MENÜ

Jens Maier

Jens Maier ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Jens Maier haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 14 Jens Maier haberi bulunmuştur.

Jens Maier Haberleri

Demokratik yöntemlerle mücadele

Demokratik yöntemlerle mücadele

Sağ popülist Almanya için Alternatif (AfD) Federal Meclis milletvekili ve partinin Bremen Eyalet Teşkilatı Başkanı Frank Magnitz, hafta başında Bremen’de sokak ortasında henüz kimlikleri belirlenemeyen 3 kişi tarafından saldırıya uğrayıp ağır yaralandı.

12.01.2019Avrupa
Neredeyse Erdoğan’ı sorumlu tutacak

Neredeyse Erdoğan’ı sorumlu tutacak!

Almanya’nın dünya şampiyonasından elenmesinden sonra kimi çevreler, faturayı Mesut Özil’e kesmek istiyor. Bunlardan biri de aşırı sağcı parti AfD... Yenilgiden Mesut Özil’i sorumlu tutan AfD milletvekili Meier, Almanya’nın yaşadığı hezimete Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı da dahil etmeye kalkıştı.

28.06.2018Avrupa
Meclis, ‘Yarı zenci’yi affetmedi

Meclis, ‘Yarı zenci’yi affetmedi

Almanya’da ünlü tenisçi Boris Becker’in oğlu Noah Becker’e “Yarı zenci” diyen aşırı sağcı parti AfD’nin Federal Meclis milletvekili Jens Maier’in dokunulmazlığı kaldırıldı.

14.02.2018Dünya
Irkçılık her yerde

Irkçılık her yerde

.

20.01.2018Dünya
‘Yarı zenci’ sözüne mahkemeden yasak

‘Yarı zenci’ sözüne mahkemeden yasak

Alman tenisçi Boris Becker’in oğlu Noah Becker’e “Yarı zenci” diyen aşırı sağcı parti AfD milletvekili Jens Maier’i, partisi sadece uyarmakla yetindi. Mahkeme ise Maier’in ‘yarı zenci’ demesini yasakladı.

11.01.2018Dünya
AfD’ninki taktik mi samimiyet mi

AfD’ninki taktik mi samimiyet mi?

Almanya’da aşırı sağcı parti AfD milletvekili Jens Maier’in, efsane tenisçi Boris Becker’in oğluna “Yarı zenci” demesine, partinin başkanı da tepki gösterdi. Ama genel başkan ne kadar samimi?

6.01.2018Dünya
Federal Meclis’ten ‘özür dile’ çağrısı

Federal Meclis’ten ‘özür dile’ çağrısı

Almanya’nın efsane tenisçisi Boris Becker’in esmer tenli oğlu Noah Becker'e “Yarı zenci” diyen aşırı sağcı parti AfD’li Jens Maier’e, Federal Meclis’ten ‘özür dile’ çağrısı geldi. Tepkiler üzerine çark eden Maier ise tweet’i kendisini atmadığını öne sürdü. Boris Becker de Maier hakkında suç duyurusunda bulundu.

4.01.2018Dünya
AfD’li vekilin tweeti büyük tepki çekti

AfD’li vekilin tweeti büyük tepki çekti

Almanya’nın efsane tenisçisi Boris Becker’in büyük oğlu Noah Becker’e ırkçı hakarette bulunan aşırı sağcı parti AfD milletvekili Jens Maier, sert tepki gördü. Ünlü sinema yıldızı Til Schweiger de, Maier’e “İğrenç pislik” diye yanıt verdi.

3.01.2018Dünya
PEGIDA 3. yılı 3 bin kişi ile kutladı

PEGIDA 3. yılı 3 bin kişi ile kutladı

İslam ve göçmen karşıtı ‘Batının İslamlaşmasına karşı Vatansever Avrupalılar’ (PEGIDA) hareketi, kuruluşunun 3’üncü yılında Almanya’nın Dresden kentinde gösteri düzenledi.

29.10.2017Dünya
Almanya’yı sıkıntılı günler bekliyor

Almanya’yı sıkıntılı günler bekliyor

Almanya’daki hiçbir gelişme, bu seçimlerde mülteci sorununun önüne geçemedi. AfD tehlikeli milliyetçi söylemlerle ‘tabu’ları yıkarken, seçimden sonra Almanya'yı zor günler bekliyor.

20.09.2017Dünya
Laureus Medya ödülü Niersbachın

Laureus Medya ödülü Niersbach'ın

Almanya Futbol Federasyonu Başkanı Wolfgang Niersbach'a sosyal içerikli çalışmalarından dolayı Laureus Medya Onur Ödülü verildi.

6.11.2012Futbol