MENÜ

Japon Sofrası

Japon Sofrası ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Japon Sofrası haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 54 Japon Sofrası haberi bulunmuştur.

Japon Sofrası Haberleri

Su ürünlerinde hedef Japon pazarı

Su ürünlerinde hedef Japon pazarı

Su Ürünleri Tanıtım Grubu Başkanı Melih İşliel, orkinos dışındaki çeşitlerde de Japonya'ya yönelik ihracat stratejisinin geliştirilmesi gerektiğini belirtti.

23.08.2015Ekonomi
Sahurda tok tutan yiyecekler nelerdir Sahurda sağlıklı beslenmenin püf noktaları

Sahurda tok tutan yiyecekler nelerdir? Sahurda sağlıklı beslenmenin püf noktaları

Müslümanlar için mübarek olan ve oruç ibadetinin idrak edildiği Ramazan ayı tüm yurtta karşılandı. Ramazan ayı ile beraber, vatandaşlar da sahur ve iftar sofralarında tüketilmesi gereken gıdalarla ilgili araştırma yapmaya başladı. Sahurda tüketilen sağlıksız besinlerle mide yorularak, sindirim sorunlarına neden olabiliyor. Peki, sahurda tok tutan yiyecekler nelerdir? İşte, o konu hakkında merak edilenler.

7.05.2019Gündem
Yükselen güneşin ülkesi: Japonya

Yükselen güneşin ülkesi: Japonya

Tüm seyahatler, özellikle yalnız yapılanlar öğretici, hatırlatıcıdır. Haliyle herkesin yolu ayrı, herkesin deneyimi, yaşadıkları farklı olacaktır. Ben biraz plansız, biraz da hızlı bir kararla 21 gün sürecek bir Japonya yolculuğuna çıktım. Ablam Meltem’in iş gezisi vardı, ilk hafta onunla sonraki iki hafta tek başıma seyahat ettim. Seyahate çıktınız mı bir kere, ya yola teslim olursunuz ve akıştasınızdır ya da her anı planlamaya çalışarak beklentiye girebilirsiniz. Japonya gibi yapılabilecek şeylerin çokluğu karşısında ben birinci yolu seçtim, kendimi daha da bir akışa bıraktım. İlk hafta gideceğimiz yerler konusunda fikrim vardı ama sonrasını hiç planlamadım.

1.10.2018Seyahat
Cemalnur Sargut: Sadece miden değil dilin, elin, kulağın ve gözün de oruç tutacak

Cemalnur Sargut: Sadece miden değil dilin, elin, kulağın ve gözün de oruç tutacak

Gündüz kuşağında her gün ekranda canlı yayın yaptığım yıllarda tanıdım ismi güzel, içi güzel Cemâlnur Sargut’u. Bir değil, beş değil, onlarca kez konuğum oldu. Doyamadığım bilgilerini, sohbetlerine katılarak ve kitaplarını okuyarak çoğaltmaya çalıştım.Bugün iki sayfa yetmedi tabii bize. Onun hoşgörüsünü, derin bilgilerinden faydalanmayı ve nezaketle bizlere aktardığı İslamiyeti onun bakış açısı ile dinlemeyi çok seviyorum. Bilgileri bize aktarırken, içinde korku ve tehdit içermeyen ifadesi umarım size de iyi gelir...

21.06.2016Magazin
Turizm ve gastronomi sektörü ilgimizi bekliyor

Turizm ve gastronomi sektörü ilgimizi bekliyor

Çevremizi saran, hatta kapıları zorlayan savaşlar ve terörün darbe vurduğu turizm sektörünün girdiği darboğaz doğal olarak yeme-içme sektöründe de etkisini gösteriyor. İstanbul başta olmak üzere tüm Türkiye’deki oteller, pansiyonlar, tatil köyleri ve restoranlar son 10 yıldır olmadığı kadar boş.

29.04.2016Magazin
Bodrum hakkında bilmeniz gereken 75 şey

Bodrum hakkında bilmeniz gereken 75 şey

Türkiye’nin en popüler tatil yeri Bodrum, bu sezona bir sürü değişiklikle girdi. Yeni açılan mekânlar, müzeler, sergiler, konserler ve etkinlikler... Ramazan nedeniyle sezon biraz sönük başlasa da Türkiye’nin hâlâ gözbebeği. Bodrum’la ilgili tüm bilmeniz gerekenleri yazdım bu hafta.

