MENÜ

İzmir Oy Dağılımı

İzmir Oy Dağılımı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İzmir Oy Dağılımı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 112 İzmir Oy Dağılımı haberi bulunmuştur.

İzmir Oy Dağılımı Haberleri

Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı

Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "O geceyi (31 Mart) hepimiz soğukkanlılıkla geçirmek zorundayız. Artısı, eksisi olur. Yanlışı, doğrusu olur. Sandıklara gidilecek, sandıklar kontrol edilecek ve herkes sandıklara bakacak." dedi.

29.03.2019Gündem
Seçim sonuçları 2018: İstanbul, Ankara, İzmir milletvekili listesi

Seçim sonuçları 2018: İstanbul, Ankara, İzmir milletvekili listesi

Seçim sonuçları, açıklanan ilk verilerle araştırılmaya devam ediliyor. Milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı için gerçekleştirilen 24 Haziran seçim sürecinin ardından vatandaşlar, Ankara, İstanbul ve Adana gibi büyükşehirlerin aldığı oy oranlarıyla birlikte kendi illerindeki durumu da sorgulamaya devam ediyor. Peki, 24 Haziran seçim sonuçları kapsamında hangi ilden hangi partiye kaç milletvekili çıktı? İşte, seçim sonuçları hakkında detaylı bilgiler

25.06.2018Gündem
İzmirde hangi parti kaç milletvekili çıkardı İşte İzmir seçim sonuçları ve vekil listesi

İzmir'de hangi parti kaç milletvekili çıkardı? İşte İzmir seçim sonuçları ve vekil listesi

İzmir seçim sonuçları bu ildeki vatandaşların bugün için bir numaraları gündem maddesi oldu. Sabah saatlerinden itibaren seçim sonuçlarını araştıran İzmir seçmeni, şehirlerinde hangi partinin TBMM'ye kaç vekil gönderdiğini ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde adaylardan hangisinin ipi göğüslediğini sorguluyor. Peki, İzmir'de seçim nasıl sonuçlandı? İzmir'de hangi parti yüzde kaç oy aldı?

24.06.2018Gündem
Erdoğan oy kullandığı sandıktan birinci çıktı

Erdoğan oy kullandığı sandıktan birinci çıktı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, oy kullandığı 3275 nolu sandıktan birinci çıktı. İzmir’de Başbakan Binali Yıldırım’ın oy kullandığı sandıktan ise milletvekilliğinde AK Parti, cumhurbaşkanlığında da Recep Tayyip Erdoğan birinci çıktı. Yalova'da da cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin oy kullandığı sandıktan Erdoğan birinci sırada yer aldı.

24.06.2018Gündem
Belediye cemevinin düğün salonunu yıktı, ortalık karıştı

Belediye cemevinin düğün salonunu yıktı, ortalık karıştı

İzmir Bayraklı'da, bir süredir belediye ile Yamanlar Cemevi yönetimi arasında yaşanan düğün salonu gerginliği, yıkımla sonuçlandı. Yıkıma tepki göstermek için toplananlara polis müdahalede bulundu. Kalabalığın üzerine tazyikli su ve biber gazı sıkıldı, protestocular zabıta müdürünün başına demir sandalye ile vurdu.

18.11.2016Gündem
Seçim Sonuçları 2015 - (İstanbul, Ankara, İzmir) 1 Kasım seçim sonuçları

Seçim Sonuçları 2015 - (İstanbul, Ankara, İzmir) 1 Kasım seçim sonuçları

Türkiye nefesini tuttu ve 1 Kasım 2015 seçim sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. Yüksek Seçim Kurulu saat 21'den itibaren seçim sonuçlarının açıklanmasına izin verecek. Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından ilk sonuçları hurriyet.com.tr verecek.

