MENÜ

İto

İto ile ilgili tüm haberleri, son dakika İto haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün İto haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.444 İto haberi bulunmuştur.

İto Haberleri

İTO’dan, turizmci üyeleri için kredi protokolü

İTO’dan, turizmci üyeleri için kredi protokolü

İZMİR Ticaret Odası (İTO), turizm sektöründeki üyelerinin finansman sorunlarının çözümüne destek olmak için İş Bankası ile özel kredi protokolü imzaladı. İTO üyesi turizmciler, İş Bankası’ndan indirimli kredi kullanabilecek.

10.02.2016Ege

Pazara gidenler en çok ona para verdi

İstanbul'da Ocak ayının zam şampiyonu, fiyatı neredeyse yarı yarıya artan sivri biber olurken, indirimli satışlar nedeniyle en çok ucuzlayan da giyim eşyaları oldu.

2.02.2016Ekonomi
Egeden uzaklaşmayın

Ege'den uzaklaşmayın

İZMİR Ticaret Odası (İTO) Yöne-tim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Meclis Başkanı Rebii Akdurak ve Turizm Müdürü Mine Güneş Kaya, İtalya’nın Genova kentinde, Costa Crociere şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Neil Palomba, Güzergah Planlama ve Deniz ve Hava Gelir Planlama Başkan Yardımcısı Mario Zanetti, Güzergah Planlama ve Deniz ve Hava Gelir Planlama Yöneticisi Federico Bartoli ile İzmir ve Türkiye’ye yapılan seferleri görüşmek üzere bir araya geldi.

1.02.2016Ege
İTO’dan İzmir’e 2023 vizyonu

İTO’dan İzmir’e 2023 vizyonu

İZMİR Ticaret Odası (İTO), İzmir iş hayatı için 2023 kadar gerçekleştirilecek plan hazırladı. İzmir’in dünyada yaşanılabilir 100 kent arasına girmesinin hedeflendiği planda kimya, tarım, turizm, sağlık ve yatçılık sektörlerine yatırım önerildi. İTO Başkanı Ekrem Demirtaş, "13 organize sanayi bölgemiz var ama biri gelip bana ’100 dönümlük fabrika yatırım arazisi bulun’ dese ben bulamam" diyerek, kenti yönetenlerin de bu hayali kurması gerektiğini söyledi.

20.01.2016Ege
Aralıkta en fazla yeşil soğanın fiyatı arttı

Aralıkta en fazla yeşil soğanın fiyatı arttı

İTO, aralıkta İstanbul'da perakende fiyatı en fazla artan ürünün yüzde 34,2'yle yeşil soğan, en fazla azalan ürünün ise yüzde 16,2'yle limon olduğunu açıkladı.

3.01.2016Ekonomi
İTO 130 yaşında

İTO 130 yaşında

İZMİR’de 1885 yılında kurulan İzmir Ticaret Odası 130’uncu yaşını kutladı. Hilton İzmir’deki baloya Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Vali Mustafa Toprak, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ve milletvekilleri katıldı.

19.12.2015Ege
İEF’de İran Pavyonu açılacak

İEF’de İran Pavyonu açılacak

İRAN’da fuar şirketi sahibi olan işadamları, İzmir Ticaret Odası’nı (İTO) ziyaret etti. Ziyarette İEF’nin açıldığı 26 Ağustos 1 Eylül tarihlerinde Fuar İzmir’de 9 bin metrekarelik alanda İran Pavyonu açılması kararlaştırıldı. Tahran’da da Türkiye Fuarı açılacak.

4.12.2015Ege
Kasımda en çok o sebzenin fiyatı arttı

Kasımda en çok o sebzenin fiyatı arttı

İstanbul Ticaret Odası (İTO), bu yılın kasım ayında kentte perakende fiyatı en fazla artan ürünün yüzde 48,31 ile yeşil soğan olduğunu bildirdi.

2.12.2015Tarım
Mahir Ünal kimdir

Mahir Ünal kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayladığı 64. Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini bakanları belli oldu. Mahir Ünal 64. Hükümetin Kültür ve Turizm Bakanıseçildi. Yeni Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal kimdir?

24.11.2015Bilgi
Maymun Adam Guinness rekorlar kitabına girdi

'Maymun Adam' Guinness rekorlar kitabına girdi

'Maymun Adam' olarak bilinen Kenichi Ito, 100 metreyi dört ayak üzerinde 15,71 saniyede tamamlayarak Guinness rekorlar kitabına girdi.Kenichi Ito, 11 Yıllık  çalışmanın ardından, Japonya'nın başkenti Tokyo'da Komazawa Olympic Park Atletik Sahasında yaptığı denemede 100 metreyi 15,71 saniyede tamamlayarak yeni bir rekor kırdı.Çocukluğundan beri kendisine maymun denildiğini, bunun onu rahatsızetmediğini ve bu yüzden eskiden beri maymuna has bir özelliği kendisindebarındırmak istediğini söyleyen İto, dünyanın en hızlı dört ayak koşucusu.

