MENÜ

John Mccain

John Mccain ile ilgili tüm haberleri, son dakika John Mccain haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün John Mccain haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.162 John Mccain haberi bulunmuştur.

John Mccain Haberleri

ABD Başkanı Trumptan Demokrat kadın Kongre üyelerine ırkçı saldırı

ABD Başkanı Trump'tan Demokrat kadın Kongre üyelerine 'ırkçı saldırı'

ABD Başkanı Donald Trump, Kongre'nin kadın Demokrat üyelerini hedef alan Twitter mesajında kullandığı ifadeler nedeniyle ırkçılık yapmakla suçlandı.

15.07.2019Dünya
Beyaz Saray ile Pentagon arasındaki krizde yeni açıklama

Beyaz Saray ile Pentagon arasındaki krizde yeni açıklama

ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan, ABD Başkanı Donald Trump'ın Japonya seyahati sırasında, geçen yıl ölen siyasi rakibi John McCain'in adını taşıyan savaş gemisinin Japonya'daki limanda isim kısmının kapatılmasına ilişkin, "Beyaz Saray Askeri Ofisi doğrudan 7 filo ile koordinasyon kurmuş ve USS John McCain gemisinin gözden uzak tutulması talimatını vermiş. Talimat yerine getirilmemiş. Ziyaret sırasında gemi normal pozisyonunda kalmış." ifadesini kullandı.

3.06.2019Dünya
Beyaz Saray ile Pentagon arasında savaş gemisi krizi

Beyaz Saray ile Pentagon arasında savaş gemisi krizi

ABD Başkanı Donald Trump'ın Japonya seyahati sırasında geçen yıl vefat eden siyasi muhalifi John McCain'in adını taşıyan savaş gemisinin Japonya'daki limanda isim kısmının kapatılması Beyaz Saray ile Savunma Bakanlığı (Pentagon) arasında krize yol açtı.

2.06.2019Dünya
McCaIn öldü, Trump’ın öfkesi bitmedi

McCaIn öldü, Trump’ın öfkesi bitmedi

AMERİKAN CNN International kanalı, ABD Başkanı Donald Trump’ın Japonya ziyareti esnasında Trump’ın hayattayken kavgalı olduğu Senatör John McCain’in ismini taşıyan bir savaş gemisinin gözden uzakta tutulması için Beyaz Saray ve ABD donanması arasında yazışmalar yapıldığını iddia etti.

31.05.2019Dünya
Bakan Çavuşoğluna Japonya İmparatorundan devlet nişanı

Bakan Çavuşoğlu'na Japonya İmparatorundan devlet nişanı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Japonya İmparatoru Naruhito tarafından "Yükselen Güneş Nişanı Yüce Kordonu (Grand Cordon of the Order of Rising Sun)" ile taltif edildi.

23.05.2019Dünya
ABD Senatosunun 2020 seçimlerine astronot aday

ABD Senatosu'nun 2020 seçimlerine astronot aday

ABD'li astronot Mark Kelly, geçen yıl hayatını kaybeden Cumhuriyetçiler'in önde gelen isimlerinden Arizona Senatörü John McCain'den boşalan koltuk için 2020'deki seçimlerde Demokrat Parti'den aday olacağını duyurdu.

13.02.2019Dünya
Pentagon ona emanet

Pentagon ona emanet

ABD Savunma Bakanı James Mattis’in görev süresini tamamlamasını beklemeyen Trump, Pentagon’un iki numarası Patrick Shanahan’ı göreve vekâleten atadı. Yeni isim, iş dünyası kariyeri ile dikkat çekiyor. Boeing’in yeni Dreamliner uçağının teknik arıza sürecinin aşılmasındaki rolünden ötürü ‘tamirci’ lakabı takılan Shanahan, şirketin füze savunma biriminde de önemli rol oynamış.

25.12.2018Dünya
Son dakika: Bakan Akardan ABD askerlerinin skandal fotoğrafı hakkında açıklama

Son dakika: Bakan Akar'dan ABD askerlerinin skandal fotoğrafı hakkında açıklama

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD'li askerlerle PKK/YPG'li teröristlerin bir araya geldiği görüntülerden duyulan rahatsızlığı dile getirerek, "ABD'den söz verdiği gibi terör örgütü YPG ile olan işbirliğini kesmesini bekliyoruz." dedi.

