MENÜ

Jandarma Uzman Erbaş

Jandarma Uzman Erbaş ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Jandarma Uzman Erbaş haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 520 Jandarma Uzman Erbaş haberi bulunmuştur.

Jandarma Uzman Erbaş Haberleri

PKK saldırısı: 5 şehit

PKK saldırısı: 5 şehit

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde 5 askerin şehit olduğu PKK saldırısında roket değil, bomba kullanıldığı ortaya çıktı.

4.08.2005Gündem
Sınır komandolarına bekar olma şartı

Sınır komandolarına bekar olma şartı

Genelkurmay Başkanlığı’nın Jandarma Komando Tugayları'nda görev yapacak uzman erbaş komandoların ve subayların ataması yapılırken bekar olanların tercih edilmesini isteyecek.

18.11.2007Gündem
1000 uzman erbaş alınacak

1000 uzman erbaş alınacak

Jandarma Genel Komutanlığı, “komando” branşında 1000 uzman erbaş alacak.

19.07.2008Gündem
’Çavuş’lar ’bey’ oluyor

’Çavuş’lar ’bey’ oluyor

Astsubay Konsept 2010 adlı bir çalışma yürüten Genelkurmay Başkanlığı, astsubay çavuşların rütbelerinin isimlerini, "Erbey, üstbey" şeklinde değiştiriyor. Değişiklik kararı astsubayların eğitim seviyelerinin yükselmesi üzerine alındı. Rütbe isimleri, internet üzerinde tartışıldıktan sonra belirlendi.

26.07.2009Gündem
Sözleşmeli askerler yabancılarla evlenebilecek

Sözleşmeli askerler yabancılarla evlenebilecek

Sözleşmeli erbaş ve erler de yabancı uyruklularla evlenebilecek.

17.05.2011Gündem
Necdet Özelden kanun ordusu vurgusu

Necdet Özel'den 'kanun ordusu' vurgusu

Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Genelkurmay Başkan Vekilliğine atanan Orgeneral Necdet Özel, Jandarma Genel Komutanlığı'na veda mesajı yayınladı.

30.07.2011Gündem
Vedada, ‘Kanun ordusu’ vurgusu

Vedada, ‘Kanun ordusu’ vurgusu

Komuta kademesindeki istifaların ardından Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Genelkurmay Başkan vekilliğine atanan Orgeneral Necdet Özel, Jandarma Genel Komutanlığı’ndan ayrılması üzerine bir veda mesajı yayınladı.

30.07.2011Gündem
Kamuda eşit işe eşit ücret başladı

Kamuda eşit işe eşit ücret başladı

Kamuda eşit işe, eşit ücret sistemi uygulamaya başlandı. Sistem ile aynı unvan ve aynı kadroda olanların farklı ücret almasının önüne geçilecek. Uygulama kapsamında kamu çalışanları arasındaki ücret dengesi, ek ödeme yapılarak sağlanacak. Memurlara fazla çalışma ücretinin beş katına kadar fazla çalışma ücreti ödenebilecek. Yeni işe girenler de, aynı ücret skalasına tabi olacak. Sözleşmeli personele de, hizmet yılı ve öğrenim durumu aynı olan emsali personel için belirlenen tutarda ek ödeme imkanı getirilecek.

3.11.2011Ekonomi
Vandaki kamu çalışanlarına 6 ay süreyle 300 TL tazminat

Van'daki kamu çalışanlarına 6 ay süreyle 300 TL tazminat

MALİYE Bakanı Mehmet Şimşek, Van, Merkez ve Erciş’te görevli kamu çalışanlarına, 6 ay süreyle, 300 TL tazminat ödeneceği söyledi.

6.12.2011Gündem
Vandaki kamu çalışanlarına tazminat

Van'daki kamu çalışanlarına tazminat

Van, Merkez ve Erciş'te görevli kamu çalışanlarına, 6 ay süreyle, 300 lira tazminat ödenecek.

14.12.2011Ekonomi
Genelkurmaydan bir sert açıklama daha

Genelkurmay'dan bir sert açıklama daha

Genelkurmay Başkanlığı, dün yaptığı sert açıklamadan sonra bu kez Emekli Astsubaylar Derneği’nin açıklamalarına tepki gösterdi.

4.05.2012Gündem
TSK’da zam operasyonu

TSK’da zam operasyonu

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki (TSK) tüm personel ile emeklilerinin maaşları ve yükselme kriterlerini yeniden düzenleyen yasa taslağının ayrıntılarını açıkladı.