12.11.2015Spor
Cesur Yunan armatör aranıyor

Cesur Yunan armatör aranıyor

İTO Başkanı Ekrem Demirtaş, İzmir - Selanik arasında karşılıklı havayolunun ardından denizyolu seferlerinin de başlamasını beklediklerini belirterek, “İki kentin işbirliği yapabileceği çok alan var. Cesur, fedakar ve girişimci bir Yunanlı armatör bu seferleri başlatmalı” dedi.

11.11.2015Ege
İş dünyası uyandı: Asgari ücrette 16 milyar lira pazarlığı

İş dünyası uyandı: Asgari ücrette 16 milyar lira pazarlığı

Asgari ücret bin 300 lira olacak ama maliyeti kim üstelenecek? Partilerin asgari ücret vaatlerine seçim öncesi sessiz kalan iş dünyası şimdi her gün getireceği yükleri hatırlatan açıklamalar yapıyor. İşverene maliyetinin 16 milyar lira olması beklenen zamma karşı patronlar sigorta prim indirimi, vergi muafiyeti ve 1 yıllık yük üstlenimi gibi taleplerde bulunuyor. Kayıt dışı riski konuşuluyor.

10.11.2015Ekonomi
İTOdan SGK priminde indirim talebi

İTO'dan "SGK priminde indirim" talebi

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar, asgari ücretin bin 300 liraya çıkarılması çalışmalarını desteklediklerini ancak oluşacak ilave kazanç piyasaya tekrar dönene kadar, asgari ücretteki SGK primi işveren payında 3 puanlık bir indirim yapılmasını istedi.

10.11.2015Ekonomi
Demirtaş’tan 50 bin üyeye seçim mektubu

Demirtaş’tan 50 bin üyeye seçim mektubu

İZMİR Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş seçimlerin ardından oda üyelerine gönderdiği mesajda yeni hükümetten "Yavaş büyüme trendi, sanayi üretimindeki daralma, yüksek seyreden enflasyon, ihracatta yaşanan düşüş, yabancı yatırımların gerilemesine karşı önlemlerin alınmasını bekliyoruz" dedi.

5.11.2015Ege
Ekim ayında fiyatı en çok artan ve azalan ürünler

Ekim ayında fiyatı en çok artan ve azalan ürünler

İstanbul Ticaret Odası (İTO), piyasaların şeffaflığını sağlamak ve kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla, geçen Ekim ayında İstanbul'da perakende fiyatı en fazla artan ve azalan ürünleri, fiyatları ve değişim oranlarıyla birlikte açıkladı.

2.11.2015Ekonomi

İstanbul'un enflasyonu açıklandı

İstanbul'da 2015 Ekim ayında perakende fiyatlar yüzde 1,61, toptan fiyatlar ise yüzde 0,86 oranında arttı.

1.11.2015Ekonomi
PlayStation 4ün yenisi geliyor

PlayStation 4'ün yenisi geliyor

Sony, PlayStation 4'ten daha güçlü, yeni bir PS4 modeliyle mi geliyor?

27.10.2015Teknoloji
İTOda KOSGEB Danışma Masası

İTO'da KOSGEB Danışma Masası

İzmir Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Oda üyelerinin girişimcilere en fazla destek veren kurumlardan olan KOSGEB'in desteklerinden daha hızlı ve kolay yararlanabilmesi için oda bünyesinde, "KOSGEB Danışma Masası" açıldığını söyledi.

24.10.2015Ege
Marsel İlhan, Moskovada son 16da

Marsel İlhan, Moskova'da son 16'da!

Moskova düzenlenen Kremlin Cup 2015 Uluslararası Tenis Turnuvası'na katılan Marsel İlhan, Japon rakibi Ito'yu geçerek ikinci tur bileti aldı

20.10.2015Spor
Turizmcilere İzmir lezzetleri

Turizmcilere İzmir lezzetleri

İzmir Ticaret Odası (İTO) tarafından gerçekleştirilen ve destekçileri arasında İzmir Ekonomi Üniversitesi'nin (İEÜ) yer aldığı "Tourİzmir Zirvesi" katılımcıları İEÜ Mutfak Sanatları ve Yönetimi Bölümü öğrenci şefleri tarafından hazırlanan geceye katıldı.

