MENÜ

Izmir Toplu Ulaşım

Izmir Toplu Ulaşım ile ilgili tüm haberleri, son dakika Izmir Toplu Ulaşım haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Izmir Toplu Ulaşım haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.098 Izmir Toplu Ulaşım haberi bulunmuştur.

Izmir Toplu Ulaşım Haberleri

Geleceğin şehirlerine servet lazım

Geleceğin şehirlerine servet lazım

Dünya nüfusunun yarıdan fazlası şu an şehirlerde yaşıyor. Şehir hayatının kalitesinin yükseltilmesi, en önemli küresel kalkınma zorluklarından biri olmayı sürdürüyor. IFC, Türkiye’de temiz hava ve su, yeşil binalar ve erişilebilir ulaşım sunan sürdürülebilir kentler için 10 milyarlarca dolar yatırım gerektiğini; buna destek olmak istediğini söylüyor.

13.04.2017Ekonomi
YGS adaylarına ulaşım kolaylığı

YGS adaylarına ulaşım kolaylığı

YGS 12 Mart’ta yapılacak. Bazı büyükşehir belediyeleri, YGS’ye girecek öğrenciler ve YGS’de görevli olanlar için bir kolaylık yaptı. Buna göre YGS’ye girecek ve öğrenciler ve görevliler ücretsiz ulaşım hakkından faydalanabilecek. Ulaşımın ücretsiz olduğu bazı iller şöyle:

9.03.2017Eğitim
11 Ocak Çarşamba günü okullar tatil edilecek mi Yarın İstanbulda okullar tatil mi

11 Ocak Çarşamba günü okullar tatil edilecek mi? Yarın İstanbul'da okullar tatil mi?

11 Ocak Çarşamba günü okullar tatil olacak mı sorusuna yönelen öğrenciler, hafta sonundan bu yana karın tadını çıkarmaya devam ediyor. Salı günü, başta İstanbul olmak üzere yurdun dört bir yanından gelen kar tatili haberleri, öğrencilerin aklına yarın okullar tatil olacak mı sorusunu getirdi. 11 Ocak Çarşamba günü okulların tatil olup olmayacağını merak eden öğrenciler, Valiliklerden yapılacak kar tatili duyurusuna kilitlendi. İşte, 11 Ocak Çarşamba günü okullar tatil olacak mı sorusuna dair bazı detaylar

10.01.2017Eğitim
İstanbul Valisi Vasip Şahinden açıklama

İstanbul Valisi Vasip Şahin'den açıklama

İstanbul'da yoğun kar yağışının ardından İstanbul Valisi Vasip Şahin'den önemli açıklama... Şahin, "Kar yağışı nedeniyle bugün ilimiz kamu kurum ve kuruluşlarında mesai 15.30'a çekilmiştir" dedi. İstanbul'da kar yağışı devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş son 7 yılın en yoğun kar yağışının görüldüğünü açıkladı. Topbaş, İstanbullulardan zorunlu olmadıkça araçlarını çıkarmamalarını, toplu taşımayı tercih etmelerini istedi.

8.01.2017Gündem
İstanbul yol durumu nasıl, yollar açık mı İşte İstanbul yol durumu

İstanbul yol durumu nasıl, yollar açık mı? İşte İstanbul yol durumu

İstanbul'da günlerdir haberleri yapılan kar yağışı dün akşam saatlerinde başladı. Kar yağışının ardından İstanbul'da trafik durumu felç oldu. Yola çıkacak olan vatandaşlar, İstanbul'da yol durumu nasıl, yollar açık mı? gibi sorulara yanıt aradı. İşte 7 Ocak Cumartesi İstanbul yol durumu ve diğer tüm detaylar...

7.01.2017Gündem
Kar yağışı ne kadar devam edecek

Kar yağışı ne kadar devam edecek?

Meteorolojinin uyarılarının ardından İstanbul'da yoğun kar yağışı başladı. Cuma iş çıkışı çok sayıda vatandaş yollarda kaldı. Yağışların çarşamba gününe kadar aralıklarla devam etmesi bekleniyor. Meteorolojiden Eskişehir, Ankara, Çanakkale gibi pek çok ile uyarı var.

6.01.2017Gündem
İstanbulda Ankaraya, Eskişehirden Çanakkaleye kar yağışı uyarısı... Ne kadar sürecek

İstanbul'da Ankara'ya, Eskişehir'den Çanakkale'ye kar yağışı uyarısı... Ne kadar sürecek?

İstanbul'da beklenen yoğun kar yağışı etkisini gösteriyor. Kar yağışı nedeniyle trafikte, uçuşlarda aksamalar yaşandı. İstanbul Valiliği vatandaşlardan zorunlu olmadıkça araçlarıyla dışarı çıkmamasını istedi. Meteorolojiden Ege Bölgesi ile Ankara, Eskişehir, Çanakkale, Tekirdağ, Kahramanmaraş gibi pek çok il için de uyarılar geldi. Bakan Veysel Eroğlu ise bu yıl ocak ayının daha soğuk geçeceğini söyledi. Meteorolojiden açıklamalar peş peşe geliyor.

6.01.2017Gündem
İzmirliler bu habere dikkat Kentkart kullananlar..

İzmirliler bu habere dikkat! Kentkart kullananlar..

İzmir’de toplu ulaşımda 16 yıldır kullanılan elektronik kartların 2015 yılından itibaren başlayan değişim süreci 31 Aralık’ta tamamlanacak. Ulaşımda geçerli ’İzmirim’ kartlar dışındaki kartlar geçersiz olacak.

20.12.2016Gündem
İzmirde ulaşıma zam geldi

İzmir'de ulaşıma zam geldi

İzmir'de toplu ulaşıma yüzde 8,33 zam yapıldı. Yıllık 125 TL kullanım bedeli olan 60 yaş kartları kaldırılırken, 60-65 yaş arası vatandaşlar, toplu ulaşımda öğrenci biniş bedeli olan 1,50 lira ödeyecek.

16.12.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Atlı tramvaydan, hızlı tramvaya

Ben göremedim ama, babam İzmir’in eski tramvaylarından sık, sık söz ederdi. O da büyüklerinden bir zamanlar İzmir’de atlı tramvaylar olduğunu dinlermiş. Doğduğu yıl olan 1928’de atlı tramvaylar seferden kaldırılmış, yerlerini elektrikli tramvaylar almış.

10.04.2017

Kaçılacak şehir olmasın

KARŞIYAKALILARIN trafik çilesini çok dinlememe rağmen yoğun saatlerde yolum düşmediği için yaşadıklarını sadece tahmin edebiliyordum.

12.02.2017

İzmir’e ‘Pekiyi’ kaliteli yaşama pekiyi

BUGÜNKÜ ortamda kredi derecelendirme kuruluşu Fitch’in İzmir’e ‘Pekiyi’ notu vermesi önemli bir olay. Aynı Fitch, İzmir’den birkaç gün önce Türk ekonomisine ‘zayıf’ vererek 25 yıl geri götürüp yatırımda riskli ülke seviyesine indirmişti.

5.02.2017