MENÜ

Jinekolog

Jinekolog ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Jinekolog haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 734 Jinekolog haberi bulunmuştur.

Jinekolog Haberleri

Ünlü jinekolog tacizden tutuklandı

Ünlü jinekolog tacizden tutuklandı

Ünlü jinekoloji profesörü Fecri Sevilen, Nişantaşı'ndaki muayenehanesindeki iki hastasına 'nitelikli cinsel saldırı'da bulunduğu gerekçesiyle tutuklandı. Tutuklama kararında, şüphelinin mağdurlara özel hayatlarına dair mahrem sorular sorduğuna ve muayenehanede müstehcen filmler seyrettirdiğine vurgu yaptı. Prof. Dr. Sevilen ise mağdurların şikayet ettikleri davranışların tedavinin bir gereği olduğunu savundu.

12.11.2018Gündem
Nobel Barış Ödülünü kazanan Denis Mukwege kimdir

Nobel Barış Ödülü'nü kazanan Denis Mukwege kimdir?

Nobel Barış Ödülü’nü kazanan iki isimden biri Kongolu doktor Denis Mukwege oldu. Hayatını Demokratik Kongo Cumhuriyeti'ndeki cinsel şiddet kurbanlarına yardıma adayan Denis Mukwege, sosyal medyanın da en çok konuşulan isimlerinden biri oldu. Peki, Nobel Barış Ödülü'nü kazanan Denis Mukwege kimdir?

5.10.2018Dünya
Anneden sonra o da şikâyetten vazgeçti... Sonuç: 14lük Ayşe sapığına iade

Anneden sonra o da şikâyetten vazgeçti... Sonuç: 14'lük Ayşe sapığına iade!

Ayşe, 3 yıl boyunca üvey baba tecavüzüne uğradı. Kaçtı, devlete sığındı. Üvey babaya 25 yıl verildi. Ama önce anne, sonra Ayşe şikâyetlerini geri çekti. Ve küçük kız şimdi yeniden tecavüzcü üvey babasıyla aynı evde...

2.10.2018Gündem
Evli bakirelerin cinsel kabusu: Vajinismus

Evli bakirelerin cinsel kabusu: Vajinismus

Vajinismus sorunu ülkemizde ve tüm dünyada kadınlarda görülen cinsel sorunların başında yer alıyor. Cinsel ilişkide yaşanılan yoğun kaygı sonrası gelişen kasılmalar cinsel birleşmenin gerçekleşememesine veya oldukça ağrılı bir şekilde gerçekleşmesine neden oluyor. Peki, toplumumuzda sıkça görülen, ancak pek çok sebepten dolayı çiftler tarafından gizlenen “Vajinismus” tam olarak nedir? Jinekolog Op. Dr. Süleyman Eserdağ, bu konu hakkında merak edilenleri sizler için anlattı.

27.09.2018Sağlık

Görme engelli çift bebeklerini böyle “gördü”

Arjantin’de yaşayan görme engelli Silvina Ibarra ve Daniel Iturria çifti, doğacak olan kızlarının yüzünü görebilmek için ilginç bir çözüme başvurdu. Çift, bebeklerinin yüzünü algılayabilmek için üç boyutlu ultrason çıktısı kullandı. 29 haftalık hamile olan Silvina, “Bebeğin yüzüne dokunabilmek muhteşem bir deneyim. Böylelikle doğmadan önce kızımızın kime benzeyeceğini anlayabiliyoruz… Diğer türlü onu, insanların tarif ettiği şekilde hayal etmeye çalışacaktık” dedi.Jinekolog Mario Pellizai: “Hem görme engelli bu çift, hem de dünyanın geri kalanındaki görme engelliler için çok önemli bir şey. Önce biri 3D çıkışa dokundu, sonra diğeri… Diğer çiftler gibi olduklarını, şakalaştıklarını görmek eğlenceliydi. ‘Benim burnumu almış, senin ağzını almış veya kel olan babasının saçlarını almış’ gibi…

31.08.2018Life Style
Kanser hastaları yapay yumurtalıklarla çocuk sahibi olabilecek mi

Kanser hastaları yapay yumurtalıklarla çocuk sahibi olabilecek mi?

Bilim insanları, kanser tedavisi ve doğurganlığa zarar veren diğer tedaviler sonrası kadınların çocuk sahibi olabilmelerine yardımcı olacak "yapay yumurtalık" üretiminde ilerleme kaydetti. Yapay yumurtalığın 3-4 yıl içinde insanlarda da denenmesi bekleniyor.

2.07.2018Teknoloji
Kilo şikayetiyle doktora gitti Gerçek sonra ortaya çıktı

Kilo şikayetiyle doktora gitti! Gerçek sonra ortaya çıktı

Fazla kilo şikayeti bulunan Amerikalı kadının vücudundan 23 kilogram tümör çıkartıldı.

