MENÜ

Jetco

Jetco ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Jetco haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 39 Jetco haberi bulunmuştur.

Jetco Haberleri

Bakan Varank: 700 kişiye istihdam sağlanacak

Bakan Varank: 700 kişiye istihdam sağlanacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "Volkswagen Grubu'na ait MAN Türkiye AŞ'nin Ankara Akyurt'taki yeri münferit yatırım yeri olarak ilan edildi. Burada yapılacak 452 milyon liralık yeni yatırımla inşallah 700 kişiye istihdam sağlanacak" dedi.

5.10.2019Ekonomi
Son dakika... Resmi Gazetede yayımlandı... 700 kişiye iş sağlayacak

Son dakika... Resmi Gazete'de yayımlandı... 700 kişiye iş sağlayacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Volkswagen Grubu'na ait MAN Türkiye AŞ'nin Ankara Akyurt'taki yeri münferit yatırım yeri olarak ilan edildi. Burada yapılacak 452 milyon liralık yeni yatırımla inşallah 700 kişiye istihdam sağlanacak." dedi.

4.10.2019Gündem
JETCO’nun ikinci dönem imzaları atıldı

JETCO’nun ikinci dönem imzaları atıldı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Hollanda ile JETCO kapsamında geniş bir çerçevede iş birliği mutabakat zaptı imzaladık. Bu konular arasında ikili yatırımlar, standardizasyon, enerji, ulaşım, akıllı ve yeşil şehirler, geri dönüşüm ekonomisi, bilim, yenilikçilik ve kadın girişimciliği önde gelen alanları teşkil ediyor" açıklamasında bulundu.

11.09.2019Ekonomi
Türkiye-Hollanda JETCO toplantısı yarın Ankarada gerçekleştirilecek

Türkiye-Hollanda JETCO toplantısı yarın Ankara'da gerçekleştirilecek

Türkiye ile Hollanda arasındaki ticari ilişkilerin en önemli ayağını oluşturan Türkiye-Hollanda Ortak Ekonomik ve Ticaret Komitesi Toplantısı'nın ikincisi yarın Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile Hollanda Dış Ticaret ve Kalkınma İşbirliği Bakanı Sigrid Kaag'ın eş başkanlığında Ankara'da yapılacak.

10.09.2019Ekonomi
Türkiye dış ticarette kadın dayanışmasına gidiyor

Türkiye dış ticarette "kadın dayanışması"na gidiyor

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "İhracatta Türk kadın girişimcilerinin aktif olarak yer almasını sağlamak amacıyla çalışmalar yapıyoruz. Bu kapsamda Türk kadın girişimcilerimiz ile İspanyol kadın girişimcileri bir araya getireceğiz, 'Woman in Trade' projesi ile nasıl ortak ticaret yapabilirler, ihracat yapabilirler, bunu planlayacağız" dedi.

28.07.2019Ekonomi
Japonya ile serbest ticaret masada

Japonya ile "serbest ticaret" masada

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Hedef pazarlardan Japonya ile ticaretimizi dengeli bir şekilde artırmak istiyoruz. Japonya ile özellikle Serbest Ticaret Anlaşması üzerinde çalışıyoruz ve son zamanlarda bu adımlar daha da yoğunlaştı" dedi.

14.06.2019Ekonomi
Son dakika... Bakan Çavuşoğlundan ABDnin S-400 mektubuna yanıt

Son dakika... Bakan Çavuşoğlu'ndan ABD'nin S-400 mektubuna yanıt

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'nin S-400 mektubuna ilişkin, "S-400'ler Türkiye'ye gelecektir. Türkiye aldığı karardan vazgeçmez." yanıtını verdi. Avrupa Birliği (AB) sürecinde özellikle vize serbestisinin hayata geçmesi konusunda geri kalan 6 kriter için çalıştıklarını kaydeden Çavuşoğlu, teknik müzakerelerin devam ettiğini, Gümrük Birliği'nin modernizasyonu konusunun da bir an önce tekrar masaya yatırılması gerektiğini ifade etti.

13.06.2019Dünya
Bakan Pekcan: Türkiye ile İtalya ticari ve ekonomik temelde mükemmel ilişkilere sahip

Bakan Pekcan: Türkiye ile İtalya ticari ve ekonomik temelde mükemmel ilişkilere sahip

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Türkiye ve İtalya, ticari ve ekonomik temelde her zaman mükemmel ilişkilere sahip olmuştur. Bu başarı hikayelerini sürdürmeye ihtiyacımız var" dedi.

