi uygulayacaklarını duyurdu.

10.04.2019Ekonomi
ABden Çine ilişkin olumlu açıklamalar

AB'den Çin'e ilişkin olumlu açıklamalar

AB Konseyi Başkanı Donald Tusk "Kurallara dayalı küresel sistemin devam edebilmesi için hızla güncellenmesi gerekiyor" dedi.

10.04.2019Ekonomi
Ruandada katliamın 25inci yılı anılıyor

Ruanda'da katliamın 25'inci yılı anılıyor

Ruanda'da 800 bin kişinin öldürüldüğü soykırımın 25'inci yıl dönümü nedeniyle 100 gün boyunca anma törenleri düzenlenecek.

7.04.2019Dünya
AB üyeleri Çin’e yönelik strateji arayışında

AB üyeleri Çin’e yönelik strateji arayışında

Pekin, Avrupa ile yakınlaşma çabalarını artırırken, AB'nin Çin'e karşı ortak bir strateji geliştirememesi dikkati çekiyor.

6.04.2019Ekonomi
ABden İngiliz Parlamentosuna çağrı

AB'den İngiliz Parlamentosuna çağrı

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, "Avam Kamarasının 12 Nisan'dan önce (ayrılığa ilişkin) bir karara varamaması halinde Brexit tarihinin kısa süreli ertelenmesi mümkün olmayacak." dedi.

3.04.2019Dünya
ABden Brexit için sabır çağrısı

AB'den Brexit için "sabır" çağrısı

Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Donald Tusk, İngiltere Başbakanı Theresa May'in Brexit için bir ertelemeye ihtiyaç olduğunu açıklamasının ardından, "sabırlı olma" çağrısında bulundu.

2.04.2019Dünya
Juncker’den İtalyaya ekonomik büyümeyi hızlandırma çağrısı

Juncker’den İtalya'ya ekonomik büyümeyi hızlandırma çağrısı

Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, Avrupa Birliğinin (AB) İtalyanın ekonomik büyümesini hızlandırması için ek önlemler almasını umduğunu söyledi.

2.04.2019Ekonomi
AIrbus’a dev sipariş: Paris’te Çin-Avrupa flörtü

AIrbus’a dev sipariş: Paris’te Çin-Avrupa flörtü

Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, ABD’li savunma ve havacılık şirketi Boeing’in zor günler geçirdiği bir dönemde Fransa merkezli Airbus ile 35 milyar dolar değerinde uçak anlaşmasına imza attı.

27.03.2019Dünya
Ekonomik ağırlıkların değiştiği dünyada dinamik gelişmeler görüyoruz

"Ekonomik ağırlıkların değiştiği dünyada dinamik gelişmeler görüyoruz"

Almanya Başbakanı Angela Merkel, ekonomik ağırlıkların da sürekli değiştiği dünyada çok dinamik gelişmeler gördüklerini, bu yüzden büyük değişikliklerin olduğu dönemde her zaman bir dengenin bulunması gerektiğini söyledi.

26.03.2019Dünya
AB Liderler Zirvesi sona erdi

AB Liderler Zirvesi sona erdi

AB Konseyi Başkanı Donald Tusk "Çin ile adil rekabet ortamında ve eşit şekilde piyasa erişiminin sağlandığı dengeli bir ilişki kurmayı amaçlıyoruz" dedi.

23.03.2019Ekonomi
Anlaşmasız Brexit riski sürüyor

Anlaşmasız Brexit riski sürüyor

Avrupa Birliği (AB) liderleri İngiltere’nin üyelikten ayrılması (Brexit) için belirlenen ilk tarih olan 29 Mart’a sekiz gün kala Başbakan Theresa May’in erteleme talebine iki opsiyona dayanan ve dört sonuç yaratabilecek bir formülle yanıt verirken ‘risk’ devam ediyor.

23.03.2019Dünya
AB ile İngiltere Başbakanı May yeni Brexit tarihlerinde uzlaştı

AB ile İngiltere Başbakanı May yeni Brexit tarihlerinde uzlaştı

Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Donald Tusk, İngiltere Başbakanı Theresa May'in yeni olası Brexit tarihlerini kabul ettiğini bildirdi.

22.03.2019Dünya
Orban’dan sert tepki: Söz konusu olamaz

Orban’dan sert tepki: Söz konusu olamaz

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, partisi Macar Yurttaş Birliğinin (Fidesz), Avrupa Parlamentosu’ndaki (AP) Avrupa Halk Partisi (EPP) üyeliğinin 3’e karşı 190 oyla askıya alınmasına tepki gösterdi.

