MENÜ

Jeotermal Enerji

Jeotermal Enerji ile ilgili tüm haberleri, son dakika Jeotermal Enerji haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Jeotermal Enerji haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.348 Jeotermal Enerji haberi bulunmuştur.

Jeotermal Enerji Haberleri

Karış karış analiz

Karış karış analiz

Enerji Bakanlığı, Türkiye’nin yeraltı zenginliklerini ortaya çıkarmak için kolları sıvadı. Bakan Berat Albayrak’ın talimatı ile Türkiye’nin her 5 kilometresinden numune alınacak ve incelenecek.

7.09.2016Ekonomi
Duşta akan sudan enerji üretilecek

Duşta akan sudan enerji üretilecek

Yenilenebilir enerji kaynakları, insanoğlu için ‘sağlıklı’ ve ‘sürdürülebilir’ bir geleceğin en kilit anahtarı. Çevre dostu yenilenebilir enerji kaynakları geleceğe damga vuracak, duş aldığımız su bile enerji üretecek.

29.08.2016Hayat
Konut ve enerjide hedef büyüttü

Konut ve enerjide hedef büyüttü

GAYRİMENKUL ve enerji alanlarında faaliyet gösteren 3S Kale Holding, kentsel dönüşüm ve jeotermal enerji yatırımlarına hazırlanıyor.

6.06.2016Ekonomi
Endonezya’da  enerji  arıyor

Endonezya’da enerji arıyor

Girişimciliği ve çağdaş sanat koleksiyonerliğiyle bilinen Hitay Yatırım Holding’in patronu Emin Hitay Endonezya’da bir dizi enerji yatırımına hazırlanıyor. 2016 yılında 1 milyar liranın üzerinde ciro hedefi koyan Hitay, “Kurduğum hiçbir işle duygusal bağ kurmam, her işimi satabilirim” diyor. 22 yaşından bu yana 30’un üzerinde şirket kuran Hitay, artık yurtdışındaki fırsatları da değerlendiriyor.

20.05.2016Ekonomi
Türkerler, iki enerji şirketine ortak alıyor

Türkerler, iki enerji şirketine ortak alıyor

Türkerler Holding bünyesindeki iki enerjinin yüzde 50 hissesi, Güney ve Güney Doğu Genç İş Adamları Federasyonu Başkanı Suat Akınal’ın sahibi olduğu şirketlere satılıyor.

19.04.2016Ekonomi
Babuk Bey Hamamı yeni yüzüyle hizmet verecek

Babuk Bey Hamamı yeni yüzüyle hizmet verecek

KÜTAHYA’nın Simav İlçesi’nde restorasyonu tamamlanan tarihi Babuk Bey Hamamı önümüzdeki günlerde misafirlerini kabul etmeye başlayacak.

7.04.2016Ege
‘Yenilenebilir’ zirve

‘Yenilenebilir’ zirve

Türkiye, yenilenebilir enerjide dünya listelerine girdi. KPMG’nin raporuna göre, yıllık yatırım ve net kapasite artışı bakımından Türkiye jeotermal enerji, hidroelektrik ve güneş enerjisiyle su ısıtma alanlarında dünyada ilk beş ülke arasında  yer aldı.

13.03.2016Ekonomi
İsveç 2030a kadar fosil ve petrol yakıtlarına veda ediyor

İsveç 2030'a kadar fosil ve petrol yakıtlarına veda ediyor

İsveç Enerji Bakanı İbrahim Baylan, İsveç'in fosil yakıtlara bağımlılığını sonlandıran dünyadaki ilk ülkelerden biri olma yolunda önemli adımların atıldığını belirtirken “İsveç 2030'a kadar, petrole ve fosil yakıtlara bağımlılığı tamamen sona erdirmek için büyük yol katetti” dedi.

26.02.2016Ekonomi
Sahada liderliğin okulu: YGA

Sahada liderliğin okulu: YGA

YGA nedir?YGA; 2000 yılında Türkiye’de kurulan uluslararası bir Liderlik Okulu, kar amacı gütmeyen bir sivil toplum örgütüdür. 2000 yılında YGA’yı kuran 33 yaşındaki Sinan Yaman, çok uluslu bir şirkette 22 ülkeden sorumluyken istifa edip geleceğin sosyal bilinçli liderlerini yetiştirmek için bir sivil toplum kuruluşu kuruyor. YGA gün geçtikçe büyüyor ve bugün 50 bin başvuru alan bir sivil toplum kuruluşu.

27.01.2016Kampüs
2015 enerji sektörü için verimli geçti

2015 enerji sektörü için verimli geçti

Enerji sektörü temsilcileri, 2015 yılının iyi geçtiğine dikkati çekerek, 2016 yılından umutlu olduklarını ifade etti.

3.01.2016Enerji
Ege nefes alamıyor

Ege nefes alamıyor

İZMİR ve Ege’nin diğer illerinde hava sıcaklığındaki gece gündüz farkının arttığı bugünlerde yoğun sis ve rüzgarın da olmamasından meydana gelen basınç farkı nedeniyle hava kirliliği sorunu bulunuyor.

27.12.2015Ege
Tek çare yenilenebilir enerji

Tek çare yenilenebilir enerji

TÜRKİYE’nin Rus savaş uçağını düşürmesinin ardından iki ülke arasında tırmanan kriz gündemdeki yerini korurken, Yaşar Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Emre İşeri ve Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Nurdan Yıldırım Özcan, Türkiye’nin yenilenebilir ve yerli enerji kaynaklarına yönelerek bu krizi fırsata çevirebileceğini söyledi.

11.12.2015Ege

Yazar Sonuçları

Yatırım bitmezse bizim işimiz biter

ÇEVİK Group’a bağlı Karizma Enerji Sondaj Hizmetleri şirketi, hem grubun, hem de hizmet verdiği diğer yatırımcıların jeotermal sondajlarında kullanmak üzere bu yılın ilk ayında Çin’den “dikişsiz boru” ithal etti.

11.08.2016

Derin ilişki için 4 şart

ABD Ticaret Bakan Yardımcısı Michael A. Lally, Türkiye ile ticaret hacminin 20 milyar doların çok üstüne çıkabileceğini belirterek, “Ancak tarım, ilaç, fikri mülkiyet hakları ve kamu alımlarındaki politikalarda sağlanacak gelişmelerle daha derin ilişkiler kurulabilir” dedi.

31.03.2016