MENÜ

Jam Session

Jam Session ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Jam Session haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 126 Jam Session haberi bulunmuştur.

Jam Session Haberleri

Ünlü oyuncudan platonik aşk itirafı

Ünlü oyuncudan platonik aşk itirafı

Şebnem Bozoklu katıldığı bir söyleşide “Bizimkiler” dizisinin ‘Ali’si Atılay Uluışık’a olan platonik aşkını itiraf etti. Çocukluk yıllarında bir kampta karşılaştıklarını anlatan oyuncu, heyecandan Uluışık’ın teklifini reddettiğini söyledi.

9.03.2019Magazin
Jam Session iki yakayı müzikle birbirine bağlıyor

'Jam Session' iki yakayı müzikle birbirine bağlıyor

İlki geçen yıl yapılan sahneler arası müzik yolculuğu ‘Jam Session’, ikinci yılında İstanbul’un her iki yakasını müzikle birbirine bağlıyor.

4.03.2019Kitap Sanat
Cazın ustaları İzmirde buluşuyor

Cazın ustaları İzmir'de buluşuyor

İzmir'de, 2-20 Mart'ta 26. Avrupa Caz Festivali düzenlenecek. Festivalde dokuz konser verilecek.

18.02.2019Kitap Sanat

Doğunun ilk ve tek gençlik festivali “Gezginfest Van” 7,8,9 Eylül’de Ada Gevaş İskelesi’nde!

Dream TV, Dream Türk ve Radyo D’nin medya sponsorluğunu üstlendiği, doğunun ilk ve tek gençlik festivali “Gezginfest Van”; 7,8,9 Eylül’de Dokuzağaç Köyünde yer alan Ada Gevaş İskelesi’nde gerçekleşecek. 80 binden fazla doğa, kamp ve seyahat severin buluşacağı GezginFest Van’da 3 günde 22 sanatçı sahne alacak.

6.09.2018Keyif
Caz davulcusu McCraven: Hip-hop benim neslime hitap ediyor

Caz davulcusu McCraven: Hip-hop benim neslime hitap ediyor

Neo-jazz’ın dikkat çekici isimlerinden Makaya McCraven, 'In The Moment' albümünün turnesi kapsamında Salon İKSV’de... Hip-hop, Afrika dans müziği ve indie rock’tan beslenen sıra dışı sound’uyla dikkat çeken caz davulcusu McCravan, "Ritimi seviyorum ve hip-hop, ben de dahil olmak üzere benim neslimdeki birçok insana hitap ediyor. Müzikal görüşümle daha genç dinleyici kitlesine ulaşmak isterim" diyor.

6.11.2017Kitap Sanat
Kötü bir 1 Nisan şakası

Kötü bir 1 Nisan şakası!

Berlin’in en iyi 10 barından birinin İstanbul’a şube açması, bardağı taşıran son damla. Şehirde bir Berlin sevdasıdır, aldı başını gidiyor. Bakın baştan uyarıyorum: En son bu kafaya girdiğimizde, koca imparatorluk elden gittiği gibi, İstanbul’u da İngilizler işgal etti... Yine de “Nayn Daavud, biz seviyoğuz” diyenlerdenseniz, buyurun İstanbul’da, Alman sicimiyle asılma rehberiniz...

Caz dünyasının yıldızları 23. Akbank Caz Festivali’nde buluşuyor

Caz dünyasının yıldızları 23. Akbank Caz Festivali’nde buluşuyor

Türkiye’nin en uzun soluklu festivallerinden biri olan Akbank Caz Festivali, 23. yılında yine dopdolu bir program ile kapılarını açıyor. Dünya çapında caz yıldızlarına ev sahipliği yapan festival bu yıl, 25 Eylül-12 Ekim 2013 tarihleri arasında üç hafta boyunca şehri cazın farklı renkleriyle kucaklayacak.

15.08.2013Kelebek
Türkiye’ye caz tebriki

Türkiye’ye caz tebriki

ABD’de ‘Uluslararası Caz Günü’ dolayısıyla Temsilciler Meclisi’ne sunulan bir karar tasarısında, İstanbul’da yapılacak 2013 Uluslararası Caz Festivali’nin ev sahibi Türkiye tebrik edildi.

27.04.2013Kelebek
İstanbul, ‘Uluslararası Caz Günü’nü Dubai’nin elinden nasıl aldı

İstanbul, ‘Uluslararası Caz Günü’nü Dubai’nin elinden nasıl aldı?

NESCO İyi Niyet Elçisi ve ünlü caz piyanisti Herbie Hancock’un girişimiyle başlatılan ve her yıl 30 Nisan’da cazın dünya çapında kültürlerarası diyaloğu arttırmakta oynadığı rolü vurgulamak amacıyla düzenlenen ‘Uluslararası Caz Günü’ için nasıl oldu da İstanbul seçildi?

