MENÜ

Jandarma Uzman

Jandarma Uzman ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Jandarma Uzman haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.350 Jandarma Uzman haberi bulunmuştur.

Jandarma Uzman Haberleri

TSKdan atılan subayın evi cephanelik gibi

TSK'dan atılan subayın evi cephanelik gibi

Ordu'da, disiplinsizlik nedeniyle bir süre önce Türk Silahlı Kuvvetleri ile ilişkisi kesilmiş bir uzman çavuşunun evinde yapılan aramada, çok sayıda mermi ile mühimmat ele geçirildi.

14.09.2001Gündem
Yanlış parola faciası: 2 şehit

Yanlış parola faciası: 2 şehit

Giresin’un Yağlıdere İlçesi Çıkrıkkapı Yaylası’nda, operasyon yapan askerler, karanlıkta ve siste birbirlerini terörist zannedince çatışma çıktı. Yanlış parola nedeniyle başladığı öne sürülen çatışmada 2 asker şehit oldu, 2 asker de yaralandı.

17.05.2002Gündem
Askeri öğrencinin güvenlik soruşturması zaferi

Askeri öğrencinin 'güvenlik soruşturması' zaferi

Askeri Yüksek İdare Mahkemesi (AYİM), özellikle 12 Eylül darbesinden sonra çok sıkı uygulanan "güvenlik soruşturması" uygulamasını temelinden sarsacak bir karar aldı. AYİM, hırsızlık ve tombalacılık yaptığı gerekçesiyle sabıkası bulunan, ancak 11 yıl önce ağabeyi nedeniyle güvenlik soruşturması olumsuz çıkan Jandarma Uzman Çavuş öğrencisinin askeri okuldan atılamayacağını bildirdi.

7.06.2002Gündem
Hayata Dönüşte savunmalar yanacak

'Hayata Dönüş'te savunmalar yanacak

"Hayata Dönüş Operasyonu" sırasında Ümraniye Cezaevi'nde meydana gelen olaylarla ilgili, haklarında dava açılan 399 sanıktan savunma yapmamakta direnenler bu haklarını yitirecek.

17.07.2002Gündem
Saddam portreli Bağdat Treni’nde 8 saat

Saddam portreli Bağdat Treni’nde 8 saat

Savaş rüzgarları Bağdat'a doğru eserken, Gaziantep ile Bağdat arasındaki demir raylar üzerinde gidip-gelen bir trende neler konuşuluyor olabilir? Merakımızı gidermenin tek yolu trene binmek. Ancak önündeki kabartmada Irak bayrağı, üstünde Saddam portresi bulunan bir lokomotifin çektiği 5 vagonluk bu trene binmek kolay olmadı.

25.01.2003Gündem
GAP turunda gelen facia

GAP turunda gelen facia

Eczacı Fatma Cansel İçbay, GAP turu dönüşü geçirdikleri 4 kişinin öldüğü kazada hem eşini hem kızını kaybetti, kendisi de ölümden döndü. Otobüs şoförü ise 57 gün sonra serbest bırakıldı.

16.03.2003Gündem

Yazar Sonuçları