MENÜ

İzmir Fen Lisesi

İzmir Fen Lisesi ile ilgili tüm haberleri, son dakika İzmir Fen Lisesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün İzmir Fen Lisesi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 982 İzmir Fen Lisesi haberi bulunmuştur.

İzmir Fen Lisesi Haberleri

Liseler 659 projeyle bilim alanında yarıştı

Liseler 659 projeyle bilim alanında yarıştı

Liselerarası bilim yarışmasının kazananları belli oldu. Yarışmaya, İzmir, Antalya, Siirt gibi Türkiye’nin çeşitli illerinden 659 proje katıldı. Finale kalan 10 okulun öğrencileri, projeleriyle dikkat çekti.

23.05.2019Eğitim
Liselilere yurtdışından 7 madalya

Liselilere yurtdışından 7 madalya

Biyoloji, kimya ve matematik alanlarındaki uluslararası bilim olimpiyatlarına katılan lise öğrencileri iki altın, bir gümüş ve dört bronz madalya kazandı.

8.08.2018Eğitim
LGS 2018 saat kaçta başlayacak LGS sınav süresi kaç dakika

LGS 2018 saat kaçta başlayacak? LGS sınav süresi kaç dakika?

Liselere Geçiş Sınavı'na (LGS) artık saatler kaldı. Tüm yıl boyunca sınava yoğun şekilde hazırlanan öğrenciler 2 Haziran'daki sınav öncesi merak ettikleri soruların yanıtını araştırıyor. Sınava girecek öğrenciler özellikle, sınavın saat kaçta başlayacağını ve sınavda kaç soru cevaplayacaklarını merak ediyor. Peki, LGS saat kaçta başlayacak? LGS sınavı kaç dakika sürecek?

31.05.2018Gündem
LGS örnek soruları - LGS ne zaman yapılacak

LGS örnek soruları - LGS ne zaman yapılacak?

Liselere Geçiş Sınavı (LGS) için çok az bir zaman kala, sınava katılım sağlayacak öğrenciler hazırlıklarını sürdürmeye devam ediyorlar. LGS sınavına girecek olan öğrenciler, örnek sorularla birlikte çalıştıklarını pekiştirmek istiyorlar. Milli Eğitim Bakanlığı öğrencilerin merakını gidermek açısından LGS örnek sorularını yayımladı. İşte detaylar.

29.05.2018Gündem
Türk işadamından kötü haber... Eve giden arkadaşları fark etti

Türk işadamından kötü haber... Eve giden arkadaşları fark etti

İzmirli 36 yaşındaki işadamı Yunus Esmer, Londra’daki evinde arkadaşları tarafından ölü bulundu. Esmer’in ölüm nedeni otopsinin ardından netlik kazanacak

24.05.2018Gündem
Türk öğrenciler Matematik Olimpiyatından 5 madalya ile döndü

Türk öğrenciler 'Matematik Olimpiyatı'ndan 5 madalya ile döndü

Türkiye, Sırbistan'da düzenlenen '35. Balkan Matematik Olimpiyatı'nda 4'üncü oldu. Türk öğrenciler olimpiyattan dört gümüş ve bir bronz madalyayla döndü.

17.05.2018Eğitim
Liselilere ‘araştırma projesi’ ödülü... 15 ülkeden 90 proje yarıştı

Liselilere ‘araştırma projesi’ ödülü... 15 ülkeden 90 proje yarıştı

15 ülkeden 90 projenin katıldığı ‘27’nci İbrahim Arıkan MEF Eğitim Kurumları Araştırma Projeleri Yarışması’ sonuçlandı. Liselilere yönelik düzenlenen yarışmada öğrenciler fizik, kimya ve biyoloji alanında projeleriyle yarıştı. Ödüller ulusal ve uluslararası kategorilerde verildi.