26.04.2013Kelebek
İstanbul gecelerinin 50 yılı

İstanbul gecelerinin 50 yılı

Badoo sosyal paylaşım sitesinin 17 ülkeden 17 bin kişinin katıldığı anketine göre Türkler, eğlenceye zaman ayırmada Arjantin ve Meksikalıların ardından dünya üçüncüsü. Arjantinliler her ay en az 15, Meksikalılar 14, Türklerse ayda ortalama 13 gün eğlenmeye çıkıyor. Bazılarına şaşırtıcı gelebilecek bu sonuç birçoğuna göre son derece olağan: İstanbul eğlencesi, sadece bugün değil, şehir kurulduğu günden bu yana dillere destan. Biz o kadar geriye gitmedik. Şehrin gecelerini arşınlamaya, unutulmaz kült mekanlarını hatırlamaya ilk diskoteğin kurulduğu yarım yüzyıl öncesinden başladık...

23.02.2013Kelebek
Caz Severlerin Buluşma Noktası

Caz Severlerin Buluşma Noktası

Taksim'de Elite World İstanbul Otel bünyesinde yer alan Jazz Company, dördüncü yılında da yine özel isimlerle caz severlerle buluşmaya devam ediyor.

6.12.2012Kelebek
“JAmZZ” heyecanı için son başvuru şansı

“JAmZZ” heyecanı için son başvuru şansı

Akbank Caz Festivali kapsamında bu yıl ikincisi düzenlenecek olan “JAmZZ Akbank Caz Festivali Genç Yetenekler Yarışması” sunduğu yurtdışı eğitim fırsatı ve saygın jürisi ile genç yetenekleri bekliyor.

20.09.2012Gündem
Takvimlerde yer açın Akbank Caz’ın programı hazır

Takvimlerde yer açın Akbank Caz’ın programı hazır

22. Akbank Caz Festivali, geçen hafta programını açıkladı. Evet, festivale daha çok var. 3-21 Ekim tarihleri arasında olacak. Hatta bilet satışlarıyla ilgili bilgiler bile geçilmedi. Ama yine de isimleri inceleyip bu tarihler arasında program yapmamaya özen göstermekte fayda var.

3.08.2012Kelebek
Karaindrou Akbank Caza geliyor

Karaindrou Akbank Caz'a geliyor

Caz tutkunlarının her yıl merakla beklediği Akbank Caz Festivali, Anthony Braxton'dan Eleni Karaindrou'ya, İbrahim Maalouf'tan Gregory Porter'a önemli isimleri ağırlayacak.

1.08.2012Gündem
En İyi 10 iPad uygulaması

En İyi 10 iPad uygulaması

Teknolojinin yıldızı iPad, yeni sürümleri, uygulamaları, şikayet edilen özellikleriyle hep gündemde. Kullananların hayatında büyük yeri olan iPad’e her gün yepyeni uygulamalar ekleniyor. Peki, bunca uygulama arasında en çok kullanılan, en çok beğenilen, ihtiyaç duyulanlar hangileri? Jüri üyelerinin ortak olarak karar verdikleri tek uygulama Instagram oldu ve birinci seçildi

25.05.2012Gündem
Luis Ernesto Gomez - Gülseren & LA DESCARGA

Luis Ernesto Gomez - Gülseren & LA DESCARGA

1 Şubat 2012 / 21:30
Artık Türkiye nin de bir latin salsa big band orkestrası var : LA DESCARGA

30.01.2012Kelebek
Omara Portuondo

Omara Portuondo

Ora Arena
06.12.2011
21:00

4.12.2011Seyahat
Türk cazcı efsanevi orkestrayla aynı sahnedeydi

Türk cazcı efsanevi orkestrayla aynı sahnedeydi

Dün akşam efsanevi Amerikan The Duke Ellington Orkestrası İstanbul TİM’deydi. Vokalistleriyse İstanbul’da yaşayan, caz kulüplerinin aranan ismi Ece Göksu’ydu. Müzisyen bir ailede büyüyen Göksu opera kulislerinde geçirdi çocukluğunu. Dört yaşında piyano çalmaya başladı. Ankara’da caz vokaline merak salıp konservatuvar sonrasında Amerika’da yüksek lisans yaptı. Kendisiyle hikâyesini, Amerika macerasını ve bu büyük orkestrayla çalacak olma heyecanını, konser öncesi konuştuk.

17.11.2011Kelebek
JAmZZ Final Gecesi

JAmZZ Final Gecesi

17 Ekim Pazartesi – 20.00
Akbank Caz Festivali, ilk kez düzenlenen “JAmZZ Akbank Caz Festivali Genç Yetenekler Yarışması” ile amatör caz müzisyenlerini, ustalarla buluşturuyor.

18.10.2011Seyahat
Zaz geliyor

Zaz geliyor

Bu yıl 13 Ekim - 3 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek Akbank 21. Caz Festivali’nde birbirinden önemli sanatçılar olacak.