1.11.2015Bilgi
Seçimde yurtdışı etkisi

Seçimde yurtdışı etkisi

1 Kasım seçimleri için yurtdışı temsilciliklerde oy verme işlemi sona ererken, gözler bir kez daha, geçen seçimde yurtiçi oylara eklenince partilere milletvekillikleri kazandırıp kaybettiren gurbetçi oylarına çevrildi. Yurtdışında seçime ilgi de büyük, çeşitli ülkelerden gelip yarışın başabaş geçtiği illerde sonucu etkilemesi beklenen oylarda yaklaşık 250 bin artış var. Öte yandan, yurtdışı oyların Erzincan, Amasya, İzmir, İstanbul, Kocaeli ve Van'da seçim sonuçlarını etkilemesi bekleniyor.

26.10.2015Gündem
MHPde liste şoku

MHP'de liste şoku

İZMİR’den 7 Haziran’da TBMM’ye 4 milletvekili gönderen MHP, iki bölgede de 3. sıradan aday gösterdiği kadınları bu kez 2. sıraya çekti. İzmir milletvekilleri Aslan Savaşan ve Murat Koç, 3. sıradan Meclis’e girme mücadelesi verecek. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin danışmanı, sosyolog Neslihan Çelik ile yöneticilik, danışmanlık ve akademisyenlik yapan Senem Kılıç 2. sıraya yükseldi. MHP İzmir Milletvekili Oktay Vural, hedeflerinin iki bölgeden 4’er milletvekili olduğunu açıkladı.

18.09.2015Ege
Başbakan Ahmet Davutoğlunun Bakanlık teklif ettiği isimler

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Bakanlık teklif ettiği isimler

Başbakan Ahmet Davutoğlu, seçim hükümetinde yer almasını istediği isimlere bakanlık teklifi götürdü. İşte Davutoğlu'nun bakanlık teklif ettiği ve Hürriyet'in ulaştığı o isimler...

26.08.2015Gündem
AK Partiden Seçim Sonuç Analiz Kitapçığı

AK Parti'den "Seçim Sonuç Analiz Kitapçığı"

AK Parti Seçim İşleri Başkanlığı'nca, 7 Haziran seçimlerinin kesin olmayan sonuçlarına göre, "Seçim Sonuç Analiz Kitapçığı" hazırlandı. Buna göre AK Parti, en fazla oy oranına Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın baba ocağının bulunduğu Rize ile Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu'nun memleketi Konya'da ulaştı. En çok oy oranına ulaşılan ilçe ise Adıyaman'a bağlı Sincik oldu. Geçerli sayılan oyların yüzde 90,71'i AK Parti'ye gitti.

12.06.2015Gündem
Birinci AK Parti ama kazanan MHP

Birinci AK Parti ama kazanan MHP

EGE Bölgesi’nin İzmir hariç, 7 ilindeki (İzmir’deki tablo, seçim analiz dizisinin 3 büyük kent bölümünde değerlendirilmişti) seçim sonuçları AK Parti’nin kaybeden, MHP’nin kazanan, CHP ve HDP’nin ise yükselen partiler olduğu yönündeki gözlemi öne çıkarıyor.

11.06.2015Gündem
Diyarbakır Seçim Sonuçları - 2015 Genel Seçim Sonuçları

Diyarbakır Seçim Sonuçları - 2015 Genel Seçim Sonuçları

Diyarbakır seçim sonuçları açıklandı. HDP Diyarbakır'da kaç milletvekili çıkardı? AK Parti'nin Diyarbakır'da oy oranı ne oldu? 2015 Genel Seçimleri'nde çıkan oy sonuçlarına göre Diyarbakır seçim sandık sonuçları ve seçim istatistiklerine haberimizden ulaşabilirsiniz. İşte AK Parti, CHP, MHP ve HDP seçim oy oranları, milletvekili sayıları ve seçim sonuçları

8.06.2015Gündem
HDP barajı geçti mi HDP yüzde kaç oy aldı

HDP barajı geçti mi? HDP yüzde kaç oy aldı?