12.06.2019Ekonomi
G20’de Türkiye-Kanada iş birliği

G20’de Türkiye-Kanada iş birliği

Türkiye ile Kanada arasında Ortak Ekonomik ve Ticaret Komisyonu (JETCO) mutabakat zaptı imzalandı. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Türkiye ile Kanada arasında imzalanan anlaşmanın iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin ve yatırımların artmasına ve iş insanlarımızın önünü açmasına katkı sunacağına inanıyoruz” açıklamasında bulundu.

8.06.2019Ekonomi
Reynders: 10 milyar avroluk ticaret hacmine sahibiz

Reynders: 10 milyar avroluk ticaret hacmine sahibiz

Belçika Başbakan Yardımcısı, Dışişleri ve Savunma Bakanı Didier Reynders "Belçika ve Türkiye olarak yaklaşık 10 milyar avroluk ticaret hacmine sahibiz" dedi.

25.04.2019Ekonomi
Son dakika... Bakan Çavuşoğlundan önemli açıklamalar

Son dakika... Bakan Çavuşoğlu'ndan önemli açıklamalar

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'li yetkililerin, 2 Mayıs'a kadar İran petrolü üzerindeki yaptırımlar konusunda Türkiye dahil farklı ülkelere tanınan muafiyetin kaldırılacağı açıklamasına ilişkin, "Bu tüm ülkeleri gerçekten etkileyecek. Bu, o kadar kolay bir şey değil." dedi.

23.04.2019Dünya
Bakan Pekcan Türkiye-Romanya JETCO toplantısına katılacak

Bakan Pekcan Türkiye-Romanya JETCO toplantısına katılacak

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile Romanya İş Ortamı, Ticaret ve Girişimcilik Bakanı Stefan Radu Oprea'nın eş başkanlıklarında yarın İstanbul'da "Türkiye-Romanya JETCO I. Dönem Toplantısı" yapılacak.

18.04.2019Ekonomi
Alman Müsteşar Wittke’den Türkiye’ye yatırım çağrısı

Alman Müsteşar Wittke’den Türkiye’ye yatırım çağrısı

Berlin’de Titanic Otel’de yapılan toplantıda konuşan Almanya Ekonomi Bakanlığı Müsteşarı Oliver Wittke, Türkiye, Almanya ve Avrupa ilişkileri üzerine önemli mesajlar verdi. Wittke, “Türkiye’nin AB’ye üyelik sürecinin devamını, müzakerelere yeniden başlanmasını ve herhangi bir zamanda değil, hızla sonuçlandırılmasını arzu ediyorum. Türkiye tekrar Avrupa’ya yönelmeli” dedi ve Alman yatırımcıları Türkiye’ye yatırım yapmaya çağırdı.

22.03.2019Avrupa
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Trumpın açıklaması beni şoke etti

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Trump'ın açıklaması beni şoke etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de Malta Cumhurbaşkanı Marie Louise Coleiro Preca ile birlikte açıklama yaptı. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Erdoğan, Venezuela'daki gelişmelere ilişkin ABD Başkanı Donald Trump'ın yaptığı açıklamanın kendisini şoke ettiğini söyledi.

24.01.2019Gündem
TÜSİADdan sanayide iş birliği için Berline çıkarma

TÜSİAD'dan sanayide iş birliği için Berlin'e çıkarma

Türkiye-Almanya Ortak Ekonomik ve Ticaret Komitesi bünyesinde oluşturulan Sanayi Çalışma Grubu'nun ilk toplantısı, TÜSİAD ve Alman Sanayi Federasyonu'ndan büyük şirketlerin üst yöneticilerinin katılımıyla bugün Berlin'de yapılacak. TÜSİAD Berlin Temsilcisi Alper Üçok: "Toplantıda, sanayi iş birliği alanında gelecek döneme yönelik çalışma planları hazırlanacak. Türkiye'nin, sanayi yatırımı çekebilmesi için öncelikle Almanya'daki bazı kurumlarla çok sıkı çalışması gerekiyor." açıklamalarında bulundu.