21.03.2019Avrupa
EPP’den Macar lidere darbe

EPP’den Macar lidere darbe

AVRUPA Halk Partisi (EPP), uyguladığı politikalar ve Avrupa Birliği ile yöneticilerine yönelik tavrı nedeniyle Macaristan Başbakanı Viktor Orban’ın partisi Fidesz’in üyeliğini askıya aldı.

21.03.2019Dünya
Brexitin ertelenmesi kararı bu hafta olmayabilir

"Brexit'in ertelenmesi kararı bu hafta olmayabilir"

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, Brexit'in ertelenmesinin AB liderlerinin 21-22 Mart'ta Brüksel'deki toplantısında karara bağlanmasının mümkün görünmediğini söyledi.

20.03.2019Dünya
Orban’ın özrünü kabul ediyorum ama EPP yeri yok

Orban’ın özrünü kabul ediyorum ama EPP yeri yok

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, ‘faydalı aptallar’ dediği Belçikalı CD&V Partisi Genel Başkanı Wouter Beke’den özür diledi. Orban’ın partisi Fidesz’in AP’nin en büyük grubu EPP’den atılmasını isteyen Beke ise “Özrü kabul ediyorum ama Fidesz’in EPP’de yeri yok” dedi.

15.03.2019Avrupa
İngiliz parlamentosu Brexit anlaşmasını oylayacak

İngiliz parlamentosu Brexit anlaşmasını oylayacak

İngiliz parlamentosu, hükümetin Avrupa Birliği (AB) ile vardığı Brexit anlaşmasını bugün oylayacak.

12.03.2019Dünya
Juncker’dan flaş açıklama: Ya bu anlaşma ya da Brexit hiç gerçekleşmez

Juncker’dan flaş açıklama: Ya bu anlaşma ya da Brexit hiç gerçekleşmez

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, Brexit konusunda başka bir müzakere olmayacağını belirterek, “Tercih açık. Ya bu anlaşma ya da Brexit hiç gerçekleşmez” dedi.

12.03.2019Avrupa
‘Avrupa savunma politikası NATO’nun yerine geçmez’

‘Avrupa savunma politikası NATO’nun yerine geçmez’

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Letonya Başbakanı Krisjanis Karins ile yaptığı görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında, mevkidaşıyla ağırlıklı olarak AB’deki sorunları ele aldıklarını söyledi. NATO’nun ortak stratejik yeteneklerinin özellikle ABD ile daha iyi bir ortaklığa yol açabileceğine inandığını belirten Merkel, “Avrupa savunma politikasının hiçbir şekilde NATO’nun yerine geçemeyeceğini vurguladım” dedi.

12.03.2019Avrupa
Küresel piyasalar Brexit gelişmelerine odaklandı

Küresel piyasalar Brexit gelişmelerine odaklandı

Küresel piyasalar, Brexit'e ilişkin iyimserlikle pozitif bir seyir izlerken, bugün İngiltere parlamentosunda yapılacak oylama takip edilecek.

12.03.2019Ekonomi
Avrupa savunma politikası NATOnun yerine geçmez

'Avrupa savunma politikası NATO'nun yerine geçmez'

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Avrupa savunma politikasının NATO'nun yerine geçemeyeceğini söyledi.

12.03.2019Dünya
Brexitte flaş gelişme

Brexit'te flaş gelişme

 İngiltere'nin fiili Başbakan Yardımcısı David Liddington, ülkesinin, Avrupa Birliği (AB) ile devam eden müzakerelerde, tartışmalı “tedbir maddesi”yle ilgili yasal bağlayıcılığı olan değişiklikler elde ettiğini bildirdi.

11.03.2019Dünya
‘Aşırılıkları kabul edilebilir değil, çıkarılsın’

‘Aşırılıkları kabul edilebilir değil, çıkarılsın!’

Belçika ve Lüksemburg Hıristiyan Demokrat Partileri, Macaristan Başbakanı Viktor Orban’ın Avrupa Parlamentosu’nda merkez sağ partilerin yer aldığı Avrupa Halk Partisi Birliği (EPP) Grubundan çıkarılmasını istedi.

2.03.2019Avrupa
Junker’i konuşma yaparken eşi aradı

Junker’i konuşma yaparken eşi aradı

AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker’i konuşma yaptığı sırada eşi aradı. Konuşmasını kesip eşinin telefonunu açan Juncker, tüm salonu güldürdü.

25.02.2019Haber