Bugün yani 7 Haziran 2015 genel seçim sonuçları merakla bekleniyor. Meclis aritmetiğini büyük oranda değiştirecek olan HDP 'nin barajı geçmesi ve alacağı oy oranı ise bu seçimin en çok merak edilen konusu. HDP'nin barı geçip geçmediği ve yüzde kaç oy aldığı en çok merak edilen 2 soru. HDP'nin yüzde 10 barajını geçmesi halinde meclisde bulunma hakkı olacak. İşte detaylar.

7.06.2015Gündem
Yurt dışında seçim YARIN () başlıyor

Yurt dışında seçim YARIN (!) başlıyor

Türkiye’de 7 Haziran’da yapılacak genel seçimler için gümrüklerde oy verme işlemi yarın başlıyor. Almanya, Avusturya ve Belçika’da da Türk vatandaşı seçmenler, temsilciliklerde kurulan sandıklara yarından başlayarak oy atabilecek.

7.05.2015Avrupa
CHPnin seçim bildirgesi

CHP'nin seçim bildirgesi

İşte CHP'nin 2015 Seçim Bildirgesi.

19.04.2015Gündem
Kadın rekoru

Kadın rekoru

7 Haziran öncesi milletvekili aday listeleri, Meclis’teki kadın temsilinde Cumhuriyet rekorunu kırmaya kapı araladı. Partilerin 2011’de çıkardıkları milletvekili sayılarına benzer bir dağılımda ve HDP’nin barajı geçmesi durumunda kadın parlamenter sayısının 90’a yaklaşması bekleniyor.

7.04.2015Gündem
Yurt dışında seçim 8 Mayıs’ta başlıyor

Yurt dışında seçim 8 Mayıs’ta başlıyor

7 Haziran seçimleri için Almanya’da 1 milyon 408 bin 550 seçmen sandık başına gidecek. 8-31 Mayıs tarihleri arasında 13 bölgede 80 sandık kurulacak. Cumartesi ve pazar da dahil her gün 9 saat boyunca oy kullanılabilecek. YSK, Yurt dışında oy verme işlemini havaalanı prensibine göre yapacak. Seçmen dilediği gün ve saatte istediği sandığa oyunu atabilecek.

6.04.2015Avrupa
Partiler aday listelerini, yarın en geç saat 17.00ye kadar YSKya verecek

Partiler aday listelerini, yarın en geç saat 17.00'ye kadar YSK'ya verecek

Seçime katılacak siyasi partiler aday listelerini, yarın en geç saat 17.00'ye kadar, Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) verecek.

6.04.2015Gündem
Demirtaş: Türkiyenin kaynakları herkese yeter

Demirtaş: Türkiye'nin kaynakları herkese yeter

HALKLARIN Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin Van İl Başkanlığı birinci olağan genel kurul toplantısına katılmak üzere Van'a geldi. Bütün ezilenlerin birlik olması gerektiğini belirten Demirtaş, "Türkiye'nin kaynakları herkese yeter. Üretilen bütün malların paranın ülkeye adil dağılımı sağlansa tek bir yoksul kalmaz. Ama üretilen malların yüzde 80'i yüzde 20'sine dağıtılıyor. Her yer için özerk yönetim demokratik kurtuluştur. Bunun adı bölünme değil, birleşme projesidir"dedi.

3.01.2015Gündem
Hizmet ve kutuplaşma

Hizmet ve kutuplaşma

Seçim sonuçlarını doğru tahmin eden araştırma şirketleri Konda ve A&G, tercihlerde etkili olan kriterleri ortaya koydu.

31.03.2014Gündem
Başbakanın sandığından AK Parti çıktı

Başbakan'ın sandığından AK Parti çıktı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın oyunu kullandığı İstanbul Küçük Çamlıca Saffet Çebi İlköğretim Okulu’ndaki 3308 nolu sandıkta AKP önde çıktı.

31.03.2014Gündem
30 Martta tarih yazacağız

30 Mart'ta tarih yazacağız

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Taşer, yerel seçimlerde bir halk hareketi beklediklerini, vatandaşların “Artık yeter, ne Ak Parti ne CHP, çare MHP” diyeceğini söyledi.

