MENÜ

İto

İto ile ilgili tüm haberleri, son dakika İto haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün İto haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.444 İto haberi bulunmuştur.

İto Haberleri

Milyonlarca çalışanın gözü bu kararda Perşembe günü açıklanacak

Milyonlarca çalışanın gözü bu kararda! Perşembe günü açıklanacak

Taslağına son şekli verilen yemek kartları düzenlemesinde gözler bakanlıkta. Yüzbinlerce işletme ile milyonlarca çalışanın dört gözle beklediği kararın, bu Perşembe tarafların bir araya geleceği toplantıda açıklanması bekleniyor. Komisyon ücretlerinin orta yolu bulmak adına yüzde 4,5 olacağı belirtiliyor.

24.04.2018Ekonomi
Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor Büyük gün perşembe...

Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor! Büyük gün perşembe...

Yüzbinlerce işletme ile milyonlarca çalışanın kullandığı yemek kartlarından alınan komisyonun belirlenmesinde sona yaklaşıldı. Kararın bu perşembe tarafların bir araya geleceği toplantıda açıklanması bekleniyor. Komisyon ücretlerinin orta yolu bulmak adına yüzde 4.5 olacağı belirtiliyor.

24.04.2018Gündem
İTO’da görev Avdagiç’te

İTO’da görev Avdagiç’te

TÜRKİYE’nin milli gelirinin yaklaşık 3’te birini oluşturan İstanbul iş dünyası yeni başkanını seçti.

14.04.2018Ekonomi
İTOnun yeni başkanı belli oldu

İTO'nun yeni başkanı belli oldu

İstanbul’daki 81 Meslek Grubu’nu temsil eden 261 İTO Meclis Üyesi, yeni dönemin Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerini seçti. Seçime tek listeyle giren Şekib Avdagiç başkan seçildi

14.04.2018Ekonomi
İTO yeni yönetim kurulu başkanını seçiyor

İTO yeni yönetim kurulu başkanını seçiyor

İstanbul Ticaret Odası'nın 20. Dönem Meclisi, 4 yıl görev yapacak yeni yönetimini belirlemek için bugün bir araya geldi.

14.04.2018Ekonomi
İzmir Ticaret Odası’nda sürpriz: Demirtaş aday değil

İzmir Ticaret Odası’nda sürpriz: Demirtaş aday değil

MEVCUT başkan Ekrem Demirtaş ile Türkiye Futbol Federasyonu eski Başkanı Mahmut Özgener arasında büyük bir çekişmenin yaşandı. İzmir Ticaret Odası (İZTO) seçimlerinde bir son dakika gelişmesi yaşandı. 26 yıldır başkanlık görevini yürüten Ekrem Demirtaş, adaylıktan çekildiğini açıkladı.

13.04.2018Ekonomi
‘Osmanlı İmparatorluğu’nda Japon Bir Mimar’ı anlattı

‘Osmanlı İmparatorluğu’nda Japon Bir Mimar’ı anlattı

23 yıldır İstanbul’da yaşayan Japon sanat tarihçisi Miyuki Aoki Girardelli, Paris’teki Japon Kültür Evi’nde ‘Osmanlı İmparatorluğu’nda Japon Bir Mimar’ adlı kitabı üzerine konferans verdi.

13.04.2018Avrupa
İTO’da seçim heyecanı arttı

İTO’da seçim heyecanı arttı

Türkiye Futbol Federasyonu eski Başkanı işadamı Mahmut Özgener, İzmir Ticaret Odası başkanlığı için belirleyici olan meslek komitesi seçimlerinde önemli başarıya imza attıklarını, cumartesi günü yapılacak Yönetim Kurulu Başkanlık oylaması için büyük avantaj yakaladıklarını belirterek, "Değişime inanan üyelerimiz, bu değişimi sağlayabilecek meclis üyelerini seçti.

10.04.2018Ekonomi
Son dakika... İTO seçimleri Atatürk Havalimanı yollarını kilitledi

Son dakika... İTO seçimleri Atatürk Havalimanı yollarını kilitledi

İstanbul Ticaret Odası'nın meslek komiteleri ve meclis üyeliği seçimleri, Atatürk Havalimanı'na giden yollarda trafiğin sıkışmasına, pek çok yolcunun uçağını kaçırmasına sebep oldu.

9.04.2018Gündem
400 bin üyeli İTOde yeni başkan belli oluyor

400 bin üyeli İTO'de yeni başkan belli oluyor

İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) 400 bine yaklaşan üyelerini temsil eden Meslek Komiteleri ve Meclis Üyeliği seçimleri, bugün sabah saat 09.00’da Yeşilköy’deki İstanbul Fuar Merkezi’nde (İFM) başladı. Seçimde, başkan adaylığı için ismi öne çıkan isimler arasında İTO Meclis Başkanı Şekib Avdagiç, iş insanı Abdullah Teber, Murat Kalsın, Ender Yazıcıoğlu yer alıyor. Mevcut Başkan Öztürk Oran'ın ise sürpriz yapabileceği belirtiliyor.

9.04.2018Ekonomi
Nefes kredisi nedir Kimler nefes kredi alabilir, başvuru şartları neler

Nefes kredisi nedir? Kimler nefes kredi alabilir, başvuru şartları neler?

