MENÜ

Izmir Büyükşehir Belediye Başkanı

Izmir Büyükşehir Belediye Başkanı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Izmir Büyükşehir Belediye Başkanı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Izmir Büyükşehir Belediye Başkanı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 13.779 Izmir Büyükşehir Belediye Başkanı haberi bulunmuştur.

Izmir Büyükşehir Belediye Başkanı Haberleri

Başkanlar toplanıyor

Başkanlar toplanıyor

CHP, yerel seçimlerden sonra göreve gelen 11 büyükşehir belediye başkanını bugün Ankara’da toplantıya çağırdı. CHP’nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “Bu ilk görüş alışverişimiz olacak. Göreve geldikten sonra karşılaştıkları sorunları dinleyeceğiz ve ortak çözüm bulacağız” dedi.

26.04.2019Gündem
Türkiye’den 23 Nisan kutlamaları

Türkiye’den 23 Nisan kutlamaları

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye’nin dört bir yanında kutlanıyor. Bazı şehirlerde çocuklar yönetici koltuklarını devralıp bisiklet yolu açılması talimatı verdi. Kimi illerde sahne çocuklara bırakıldı. İşte Türkiye’nin bazı şehirlerindeki 23 Nisan kutlamaları:

23.04.2019Eğitim
İzmirli başkanlar Ankara’da

İzmirli başkanlar Ankara’da

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile CHP ve İYİ Parti’nin İzmir’deki ilçe belediye başkanları dün Ankara’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i ziyaret etti.

17.04.2019Gündem
Tunç Soyer mazbatasını aldı

Tunç Soyer mazbatasını aldı

İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen CHP'li Tunç Soyer, Seferihisar'daki görevini CHP'li İsmail Yetişkin'e devrettikten sonra, İzmir'e gelerek İl Seçim Kurulu'nda mazbatasını aldı. İzmir'in 35'inci belediye başkanı olduğunu belirten Soyer, "Bugün efsane Büyükşehir Belediye Başkanımız merhum Ahmet Piriştina'nın doğum günü. Onun efsanesine sahip çıkacağım" dedi.

8.04.2019Gündem
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer, mazbatasını aldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer, mazbatasını aldı

İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen CHP'li Tunç Soyer, Seferihisar'daki görevini CHP'li İsmail Yetişkin'e devrettikten sonra, İzmir'e gelerek İl Seçim Kurulu'nda mazbatasını aldı. İzmir'in 35'inci belediye başkanı olduğunu belirten Soyer, "Bugün efsane Büyükşehir Belediye Başkanımız merhum Ahmet Piriştina'nın doğum günü. Onun efsanesine sahip çıkacağım" dedi.

8.04.2019Gündem
İzmir seçim sonuçlarında son dakika... Kesin olmayan sonuçlara göre Tunç Soyer kazandı

İzmir seçim sonuçlarında son dakika... Kesin olmayan sonuçlara göre Tunç Soyer kazandı

Tüm Türkiye gibi İzmirliler de yerel seçimler için sandık başına gitti. Anadolu Ajansı verilerine göre; İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığını kesin olmayan sonuçlara göre, CHP adayı Mustafa Tunç Soyer kazandı.

31.03.2019Gündem
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Nihat Zeybekci CNN TÜRKte

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Nihat Zeybekci CNN TÜRK'te

CNN TÜRK'te yayınlanan Hakan Çelik ile Hafta Sonu programına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Nihat Zeybekci konuk oldu ve önemli açıklamalarda bulundu.

24.03.2019Haber
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Nihat Zeybekci CNN TÜRKte...

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Nihat Zeybekci CNN TÜRK'te...

CNN TÜRK'te yayınlanan Hakan Çelik ile Hafta Sonu programına İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci konuk oldu. Zeybekci, İzmir'in altyapı sorunlarıyla ilgili "Bu devasa büyük bir ihmal. Bazen boğazıma gelip de bir yumru tıkanıyor İzmir'in problemleriyle ilgili... Nasıl böyle bir şey ihmal edilebilir?" dedi.