15.01.2019Ekonomi
Türk-Alman iş dünyasının yol haritası JETCO ile çizildi

Türk-Alman iş dünyasının yol haritası JETCO ile çizildi

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanı Peter Altmaier ile beraberindeki heyetin Ankara temaslarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Almanya'nın, Türkiye'nin en önemli ticari partnerlerinden olduğunu belirten Olpak, ticari ve ekonomik açıdan bakıldığında karşılıklı ilişkilerden memnun olduklarını söyledi.

27.10.2018Avrupa
Türkiyede büyük potansiyel var

Türkiye'de büyük potansiyel var

Alman İşadamları Türkiye'nin potansiyeline inandıkları mesajını verdi

26.10.2018Ekonomi
Çantasında milyarlık projeler var

Çantasında milyarlık projeler var

Almanya Başbakanı Merkel’in sağ kolu ekonomi bakanı Peter Altmaier, Siemens, EON gibi büyük Alman şirketlerinin CEO’larından oluşan 80 kişilik bir heyet ve çantasında milyarlık projelerle Türkiye’ye geliyor. Perşembe günü başlayacak Türkiye ziyareti öncesi sadece Hürriyet’e konuşan bakan Altmaier, “Alman işinsanlarıyla Türkiye’ye yatırım konusunda büyük bir tedirginlik yaşandı. Biz bunu değiştirmek istiyoruz” dedi.

22.10.2018Ekonomi
Bakan Pekcan açıkladı Güçlenerek devam edecek

Bakan Pekcan açıkladı! "Güçlenerek devam edecek"

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye ve İngiltere arasındaki iş birliği köprülerinin önümüzdeki dönemde güçlenerek devam edeceğini belirterek, “Bu iş birliğinin Brexit sonrası dönemde her zamankinden fazla artarak devam etmesini bekliyoruz” dedi.

12.09.2018Ekonomi
Son dakika... Türkiye- İngiltere JETCO Mutabakat Zaptı imzalandı

Son dakika... Türkiye- İngiltere JETCO Mutabakat Zaptı imzalandı

6. Dönem Türkiye- İngiltere JETCO Mutabakat Zaptı, Ticaret Bakanı Pekcan ile İngiltere Uluslararası Ticaret Bakanı Fox tarafından imzalandı.

12.09.2018Ekonomi
Dış ticarette Türk lirası seferberliği

Dış ticarette "Türk lirası" seferberliği

Ekonomi Bakanlığınca, Türk lirasıyla yapılan dış ticaretin halen 6,4 olan toplam ticaretteki payının 5 yılda yüzde 15'e yükseltilmesi hedefleniyor.

15.03.2018Ekonomi
Bakan Zeybekçi: Almanyayla ilişkilerde yeni bir dönüm noktası

Bakan Zeybekçi: Almanyayla ilişkilerde yeni bir dönüm noktası

Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanı Brigitte Zypries ve Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel ile Berlin’de bir araya gelen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, görüşmelerinin son derece pozitif geçtiğini söyledi.

9.05.2017Dünya
Zeybekci: İngiltere’de geri dönülemez bir süreç yaşanıyor

Zeybekci: İngiltere’de geri dönülemez bir süreç yaşanıyor

İngiltere’nin önde gelen düşünce kuruluşlarından Chatham House’da düzenlenen etkinliğe katılan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, burada gerek İngiltere gerek dünya ekonomisinin önemli aktörleriyle bir araya geldiğini ve ‘verimli bir toplantı’ gerçekleştirildiğini söyledi.

9.03.2017Ekonomi
‘Tüm zorlukların üstesinden geldiniz’

‘Tüm zorlukların üstesinden geldiniz’

İNGİLTERE kabinesinin tek iş dünyası geçmişli üyesi ve Uluslararası Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Lord Price, ticari ilişkilerin daha da artırılması için Türkiye’de.

25.01.2017Ekonomi
İş Bankası güçlüdür

İş Bankası güçlüdür

Ekonomi Bakanı Zeybekci, sosyal medyada yayılan spekülasyonlara sert çıktı.

