MENÜ

İzzet El Duri

İzzet El Duri ile ilgili tüm haberleri, son dakika İzzet El Duri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün İzzet El Duri haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 70 İzzet El Duri haberi bulunmuştur.

İzzet El Duri Haberleri

İçsavaş çağrısı

İçsavaş çağrısı

Irak’ın devrik lideri Saddam Hüseyin’in sürgünde yaşayan kızı Raghad’dan IŞİD’e destek açıklaması geldi.

14.06.2014Dünya
İran’dan ABD’ye önemli mesaj

İran’dan ABD’ye önemli mesaj

İran Cumhurbaşkanı Ruhani, etkin şekilde Irak’taki IŞİD militanlarına karşı mücadele etmesi halinde ABD’ye destek olabilecekleri mesajını verdi. Irak

14.06.2014Dünya
Tıkritte Baasa ağır darbe

Tıkrit'te Baas'a ağır darbe

Irak'ın Tıkrit kentinde bir eve düzenlenen baskında aralarında Ahmet İzzet el Duri'nin de bulunduğu Baas Partisi'nin lider kadrosundan 50 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

14.06.2014Dünya
Bütün bunlar El Duri’nin işi

Bütün bunlar El Duri’nin işi

Hürriyet, Irak’taki gelişmeler için bölgede.

13.06.2014Dünya
Saddam Hüseyinin kızı IŞİDin zaferinden memnun

Saddam Hüseyin'in kızı IŞİD'in zaferinden memnun

Irak’ın devrik lideri Saddam Hüseyin’in Ürdün’de sürgün hayatı yaşayan kızı Raghad Hüseyin, IŞİD’in kazandığı zaferden memnuniyet duyduğunu açıkladı.

13.06.2014Dünya
Şaşırtan iddia Saddamın öldü denilen sağ kolu Facebookta ortaya çıktı

Şaşırtan iddia! Saddam'ın öldü denilen sağ kolu Facebook'ta ortaya çıktı

2015’te öldürüldüğü iddia edilen, Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin’in yardımcısı İzzet Duri, Facebook'ta bir video ile ortaya çıktı.

9.04.2018Dünya
ABDnin en çok aradığı isimlerden İzzet İbrahim el-Durinin cenazesi teslim edildi

ABD'nin en çok aradığı isimlerden İzzet İbrahim el-Duri'nin cenazesi teslim edildi

Irak'taki çatışmalar sırasında öldürülen devrik lider Saddam Hüseyin'in yardımcısı İzzet İbrahim el-Duri'nin cenazesi Irak Sağlık Bakanlığı yetkililerine teslim edildi.

21.04.2015Dünya
Saddam döneminin ikinci adamı Durinin öldürüldüğü iddia edildi

Saddam döneminin ikinci adamı Duri'nin öldürüldüğü iddia edildi

Irak'ın devrik Devlet Başkanı Saddam Hüseyin'in Yardımcısı İzzet İbrahim ed-Duri'nin öldürüldüğü iddia edildi.

17.04.2015Dünya
IŞİD Saddamı idama mahkum eden hakimi öldürdü iddiası

IŞİD Saddam'ı idama mahkum eden hakimi öldürdü iddiası

Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'i idam cezasına çarptıran hakimin Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) militanlarınca yakalanıp idam edildiği öne sürüldü.

23.06.2014Dünya
Zoraki ittifak

Zoraki ittifak

Bağdat’a ilerleyişini sürdüren IŞİD, Baas uzantısı Nakşibendi ordusu ile birlikte ortak düşman Şii Maliki hükümetine karşı savaşıyor. New York Times’a konuşan analistlere göre ise ‘birbirlerine ihtiyaç duyan iki grup sonunda savaşacak.’