30.06.2018Dünya
İnce: Halkını bilen, hakkını bilen, haddini bilen bir cumhurbaşkanı olacağım

İnce: Halkını bilen, hakkını bilen, haddini bilen bir cumhurbaşkanı olacağım

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, "Allah'ın izniyle cumhurbaşkanı olduğumda nasıl bir cumhurbaşkanı olacağım, halkını bilen, hakkını bilen, haddini bilen bir cumhurbaşkanı olacağım ama aynı zamanda da haddini bilmeyenlere haddini bildiren bir cumhurbaşkanı" dedi.

20.06.2018Gündem
Cinsel ilişki ağrısının sebebi ve çözümü nedir

Cinsel ilişki ağrısının sebebi ve çözümü nedir?

Kadın cinsel problemlerinin başında cinsel ilişkide hissedilen ağrı sorunu geliyor. Her 10 kadından birisinin problemi olan cinsel ilişki ağrısı veya tıbbi ismi ile ‘disparoni’ hakkında bilgileri Jinekolog Op. Dr. Süleyman Eserdağ cevapladı.

15.05.2018Sağlık
‘Ufak Tefek Cinayetler’ nasıl çığırından çıktı

‘Ufak Tefek Cinayetler’ nasıl çığırından çıktı?

Son yılların en sıradışı, enteresan, sürükleyici dizisi nasıl oldu da deli kadınların akıl dışı hezeyanlarına dönüştü?

11.05.2018Hürriyet Cumartesi
Hymenoplasty hakkında bilinmesi gerekenler

Hymenoplasty hakkında bilinmesi gerekenler

Hymenoplasty operasyonunun mutlaka uzman kişiler tarafından yapılması gerektiği belirten Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Mustafa Alihanoğlu, operasyonun 15-30 dakika arasında sürdüğünü, geçici ve kalıcı olarak iki çeşidinin olduğunu belirtti.

7.05.2018Sağlık
Charlize Theron: Çocuklardan sonra ilişkiler acı çekiyor

Charlize Theron: Çocuklardan sonra ilişkiler acı çekiyor

Charlize Theron, yeni filmi “Tully”de üç çocuğuyla başa çıkmaya çalışan bir anneyi canlandırdı. Barbaros Tapan, Oscar’lı yıldızla Los Angeles’ta buluştu, hem film hem de yaklaşan Anneler Günü vesilesiyle anneliği konuştu.

5.05.2018Magazin
Ufak Tefek Cinayetler son bölüm sonrası 27. bölüm fragmanında şeytani plan devam ediyor

Ufak Tefek Cinayetler son bölüm sonrası 27. bölüm fragmanında şeytani plan devam ediyor

Ufak Tefek Cinayetler 27. yeni bölüm fragmanı saç baş yoldurtmaya devam devam ediyor. Jinekolog olmasına rağmen yıllar sonra ilk kez gördüğü üniversite arkadaşının onaylanmamış tedavisini kabul eden Oya, Merve'nin büyük oyununa düşmüştür. Ufak Tefek Cinayetler 27. yeni bölüm fragmanında Merve'nin tüm planlarının saat gibi işlemesi, Oya'nın ise başına onca olayın gelmesine rağmen hiçbir şeyin farkında olmaması izleyicilerin tepkisini çekti. Peki, Ufak Tefek Cinayetler son bölüm sonrası yayınlanan 27. yeni bölüm fragmanında Merve'nin asıl amacı ne olacak?

25.04.2018Televizyon
Çifte beraat bozuldu o babaya 25 yıl

Çifte beraat bozuldu o babaya 25 yıl

ANTALYA Bölge Adliye Mahkemesi 8. Ceza Dairesi, çocuklara yönelik cinsel istismar davalarına yön verecek emsal bir kararın altına imza attı.

19.04.2018Gündem
Central Parktaki Dr. Sims heykeli kaldırıldı

Central Park'taki Dr. Sims heykeli kaldırıldı

ABD'de New York kent yönetimi, 19. yüzyılda Afro-Amerikan köle kadınlar üzerinde deney amaçlı ameliyatlar yapan doktorun Central Park'taki heykelini kaldırdı.

17.04.2018Dünya
Kadınlarda genital bölge İçin PRP tedavileri

Kadınlarda genital bölge İçin PRP tedavileri

Günümüzde PRP’nin uygulama alanları giderek genişliyor. Genital bölgeye uygulanan PRP kadınlarda idrar kaçırma problemine çare olabiliyor.

19.02.2018Sağlık
Almanyada kürtaj tanıtımı doktoru yaktı

Almanya'da 'kürtaj tanıtımı' doktoru yaktı

Almanya'da, internet sitesine kürtaj süreciyle ilgili bir tanıtım yerleştiren jinekolog Kristina Haenel, mahkeme tarafından 7.150 euro para cezasına çarptırıldı.

