MENÜ

Izmir Toplu Ulaşım

Izmir Toplu Ulaşım ile ilgili tüm haberleri, son dakika Izmir Toplu Ulaşım haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Izmir Toplu Ulaşım haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.092 Izmir Toplu Ulaşım haberi bulunmuştur.

Izmir Toplu Ulaşım Haberleri

Çekmeköy Kışlası rezidans oluyor

Çekmeköy Kışlası rezidans oluyor

Son yıllarda hızla gelişip, Şile Otoyolu, Kuzey Marmara Otoyolu, E-8, D-100 karayollarına bağlantıları ve metro erişiminin sağlanmasıyla İstanbul’un en gözde ilçelerinden biri haline gelen Çekmeköy’deki dev askeri arazi TOKİ’ye verilip, ticaret ve konut alanına çevrildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanıp, İstanbul İl Müdürlüğü’nce askıya çıkarılan imar planı değişikliyle, İstanbul Çekmeköy’deki 187 dönümlük askeri alan imara açıldı.

29.12.2017Gündem
Cennetin yansıması: Dilek Yarımadası – Büyük Menderes Deltası Milli Parkı

Cennetin yansıması: Dilek Yarımadası – Büyük Menderes Deltası Milli Parkı

Dilek Yarımadası – Büyük Menderes Deltası Milli Parkı, Aydın’ın Kuşadası ve Söke ilçeleri arasında yer alıyor. Dilek Yarımadası 1966 yılında, Büyük Menderes Deltası ise 1994 yılında milli park statüsü kazandı. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, uygarlığın ayak izlerini hâlâ taşıyan, güzelliğiyle gözleri, bereketiyle karınları doyuran efeler diyarı bu topraklar ülkemizin tabiat harikası koleksiyonunun en narin parçalarından biri gibi. İşte size Dilek Yarımadası – Büyük Menderes Deltası Milli Parkı gezi rehberi…

18.12.2017Seyahat
İzmir’de ulaşıma yüzde 10 yeni yıl zammı

İzmir’de ulaşıma yüzde 10 yeni yıl zammı

İZMİR’de toplu ulaşım tarifesi 1 Ocak’tan itibaren yüzde 10 zamlanacak. İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde alınan karara göre 2.60 TL olan tam bilet 2.86 TL’ye, 1,50 TL olan öğrenci bileti ise 1,65 TL’ye yükselecek.

16.12.2017Ekonomi
Ölüm soluyoruz

Ölüm soluyoruz

Nur topu gibi bir seri katilimiz var: Soluduğumuz hava... Türkiye’de yıllık ortalama 375 bin ölümün 32 bin 500’ü hava kirliliğinden kaynaklanıyor ve bu rakam giderek yükseliyor. Bu yılki verilere göre Dünya Sağlık Örgütü standartlarına oranla bir tek Rizeliler sağlıklı hava soludu.

Fark yaratan öğretmenler Ankara’da

Fark yaratan öğretmenler Ankara’da

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında, Ankara’da ağırlayacağı eğitimde farklılıklar oluşturan öğretmenler arasında, lösemi tedavisi gören öğrenciler için sosyal sorumluluk projeleri geliştiren, sığınmacı öğrencilerin eğitime entegrasyonu üzerine çalışmalar yürüten birçok eğitimci bulunuyor.

21.11.2017Eğitim
Ankaralılara müjde.. 9 ilçeye 24 saat otobüs konuldu, metro saati de uzatıldı

Ankaralılara müjde!.. 9 ilçeye 24 saat otobüs konuldu, metro saati de uzatıldı

Ankaralılar'ın, kent içi toplu taşımada en büyük eksiklik olarak gösterdikleri gece ulaşımı, cuma günü itibarıyla başlıyor. 9 ilçeye ulaşımın 35 hatta 280 seferle 24 saat devam edeceğini açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, “Halkın yüzde 90’ının talebini gidermiş olacağız” dedi. Eski başkan Melih Gökçek, 2014’te gece ulaşımını uygulamaya koymuş, ancak “yeterli talep olmadığı” gerekçesiyle 22 gün sonra iptal etmişti.

15.11.2017Gündem
Yeni yolcu gemileri İzmirlileri selamladı

Yeni yolcu gemileri İzmirliler'i selamladı

İZMİR Büyükşehir Belediyesi'nin 1 yaş ortalamasıyla yerel yönetimler arasında Akdeniz'in en genç deniz filosunu oluşturan 15 yolcu gemisi, Körfez'de gövde gösterisi yaparak İzmirlileri denizci usulü selamladı.Büyükşehir Belediyesi'nin uygulamaya koyduğu 'Deniz Ulaşımını Geliştirme Projesi' kapsamında özel olarak tasarlanan ve üretilen 15 adet modern yolcu gemisinin tamamı hizmete girdi. Hafta sonu düzenlenen törenle İzmir'in efsane belediye başkanlarından İhsan Alyanak ile ülkemizin Nobel Kimya Ödüllü Profesörü Aziz Sancar'ın isminin verildiği gemilerin filoya katılmasıyla proje tamamlandı. Bu kapsamda üretilen 3 arabalı vapur da dahil edildiğinde, Belediye'ye ait 18 gemilik yeni filonun yaş ortalaması 1'e düştü. Böylece İzmir, Akdeniz'de toplu ulaşım hizmeti veren yerel yönetimler arasında 'en genç deniz filosuna' sahip kent oldu.