17.11.2018Gündem
Beyaz Sarayda Trumpa direniş manifestosu

Beyaz Saray'da Trump'a direniş manifestosu

Beyaz Saray’daki üst düzey bir yetkilinin isimsiz yayımladığı makale, ABD yönetiminde Başkan Donald Trump’tan duyulan derin rahatsızlığı ortaya koydu

6.09.2018Dünya
Senatör McCain son yolculuğuna uğurlandı

Senatör McCain son yolculuğuna uğurlandı

ABD'de hayatını kaybeden Cumhuriyetçilerin önde gelen isimlerinden Arizona Senatörü John McCain'in cenazesi, başkent Washington yakınlarında bulunan ABD Deniz Harp Akademisi’deki mezarlığa defnedildi.

3.09.2018Dünya
McCainin cenazesine Trump katılmıyor

McCain'in cenazesine Trump katılmıyor

Amerikan siyasetine yön veren isimlerden olan ve geçen hafta yaşamını yitiren Cumhuriyetçi Senatör John McCain'in cenaze töreninde eski başkanlar Obama ve Bush konuşma yapacak. ABD Başkanı Trump törende yer almayacak.

1.09.2018Dünya
Veda mektubunda Amerikalılara çağrı

Veda mektubunda Amerikalılara çağrı

ABD’de Cumhuriyetçi Parti’nin önde gelen isimlerinden ve eski başkan adayı John McCain’in son sözleri ortaya çıktı.

27.08.2018Dünya
Ünlülerin halıcısından Trumpa tepki: Yaptığı çocukça

Ünlülerin halıcısından Trump'a tepki: Yaptığı çocukça!

İngiltere'nin saygın gazetelerinden The Guardian, ABD Başkanı Trump'un açtığı 'ticaret savaşları'nı mercek altına alındı. Gazetenin muhabirleri, ABD ile Türkiye arasında yaşanan gerilimi Kapalıçarşı esnafına sordu. Müşterileri arasında ABD'li çok sayıda senatör ve sanatçı olan ünlü halıcı Hakan Evin'in, gazeteye yaptığı açıklamada “Dünyanın en zengin ekonomisi ve en güçlü askeri gücünün başkanı Donald Trump, siyasi krizden dolayı Türkiyeli is adamlarını cezalandırması, çocukça bir davranış. Ben bunu anlamıyorum" şeklinde konuştu.

27.08.2018Ekonomi
Googleda Türkiye genelinde en çok yapılan aramalar

Google'da Türkiye genelinde en çok yapılan aramalar

Google, geçtiğimiz haftayı kapsayan Türkiye'de yapılan aramaları açıkladı. İşte Türk insanının Google'da en çok yaptıkları aramalar..

27.08.2018Teknoloji
ABD siyasetinin önemli ismi kansere yenildi

ABD siyasetinin önemli ismi kansere yenildi

ABD’de Cumhuriyetçi Parti’nin en kıdemli isimlerinden, uzun zamandır beyin kanseriyle mücadele eden Senatör John McCain, geçen cumartesi günü 81 yaşında hayata veda etti. McCain, Türkiye’yi ve Ortadoğu’yu yakından takip eden bir isimdi.

26.08.2018Dünya
John McCain kimdir John McCainin hayatı

John McCain kimdir? John McCain'in hayatı

ABD'de Cumhuriyetçilerin önde gelen isimlerinden John McCain, 81 yaşında hayatını kaybetti. Altı dönem boyunca senatörlük yapan John McCain'e geçen yıl beyin kanseri teşhisi konulmuştu. Bir göz operasyonu için girdiği ameliyatta, beyninde gliyoblastom adlı agresif bir tümör tespit edilmişti. İşte, John McCain’in hayatına ilişkin bilgiler…

26.08.2018Dünya
ABDli Senatör John McCain hayatını kaybetti

ABD'li Senatör John McCain hayatını kaybetti

ABD'de Cumhuriyetçilerin önde gelen isimlerinden, bir dönem partisinin başkan adayı olan Arizona Senatörü John McCain'in 81 yaşında hayatını kaybettiği bildirildi.

26.08.2018Dünya
Kardashian’ı övdü Senatör McCain’e ‘geçmiş olsun’ demedi

Kardashian’ı övdü Senatör McCain’e ‘geçmiş olsun’ demedi

ABD Başkanı Donald Trump, Ohio’da yaptığı konuşmada şarkıcı Kanye West ve eşi Kim Kardashian’a övgüler yağdırdı; ağır hasta olan ve tedaviyi kestiği açıklanan ABD’li senatör John McCain’in hastalığına ise hiç değinmedi.