11.05.2018Eğitim
LGS ne zaman yapılacak İşte LGS örnek sorular kitapçığı

LGS ne zaman yapılacak? İşte LGS örnek sorular kitapçığı

LGS ne zaman yapılacak sorusu, binlerce öğrencinin merakla araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Öğrenimlerini iyi bir okulda devam ettirmek isteyen çocuklar ve velilerinin merakla sorguladığı LGS tarihi, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayımladığı uygulama takviminde yer aldı. Peki, LGS ne zaman yapılacak? İşte, sınav öncesi çocukların merakla araştırdığı LGS örnek sorular kitapçığı ve sınav hakkında merak edilen bazı detaylar

6.05.2018Gündem
Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ne zaman yapılacak İşte sınav tarihi

Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ne zaman yapılacak? İşte sınav tarihi

LGS ne zaman yapılacak sorusu, milyonlarca vatandaşın araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Liselere Geçiş Sınavı (LGS) aracılığıyla nitelikli okullar arasından birisini tercih edecek olan öğrenciler, LGS ne zaman yapılacak sorusuna cevap arıyor. Peki, LGS ne zaman yapılacak? İşte, öğrenciler, veliler ve öğretmenlerin merakla araştırdığı konuyla ilgili detaylı bilgiler

3.05.2018Eğitim
Üç büyük şehirde sınavla alacak lise kontenjanı...İki öğrenciden biri Anadolu lisesine

Üç büyük şehirde sınavla alacak lise kontenjanı...İki öğrenciden biri Anadolu lisesine

MEB’in merkezi sınav kılavuzuna göre İstanbul, Ankara ve İzmir’de sınavla öğrenci alacak okullarda en fazla kontenjan Anadolu liseleri için ayrılıyor. Buna göre, bu oran İstanbul’da yüzde 52, İzmir’de yüzde 45, Ankara’da ise yüzde 36. Anadolu imam hitap liselerine giden kontenjanın ortalaması ise yüzde 20’yi buldu.

29.04.2018Eğitim
n11.com’un yeni CMO’su Zafer Özçelik oldu

n11.com’un yeni CMO’su Zafer Özçelik oldu

E-ticaret platformu n11.com’un Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı (Chief Marketing Officer, CMO) görevine Zafer Özçelik getirildi.

9.04.2018Teknoloji
Yapay zekâya Türk vicdanı

Yapay zekâya Türk vicdanı

Teknoloji devi Microsoft’ta yapay zekâ algoritmaları üzerine araştırmalar yapan Türk mühendis Ece Kamar, bir taraftan Beyaz Saray için rapor hazırlıyor, diğer taraftan Microsoft’un CEO’su Satya Nadella’ya danışmanlık veriyor. Hürriyet’e özel açıklamalar yapan 34 yaşındaki Kamar’ın uzman olduğu konu ise yapay zekâların ahlaklı ve vicdanlı olması.

31.12.2017Ekonomi
Liseli  arkadaşların ‘sanal’ başarısı

Liseli arkadaşların ‘sanal’ başarısı

İzmir Fen Lisesi’nden arkadaş olan Hakan Ürey, Orkun Oğuz ve Göksen Yaralıoğlu, 20 yıl sonra bir araya gelip Silikon Vadisi’nin dikkat çeken girişimini kurdu. Arttırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik teknolojileri üzerine ‘CY Vision’ adındaki girişimi kuran arkadaşlar, daha ürünleri çıkmadan Intel ve Vestel’in fonlarından 7 milyon dolar yatırım aldı.

4.12.2017Ekonomi
‘Eskimeyen bir teknoloji  kullanıyorum, hikâye anlatıyorum’

‘Eskimeyen bir teknoloji kullanıyorum, hikâye anlatıyorum’

Zorlu PSM Digi.logue’daki ‘Gelecek Anlatıcıları’ sergisine geleceğin ekoloji sorunlarına dikkat çektiği ‘A.I. Kitty’ (Yapay Zekâ Kedicik) adlı 3D videosuyla katılan Pınar Yoldaş, çalışmalarında bilimi sanatla buluşturuyor. New York’ta yaşayan Yoldaş, “Sırf teknoloji sunan işler eskiyor ama geleceğe dair sorular eskimiyor” diyor.

13.10.2017Kitap Sanat
Öğrenciler NASA’da eğitim alacak

Öğrenciler NASA’da eğitim alacak

Bir vakıf üniversitesinin mühendislik bölümü öğrencileri Amerika-Houston’da bulunan NASA Johnson Uzay Merkezi’ni ve Teksas Üniversitesi’nin Havacılık ve Uzay Laboratuvarı’nı ziyaret edecek.