7.11.2017Haber
29 Ekimde İzmirde ulaşım 1 kuruş...

29 Ekim'de İzmir'de ulaşım 1 kuruş...

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda gerçekleştirilecek etkinliklere katılmak isteyen vatandaşlar için toplu ulaşım tarifesini “1 kuruş” olarak belirledi.

13.10.2017Gündem
Aziz Kocaoğlu yeniden aday olacak mı İlginç sözler...

Aziz Kocaoğlu yeniden aday olacak mı? İlginç sözler...

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 2019 yerel seçimlerinde adaylık için 6 ay kala karar vereceğini ancak aday olmayı düşünürse bunun nedeninin tamamlanamayan katı atık tesisi olacağını söyledi.

11.10.2017Gündem
Kurban Bayramında vapurlar ve otobüsler ücretsiz mi olacak İstanbul Büyükşehir Belediyesi açıkladı

Kurban Bayramında vapurlar ve otobüsler ücretsiz mi olacak? İstanbul Büyükşehir Belediyesi açıkladı

Kurban Bayramında vapurlar ve otobüsler ücretsiz mi olacak sorusunun yanıtını merak eden yüz binlerce İstanbullu vatandaş konuyla alakalı araştırmalarını sürdürmeye devam ediyorlar. Kurban Bayramı'nın başlamasına çok az bir zaman kala İstanbul'da trafik sıkıntısı son buldu. 10 günlük bayram tatilinin ardından şehir dışına kaçan vatandaşlar nedeniyle İstanbul tamamen müsait bir hale geldi. Bayramda İstanbul'da gezmek isteyen vatandaşlar vapurlar ve otobüsler hakkında bilgi edinmek istiyor. İşte, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan toplu taşıma açıklaması.

30.08.2017Gündem
Başbakan: Bundan sonra olacak deprem batı bölgelerimizde

Başbakan: Bundan sonra olacak deprem batı bölgelerimizde

Başbakan Binali Yıldırım, Kocaeli'deki Deprem Çalıştayı'nda açıklamalarda bulundu. Yıldırım, "Altyapı, üst yapı tedbirlerini alarak deprem gerçeğiyle yaşamayı öğrenmek mecburiyetindeyiz" dedi. Başbakan, "Deprem, dünyanın gerçeği. Depremleri engelleme şansımız yok. Gelişimine baktığımız zaman son yüzyıl içerisinde 39 Erzincan depremiyle beraber deprem hareketlerinin doğudan batıya doğru ilerlediğini görüyoruz. Bunun en son örneği 99 depremidir. Demek ki bundan sonra olacak deprem de batı bölgemizde olacak. Bu bilimsel bir tespittir. Bu gerçeği bilerek, bu alanda bilinçlenerek altyapı, üst yapı tedbirlerini alarak deprem gerçeğiyle yaşamayı öğrenmek mecburiyetindeyiz" diye konuştu.

16.08.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Organize bölgeden ilanlı ulaşım feryadı

“İTOB Organize Sanayi Bölgesi’ne, fabrikalarımıza ulaşabilmek istiyoruz” başlıklı bir ilan çıktı. İzmir Ticaret Odası’nın kurduğu bölge, Devlet Demiryolları’na sesleniyor, beş aydır kapalı olan hemzemin geçidin açılmasını istiyor.

8.12.2017

Trafikte köklü değişikliklere hazırlanın

KARŞIYAKALILAR tramvayın keyfini sürmeye başladı, ama Konak hattı için bekleyiş sürüyor. Fahrettin Altay ile Halkapınar arasındaki son bağlantılar için yoğun faaliyet var. Yolum üzerinde olduğu için her yapım aşamasını gözlemleme fırsatım oluyor. Örneğin, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’nda pek çok durak yerlerine konup, çevre düzenlenmesi bile yapıldı. Şu anda Alsancak Garı çevresi ve Ziya Gökalp Bulvarı’nda yoğun bir çalışma var.

19.11.2017

Büyük bayram yarın bayraklar asıldı mı

YARIN büyük gün... Cumhuriyet’in kuruluşunun 94’üncü yıldönümü. Bu büyük bayram coşkuyla kutlanacak. Bugüne kadar kutlama programları yazıldı, çizildi. Bana göre yinelemekte sakınca yok. Bugün bile habersiz olanlar vardır belki de. Öncelikle bir soruyla başlayayım: Evinize, işyerinize bayrağınızı astınız mı?

27.10.2017