19.06.2014Dünya
‘Hayalet’ Baasçı ortaya çıktı

‘Hayalet’ Baasçı ortaya çıktı

Şii lider El Sadr, Duri’nin ABD ve İsrail ajanı olduğunu öne sürerek göstericilerden onunla arasına mesafe koymalarını istedi. Sadr, “Hükümet onu yakalayıp öldüremiyorsa, Allah’ın askerleri olarak bunu yapmak bize düşer” dedi.

5.01.2013Gündem
El Durinin yeni bir videosu yayınlandı

El Duri'nin yeni bir videosu yayınlandı

Irak'ın devrik Devlet Başkanı Saddam Hüseyin'in kaçak yardımcısı İzzet İbrahim El Duri'nin internette bir videosu ortaya çıktı.

8.04.2012Gündem
Saddam’ın kızı aranıyor

Saddam’ın kızı aranıyor

Irak’ın devrik liderinin Ürdün’de yaşayan en büyük kızı Raghad hakkında “terörist faaliyetleri” desteklediği suçlamasıyla Irak’ın girişimi üzerine İnterpol tarafından tutuklama emri yayınlandı. Raghad, Ürdün Kralı Abdullah’ın himayesinde.

21.04.2010Dünya
Saddam Gazze saldırısına izin vermezdi

'Saddam Gazze saldırısına izin vermezdi'

Irak'ın asılarak idam edilen lideri Saddam Hüseyin'in eski yardımcılarından İzzet İbrahim El Duri, Iraklı lider iktidarda olsaydı İsrail'in Gazze'ye saldırı başlatmaya cesaret edemeyeceğini söyledi.

7.01.2009Dünya
Saddamın eski sağ kolundan ABDyi vurun çağrısı

Saddam'ın eski sağ kolundan "ABD'yi vurun" çağrısı

ABD tarafından devrilen ve Duceyl davasındaki kararla asılarak idam edilen Irak'ın eski Devlet Başkanı Saddam Hüseyin'in Amerikalılar tarafından aranan eski sağ kolu İzzet İbrahim El Duri, Iraklıları "düşmanı her yerde vurmaya" çağırdı.

15.07.2008Dünya
Saddamın yakalanamayan adamı konuştu

Saddam'ın yakalanamayan adamı konuştu

Saddam'ın devrilmesinden bu yana halk arasında hiç gözükmeyen ve başına 10 milyon dolar ödül konan El Duri, Mısır'ın, Saddam'a yakınlığıyla bilinen “El-Mavkif El Arabi” adlı gazetesinde bugün yer alan açıklamasında, “direniş, Irak tamamen kurtuluncaya kadar sürecek” dedi.

27.05.2008Dünya
Tarık Aziz yırttı

Tarık Aziz yırttı

Saddam kabinesinin tek Hıristiyan üyesi olan eski Başbakan Yardımcısı Tarık Aziz’in, 2-3 ay içinde serbest kalarak hayatının geri kalanını İtalya’da sürdüreceği ortaya çıktı

1.04.2007Dünya
Sünni aşiret lideri: Irakta direnişçilerle ABD arasında ateşkes mümkün

Sünni aşiret lideri: Irak'ta direnişçilerle ABD arasında ateşkes mümkün

Irak'taki önde gelen bir Sünni aşiretinin lideri, Şii ağırlıklı hükümetin çekilmesi ve yeni bir genel seçim yapılması durumunda direnişçilerle Amerikan güçleri arasında ateşkesin mümkün olabileceğini söyledi.

23.01.2007Gündem
Irakta Saddamın kadrosu, Şiilerin ölümünden sorumlu tutuluyor

Irak'ta Saddam'ın kadrosu, Şiilerin ölümünden sorumlu tutuluyor

Irak'ta, Saddam Hüseyin rejiminde görevli 102 kişinin, Körfez Savaşı sonrasında çıkan ayaklanmanın bastırılmasında, onbinlerce Şii'nin öldürülmesiyle ilgili olarak yargılanacağı bildirildi.