4.07.2015Seyahat
Sahiller ve İstanbul çok renkli

Sahiller ve İstanbul çok renkli

Yaz başladı. Tatil beldeleri hazır. İşletmeler de... Üstelik bu yaz her tarafta yerde yeni yerler açılmış durumda. Ayvalıktan Kemer’e, İstanbul’dan Alaçatı’ya işte size 35 yeni mekân...

20.06.2015Seyahat
Bize de aynısından

Bize de aynısından!

Ağız tadıyla bir kış geçirmeniz dileğiyle, Türkiye’nin 25 popüler şefi bu kış denemeniz gereken tabakları, taze keşiflerini, her daim favorilerini sıraladı. Ortaya, kesip saklanası okuyup denenilesi gurme bir kılavuz çıktı. Aç karnına bakmayın, sindire sindire okuyun, tadını çıkarmaya bakın

10.11.2012Seyahat
Rakı şişesinde isim olmak

Rakı şişesinde isim olmak

Beyoğlu Galatasaray’daki Çukur Meyhane’de müdavimler eğer rakılarını bitirememişse, şişenin üstüne ismi yazılıyor, dolaba kaldırılıyor. Aradan ne kadar geçerse geçsin o kişi bir daha geldiğinde keyfine kaldığı yerden devam ediyor. Müdavimler arasında kimler mi var? Sahibinin anlattığına göre Deniz Seki de orada, İlhan Şeşen de... Sağınızda Garo Mafyan, solunuzda Ahmet Ümit...

6.04.2012Kelebek
Soğuk çorbanın en iyi 10 adresi

Soğuk çorbanın en iyi 10 adresi

Hem serinleten hem de açlık hissimizi bastıran, sıcak yaz günlerinin vazgeçilmezi soğuk çorbalar... Susayanı yudum yudum, acıkanı kaşık kaşık doyuran bu hafif lezzet restoranların mönülerinde de giderek daha çok yer buluyor.

19.08.2011Seyahat
Nutuk iki kilitli valizde korunuyor

Nutuk iki kilitli valizde korunuyor

Atatürk’ün, dünyada uzun söylev rekorunu kıran 400 bin sözcüklü ‘Nutuk’u kaleme alışı sırasında yanında olan iki kişiden biri Ali Rıza Erdim. Nam-ı diğer Bebe Rıza. Zira o dönem Köşk’te dört tane Rıza var. Hasan Rıza Soyak (Kalem-i Mahsus), İstanbul Mübayaa (satın alma) memuru Köse Rıza (Özak), Köşk’ün ihtiyarı Ankara Erzak Mübayaacısı Baba Rıza ve evrak katibi Ali Rıza Erdim. Erdim, Ankaralılar küçüklere ‘bebe’ dediği için kendisine öyle seslenildiğini söylüyor. Köşk’ün ‘bebe’si, Atatürk’ün diğer önemli kararında da yanında bulunuyor. İsmet İnönü’nün başbakanlıktan ayrıldığını duyuran izin yazısı onun kaleminden çıkıyor...

6.11.2010Kelebek
Twitter’da başlayan rakı muhabbeti Yoshitaka’yı Kayahan hayranı yaptı

Twitter’da başlayan rakı muhabbeti Yoshitaka’yı Kayahan hayranı yaptı

Birbirinden farklı yerlerde yaşayan rakısever altı kafadarın her akşam aynı saatte internet başında buluşup kadehlerini birbirleri için kaldırması normal de, Japon Yoshitaka Nishimura’nın bu ekibe dahil olması tam bir sürpriz. Yoshitaka, ekibe dahil olmakla kalmadı Türkiye’den birçok takipçi edindi, Kayahan ve Müzeyyen Senar dinlemeye başladı üstelik şimdi de ailesiyle birlikte Türkiye’ye gelme planları yapıyor

17.07.2010Gündem
Sahtecilikten yargılanmalı

"Sahtecilikten yargılanmalı"

Cumhurbaşkanı Gül için ’Kayıp trilyon’ davasıyla ilgili verilen takipsizlik kararı kaldırıldı. Buna göre Gül’e ’evrakta sahtecilikten’ yargılanma yolu açıldı. Ancak Cumhurbaşkanı’nın görev süresince yargılanabilmesi tartışma konusu oldu.