24.03.2019Gündem
Kemal Kılıçdaroğlu: Böyle bir insanlık dışı katliamı bütün dünya görmeli

Kemal Kılıçdaroğlu: Böyle bir insanlık dışı katliamı bütün dünya görmeli

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Sadece İslam coğrafyasının değil, sadece Müslümanların değil insan olan herkesin, hangi inançtan hangi kimlikten olursa olsun insan olan herkesin bu katliamı lanetlemesi lazım. Biz de Cumhuriyet Halk Partisi olarak her ortamda lanetliyoruz. Böyle bir insanlık dışı katliamı bütün dünya görmeli." dedi.

16.03.2019Gündem
Bakan Soylu: Yerel meclislerde kaos ortamı oluşur

Bakan Soylu: Yerel meclislerde kaos ortamı oluşur

İZMİR'de konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP'nin belediye meclis üyesi aday listelerini eleştirdi. Soylu, "Menemen Belediyesi'nin meclis üyelerine baksınlar. Karşıyaka'ya baksınlar; isim isim söylüyorum, hepsi var bende. Bayraklı'ya baksınlar. Kim PKK adına haraç toplarken, burada belediye meclis üyesi adayı oldu? Kim PKK'dan tutukluyken, gelip aday oldu? O zaman siz neden şehit verdiniz? Selahattin Demirtaş'ın söylediği bir şey vardı; 'Apo'nun heykelini Türkiye'nin her tarafına dikeceğiz' dedi. Yarın Konak'ta bir caddenin ismini değiştirmek isterlerse 'Siz şehitlerinizin ismini veriyorsunuz biz de vermek istiyoruz' derlerse ne yapacaksınız? Bunların hepsini yaşatacaklar. Yerel meclislerde kaos ortamı oluşur" dedi.

12.03.2019Gündem
Bakan Çavuşoğlu dini liderlerle buluştu

Bakan Çavuşoğlu dini liderlerle buluştu

Regaip Kandili'nde İzmir’de üç semavi dinin temsilcileriyle "Hoşgörü Buluşması"nda bir araya gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, dini liderlerin kendilerinden bazı mülkiyet konuları, restorasyonlar ve vakıf kurulması ile ilgili taleplerinin olduğunu ifade ederek, “Kiliselerin, vakıfların ve cemaatlerin haklarını verdik, vermeye de devam ediyoruz. İnanan, inancına güvenen başkasının inançlarından rahatsız olmaz” dedi.

7.03.2019Dünya
Tatbikat sonrası İzmir ziyareti

Tatbikat sonrası İzmir ziyareti

MAVİ Vatan 2019 Tatbikatı kapsamında İzmir'e gelen komutanlar, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu ziyaret etti.

6.03.2019Gündem
Kılıçdaroğlu’ndan İzmir Aday Tanıtım Toplantısı’nda önemli açıklamalar

Kılıçdaroğlu’ndan İzmir Aday Tanıtım Toplantısı’nda önemli açıklamalar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir’de belediye başkan adayları için düzenlenen tanıtım toplantısına katıldı. Kılıçdaroğlu, "Baktılar İzmir’den istedikleri gibi bir kişi çıkmıyor. Ne yaptılar, dışarıdan ithal aday getirdiler. İthal belediye başkanıyla devasa bir İzmir yönetilir mi? İzmir’i yönetecek kişinin İzmir’in kültürüne sahip olması lazım. İzmir’i yönetecek kişinin, İzmirli olması lazım" dedi.

17.02.2019Gündem
Talat Papatya: Altyapı tesislerinin Torbalıda en kısa zamanda temeli atılacak

Talat Papatya: "Altyapı tesislerinin Torbalı'da en kısa zamanda temeli atılacak"

Göztepe Başkan Vekili Talat Papatya, Torbalı’da en kısa zamanda temeli atılacak altyapı tesisleri hakkında açıklamalarda bulundu.

15.02.2019Futbol
Nihat Zeybekci: İzmirdeki en önemli problem...

Nihat Zeybekci: İzmir'deki en önemli problem...