18.01.2007Gündem
Irak, Suriyeden Saddamın yardımcılarının iadesini istedi

Irak, Suriye'den Saddam'ın yardımcılarının iadesini istedi

Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani, milyonlarca dolar çaldıkları ve isyana yardım ettikleri belirtilen devrik lider Saddam Hüseyin'in önemli yardımcılarının Suriye'den isteneceğini açıkladı.

18.01.2007Gündem
Saddamın Enfal davası 27 Kasıma ertelendi

Saddam'ın Enfal davası 27 Kasım'a ertelendi

Irak'ın ABD tarafından devrilen Devlet Başkanı Saddam Hüseyin'in Kürtlere karşı soykırım yapmakla suçlandığı Enfal davasının görülmesine 27 Kasımda devam edilecek.

8.11.2006Dünya
Ürdün: Saddam’ın kızı misafirimiz

Ürdün: Saddam’ın kızı misafirimiz

Ürdün yönetimi, Saddam Hüseyin’in büyük kızı Raghad’ın, Ürdün Kraliyet ailesinin misafiri ve koruması altında olduğunu açıkladı.

3.07.2006Dünya
Saddam’ın karısı ile kızı arananlar listesinde

Saddam’ın karısı ile kızı arananlar listesinde

Irak’ın devrik lideri Saddam Hüseyin’in en büyük kızı Ragad ile karısı Sacide’nin isimleri, terörizmle bağlantılı "en çok arananlar" listesine eklendi.

2.07.2006Dünya
Saddam’ın kızı ve karısı en çok arananlar listesinde

Saddam’ın kızı ve karısı 'en çok arananlar' listesinde

Irak'ta devrik Devlet Başkanı Saddam Hüseyin'in en büyük kızı ve karısının isimlerinin, terörizmle bağlantılı “en çok arananlar” listesine eklendiği bildirildi.

2.07.2006Dünya
Saddam yardımcısı İzzet İbrahim: Araplar Irak’ı boykot etmeli

Saddam yardımcısı İzzet İbrahim: Araplar Irak’ı boykot etmeli

Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'in yardımcısı olan, Amerikan güçlerinin aradığı İzzet İbrahim El Duri, Arap liderlerine Irak hükümetini boykot etmeleri çağrısında bulundu.

27.03.2006Gündem
Irak 30 puan götürdü

Irak 30 puan götürdü

ABD ordusu Irak operasyonunun üçüncü yılında Samarra’da "Arı Kovanı" kod adlı en büyük hava saldırısını sürdürürken, anketler savaşın ABD Başkanı George W. Bush’un halk desteğini büyük ölçüde erittiğini ortaya koyuyor. Savaş başında yüzde 67’i olan Bush’a destek, 30 puan geriledi.

17.03.2006Dünya
El Duri muamması

El Duri muamması

Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'in geçen ay öldüğü iddia edilen yardımcısı İzzet İbrahim el Duri'nin, hayatta olduğunu ve direnişi kontrol ettiğini kanıtlamak için bir video kaset yayınlamayı düşündüğü bildirildi.

5.12.2005Gündem
El Durinin öldüğü yalanlandı

El Duri'nin öldüğü yalanlandı

Irak'ta yasaklı Baas Partisi'nin eski bir yetkilisi adına internette yayımlanan bir açıklamada, eski Devlet Başkan Yardımcısı İzzet İbrahim El Duri'nin öldüğü yönündeki haberler yalanlandı.

13.11.2005Gündem
Saddam’ın sağ kolu İzzet İbrahim öldü

Saddam’ın sağ kolu İzzet İbrahim öldü

Irak’ta devrik Saddam Hüseyin rejiminin Devrim Komuta Konseyi Başkan Yardımcısı olan ve ‘Saddam’ın sağ kolu’ olarak bilinen İzzet İbrahim El Duri’nin dün öldüğü açıklandı. Devrik Baas partisinden yayımlanan bildiride, ‘Direnişin ve direnişçi mücahitlerin lideri, 11 Kasım cuma günü ölmüştür’ denildi.