25.08.2018Dünya
ABD’den Rusya karşıtı yeni tasarı

ABD’den Rusya karşıtı yeni tasarı

ABD’de Cumhuriyetçi ve Demokrat senatörler Kongreye Rusya’ya karşı yeni ve katı yaptırımları içeren yasa tasarısı sundu.

3.08.2018Dünya
Rahip kriziyle gündeme geldiler... Kim bu Evanjelikler

Rahip kriziyle gündeme geldiler... Kim bu Evanjelikler?

ABD uyruklu Evanjelik din adamı Andrew Craig Brunson ile ilgili sürecin Türk-Amerikan ilişkilerinde gerilime yol açması, Donald Trump döneminde ABD'deki Evanjelik grupların Amerikan dış politikası üzerindeki etkisini yeniden tartışmaya açtı.

3.08.2018Dünya
Trump Rusyanın ABD seçimlerine müdahale ettiğini kabul etti

Trump Rusya'nın ABD seçimlerine müdahale ettiğini kabul etti

ABD Başkanı Donald Trump, önceki açıklamalarının aksi yönde bir açıklama yaparak, ABD istihbarat servislerinin Rusya'nın 2016 Başkanlık seçimlerine müdahale ettiğine dair ulaştıkları sonucu kabul ettiğini söyledi.

18.07.2018Dünya
Tepki yağınca geri adım attı

Tepki yağınca geri adım attı

Rusya lideri Putin ile görüştükten sonra yaptığı açıklamalar nedeniyle ABD Başkanı Trump’a kendi partisi bile sahip çıkmadı. Amerikan Online Sözlüğü Merriam-Webster’a göre görüşme sonrasında en çok ‘ihanet’, ‘hain’ ve ‘gizli anlaşma’ kelimeleri arandı. Gazeteler, Trump’ın ‘ihanet’le suçlanıp suçlanamayacağını sorgulayan ifadelere yer verdi. ABD liderinden geri adım gelse de tepkiler dinmedi.

17.07.2018Dünya
Trumpa ABDden sert eleştiriler: Haince, ahmakça, utanç verici

Trump'a ABD'den sert eleştiriler: Haince, ahmakça, utanç verici

ABD Başkanı Donald Trump'ın, Rusya'nın seçimlere müdahale ettiği iddialarıyla ilgili kendi istihbarat servisi yerine Rusya'nın yanında yer alıp Vladimir Putin'e destek çıkmasına ABD'den sert eleştiriler geldi.

17.07.2018Dünya
Trumptan Putine tebrik açıklaması...

Trump'tan 'Putin'e tebrik' açıklaması...

ABD Başkanı Donald Trump, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i seçim başarısından dolayı tebrik etmesini, "Onlar (Ruslar), Kuzey Kore, Suriye, Ukrayna, DEAŞ, İran ve hatta yaklaşan silahlanma yarışı konularının çözümünde yardımcı olabilir." şeklinde savundu.

21.03.2018Dünya
ABD Başkanı, danışmanlarına rağmen Putin’i kutlamış

ABD Başkanı, danışmanlarına rağmen Putin’i kutlamış

ABD Başkanı Donald Trump’ın danışmanlarının aksi yönde tavsiyede bulunmasına rağmen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i dördüncü kez başkan seçilmesinden ötürü tebrik ettiği öne sürüldü.

21.03.2018Dünya
Flaş iddia Trump danışmanlarına rağmen Putini tebrik etti

Flaş iddia! 'Trump danışmanlarına rağmen Putin'i tebrik etti'

Ülkesindeki seçimleri kazanan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i telefonla arayan ABD Başkanı Donald Trump'ın, ulusal güvenlik danışmanlarının aksi yöndeki uyarılarına rağmen Rusya liderini "tebrik ettiği" iddia edildi.

21.03.2018Dünya
Başbakan Almanya’da Zeytin Dalı’nı anlatacak

Başbakan Almanya’da Zeytin Dalı’nı anlatacak

Başbakan Binali Yıldırım, 16 Şubat’ta Münih Uluslararası Güvenlik Konferansı’na katılacak.