30.07.2012Ekonomi
TSKnın yeni disiplin kanunu

TSK'nın yeni disiplin kanunu

"Türk Silahlı Kuvvetleri Disiplin Kanunu" Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kanuna göre, ahlaki zayıflık ve iffetsiz bir kimse ile evlenmek ordudan atılma sebepleri arasında yer alırken, askeri disiplin cezalarına karşı, mahkemede iptal davası açılabilecek. Ayrıca, bir fiile birden fazla disiplin cezası verilemeyecek, fiilin diğer kanunlar kapsamında idari yaptırıma bağlanması, söz konusu fiile disiplin cezası verilmesine engel teşkil etmeyecek.

16.02.2013Gündem
Zorunlu askerlik kalkabilir

Zorunlu askerlik kalkabilir

Başbakan Erdoğan’ın askerlik süresinin kısaltılacağını açıklaması üzerine kulisler hareketlendi. Konunun en kısa sürede Meclis’e getirileceği belirtilirken, AB Bakanı Egemen Bağış, “Huzurlu ortam olduğu sürece, uzun vadede zorunlu askerliğin tamamen kalkması da düşünülebilir” dedi.

6.10.2013Gündem
Elazığda araç devrildi: 1 şehit, 3 asker yaralı

Elazığ'da araç devrildi: 1 şehit, 3 asker yaralı

ELAZIĞ'ın Kovancılar İlçesi'nde askerleri taşıyan aracın devrilmesi sonucu meydana gelen kazada 1 asker şehit oldu, 3 asker yaralandı.

1.10.2014Gündem
Yeni Genelkurmay Başkanı Hulusi Akardan 30 Ağustos mesajı

Yeni Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'dan 30 Ağustos mesajı

GENELKURMAY Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin egemenlik, bağımsızlık ve toprak bütünlüğü ve güvenliğinin teminatı olmaya devam edeceğini vurguladı. Orgeneral Akar’ın mesajında TSK'da görev yapan işçi ve memurların da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlaması dikkat çekti.

28.08.2015Gündem
14 Ağustosta ağır yaralanan asker şehit oldu

14 Ağustos'ta ağır yaralanan asker şehit oldu

HAKKARİ’nin Yüksekova İlçesi Dağlıca bölgesinde 14 Ağustos günü arazi arama tarama faaliyeti yürüten güvenlik güçleri ile terör örgütü PKK mensupları arasında çıkan çatışmada ağır yaralanan 23 yaşındaki Jandarma Uzman Erbaş Mustafa Kemal Özata, tedavi gördüğü Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde yapılan tüm müdahaleye rağmen bugün şehit oldu. Şehit Özata'nın Konya'daki baba ocağına ise ateş düştü.

28.08.2015Gündem
Şehit olan askerin Mersindeki baba ocağına ateş düştü

Şehit olan askerin Mersin'deki baba ocağına ateş düştü

MARDİN’in Derik İlçesi'nde askeri araca PKK'lı teröristlerce düzenlenen roketli saldırıda şehit olan 25 yaşındaki Jandarma Uzman Erbaş Sezer Aydemir'in Mersin'deki baba evine ateş düştü.  Aydemir'in ailesi acı haberi misafirliğe gittikleri merkez Yenişehir İlçesi Bahçelievler Mahallesi'ndeki akraba evinde aldı. Mersin Merkez Komutanı Jandarma Albay Ekrem Özer'in verdiği acı haberle yıkılan baba Metin ve anne Aynur Aydemir gözyaşlarına boğuldu.Ailenin yakınları, şehit Jandarma Uzman Erbaş Sezer Aydemir'in 5 yıllık sözleşmeli erbaş olduğunu belirterek, "Sözleşmesi 5 ay sonra bitiyordu ve bitince de mesleği bırakacaktı" dedi. Ailenin yaklaşık 1 yıl önce memleketleri Elazığ'dan Mersin'e göçtükleri ve şehit Sezer Aydemir'in cenazesinin Elazığ'da toprağa verileceği belirtildi.

30.11.2015Haber
Şehit asker 5 ay sonra mesleği bırakacaktı

Şehit asker 5 ay sonra mesleği bırakacaktı

Mardin Derik İlçesi'nde askeri araca PKK'lı teröristlerce düzenlenen roketli saldırıda şehit olan 25 yaşındaki Jandarma Uzman Erbaş Sezer Aydemir'in Mersin'de ki baba evine ateş düştü. Ailenin yakınları, Aydemir'in 5 yıllık sözleşmeli erbaş olduğunu belirterek, "Sözleşmesi 5 ay sonra bitiyordu ve bitince de mesleği bırakacaktı" dedi.