13.01.2014Ege
TBB koltuğu için İstanbul-Ankara savaşı

TBB koltuğu için İstanbul-Ankara savaşı

TBB’de Başkanlık yarışında İstanbul-İzmir baroları birleşti.

24.05.2013Gündem
Bunaltıcı denetim İzmir’den kaçırıyor

Bunaltıcı denetim İzmir’den kaçırıyor

ESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Akgerman, İzmir’de çok fazla mali denetim olduğunu belirterek “Sırf bu yüzden ‘Merkezimizi İstanbul’a mı taşısak acaba?’ diye düşünen sanayiciler var” dedi.

1.04.2013Ege
13 kente büyükşehir belediyesi müjdesi

13 kente büyükşehir belediyesi müjdesi

Aydın, Balıkesir, Denizli, Hatay, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Tekirdağ, Trabzon, Şanlıurfa ve Van'ın büyükşehir belediyesi olmasına ilişkin kanun tasarısı, TBMM Başkanlığı'na sunuldu.

8.10.2012Gündem

Yazar Sonuçları

Yerel seçimin son kulisleri

Yerel seçimlerde ilk kez yapılacak ittifaklar aday belirleme süreçlerinde de ilginç bir süreç yaşanmasına neden oluyor. 

19.12.2018

CHP'de 'önseçim' tartışması

“CHP’de Yine Önseçim Yok” başlıklı dünkü yazımıza itiraz ediyor Oğuz Kaan Salıcı...

20.09.2018

Seçimle ilgili çarpıcı simülasyon

ULUSLARARASI bankacılık ve finans kuruluşları Türkiye’deki seçimlere ilişkin olarak abonelerine analizler yapıyorlar. Çalışmalar iki ayaktan oluşuyor.

10.06.2018

Cumhurbaşkanı adaylarının performansı ve seçim hesapları

BU yazının ömrü bugün saat 17.00’ye kadar olacak. Çünkü o saatte milletvekili listeleri YSK’ya sunulacak. Resmi listeler açıklanacağı için isimlere girmeyeceğim demeyi çok isterdim ama dürüst olayım isimleri bilmiyorum.

20.05.2018

Milletvekili listelerini ne bekliyor?

MUHARREM İnce’nin Meral Akşener’i ziyaretinde ilginç bir diyalog yaşanıyor. İnce, “Siz ikinci tura kalırsanız beni yardımcı olarak alır mısınız” diye soruyor. Akşener, “Olabilir” diyor.

13.05.2018

Yeni muktedirler düzeni geliyor

TÜM dünyada son 10-15 yıl içinde eşzamanlı bir trend oluştu.

19.02.2017

Ödemiş’in Töngül Pidesi

HİÇ “Cumartesi Ödemiş”i yaşadınız mı?

4.12.2016

Kılıçdaroğlu ile Baykal arasında ne fark vardır

UZUN yıllardır CHP’yi takip eden bir kişi olarak seçimden bir gün sonra Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarını izleyince aklıma Deniz Baykal’ın 2004 yerel seçimleri sonrası açıklamaları geldi.

7.04.2014

CHP’ye sosyal demokrat parti denilebilir mi

CHP çok ciddi kavramsal bir dönüşüme hazırlanıp, kendini ana muhalefet değil de ana seçenek, ana alternatif olarak tanımlayıp bu yönde çalışmadıkça toplumun geniş kesimlerine erişemeyecektir.

4.04.2014

CHP’de hiçbir şey gizli kalmaz

CHP Genel Merkezi kaynaklı, 5’li komisyonun aday adayı üzerindeki çalışmaları etrafında gelişen tartışmalar giderek büyüyor...

1.02.2014

Moldova ve Gagavuzya gerçeği Türkiye’ye tek örnektir

MOLDOVA’da bir süredir cumhurbaşkanı yoktu. 23 Mart 2012’de Nicolae Timofti cumhurbaşkanı olarak seçildi.

4.03.2013