3.05.2017Eğitim
TEOGda öğrencilerin yüzde 58i ilk üç tercihine yerleşti

TEOG'da öğrencilerin yüzde 58'i ilk üç tercihine yerleşti

MEB’in geçen yıl düzenlediği TEOG yerleştirme sonuçlarına göre, öğrencilerden yüzde 57,7'si ilk üç tercihine yerleşti.

26.11.2016Eğitim
Türkiye’de sadece 150 okulumuz yok ki

Türkiye’de sadece 150 okulumuz yok ki

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Kanal 7’de Başkent Kulisi programında,15 Temmuz sonrası eğitimde yaşanan gelişmeleri anlattı.

16.10.2016Gündem
Tarihi ‘proje okullar’ın eski yönetici ve öğretmenlerinden MEB’e çağrı: Yıldız’ları söndürmeyin

Tarihi ‘proje okullar’ın eski yönetici ve öğretmenlerinden MEB’e çağrı: 'Yıldız’ları söndürmeyin

‘Proje okul’ uygulamasına karşı tepkiler devam ederken, tarihi liselerde uzun yıllar çalışan eğitimciler Milli Eğitim Bakanlığı’ndan, bu en başarılı ‘yıldız’ okullara dokunulmamasını istiyor.

16.10.2016Eğitim
Öğrenci ve velilerden ‘proje okulu’ uygulamasına tepki

Öğrenci ve velilerden ‘proje okulu’ uygulamasına tepki

İzmir’de, Eğitim Sen öncülüğünde bir araya gelen öğrenci ve veliler ‘proje okulu’ uygulaması kapsamında öğretmenlerin yerlerinin değiştirilmesine tepki gösterdi.

26.09.2016Eğitim
İzmir’de öğretmen atamaları tepki çekti

İzmir’de öğretmen atamaları tepki çekti

Milli Eğitim’de norm kadro ve ihtiyaç fazlası öğretmenlere yönelik atamaların bu yıl uygulanmasıyla birlikte İzmir’in gözde okullarından Bornova Anadolu Lisesi’nde 58, Cihat Kora Anadolu Lisesi’nde 30, İzmir Fen Lisesi’nde ise 14 öğretmen başka okullara atanacak. Kimi veliler bu duruma tepki gösterdi.

22.09.2016Eğitim
Mehmet Erdem kimdir

Mehmet Erdem kimdir?

Kanal D'nin yeni programı Burada Laf Çok konuklarından Mehmet Erdem kimdir? Pazartesi’den Perşembe’ye haftanın dört günü ekrana gelen programın konuğu Mehmet Erdem hakkında merak ettikleriniz ve daha fazlası haberimizde..

26.05.2016Gündem
Geleceğin bilim insanları ödüllendirildi

Geleceğin bilim insanları ödüllendirildi

İstanbul’da bir eğitim kurumunun bu yıl 25’incisini düzenlediği proje yarışmasına 21 ükeden 169 öğrenci katıldı. Öğrenciler ve danışman öğretmenler projelerini üç gün boyunca sergiledi. Yarışma sonunda ulusal kategoride fizik dalında ‘Uçuş Süresi ile Maden İçinde Konum Belirleme’, kimyada ‘Yaşlanma Karşıtı Nano-Malzeme Geliştirilmesi’ ve biyoloji alanında ise ‘Gıda Paketlemede Geleceğin Anahtarı: K.E.Y’ projeleri birinci oldu. Uluslararası dalda ise fizik ve kimya dalında Poloya, biyoloji alanında ise Azerbaycan birincilik ödülünün sahibi oldu.

13.05.2016Eğitim
Kadir Has Ödülü kanser çalışmalarına

Kadir Has Ödülü kanser çalışmalarına

‘Kadir Has Ödülleri’nin bu yılki sahipleri belli oldu. Nanoteknoloji, doku mühendisliği ve biyokoruma alanlarındaki çığır açan buluşları nedeni ile Prof. Dr. Mehmet Toner ‘Üstün Başarı Ödülü’nün; kanser hücrelerinin metabolizması ve besinlerle ilişkisi konusunda yürüttüğü başarılı çalışmaları ile de Yrd. Doç. Dr. Kıvanç Birsoy ‘Gelecek Vadeden Bilim İnsanı Ödülü’nün sahibi oldu.