8.02.2018Gündem
Vize krizini aşma sinyali

Vize krizini aşma sinyali

Başbakan Binali Yıldırım, önümüzdeki hafta ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ile görüşmek üzere Washington’a gidecek. Yıldırım yaz sonunda Pence’den randevu istemişti. Uzun zamandır planlanan randevu için Washington’dan Başbakan Yıldırım için şimdi gelen davet ABD tarafında 3 haftayı aşkın bir süredir devam eden vize krizini aşmak konusunda bir irade belirdiği anlamına geliyor.

1.11.2017Dünya
ABD Senatosu’ndan Türkiye mektubu

ABD Senatosu’ndan Türkiye mektubu

TÜRKİYE ile ABD arasındaki vize krizinin etkileri ABD Kongresi’nde de hissedilmeye başlandı.

26.10.2017Dünya
Trumpa mektup yolladılar... Türkiye hakkında ağır ifadeler

Trump'a mektup yolladılar... Türkiye hakkında ağır ifadeler

ABD Senatosu’nun ağır toplarından Silahlı Kuvvetler Komitesi Başkanı Cumhuriyetçi John McCain ile Senato’nun Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Demokrat Bob Menendez ortak imzayla ABD Başkanı Donald Trump’a bir Türkiye mektubu gönderdi ve vize kararını desteklediklerini söyledi.

26.10.2017Dünya
ABDli önemli isimden ilginç Kerkük çıkışı: Silahlarımız kullanılamaz

ABD'li önemli isimden ilginç Kerkük çıkışı: Silahlarımız kullanılamaz

Arizona Senatörü ve ABD'nin askeri malzeme ve silah satışlarında önemli rolü bulunan Senato Silahlı Hizmetler Komitesi Başkanı Cumhuriyetçi John McCain, Irak ordusuna, Kerkük yakınlarındaki peşmerge güçlerinin bulunduğu noktalara doğru ilerlemesini derhal durdurması çağrısında bulundu.

16.10.2017Dünya
Trump: ABD, Kürtler ile Bağdat arasında taraf tutmuyor

Trump: ABD, Kürtler ile Bağdat arasında taraf tutmuyor

Irak'ın Kerkük kentinde son günlerde artan çatışmalarla ilgili değerlendirme yapan ABD Başkanı Donald Trump, "Onların (Kerkük'te) çatışıyor olmasından memnun değiliz. Bu savaşta bir taraf tutmuyoruz." dedi.

16.10.2017Dünya
Trumptan bir Kuzey Kore çıkışı daha Halletmemiz lazım

Trump'tan bir Kuzey Kore çıkışı daha! 'Halletmemiz lazım'

ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'u kastederek, "Roket adam çok daha önce Clinton ve Obama tarafından ele alınması gereken bir konuydu. Yıllar önce ele alınmalıydı ama alınmadı. Şimdi ben bu konuyla ilgileniyorum çünkü bunu halletmemiz lazım." dedi.

23.09.2017Dünya
Amerikalı koramiral 4 gemi kazası sonrası görevden alındı

Amerikalı koramiral 4 gemi kazası sonrası görevden alındı

ABD donanmasında 7'nci Filo'nun başında bulunan Koramiral Joseph Aucoin, 4 geminin Doğu Asya açıklarında kaza yapmasının ardından görevden alındı.

23.08.2017Dünya
Destroyer  kazasında 10 ABD askeri kayıp

Destroyer kazasında 10 ABD askeri kayıp

ABD Donanması’na ait USS John S McCain adlı savaş gemisinin dün sabah erken saatlerde Singapur açıklarında Liberya bayraklı bir petrol tankeriyle çarpışması sonucu 10 Amerikan askeri kayboldu, 5’i de yaralandı.

21.08.2017Dünya
ABD gemisi tankerle çarpıştı: 10 kayıp 5 yaralı

ABD gemisi tankerle çarpıştı: 10 kayıp 5 yaralı

ABD Donanması, USS John McCain savaş gemisinin Singapur açıklarında bir petrol tankeriyle çarpışmasının ardından 10 askerlerinin kaybolduğunu, 5 askerlerinin de yaralandığını açıkladı.

21.08.2017Dünya
Sözleri ABDyi karıştırdı

Sözleri ABD'yi karıştırdı

ABD Başkanı Trump’ın Charlottesville kentinde ırkçı gruplar ile onlara karşı çıkan eylemciler arasında yaşanan bir kişinin öldüğü gerilimle ilgili ‘iki taraf da kabahatli’ çıkışı ülkeyi karıştırdı. Irkçı isimler Trump’tan övgüyle söz ederken rakip Demokratlar büyük tepki gösterdi, Cumhuriyetçiler ise ikiye bölündü. ABD basınında Trump için ‘freni tutmayan kamyon gibi’ benzetmesi yapıldı.