30.11.2015Gündem
Akar: Hainler temizlendikçe TSK daha da güçlü olacak

Akar: Hainler temizlendikçe TSK daha da güçlü olacak

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'dan 30 Ağustos mesajı: "Bir terörist kalmayana kadar mücadele sürecek. Hainler temizlendikçe TSK daha da güçlü olacak"

29.08.2016Gündem
10 bin sözleşmeli Jandarma Komando aranıyor

10 bin sözleşmeli Jandarma Komando aranıyor

Jandarma Genel Komutanlığı, 10 bin sözleşmeli personel alacağını açıkladı. Alınacak personel arasında komando, emniyet görevlisi ve hafif silah teknisyeni de var. 2013’ten sonra askerlik görevini bitirmiş olanlar ve halen silah altında olanlar başvurabilecek. Komando olacakların sağlık kurulundan ‘komando olur’ raporu alması şart.

11.09.2016Ekonomi
Şehit Hakkı Doğanın yakını: Ağlamayacağız, onları sevindirmeyeceğiz

Şehit Hakkı Doğan'ın yakını: Ağlamayacağız, onları sevindirmeyeceğiz

HAKKARİ’de, PKK’lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan 24 yaşında Jandarma Uzman Erbaş Hakkı Doğan’ın İstanbul’daki baba evine ateş düştü.

18.09.2016Gündem
Valilikten şehit sayısı açıklaması

Valilik'ten şehit sayısı açıklaması

Hakkari Valiliği, Şemdinli ilçesi’nde dün PKK’lı teröristin 5 ton bomba yüklü araçla saldırı düzenlediği Durak Jandarma Kontrol noktasındaki saldırıda hayatını kaybeden sivil sayısını, 1’i İranlı 5 olduğunu açıkladı. Dünkü saldırıdan sonra valilik yaptığı ilk açıklamada, 10 askerin şehit olduğu saldırıda hayatını kaybeden sivil sayısını 8 olarak açıklamıştı.

10.10.2016Gündem
Bordo bereli başvuruları ne zaman sona erecek - TSK bordo bereli başvurularına kimler başvurabilecek

Bordo bereli başvuruları ne zaman sona erecek? - TSK bordo bereli başvurularına kimler başvurabilecek?

Bordo bereli başvuruları için büyük heyecan başladı. Türk Silahlı Kuvvetlerinin yoğun ilgi gösterilen bordo bereli başvuruları için binlerce kişi şansını deniyor. KPSS sonrası yapılan başvurularda alım şartları ve aranan özellikler Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın internet sitesinden açıklandı. Peki, bordo bereli başvuruları ne zaman sona erecek? Bordo bereli başvuruları için aranan nitelikler nelerdir? İşte, tüm detaylar...

7.11.2016Gündem
Bordo bereli başvurusu nasıl yapılırÖzel kuvvetler subay astsubay alımı

Bordo bereli başvurusu nasıl yapılır?Özel kuvvetler subay astsubay alımı

Bordo bereli başvurusunda gençlerin ilgisi devam ediyor. Özel Kuvvetler Komutanlığı için alımının yapılacağı duyurulan bordo bereli subay ve astsubay başvuruları için müracaat süreci devam ediyor. Ünü Türkiye'nin dışına taşmış olan özel kuvvetler ya da halk arasında bilinen ismiyle bordo bereli askerlerin arasında yer almak isteyen genç bireyler, Türk Silahlı Kuvvetlerinin açmış olduğu başvuru sayfasına yoğun ilgi gösterdi. Peki bordo bereli başvurusu nasıl yapılır? İşte özel kuvvetler bordo bereli alımı için detaylı bilgiler

17.11.2016Gündem
Özel kuvvetler bordo bereli alımı başvurusunda deneme süreci detayı

Özel kuvvetler bordo bereli alımı başvurusunda deneme süreci detayı!

Özel Kuvvetler Komutanlığı bordo bereli subay astsubay alımı başvurusu devam ederken yeni bir detay dikkat çekti. Bordo bereli başvurusu yaparak Özel Kuvvetler'de görev almak isteyen adaylar için Resmi Gazete üzerinden yayımlanan Kanun Hükmünde Kararnamede bazı detaylar yer aldı. İşte Bordo bereli başvurusu yapmak isteyen adayları doğrudan etkileyen deneme süreci ve başarısız öğrencilerden alınacak geri ödeme hakkında detaylı bilgiler

22.11.2016Gündem
Jandarma Genel Komutanlığı Lise mezunu personel alımı başvuru ekranı

Jandarma Genel Komutanlığı Lise mezunu personel alımı başvuru ekranı!