11.11.2005Dünya
Saddamın komutanı El Duri öldü

Saddam'ın komutanı El Duri öldü

Irak'ta Saddam Hüseyin rejiminin Devrim Komuta Konseyi Başkan Yardımcısı olan ve Amerikan güçlerinin aradığı İzzet İbrahim El Duri'nin öldüğü bildirildi.

11.11.2005Gündem
Saddamın üvey kardeşi yakalandı

Saddam'ın üvey kardeşi yakalandı

ABD'nin 55 kişilik en çok aranan Iraklılar listesinde 36. sırada bulunan, Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'in üvey kardeşi Sabavi İbrahim El Hasan El Tikriti'nin yakalandığı açıklandı.

27.02.2005Dünya
Irak Başbakanı: Seçim zamanında yapılacak

Irak Başbakanı: Seçim zamanında yapılacak

Irak Başbakanı İyad Allavi, seçimlerin öngörüldüğü gibi 30 Ocak'ta yapılacağını söyledi.

5.01.2005Dünya
Allavi: Felluce için sabrımız taşıyor

Allavi: Felluce için sabrımız taşıyor

Irak Başbakanı İyad Allavi, Felluce konusunda çözümden hala umutlu olduğunu, ancak seçenek kalmazsa askeri çözümün kuşkusuz olduğunu söyledi.

31.10.2004Dünya
Yakalanan El Duri değil

Yakalanan El Duri değil

Irak’ta iki gün süren kafa karışıklığının ardından, önceki gün yakalandığı söylenen kişinin Saddam’ın sağ kolu İzzet İbrahim El Duri olmadığı açıklandı, ancak konu hala Arap saçı gibi.

6.09.2004Dünya
Yakalanan El Duri değil

Yakalanan El Duri değil

Irak’ta iki gün süren kafa karışıklığının ardından, önceki gün yakalandığı söylenen kişinin Saddam’ın sağ kolu İzzet İbrahim El Duri olmadığı açıklandı, ancak konu hala Arap saçı gibi.

6.09.2004Gündem
İzzet İbrahimin yakalandığı yalanlandı

İzzet İbrahim'in yakalandığı yalanlandı

Irak İçişleri Bakanlığı, yapılan testlerin, dün yakalanan kişinin, Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'in sağ kolu olarak bilinen İzzet İbrahim El Duri olmadığını gösterdiğini bildirdi.

6.09.2004Dünya
10 milyon dolarlık firariyi yakaladık

10 milyon dolarlık firariyi yakaladık

Irak’ın devrik lideri Saddam Hüseyin’in yardımcısı olan ve ABD tarafından başına 10 milyon dolar ödül konan İzzet İbrahim el-Duri, dün Tıkrit’te ele geçirildi. Ancak Irak yönetimi tarafından operasyonu yaptığı söylenen ABD ile Ulusal Muhafızlar haberi doğrulamadı. DNA testi beklenecek.

5.09.2004Dünya
10 milyon dolarlık firariyi yakaladık

10 milyon dolarlık firariyi yakaladık

Saddam yönetimin 2 numarası ve 10 milyon dolarlık firari İbrahim el-Duri’nin, kanser tedavisi gördüğü Tikrit’teki bir hastanede yakalandığı açıklandı.

5.09.2004Gündem
İzzet İbrahim El Duri yakalandı

İzzet İbrahim El Duri yakalandı

Saddam'ın neferlerinden Eski Irak Devlet Başkan Yardımcısı İzzet İbrahim El Duri'nin Irak'ın kuzeyinde tedavi gördüğü bir klinikte yakalandığı bildirildi.

5.09.2004Dünya

Yazar Sonuçları

Musul muamması

MUSUL krizinin başından beri Washington’da topladıklarımı aktaracağım.

15.06.2014