24.02.2015Ekonomi
Ekonomi Bakanı Zeybekci: Hayali kişilere mi cevap verelim

Ekonomi Bakanı Zeybekci: Hayali kişilere mi cevap verelim

İş Bankası hisseleri bugün yüzde 3 düştü. Banka düşüşle ilgili olarak bir açıklamada bulunmadı. Fakat Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Twitter'deki "Fuatavni" adlı hesaptan yazılan İş Bankası'yla ilgili bir soru üzerine "Hayali kişilere cevap mı verelim" dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise Fuatavni’yi hedef alarak Cumartesi günü yaptığı açıklamada, “Delikanlıysan çık ortaya, gizli olarak niye bu işi yapıyorsun. Biz kefenimizi giyerek bu yola çıktık. Bizi buradan caydıramazsın. Sende yürek varsa delikanlılık varsa kod adıyla ortaya çıkma. Terör örgütünün mensubusun. O yüzden kod adıyla konuşursun" demişti.

23.02.2015Ekonomi
ABye Gümrük Birliği resti

AB'ye Gümrük Birliği resti

EKONOMİ Bakanı Nihat Zeybekci, AB'nin Türkiye'ye uyguladığı vizenin modern ve çağdaş bir uygulama olmadığını belirterek, "Türkiye'nin AB ile değil, AB'nin Türkiye ile vize problemi var" dedi.

28.11.2014Ekonomi
Ortaklığımız sıkı bir çalışmanın ürünü

Ortaklığımız sıkı bir çalışmanın ürünü

TÜRKİYE Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ile Almanya Ekonomi Bakanı Sigmar Gabriel, Berlin’de bir araya gelerek, ekonomik ilişkileri güçlendirme konusunda görüştü.

16.10.2014Avrupa
Türkiye bizim için büyük fırsat

"Türkiye bizim için büyük fırsat"

Kanada Uluslararası Ticaret Bakanı Ed Fast, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Türkiye'ye geldi. Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türk-Kanada İş Konseyi Başkanı Yılmaz Argüden ev sahipliğinde düzenlenen akşam yemeğine katılan ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile bir görüşme gerçekleştiren Fast, 20 yılı aşkın süredir İstanbul’da hizmet veren Kanada menşeili moda okulu LaSalle Academy’i de ziyaret etti.

27.08.2013Ekonomi
Ekonomi için ‘Gezi’ diplomasisi

Ekonomi için ‘Gezi’ diplomasisi

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, 11 AB ülkesinin bakanlarıyla telefon diplomasisi yürüterek, Gezi Parkı eylemlerini anlattı.

27.06.2013Ekonomi
İtalya-Türkiye Zirvesinin sonuç bildirgesi

İtalya-Türkiye Zirvesi'nin sonuç bildirgesi

Birincisi İzmir'de 12 Kasım 2008'de yapılan Hükümetlerarası İtalya-Türkiye Zirvesi'nin ikincisi Roma'da gerçekleştirildi. Zirvenin ardından ortak bildiri yayınladı.

8.05.2012Gündem
İtalya da vizenin kaldırılmasını istiyor

İtalya da vizenin kaldırılmasını istiyor

Türkiye’nin Roma Büyükelçisi Hakkı Akil, İtalyanların da vizenin kaldırılmasını istediğini söyledi.

7.05.2012Ekonomi
Çağlayan Temseya eş buldu

Çağlayan Temse'ya 'eş' buldu

Türkiye’yi elektrikli araç üretim merkezi yapmak için kolları sıvayan Devlet Bakanı Zafer Çağlayan’ın Londra’daki temasları sonuçsuz kaldı. Temsa Global’in CEO’su Mehmet Buldurgan, Londra’da elektrikli ticari araç üretimi yapan İngiliz Modec firmasıyla ortaklık için kendilerini bir araya getiren Çağlayan’a “Elektrikli araç üretimi için Türkiye’de yasa ve mevzuat değişikliği şart. Bu şartlarda bekârlık sultanlıktır, bizim başımızı bağlamaya çalışmayın” yanıtını verdi.

18.03.2010Ekonomi

Yazar Sonuçları

Bölgemizde etkili oyunculuğun yolu Türkiye’den geçiyor

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) bünyesindeki Türkiye-Almanya İş Konseyi Başkanı, Bosch Türkiye-Ortadoğu Başkanı Steven Young, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen yıl eylül ayı sonlarına doğru Berlin’de 19 Alman devinin CEO’larıyla buluşmasından sonra planını yaptı:

16.08.2019