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci, CNN TÜRK'te yayınlanan 40 programında Buket Aydın'ın sorularını yanıtladı. Zeybekci, "İzmir'deki en önemli problem vatandaşlarımızın yaşam kalitesi problemidir. Vatandaşlarımızın normal sürelerde trafikte ulaşabildikleri, hava kirliliği, kanalizasyon, katı atık, çöp, spor alanlarıyla ilgili, yeşil alanlarla ilgili, çarpık yapılaşmayla ilgili, gecekondulaşmayla ilgili problem vardır. Yaşam tarzı demek hemen hemen bunların tamamını kenara koyup, hadi gelelim beraber yine başka bir alana götürmek demek. Bu İzmir'in vaktini kaybetmek, çalmak demektir." ifadelerini kullandı.

13.02.2019Gündem
Tunç Soyer, 12 Eylül sorusuna yanıt verdi

Tunç Soyer, '12 Eylül' sorusuna yanıt verdi

CHP'nin 31 Mart yerel seçimi için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Tunç Soyer, CNN TÜRK'te Buket Aydın'la 40 programına katıldı. Soyer, "12 Eylül dönemini yaşamış insanları nasıl ikna etmeyi düşünüyorsunuz?" sorusuna yanıt verdi. Soyer, "İzmir'de seçime giriyoruz. Ve bu yerel seçimlerde adayların 12 Eylül'de nerede durdukları, 12 Eylül'de ne yaptıkları veya babalarının atalarının ne yaptığı oylanmayacak. 12 Eylül'deki performanslar, konumlar oylanmayacak. İzmirli seçmen, gerçekten içinde yaşamaktan gurur duyduğu bir kent haline getirecek mi bu aday, getirmeyecek mi bunu oylayacak." ifadelerini kullandı.

13.02.2019Gündem
Soyerin yerine adaydı... Çekildi

Soyer'in yerine adaydı... Çekildi

İzmir'de, CHP'nin Seferihisar Belediye Başkan Adayı Yelda Celiloğlu adaylıktan çekildi.

7.02.2019Gündem
‘Eski yaraları kaşımanın faydası yok’

‘Eski yaraları kaşımanın faydası yok’

CHP’nin İzmir büyükşehir belediye başkanı adayı Tunç Soyer, dün eşi Neptün Soyer’le birlikte, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu makamında ziyaret etti. Konuklarını kapıda karşılayan Başkan Kocaoğlu, hep birlikte çalışıp başaracaklarını söyledi.

30.01.2019Gündem
Tunç Soyer: Eski yaraları kaşımanın hiç bir faydası yok

Tunç Soyer: 'Eski yaraları kaşımanın hiç bir faydası yok'

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, "(12 Eylül dönemi) Bu dönem üzerinden bugüne dair bir şey çıkarmaya çalışmak hiç doğru değil. Bu çok yanlış, eski yaraları kaşımanın hiç bir faydası yok. Bugün yepyeni bir Türkiye, yepyeni bir kent için uğraşmak gerekiyor. Bunları geridebırakmak lazım" dedi.

29.01.2019Gündem
CHP İzmir adayı Tunç Soyerden Aziz Kocaoğluna ziyaret

CHP İzmir adayı Tunç Soyer'den Aziz Kocaoğlu'na ziyaret

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer ve eşi Neptün Soyer, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu makamında ziyaret etti.

29.01.2019Gündem
Aziz Kocaoğlu: Ayrışma değil birleşme zamanı

Aziz Kocaoğlu: 'Ayrışma değil birleşme zamanı'

CHP İzmir adaylarının belirlenmesinden sonra bir açıklama yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, tüm partililere birlik ve beraberlik çağrısı yaptı. Başkan Kocaoğlu, “Fikir ayrılıkları, farklı aday adaylarının arkasında saf tutma durumu artık bitmiştir. Tüm Cumhuriyet Halk Partililer, hiçbir ayrı-gayrıya girmeden adaylarımızın arkasında kenetlenmelidir. Bize yakışan budur. Parti terbiyesi de bunu gerektirir. Gün ayrışma değil birleşme günüdür” dedi.