18.05.2009Gündem
Çankaya  Sofrasında arkeologlar ağırlanacak

Çankaya Sofrası'nda arkeologlar ağırlanacak

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 18 Mayısta “Çankaya Sofrası”nda arkeolog ve müzecileri ağırlayacak.

15.05.2009Gündem
Burada her anneyi mutlu edecek bir şey mutlaka bulunur

Burada her anneyi mutlu edecek bir şey mutlaka bulunur

Alışveriş için son günler, Anneler Günü kapıya dayandı ve sizin hálá bir planınız yok. Onun için hangi hediyeyi seçeceksiniz, 11 Mayıs’ı nasıl geçireceksiniz, birlikte neler yapacaksınız? Hiç telaşlanmayın. 343 mağazası, tiyatro ve sinema salonları, eğlence merkezi ile hizmet veren İstanbul Cevahir Alışveriş ve Eğlence Merkezi’nin kapısından girdiğiniz an, aklınızda hiçbir soru kalmayacak.

8.05.2008Kelebek
Balık beyaz Türk’ün gıdası mıdır

Balık beyaz Türk’ün gıdası mıdır?

Avrupa’nın altıncı büyük deniz avcısı ve yedinci büyük çiftlik balığı üreticisi Türkiye, kişi başına tüketimde son sıralarda. Bir İzlandalı yılda ortalama 90, İspanyol 44 kilo balık yerken Türk’ün istatiksel rekoru 9.7 kilo. 1 Eylül’de avlanma yasağı bitiyor, uzmanlara göre bu yıl palamut bolluğu yaşanacak.

27.08.2005Kelebek
Gizemli köyler, görkemli konaklar, azametli bir tarih Güneydoğu’ya gidilir, hem de düşünmeden

Gizemli köyler, görkemli konaklar, azametli bir tarih Güneydoğu’ya gidilir, hem de düşünmeden

Uzun yıllar, turizmin üvey çocuğuydu. Hiç şımartılmadı, şımarmaya pek fırsatı da olmadı. Zorlu coğrafyası, imkansızlıkları, göçleri, acıları ve yalnızlığıyla, Güneydoğu birkaç yıl öncesine kadar, turistler için ‘’korku’’ uyandıran, sakınılan bir bölgeydi, ‘’öteki Türkiye’’ydi...

3.04.2005Seyahat
Kantin kültürü değişmeli

Kantin kültürü değişmeli

Mega diyetisyenler uyardı: ‘Okullardaki kantin kültürü değişmeli, Milli Eğitim Bakanlığı bir an önce müfredata beslenme dersini eklemeli. Yoksa çok geç olabilir. Türkiye de Amerikan toplumu gibi süratle şişmanlar, kanser ve kalp hastalıkları sayısı artar.’

9.11.2004Kelebek
Japonlara tavsiye edilen dört İstanbul lokantası

Japonlara tavsiye edilen dört İstanbul lokantası

Japonya’da üç ayda bir yayınlanan yemek kültürü dergisi Food Terrace’in bahar sayısında, dört ünlü Türk restoranı tanıtıldı. Cibalikapı, Asitane, Çiya Sofrası ve Çapari. İstanbul’da yaşayan Yukari Hamakawa Erdem’in hazırladığı yazıda, geleneksel Türk yemeklerinin yanı sıra Kapalıçarşı ve Sultanahmet gibi tarihi yerlerden fotoğraflar kullanlıdı.

22.05.2004Seyahat
Bu sofraların her biri bir filmi anlatıyor

Bu sofraların her biri bir filmi anlatıyor

Son günlerde, evlerde belirli bir tema üzerine kurulmuş davet verme modası yaygınlaştı. Bu tür gecelerde trend, yemek masasının tüm aksesavuarlarını önceden belirlediğiniz aşk, ayrılık, evlilik gibi temalara uygun seçerek hazırlamak.

3.04.2004Kelebek
Kanlı bayram

Kanlı bayram

Irak'ta savaş sonrası ilk Kurban Bayramı, Talabani ve Barzani'nin partilerinin Erbil'deki bürolarına düzenlenen ikiz intihar saldırısına sahne oldu. Bayramlaşma nedeniyle kalabalık olan bürolara yönelik çifte eylemde, aralarında vali ile bakanların bulunduğu 56 kişi öldü, 200 kişi yaralandı.

