MENÜ

İstinye Üniversitesi

İstinye Üniversitesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İstinye Üniversitesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 697 İstinye Üniversitesi haberi bulunmuştur.

İstinye Üniversitesi Haberleri

Çakara ilk ceza

'Çakar'a ilk ceza

İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla araçlarda yetkisiz sesli ve ışıklı donanım (çakar) kullanımının önüne geçmek için hazırlanan yeni kurallar dün sabah itibarıyla uygulanmaya başlandı. Sürücülere ‘çakar’dan 2 bin 4 lira, emniyet şeridini kullanmaktan ise bin 2 lira para cezası kesildi.

2.11.2019Gündem
Yapay zekanın kadınlara ihtiyacı var

'Yapay zekanın kadınlara ihtiyacı var'

Kadınların yapay zeka alanında daha fazla yer bulması gerektiğini anlatan Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Şebnem Özdemir, “Derdimiz her iki cinsiyeti de belli bir dengeye ulaştırarak yapay zeka dünyasında adaleti, eşitliği, hesap verebilirliği ve açıklığı sağlayabilmek. Makinelerle olan diyalogda kadınlar biraz daha pozitif. Burada kadının detaycılığı, bilgisayara olan inancı, bakış açısı devreye giriyor” dedi.

27.09.2019Teknoloji
Yapay zeka insanı robotlaştıran iş yükünden kurtarıyor

'Yapay zeka insanı robotlaştıran iş yükünden kurtarıyor'

Dr. Öğretim Üyesi Şebnem Özdemir, yapay zekanın insanın tekrar eden ve robotlaştıran iş yükünden kurtardığını ifade etti.

26.09.2019Teknoloji
2019 ebelik sıralamaları ve taban puanları nasıl

2019 ebelik sıralamaları ve taban puanları nasıl?

Ebelik sıralamaları ve taban puanları, tercih işlemlerine yön vermek isteyen binlerce vatandaşın araştırdığı konu olmaya başladı. Üniversite eğitimlerini ebelik alanında tamamlayarak sağlık alanında istihdam edilmek isteyenlerin araştırdığı 2019 yılına ait ebelik sıralamaları ve taban puanları, internet üzerinden araştırma konusu oldu. Peki, 2019 yılının ebelik sıralamaları ve taban puanları nasıl şekillendi? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

24.07.2019Gündem
Son dakika... Uzmanlar Irak’ın kuzeyinde yeni başlatılan operasyonu değerlendi

Son dakika... Uzmanlar Irak’ın kuzeyinde yeni başlatılan operasyonu değerlendi

Irak'ın kuzeyinde teröristlerin yuvalandığı bölgelere karşı yeni başlatılan harekatla ilgili uzmanlar dikkat çeken açıklamalarda bulundu. İşte uzmanların yeni başlatılan operasyonla ilgili yorumları…

13.07.2019Gündem
‘Yapay Zeka Atölyesi’ ilk mezunlarını verdi

‘Yapay Zeka Atölyesi’ ilk mezunlarını verdi

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü, ile bir üniversite işbirliğiyle düzenlenen Yapay Zeka Atölyesi Eğitim Programı sertifika töreni yapıldı. Etkinlik, ‘İstanbul Öğretmen Akademileri’ kapsamında gerçekleştirildi. Törene katılan İstanbul Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, MEB’in, yapay zeka alanında yapılan çalışmaları önemsediğini belirtti.

30.05.2019Eğitim
Yapay Zeka Atölyesi ilk mezunlarını verdi

"Yapay Zeka Atölyesi" ilk mezunlarını verdi

İstanbul Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, "Yapay zeka alanında öğretmenlerimizin yetiştirilmesi önemli." dedi.