23.03.2016Eğitim
e-içerik geliştirme çalıştayı başladı

e-içerik geliştirme çalıştayı başladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ve SEBİT Bilişim işbirliği ile düzenlediği ‘EBA e-İçerik Geliştirme Çalıştayı’ 14 Nisan’da başladı. ‘EBA Işığınız Olsun’ etkinliği çerçevesinde gerçekleşecek çalıştay elektronik içerik geliştirme süreçlerine uzmanlar ve öğretmenlerle birlikte odaklanıyor.

15.04.2015Eğitim
Eğitimde yeni moda

Eğitimde yeni moda

İzmir’deki çeşitli ilk ve orta dereceli okulda "vekaleten müdürlük" kader haline geldi. Boş müdür kadrolarına aday olup "performans ve mülakat" sonuçlarına göre atanan müdürler, başka kurumlardaki görevlerinden ayrılmayınca bu okullar yine vekaleten yönetilmeye mahkum edildi.

1.03.2015Ege
Eğitimde zincirleme vekalet

Eğitimde zincirleme vekalet

İzmir’deki çeşitli ilk ve orta dereceli okulda ‘vekaleten müdürlük’ kader haline geldi. Boş müdür kadrolarına aday olup ‘performans ve mülakat’ sonuçlarına göre atanan müdürler, başka kurumlardaki görevlerinden ayrılmayınca bu okullar yine vekaleten yönetilmeye mahkum edildi. Müdürler adeta domino usulü birbirlerinin boş bıraktığı koltuklara otururken, ortaya "zincirleme vekalet" tabloları çıktı. Türk Eğitim Sen 1 No’lu Şube Başkanı Merih Demir, "El insaf dedirten uygulamalar yapılıyor" dedi.

1.03.2015Eğitim
Tire’de fen lisesi açıldı

Tire’de fen lisesi açıldı

İzmir’in Tire İlçesi’nde hayırsever işadamı Atila Çallıoğlu tarafından yaptırılan Fen Lisesi’nin açılışı Vali Mustafa Toprak’ın katıldığı törenle yapıldı. İlköğretim Haftası’nın kutlandığı törende bir diğer hayırsever Nefise Çetin ilçede yeni anaokulu yapımı için protokol imzaladı.

16.09.2014Eğitim
Kazandığınızı hayal edin, stresi azaltır

Kazandığınızı hayal edin, stresi azaltır

Bilkent Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünde birinci sınıftayım. 2013 yılında İzmir Fen Lisesi’nden mezun oldum.

16.06.2014Eğitim
Yaratıcı 4 akademisyene 7.8 milyon Euro destek

Yaratıcı 4 akademisyene 7.8 milyon Euro destek

Dünya çapındaki en iyi araştırmacıları destekleyen Avrupa Araştırma Konseyi (ERC), Türkiye’den dört bilim insanına en yüksek fonla 7,8 milyon Euro’luk Ar-Ge desteği verecek.

24.03.2014Eğitim
15 yıldır Beyoğlu’ndayım tek kavgaya karışmadım

15 yıldır Beyoğlu’ndayım tek kavgaya karışmadım

‘Hakim Bey’ cover’ıyla popüler olan Mehmet Erdem, hafif bıçkın, hafif serseri vokalinin ardında beklemediğimiz biri olduğu iddiasında: Kendi halinde, neşeli ve komik! İkinci albümü ‘Hiç Konuşmadan’ bu hafta raflara düşen Erdem’e göre başarısının sırrıysa Türkiye mozaiğine benzeyen ‘cover’ seçimleri.

29.11.2013Kelebek

Yazar Sonuçları

TEOG’da tercih nasıl yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı, liselere girişte kullanılan YEP ile okul kontenjan ve yüzdelik dilimlerin açıklanmasının ardından velileri tercih telaşı sardı.

1.07.2017

Bu kenti istemezükçüler mi bu hale getirdi

İNANIN uzun süredir aklımdaydı, ‘istemezükçüler’ konusu.

18.10.2016

Geri adımda yarar var

Öğretmenlere dokunulmasın

30.09.2016