Düşük faiz oranlarıyla geçtiğimiz sene KOBİ’lerin ilgi odağı olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Nefes Kredisi Projesi bu yıl da yoğun talep görüyor. Eczaneler, kooperatifler, döviz büfesi/bürosu, factoring şirketleri, emlakçılar, mali müşavirler Nefes Kredisi'nden faydalanamıyor. Peki Nefes kredisi nedir? Kimler nefes kredi alabilir, başvuru şartları neler?

4.04.2018Ekonomi
Nefes Kredisi nedir 2018 Nefes Kredisi başvuru şartları

Nefes Kredisi nedir? 2018 Nefes Kredisi başvuru şartları

İlk kez geçtiğimiz yıl Nefes Kredisi 2018 yılında da devam edecek. Bir üyenin maksimum 200 bin lira kredi kullanabildiği Nefes Kredisi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne (TOBB) bağlı oda ve borsalara üye olan KOBİ'lere yıllık %9.9 faiz oranı ile verilecek. Peki Nefes Kredisi nedir? 2018 Nefes Kredisi başvuru şartları şartları neler? İşte Binali Yıldırım'ın da açıklamada bulunduğu Nefes Kredisi ile ilgili merak edilenler!

2.04.2018Ekonomi
İstanbulda zam şampiyonu karnabahar oldu

İstanbul'da zam şampiyonu karnabahar oldu

İTO verilerine göre; İstanbul'da Mart ayında zam şampiyonu karnabahar olurken fiyatı en fazla düşen ürün bakla oldu.

2.04.2018Ekonomi
İkinci el otomobil satışında yeni dönem başladı

İkinci el otomobil satışında yeni dönem başladı

İkinci el araç piyasasına nitelikli eleman dönemi geliyor. İstanbul Ticaret Odası'nın öncülüğü ile üniversitelerde bölümün açıldığı satış danışmanlığında 260 kişi göreve başlarken Başkan Öztürk Oran, "Nitelikli satış danışmanları piyasa için şart. Böylesi önemli bir ticari hacim gerekli eğitimlerin verilmesi ve bilgilendirmelerin yapılması ile beslenebilir" dedi.

26.03.2018Ekonomi
Appleın harita uygulaması bisiklet kiralama noktalarını gösteriyor

Apple'ın harita uygulaması bisiklet kiralama noktalarını gösteriyor

Apple, harita uygulamasını güncelledi. Bu güncelleme ile birlikte artık Türkiye'deki bisiklet kiralama noktalarını görebileceksiniz. Ama bu hizmet şuan yalnızca Konya ve Seferihisar'da kullanılabiliyor.

14.03.2018Teknoloji
Suudi medya kuruluşu MBCnin dizi yasağı Türkiye karşıtlığını körükledi

Suudi medya kuruluşu MBC'nin dizi yasağı 'Türkiye karşıtlığını körükledi'

Dubai merkezli Suudi medya grubu MBC'nin Türk dizilerinin programlarının tamamından kaldırma kararı, Arap dünyasının bu dizilere duyduğu hayranlık göz önüne alındığında şaşırtıcı bir karar.

13.03.2018Dünya
İTO Platformunun başkan adayı Şekib Avdagiç oldu

İTO Platformu'nun başkan adayı Şekib Avdagiç oldu

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Platformu, oda seçimlerinde başkan adaylarının Şekib Avdagiç olduğunu duyurdu.

12.03.2018Ekonomi
Türk dizilerine yasak kararına ilk tepki geldi

'Türk dizilerine yasak' kararına ilk tepki geldi

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Öztürk Oran, Dubai merkezli medya grubu MBC'nin Türk dizilerinin gösterimini durdurma kararı için, “Eğer bir rest veya Türkiye’ye koyulmuş bir tavır ise girişimciler olarak biz bu resti görürüz. Yasak kararı bizi olsa olsa daha fazla biler” dedi.

6.03.2018Televizyon
Dizilere yasak kararına sert tepki

Dizilere yasak kararına sert tepki

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Öztürk Oran, Dubai merkezli medya grubu MBC'nin Türk dizilerinin gösterimini durdurma kararı için, “Eğer bir rest veya Türkiye’ye koyulmuş bir tavır ise girişimciler olarak biz bu resti görürüz. Yasak kararı bizi olsa olsa daha fazla biler” dedi.

6.03.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Mart bilançoları tamam şimdi enflasyona bakılacak

Geçen hafta 4 TL’nin üzerine çıkan dolar kuru haftanın son iki gününde geri geldi.

1.04.2018

TMSF’nin ‘raf’ temizliği

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal, 2001 yılındaki ekonomik krizin ardından batan bankalarla ilgili süreçte sona yaklaşıldığını anlattı. Dönemin TMSF Başkanı Ahmet Ertürk’ün ‘Raf Temizliği’ isimli kitabıyla da gündeme gelen bankalardan 15 yılda 23 milyar dolar tahsil edildi.

31.03.2018

2020 sağlıkta sıçrama yılı

Medical Park İzmir Hastanesi Genel Müdürü Veysi Kubba

24.03.2018

Migros’ta uyum tamam

Migros’un sahibi Anadolu Grubu, Kipa’dan sonra Uyum Marketleri’de alıyor. Uyum’da çalışanlara satın alma kararı bildirildi ve ihbar süresi başlatıldı. Migros ile Kipa birleşmesini ağustosa erteleyen grup, Uyum’un elindeki 60 marketle özellikle büyük sitelere girmiş olacak.

10.03.2018