28.01.2019Gündem
Kocaoğlu: 3,5 ayda öğrendiğimi 70 yılda öğrenemediğimin farkına vardım

Kocaoğlu: 3,5 ayda öğrendiğimi 70 yılda öğrenemediğimin farkına vardım

İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, aynı göreve yeniden aday adayı olduğunu açıkladıktan sonra düzenlediği basın toplantısında, "71 yaşındayım, 3,5 ayda öğrendiğimi 70 senede öğrenmediğimin farkına varmış durumdayım. Çok şey öğrendim" dedi. Kocaoğlu,"Partimin en fazla oy aldığı ilinde Büyükşehir'i belki alabiliriz ama ilçelerde büyük sıkıntı yaşayacağımız atmosferini gördüğümüz için aday adayı olma kararı aldım" diye konuştu. Kocaoğlu, milletvekillerinin belediye başkan adayı gösterilmesine karşı olduğunu ifade etti.

20.01.2019Gündem
İzmir’de hesaplar değişti

İzmir’de hesaplar değişti

CHP’de, İzmir Büyükşehir Belediyesi için Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in aday gösterileceği gün Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun “Ben de varım” diyerek yaptığı hamlenin ardından yeni senaryolar konuşulmaya başlandı. Kılıçdaroğlu’nun, Kocaoğlu’nun restini görüp Soyer’in adaylığını ilan mı edeceği yoksa herkesin uzlaşacağı yeni bir ismi mi gündeme getireceği merak ediliyor.

18.01.2019Gündem
CHPde flaş gelişme... Kocaoğlu: Müracaat ettim

CHP'de flaş gelişme... Kocaoğlu: Müracaat ettim

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Gelişmeler, yaşadığım olaylar dün sabah tekrar aday adayı olma kararı vermeme neden oldu. Aday adayı olarak müracaat ettim. Bütün aday adayı arkadaşlara başarılar diliyorum." dedi.

17.01.2019Gündem
CHP’de İzmir rötarı

CHP’de İzmir rötarı

CHP’nin İzmir büyükşehir belediye başkan adayının belirlenmesi beklenen dünkü parti meclisi toplantısı öncesi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’ndan gelen sürpriz hamle, partideki tüm dengeleri değiştirdi. 1 Ekim’de yeniden aday olmayacağını ilan eden Başkan Aziz Kocaoğlu, dün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesinin ardından “Adaylığımla ilgili tarihi bir sorumluluktan kaçmayacağım” açıklaması yaptı.

17.01.2019Gündem
İzmirde Kocaoğlu sürprizi

İzmir'de Kocaoğlu sürprizi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'yla yaptığı görüşmeyle ilgili, "Sayın Genel Başkanımızla bugün yaptığım ve gayet olumlu geçen görüşmede, kaygılarımı açıkça ifade ettim. Her zaman söylediğim gibi, önce devletim ve milletim, sonra partim için çalıştım. Hiçbir zaman gizli ajandam olmadı. Hiçbir zaman kişisel menfaat ve ikbal peşinde koşmadım. Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidarını sürdürdüğü en büyük kent olan İzmir'de ortaya çıkan bu tablonun, adaylığımla ilgili tarihi bir sorumluluk yüklediğini ve bundan kaçmayacağımı Genel Başkanımızla paylaştım" dedi.

16.01.2019Haber
Son dakika: İzmirde sürpriz gelişme... Aziz Kocaoğlundan dikkat çeken sözler

Son dakika: İzmir'de sürpriz gelişme... Aziz Kocaoğlu'ndan dikkat çeken sözler

Yerel seçim öncesi İzmir'de bugün sürpriz bir gelişme yaşandı. Daha önce yaptığı açıklamada aday olmama kararını açıklayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştükten sonra flaş bir açıklama yaptı. Kocaoğlu, "Hiçbir zaman kişisel menfaat ve ikbal peşinde koşmadım. Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidarını sürdürdüğü en büyük kent olan İzmir'de ortaya çıkan bu tablonun, adaylığımla ilgili tarihi bir sorumluluk yüklediğini ve bundan kaçmayacağımı Sayın Genel Başkanımızla paylaştım" dedi. Öte yandan CHP'nin İzmir adayının gelecek hafta yapılacak PM toplantısında açıklanacağı belirtildi.