1.02.2004Dünya
Kanlı bayram

Kanlı bayram

Irak'ta savaş sonrası ilk Kurban Bayramı, Talabani ve Barzani' nin partilerinin Erbil'deki bürolarına düzenlenen ikiz intihar saldırısına sahne oldu, 56 kişi öldü.

1.02.2004Gündem
12 sofra yarışıyor

12 sofra yarışıyor

İlk defa düzenlenen Sofra Tasarımı Sanatı Sergisi Maison Française Dergisi ve Conrad İstanbul'un işbirliğiyle 11 Aralık'ta açıldı. Bir hafta sürecek sergiye 12 firma katılıyor. Bu aynı zamanda bir yarışma: 19 Aralık'ta birinci belli olacak.

14.12.2002Gündem

Yazar Sonuçları

Meclis performansları açısından bazı siyasiler

- ÖZGÜR ÖZEL: Sınıf başkanlığı seçimine hazırlanır gibi bir hali var... Sınıfın çalışkanı gibi bir edası var... Öğretmenin her sorusu karşısında derhal parmağını kaldırır gibi bir enerjisi var.

13.12.2017

İftar sofrasından doymadan kalkın

Gülben Ergen bu hafta, Detoks ve Sağlıklı Yaşam Danışmanı Gül Kaynak ile bir araya geldi ve ramazan öncesinde beslenme ile ilgili merak ettiklerini sordu.

23.05.2017

Sadece miden değil dilin, elin, kulağın ve gözün de oruç tutacak

Gündüz kuşağında her gün ekranda canlı yayın yaptığım yıllarda tanıdım ismi güzel, içi güzel Cemâlnur Sargut’u. Bir değil, beş değil, onlarca kez konuğum oldu. Doyamadığım bilgilerini, sohbetlerine katılarak ve kitaplarını okuyarak çoğaltmaya çalıştım.Bugün iki sayfa yetmedi tabii bize. Onun hoşgörüsünü, derin bilgilerinden faydalanmayı ve nezaketle bizlere aktardığı İslamiyeti onun bakış açısı ile dinlemeyi çok seviyorum. Bilgileri bize aktarırken, içinde korku ve tehdit içermeyen ifadesi umarım size de iyi gelir...

21.06.2016

İstanbul buluşması

Abraaj Capital’in konferansına katılmak üzere İstanbul’a gelen Richard Branson ve Christopher Lambert, geçtiğimiz akşam Sunset’te buluştu.

2.10.2013

Ankara restoranları sayesinde kısa bir dünya turuna çıkalım

Her geçen gün büyümesine tanıklık ettiğimiz şehrimiz, başkentimiz Ankara, bünyesinde restoranlar yoluyla bir mini dünya turu yapmaya yetecek kadar mekân barındırıyor.

11.02.2012

En ünlü ev sahipleri

Türkiye’de kendi alanında söz sahibi olan 12 ünlü ismin 12 mimarla birlikte dekore ettikleri bu daireleri görmelisiniz. Görmelisiniz ki, TOG’un sokak çocukları için yarattığı Sokak Lambası projesine katkıda bulunun; onlar için bir ışık da siz yakın!

18.11.2011

Mobilyaya mobilya demem üç işe birden yaramayınca

Danimarkalı mobilya markası BoConcept, Türkiye’deki ilk mağazasını Etiler’de açtı. Sade çizgiler ve farklı tasarımlar vaat eden markanın tasarımcısı Morten Georgsen Odense’yle buluştum. İşte dünyada 340 mağazası bulunan mağazanın tasarımcısından en yeni mobilya trendleri

10.12.2010

Keyifli bir balık lokantası Konak Pier Adabeyi

İzmir’i çok seviyorum. Özellikle insanları, muhteşem havası, trafiği. Fakat balık restoranlarından geçilmiyor.

22.01.2010

Mühim olan iç güzellik!

İpek Kıramer’le don, sutyen, gecelik ve sabahlık üzerine

22.11.2008

89 yaşında o sihirli tango

Oturduğu köy, Japonların baskınına uğrayan yerlerden biri. Ne kadar genç kız varsa, hepsini toplayıp götürüyorlar.

3.09.2006