4.10.2015Ege
Turizmcilere İzmir lezzetleri

Turizmcilere İzmir lezzetleri

İzmir Ticaret Odası (İTO) tarafından gerçekleştirilen ve destekçileri arasında İzmir Ekonomi Üniversitesi'nin (İEÜ) yer aldığı "Tourİzmir Zirvesi" katılımcıları İEÜ Mutfak Sanatları ve Yönetimi Bölümü öğrenci şefleri tarafından hazırlanan geceye katıldı.

4.10.2015Ege
İstanbulda Eylül ayında en çok patlıcan zamlandı

İstanbul'da Eylül ayında en çok patlıcan zamlandı

İstanbul Ticaret Odası rakamlarına göre, Eylül ayında İstanbul en çok fiyatı artan ürün patlıcan oldu. Patlıcan yüzde 22,28 zamlanırken, onu karpuz ve taze fasulye izledi.

2.10.2015Ekonomi
İTO’dan girişimcilere çağrı

İTO’dan girişimcilere çağrı

İZMİR Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, 1 Temmuz 2015’te açıklanan "Türkiye Girişim Stratejisi ve Eylem Planı"nın, girişimciler can suyu olacağını belirterek, "Eylem planı girişimciler için önemli fırsatlar içeriyor. Bu fırsatları iyi değerlendirmek ve doğru adımlarla ilerlemek isteyen girişimci adayları, mutlaka Odamızdan faydalansın" dedi.

23.09.2015Ege
HDP İzmir Milletvekili Müslüm Doğan, bakan olduktan sonra sonra ilk kez seçildiği kenti ziyaret etti

HDP İzmir Milletvekili Müslüm Doğan, bakan olduktan sonra sonra ilk kez seçildiği kenti ziyaret etti

SEÇİM hükümetinde Kalkınma Bakanlığı’na getirilen HDP İzmir Milletvekili Müslüm Doğan, İzmir’e geldi. Önce partisinin il başkanlığını ve Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret eden Müslüm Doğan, İzmir Ticaret Odası’na (İTO) da gitti. Burada, İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş ile görüşen, sonrasında açıklama yapan Müslüm Doğan yaşanan olaylara yönelik olarak, "1 damla kana bile tahammülümüz kalmadı. 1000 yıldır barış içinde kardeş olan insanlar, birbirlerine düşman edilmek isteniyor" dedi.

15.09.2015Ege
Yazarlardan 2.70 kur değerlendirmesi

Yazarlardan 2.70 kur değerlendirmesi

Hürriyet Dünyası ekonomi yazarları Erdal Sağlam ve Uğur Gürses İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar'ın döviz borcu olan iş adamlarına '2.70'ten dolar satılsın' açıklamasını değerlendirdi. İşte Sağlam ve Gürses'in yazıları...

12.09.2015Ekonomi
Notu etkiler

Notu etkiler

İTO Başkanı İbrahim Çağlar’ın ‘Döviz borcu olan şirketlere 2.70 TL’ye dolar satın’ önerisine ekonomi kurmayları, ‘Kriz sinyali verir, notu düşürür’ ve ‘Adalet sağlanamaz’ yorumu yaptılar.

11.09.2015Ekonomi
İTO Başkanı İbrahim Çağlardan önemli çağrı

İTO Başkanı İbrahim Çağlar'dan önemli çağrı

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar, Eylül ayı Meclis toplantısında piyasalarla ilgili Oda'nın iki önerisini dile getirdi.

11.09.2015Ekonomi
İTO: Merkez Bankası kuru sabitlesin

İTO: Merkez Bankası kuru sabitlesin

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar, "Kurdan kaynaklı zararlarımızın karşılanması için, kısa vadeli döviz borcu olan iş adamına devlet 2,70'den döviz satışı gerçekleştirsin, Hazine Halkbank üzerinden esnaflara sağladığı yüzde 50 faiz indirimli kredi imkanını ülkemizdeki tüm şahıs firmalarına sağlasın" dedi.

11.09.2015Ekonomi
Cuma günü o hastanede iş bırakılacak

Cuma günü o hastanede iş bırakılacak

Dün Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Hastalıkları Kliniği'nde görev yapan bir sağlık çalışanının hasta yakını tarafından saldırıya uğraması nedeniyle yarın 'Çocuk Hastalıkları Kliniği'nde tüm gün iş bırakılacak. İstanbul Tabip Odası'nın yazılı açıklama ile duyurduğu iş bırakma öncesinde fakülte önünde bir de basın açıklaması yapılacak.

10.09.2015Sağlık
İstanbulun enflasyonu açıklandı

İstanbul'un enflasyonu açıklandı

İstanbul'da Ağustos'ta perakende fiyatlar yüzde 0.9, gıda harcamaları grubu yüzde 1.15 arttı.