26.11.2017Dünya
ABD’de eğitim almak isteyenlere öneriler

ABD’de eğitim almak isteyenlere öneriler

Türkiye ABD’ye en çok öğrenci gönderen 10 ülkeden biri. Peki ABD’de eğitim almak isteyen öğrencilerin odak noktaları ne olmalı?

15.08.2017Kampüs
Kızın adı çıkar, rapor yazamam

"Kızın adı çıkar, rapor yazamam"

Antalya'da yaşayan döner ustası Y.S.’nin, 12 yaşındaki üvey kızı A.K.’ya 3 yıl boyunca fiili livata yoluyla tecavüz ettiği iddiasıyla Antalya 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanıp delil yetersizliği gerekçesiyle beraat etmesiyle ilgili gerekçeli karar yazıldı.

29.06.2017Gündem
Kuş gibi hafifledim

Kuş gibi hafifledim

1.05.2017Ankara
3 ayda 20 bebek doğdu

3 ayda 20 bebek doğdu

26.04.2017Isparta
Hazzopulo köpeği Eylem ve duvara asılı tırnak makası

Hazzopulo köpeği Eylem ve duvara asılı tırnak makası

Murat Yalçın’ın yeni öykü kitabı Pera Mera, her çeşit mahlukatın bir şekilde hayatta kalmaya çalıştığı Beyoğlu’nun ‘lagara lugara çay sigara’lı havasından geçip, hayatta kalmanın artık bir yük olduğu kırların sessiz yollarına düşüyor.

22.03.2017Kitap Sanat
İstanbul’daki Tiyatro Keyfi’ni Almanya’ya getirmek istiyorum

İstanbul’daki Tiyatro Keyfi’ni Almanya’ya getirmek istiyorum

Futbol, suşi, tiyatro, satranç, atletizm ve cerrahlık... “Birbirinden çok farklı olan bu uğraşların ortak yönü nedir?” diye sorsak, cevabımız Dr. Cüneyt Arkan olurdu. Sayamadığımız daha nice özellikleriyle iş ve özel hayatında farkındalık yaratan Dr. Arkan, “En büyük hayalim, emekli olunca her hafta Londra’ya gidip bir tiyatro izlemek veya konser dinlemek” diyor. 1961 Ankara doğumlu Cüneyt Arkan’ı, iki oğlu ve ailesiyle birlikte yaşadığı Almanya’nın Hessen Eyaleti’nin şirin kasabası Seligenstadt’taki evinde ziyaret ettik. Arkan, bize sadece evinin değil, hayatının kapısını açtı ve çocukluğundan bugüne kadar yaşadığı acı-tatlı anılarını bizimle paylaştı.

10.03.2017Ekonomi
Horonlu düğün

Horonlu düğün

9.03.2017Ankara

Yazar Sonuçları

Boşanma davasının kazananı olmaz

Gülben Ergen bu hafta Mirror Circle platformunun kurucusu avukat Beste Demir Keki ile bir araya geldi. Keki kurduğu platformu, avukatlığa uzanan hikayesini ve çekişmeli boşanma davalarının zorluklarını anlattı.

18.09.2018

Hey kadınlar! En son ne zaman kanser taramanızı yaptırdınız? Lütfen ihmal etmeyin!

KANSER, giderek daha çok sayıda insanın yakalandığı bir hastalık.

15.08.2018

Çocuklar sabrı öğretiyor

Charlize Theron, yeni filmi “Tully”de üç çocuğuyla başa çıkmaya çalışan bir anneyi canlandırdı. Barbaros Tapan, Oscar’lı yıldızla Los Angeles’ta buluştu, hem film hem de yaklaşan Anneler Günü vesilesiyle anneliği konuştu.

5.05.2018

Yuh olsun böyle iğrenç üvey babaya!

Yaz yaz bitmiyor. Sapıklıkların ardı arkası kesilmiyor.

30.04.2018

Aşıyla güzellik olmaz

Şu kesin: Güzellik ve gençlik zorla olmadığı gibi hyalüronik asit aşısıyla da olmaz!

9.04.2018

Sesimizi duyan yok mu?

Bursa’da görev yapan Uzman Doktor İnci Başol (Jinekolog-Kadın Doğum) bakınız ne diyor:

29.03.2018

Sarışın fabrikası

İsmi, bir kıyısından 12 Eylül sorgulamalarına da karışan tarihi Ziverbey Köşkü artık yılda üç ton açıcı kullanılan dev bir kuaför salonu... Yılda 30 bin kadın kapıdan Esmeray gibi girip Marilyn Monroe gibi çıkıyor.

1.09.2017

Fiber tuzaklar kapatılıyor

Fiber optik alt yapı için kazılan yolların kapatılmamasına motosikletli kuryeler isyan etmiş... Ve şöyle demişlerdi: “Tamir parası vermekten, evimize ekmek parası götüremez olduk.”

27.08.2017