16.01.2019Gündem
İzmirde, eylem yapmak isteyen işçilere müdahale

İzmir'de, eylem yapmak isteyen işçilere müdahale

İZMİR'de, Genel-İş Sendikası'na bağlı işçiler, İzmir Belediye Başkanlığı Binası girişinde eylemyapmak isteyince polis müdahale ettti. Polisin biber gazı ve copla dağıttığı gruptan çok sayıda kişi gözaltına alındı.

11.01.2019Gündem
İzmir Metroda anlaşma sağlandı

İzmir Metro'da anlaşma sağlandı

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Demiryol-İş Sendikası, yüzde 25 zam konusunda uzlaşmaya vararak Toplu İş Sözleşmesi’ni imzaladı.

10.01.2019Gündem
CHP’de İzmir bilmecesi

CHP’de İzmir bilmecesi

CHP’de başta İzmir, Bursa ve Mersin büyükşehir belediyeleri olmak üzere birçok il ve önemli ilçenin adaylarının belirlenmesi yeni yıla kaldı. CHP, 4 Ocak’ta Parti Meclisi’ni (PM) toplayarak beşinci grup adaylarını ilan edecek.

31.12.2018Gündem
Gazeteci Arzu Turan hayatını kaybetti

Gazeteci Arzu Turan hayatını kaybetti

İzmir’de Buca Belediyesinde yaptığı başarılı çalışmaları ve projeleriyle tanınan Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Gazeteci Arzu Turan, kanser hastalığı nedeniyle 44 yaşında yaşamını yitirdi. Arzuyu son yolculuğuna ailesi ve sevenleri uğurladı.

28.12.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Artık ekonomiye odaklanmalıyız

MASAMIN üzerindeki özgeçmişler artmaya başladı. Genç bir nüfusumuz var ve üniversite oranlarımız her geçen yıl artıyor. Dolayısıyla her yeni mezun kendisine iyi bir gelecek kurmak için iş arayışına giriyor.

16.05.2019

İzmir’in bu önerisini destekliyorum

AVRUPA Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger İzmir’deydi.

10.05.2019

Aydınlanma yolunda bir mum da sen yak

BAZI projeler, girişimler vardır ki, mutlaka herkesin duyması, öğrenmesi gereklidir.

20.04.2019

İzmirce bir siyaset dili

TUNÇ Soyer; dün önce mazbatasını aldı, sonra da devir teslim töreniyle İzmir’in yeni Büyükşehir Belediye Başkanı olarak resmen görevine başladı.

9.04.2019

Okuyarak konuşalım kitabın gücünü yayalım

 BUGÜN yine 24. TÜYAP İzmir Kitap Fuarı’ndan söz edeceğim. Öncelikle Fuar’ın onur konuğu Hidayet Karakuş’tan.

9.04.2019

Yeni dönem başlıyor

TUNÇ Soyer yeni belediye başkanımız oldu.

7.04.2019

En büyük anket sandıktır

GEÇMİŞ seçimleri hatırlıyorum; herkes anket firmalarının açıklayacakları rakamları beklerdi.

28.03.2019

Yeni statlar boş kalmamalı

SÜPER Lig’de dört büyükler dışında maçlarda doluluk oranı en yüksek üç takımdan birinin Göztepe olduğu açıklandı.

25.03.2019

İzmir’de 15 Temmuz vurgusu

Güne CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile başladık.

18.02.2019

Hükümetle belediyeler ortak proje yapmalı

DİKKAT ediyorum; AK Parti’nin Büyükşehir Adayı Nihat Zeybekci her fırsatta tramvay yatırımının doğru olduğunu söylüyor.

15.02.2019

CHP İzmir’de yine Kocaoğlu mu yoksa bir ‘bir abi formülü’ mü

 İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, önceki gün Tarihi Asansör’de basın toplantısı düzenledi, aday adaylığıyla ilgili görüşlerini iletti. Top artık Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve genel merkezde.

22.01.2019

İsim değil tarif

Geçen hafta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun önemli açıklamaları vardı.

25.12.2018

Tire-Belevi yolunda umutlar yine dondu

“O yol var ya... Kapkara bir yaradır bende. Ciğerimizin bir parçasını yitirmiştik 13 Mart 2014’te. Yeğenim Tuncay Güryıldız’ı, 39 yaşında almıştı o yol.

22.12.2018