1.09.2015Ekonomi
Rüzgar ters esiyor

Rüzgar ters esiyor

İZMİR Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, iş dünyasının huzur, güven ve istikrar beklediğini söyledi, “Belirsizlik ve kuşatılmışlık duygusu giderek derinleşiyor. Tablo iç açıcı değil” diyerek, ekonomide rüzgarın ters estiğini, siftah yapmadan kepenklerin kapandığını söyledi.

27.08.2015Ege
Anadolu Yakasında bazı ilçelerde 13 Ağustosta elektrik kesintisi

Anadolu Yakası'nda bazı ilçelerde 13 Ağustos'ta elektrik kesintisi

Beykoz, Maltepe, Sancaktepe, Pendik, Tuzla, Ümraniye ve Üsküdar'ın bazı mahallelerinde 13 Ağustos'ta elektrik kesintisi yapılacak.

11.08.2015Gündem
İTO binası planına ret

İTO binası planına ret

KONAK Belediye Meclisi, İzmir Ticaret Odası’nın (İTO) Birinci Kordon ve Cumhuriyet Bulvarı’na cepheli arsasına yapacağı yeni hizmet binası imar plan değişikliğini, zemin altının tamamının otopark olarak kullanılma, giriş platformu, engelli rampasının yaklaşımı sınırı içinde olmasının Planlı Alanlar Tip İmar yönetmeliğine uygun olmaması nedeniyle reddetti. İTO’nun ya yeni bir plan yapması yada ilk planı belediyeyi by-pass ederek Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na taşıması bekleniyor.

4.08.2015Ege
İTO, İstanbulun enflasyonunu açıkladı

İTO, İstanbul'un enflasyonunu açıkladı

İstanbul Ticaret Odası (İTO), geçen Temmuz ayında İstanbul'da perakende fiyatı en fazla artan ve azalan ürünleri açıkladı. Zam şampiyonu limon olurken, en fazla fiyatı azalan ürün karpuzdu.

2.08.2015Ekonomi
İş dünyası barış ve huzur istiyor

İş dünyası barış ve huzur istiyor

İZMİR Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, son günlerde artan terör olaylarına dikkat çekerek, İzmir iş dünyasının erken seçim ya da koalisyon hükümet değil barış ve huzur istediğini söyledi. Demirtaş, "Bakın, 52 gündür yeni hükümet yok, ne oluyor? Ama bizim huzur ve barışa ihtiyacımız var. Şu andaki hükümet, son gün son dakikaya kadar tek başına hükümet olmanın zevkini mi duymak istiyor?" dedi.

30.07.2015Ege
İş dünyası koalisyon beklentisini açıkladı

İş dünyası koalisyon beklentisini açıkladı

360 bin üyesiyle Türk iş dünyasında çok büyük ağırlığa sahip İstanbul Ticaret Odası’nın başkanı ve (Ak Parti kurucularından) İbrahim Çağlar, Ak Parti-CHP koalisyonun ‘çok daha iyi’ olacağını düşünüyor. Çağlar, “Bizce bir an önce kurulmalı ve iş dünyası olarak biz bunu destekleriz” diyor.

22.07.2015Ekonomi
İstanbulda limon yeniden zam şampiyonu oldu

İstanbul'da limon yeniden zam şampiyonu oldu

İstanbul'da, yaklaşık bir yıl aradan sonra, Haziran ayında fiyatı en çok artan ürün limon oldu. Fiyatı yüzde 30'dan çok artan lİmonu yüzde 20 artışla fındık izledi. Buna karşılık domatesin fiyatı yüzde 37 geriledi.

2.07.2015Ekonomi
İTO’dan siyasi partilere ’Çözüm üretin’ çağrısı

İTO’dan siyasi partilere ’Çözüm üretin’ çağrısı

İZMİR Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri’nin ardından ortaya çıkan tablonun gereğinin yapılması gerektiğini belirterek, "Ekonomimiz kırılgan. Bu nedenle en kısa sürede partilerin uzlaşarak yeni hükümeti kurmasını bekliyoruz" dedi.

16.06.2015Ege

Yazar Sonuçları

Bütün Türkler orada! Cannes’da neler oluyor

Ben Cannes’da hiç bu kadar Türk’ü, hiç bu kadar Türk televizyoncu/oyuncuyu bir arada görmemiştim...

6.10.2015

Gidişatı öven tüccar sıkışınca çifte kur istedi

DÜN İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar’ın kurlarla ilgili talebi üzerine, ekonomik gidişat için iyice karamsarlaştım.

11.09.2015