16.08.2017Dünya
Trump’a bir kötü haber daha

Trump’a bir kötü haber daha

ABD Senatosu, Cumhuriyetçi Parti’nin Obamacare’in iptalini öngören son sağlık reformu tasarısını da reddetti.

28.07.2017Dünya
Trumpa büyük şok Obamacare iptali Senatodan döndü

Trump'a büyük şok! Obamacare iptali Senato'dan döndü

ABD'de Senato, ABD eski Başkanı Barack Obama döneminde hayata geçirilen sağlık reformu Obamacare'in iptali için yapılan oylamada, Cumhuriyetçi Parti tarafından önerilen değişiklikleri kabul etmedi.

28.07.2017Dünya
Gerilim sürüyor: Trump, Adalet Bakanına yüklendi

Gerilim sürüyor: Trump, Adalet Bakanı'na yüklendi

ABD Başkanı Donald Trump, Adalet Bakanı Jeff Sessions'ı, "Hillary Clinton'ın suçlarına ve istihbarat sızıntılarına karşı çok zayıf pozisyon almakla" itham etti.

25.07.2017Dünya
Senatör McCaine kanser teşhisi kondu

Senatör McCain'e kanser teşhisi kondu

ABD’nin Arizona eyaleti senatörü ve 2008 yılı eski başkan adayı Cumhuriyetçi John McCain’e beyin tümörü teşhisi konulduğu bildirildi.

20.07.2017Dünya
ABDli senatör McCaine beyin tümörü teşhisi

ABD'li senatör McCain'e beyin tümörü teşhisi

ABD'nin Arizona eyaleti senatörü ve eski başkan adayı Cumhuriyetçi John McCain'e beyin tümörü teşhisi konulduğu bildirildi.

20.07.2017Dünya
McCain: Afganistanda kaybediyoruz

McCain: Afganistan'da kaybediyoruz

ABD'li Cumhuriyetçi Arizona Senatörü John McCain katıldığı bir televizyon programında ülkesinin dış politikasını değerlendirdi. "Afganistan'da kaybediyoruz, stratejimiz yok" diyen Cumhuriyetçi senatör, Afganistan stratejisi konusunda Beyaz Saray'da 'çok fazla karışıklık' olduğunu öne sürdü.

10.07.2017Dünya

Yazar Sonuçları

Kent’e ‘Ellis Adası Onur Madalyası’

MERKEZİ New York’ta (ABD) bulunan Ellis Adası Şeref Derneği Başkanı Nasser J. Kazeminy, The Coca-Cola Company Yönetim Kurulu Başkanı Muhtar Kent’e bir mektup gönderdi. Kazeminy, mektubuna “Ellis Adası Onur Madalyaları” konusunda bilgi ile girdi:

29.03.2019

Haçlı Siyonist ittifakı!

AMERİKA Suriye’ye 105 füze atarak Şam, Hama, Humus, Dera ve Süveyda kentlerindeki askeri ve kimyasal tesisleri vurdu.

15.04.2018

Trump yönetiminde neler oluyor?

ABD Başkanı Trump,  başkan seçilip yemin ederek göreve başladığı Ocak ayından sonra, henüz bir senesini doldurmamışken, daha önce kabinesini ve atamalarını tam olarak oturtamamış nadir Amerikan başkanlarından biri olarak tarihe geçiyor.

10.08.2017

Başkanlık Sistemi'nde kuvvetler ayırımı ve yasama erkinin işlevi

ABD Başkanı Donald Trump geçtiğimiz hafta kendisi için çok önemli olan bir konudaki yasa tasarısını Senato'dan geçiremedi.  ABD kamuoyunda "Obamacare" adıyla bilinen ve düşük gelirli ABD vatandaşlarına daha ekonomik sağlık hizmetleri olanağı yaratan sağlık sistemini Cumhuriyetçi Parti yedi yıldır sürekli olarak eleştiriyordu. Donald Trump da seçim kampanyası sırasında Obama dönemine ve Demokrat Parti iktidarına karşı en güçlü eleştirileri bu sisteme dayandırarak yöneltmişti.

30.07.2017