5.08.2011Kelebek
Sheila Jordan Quartet

Sheila Jordan Quartet

JC'S
23.10.2010
23:00

22.10.2010Gündem
Dekorasyon için bir bar aldı bir daha arkasından çıkamadı

Dekorasyon için bir bar aldı bir daha arkasından çıkamadı

İstanbullu olup da Zihni Bar’ı duymayan kalmış mıdır bilmiyorum... Ünlülerin sıkça uğradığı, dekorasyonundan dolayı herkesin kendini evinde gibi hissettiği bir yer burası. Ama Zihni, artık eski Zihni değil. Daha dinamik, daha eğlenceli, daha aktif. Nişantaşı Valikonağı Caddesi’ndeki mekanın dışarıdan ciddi bir ortamı varmış gibi görünse de sahibi Zihni Şardağ burada artık gençleri de ağırlamak istediğini söylüyor. Bunun için de mekanda daha dinamik bir ortam hazırlamış. 30. yılını kutlayacağı salı günkü açılışa herkesi bekliyor

16.10.2010Kelebek
İmer Demirer Quartet

İmer Demirer Quartet

Beyoğlu Hayal Kahvesi
05.10.2010
22:30

4.10.2010Gündem
Aydın Esen

Aydın Esen

Bosphorus Yatı
05.06.2010
19.30

2.06.2010Seyahat
Tabakta durduğu gibi durmuyor rakılı salata

Tabakta durduğu gibi durmuyor rakılı salata

Şişede ya da bardakta güzel. Peki aslan sütü tabakta nasıl olur?

29.03.2010Kelebek
Tabakta durduğu gibi durmuyor rakılı salata

Tabakta durduğu gibi durmuyor rakılı salata

Şişede ya da bardakta güzel. Peki aslan sütü tabakta nasıl olur? Merak ettiyseniz, işte Beyoğlu’nda yeni bir adres: Şahika Meyhane. Rakılı salata yapıyorlar. Bırakın salatayı, rakılı tatlı bile var.

26.03.2010Kelebek
Kıyamet 1 Kasım 4006’da

Kıyamet 1 Kasım 4006’da

Dan Brown’ı eleştiren Vatikan’dan bir araştırmacı, Da Vinci’nin ünlü tablosu “Son Akşam Yemeği”nde yeni bir şifreyi çözdüğünü iddia etti. Buna göre kıyamet 1 Kasım 4006’da kopacak.

15.03.2010Gündem

Yazar Sonuçları

Müzik satışı tarihe mi karışıyor

Yanıt zaten sorunun içinde. Uzun süredir çevremde plak koleksiyonerleri dışında albüm alan birini duymadım. Herkes en az bir online müzik platformuna üye. Buna ben de dahilim.

7.03.2019

Ege'nin mart ajandası

Martla beraber kışa veda, bahara selam olsun... Heyecanla beklenen festivaller yolda, Ege’den size müjde olsun...

2.03.2019

“Çeyrek Asır”dan 1 fazla...

“Son birkaç yılı kapsayan” gelişigüzel haberler; sıradan bir “arama motoru”nda,“26 yıl vurgusuyla” irdelenince, her telden, ilginç başlıklar çıkıyor ortaya...

25.02.2019

Devlet Bahçeli Murat Boz Hadise, Sibel Can aynı cümlede!

OSMANİYE’de MHP’li belediye Masal Park adında bir eğlence ve oyun parkı açıyor. Açılışa Devlet Bahçeli de geliyor. Açılıştan sonraki Murat Boz ve Hadise konserine kalamıyor.

16.01.2018

Caz tanrısı Tuna Ötenel’e dokununca...

'EĞER bir caz tanrısı varsa’ diye söze girdi müzik yazarı Sadettin Davran ve ekledi: “Yeryüzünde iletişim kurduğu birkaç caz müzisyeninden biri muhakkak Tuna Ötenel’dir.”

28.04.2017

Kötü bir 1 Nisan şakası!

Berlin’in en iyi 10 barından birinin İstanbul’a şube açması, bardağı taşıran son damla.

3.04.2015

Paris’te İstanbullu bir kültürazzi (son)

MALÛM bizler, yani yaşı artık altmışa merdiven dayamış veya geçmiş olan bu kentin yerli sakinleri ha bre “ah eski İstanbul” diye sızlanıp dururuz. Yedikule marullarına ağlarız.

31.03.2010

Cengiz Han’ın mağdur torunları, Caz’ın sıra gecelerİ ve dansın sultanı

Eminim ki, yazılı ve görsel medyadaki darbe haberlerinden hepinizin içi sıkıldı. Ayışığı, Kafes, Balyoz, Sarıkız, Ergenekon, EMASYA, Poyrazköy İddianamesi derken ne kozmik odalar, ne de elle çizilmiş krokiler ilginizi çekiyor.

30.01.2010

U2 enstrüman getirmesin Sedat Abi’ninkiler yeter

TATİL boyunca farklı alanlarda şöhretli iki ismi “Bayramda Yüz Yüze” adlı bir programda buluşturdu NTV.

Bu buluşmalardan biri de Sedat Ergin ve Şevval Sam arasındaydı.

30.11.2009