Jandarma Genel Komutanlığı lise mezunu personel alımı yapmak için girişimlere başladı. Kadrolarında bulunan Sıhhıyeci Uzman Erbaş açığını kapatmak için harekete geçen Jandarma Genel Komutanlığı, bu ihtiyacının tamamını lise mezunu personel alımı ile karşılayacak. Devlet Personel Başkanlığı üzerinden lise mezunu personel alımı ile ilgili detaylı bilgi yayımlayan komutanlık, başvuru yapmak isteyen adaylar için yaş aralığını da belirledi. İşte konuyla ilgili detaylı bilgile r ve başvuru koşulları

16.12.2016Gündem
Jandarma lise mezunu uzman erbaş alımı başvuru şartları

Jandarma lise mezunu uzman erbaş alımı başvuru şartları

Jandarma Genel Komutanlığı uzman erbaş alımı başvurusu devam ediyor. Jandarma Genel Komutanlığı tarafından lise mezunu sıhhiyeci uzman erbaş alımı yapılacağı duyurusunun ardından başvurulara yoğun talep oldu. Peki Jandarma sıhhiyeci uzman erbaş başvurusu nasıl yapılır? İşte merak edilen detayları ve başvuru şartları

23.12.2016Gündem
İlkokul mezunu uzman erbaş alımı için başvurular başladı

İlkokul mezunu uzman erbaş alımı için başvurular başladı

İlkokul mezunu uzman erbaş alımı için başvuru işlemleri TSK İnternet sitesi üzerinden yapılmaya başlandı. Resmi Gazete üzerinden yayımlanan yeni düzenlemeler arasında yer alan İlkokul mezunu uzman erbaş alımı için detaylar belli oldu. İşte, ilkokul mezunu uzman erbaş alımı ile ilgili TSK'nın yayımladığı detaylı ilan

19.01.2017Gündem
Jandarma uzman erbaş alımı başvurusu devam ediyor

Jandarma uzman erbaş alımı başvurusu devam ediyor

Jandarma Genel Komutanlığı, uzman erbaş alımı konusunda yayımladığı ilan ile başvuruları kabul ediyor. 20 ocak tarihinde başlanan Jandarma uzman erbaş alımı ön başvuru işlemi 17 Şubat tarihine kadar devam edecek. Peki, Jandarma Genel Komutanlığı uzman erbaş alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, başvuruya dair merak edilen bilgiler

27.01.2017Gündem
Jandarma uzman erbaş alımı için başvuru nasıl yapılır

Jandarma uzman erbaş alımı için başvuru nasıl yapılır?

Jandarma uzman erbaş alımı başvurusunda bulunmak isteyen gençler, Jandarma Genel Komutanlığı İnternet sitesi üzerinden başvurunun nasıl gerçekleştirilebileceğini araştırmaya başladı. Jandarma uzman çavuş alımı ile Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yer almak isteyen on binlerce genç,başvuru şartlarını sorgulamaya başladı. İşte, Jandarma uzman erbaş alımı başvuru koşullar ve nasıl yapılacağına dair bazı bilgiler

30.01.2017Gündem
KKK ve Jandarma uzman erbaş başvurusu nasıl yapılır

KKK ve Jandarma uzman erbaş başvurusu nasıl yapılır?

Kara Kuvvetleri Komutanlığı (K.K.K) ve Jandarma Genel Komutanlığı bünyesine yapılacak olan uzman erbaş alımı başvuru süreci devam ediyor. Kara Kuvvetleri Komutanlığı uzman erbaş alımı için süreç 3 Mart Cuma günü başlarken, Jandarma Genel komutanlığı uzman erbaş başvurusu devam ediyor. Peki, uzman erbaş başvuru şartları neler olacak? Adaylar, hangi koşullarda bu ilanlara başvurabilecek işte detaylı bilgiler

5.03.2017Gündem
Jandarma uzman erbaş alımı başvurusu nasıl yapılır

Jandarma uzman erbaş alımı başvurusu nasıl yapılır?

Jandarma uzman erbaş alımı başvurusu 20 Mart Pazartesi günü gerçekleştirilmeye başladı. Türk Silahlı Kuvvetleri ve İçişleri Bakanlığı ortak güdümünde yer alan Jandarma Genel Komutanlığı, uzman erbaş alımı başvuru sürecini başlattı. Peki, uzman erbaş başvurusu nasıl yapılacak? İşte, 2017-5 Jandarma personel alımı başvuru şartları ve detayları

20.03.2017Gündem