30.05.2019Teknoloji
Öğretmenlere ‘Yapay Zekâ’ eğitimi verilecek

Öğretmenlere ‘Yapay Zekâ’ eğitimi verilecek

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve bir vakıf üniversitesi işbirliğinde, öğretmenler için ‘Yapay Zekâ Atölyesi’ düzenlenecek. Programda öğretmenlerin aldıkları eğitimle, öğrencilerine yapay zekâ projelerinde rehber olmaları hedefleniyor. 17 Nisan’da ilk dersin yapılacağı ve toplam iki ay sürecek programın sonunda bir de çalıştay olacak.

13.04.2019Eğitim
Beşiktaş Vizyon Buluşmaları başladı

Beşiktaş Vizyon Buluşmaları başladı

İstanbul Beşiktaş Milli Eğitim Müdürlüğü akademik başarıları ile Türkiye’nin üst basamaklarında yer alan başarılı öğrencilerinin kariyer yolculuklarına katkı sağlamak hedefiyle ‘Beşiktaş Vizyon Buluşmaları’nı başlattı. Programın ilk konuğu ise 'Yapay Zekayı Yönetmek' konuşmasıyla İstinye Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Muharrem Usta oldu.

22.03.2019Eğitim
3 boyutlu milli burun

3 boyutlu milli burun

Geleceğin en önemli teknolojilerinden biri olması beklenen organ ve doku basabilen 3 boyutlu (3D) biyoyazıcılar için Türk mühendisler harekete geçti. Geliştirdikleri AxolotlBio adındaki biyoyazıcı ile yüksek hassasiyete sahip olan bir modele imza atan şirket, Stanford Üniversitesi’ne bile bu ürünü satmayı başardı. Röportajımız esnasında ise bir burun prototipi basmayı başardık.

5.02.2019Ekonomi
Yatay geçiş öğrenciler için bir fırsat

Yatay geçiş öğrenciler için bir fırsat

İstatistiklerin Türkiye'de doğru ve bilinçli tercihin yapılmadığını gösterdiğini dile getiren Burak Kılanç, yatay geçişin öğrenciler için bir fırsat olduğunu vurguladı.

22.01.2019Kampüs
THY Afrikaya bağlayınca Türk müteahhitlerinin projeleri 84 kat arttı

THY Afrika'ya bağlayınca Türk müteahhitlerinin projeleri 84 kat arttı

Türk müteahhitlerinin Afrika´da üstlendiği projelerin toplamı 2002 yılına göre 84 kat artarak 64 milyar doları aşarken bu artışın en başta gelen nedenlerinden biri de THY´nin Afrika´da 35 ülkede 53 kente uçması oldu. THY´nin en fazla yolcu artışının olduğu kıtada 8 noktaya daha uçacak olması da kıtada iş yapan Türk iş insan sayısını katlayacak. Güney Afrika Cumhuriyeti Fahri Başkonsolosu DEİK Afrika Bölgesi Koordinatör Başkanı Tamer Taşkın, "THY bizi bütün Afrika ülkelerine bağlıyor.Afrika´da Türk malları çok seviliyor" dedi.

13.12.2018Ekonomi
Doğru pişirilen beyaz et hastalıklardan koruyor

Doğru pişirilen beyaz et hastalıklardan koruyor

Sağlıklı beslenmede tavuk etinin önemli rolü olduğunu söyleyen Beslenme Uzmanı Prof. Dr. Funda Elmacıoğlu, "Tavuk eti hastalıklardan koruyor, içinde beynin kendini iyi hissetmesini sağlayan triptofan maddesi var. Bu aminoasit içeriği sayesinde seratonin seviyesi yükselerek kişinin uyku kalitesi artıyor" dedi.

Açık kaynak kodlu sistemlere göç yarını nasıl değiştirecek

Açık kaynak kodlu sistemlere göç yarını nasıl değiştirecek?

Bilişim İnovasyon Derneği ve Boğaziçi Üniversiteliler Derneği tarafından düzenlenen ‘Teknoloji Açık Tarafta Gelişiyor: Açık Kaynak Sistemlere Göç’ konulu panelde konuşan Mehmet Fatih Zeyveli, Türkiye’nin 2017 yılı yazılım sektörü hacminin 16 Milyar TL olduğunu ve bunun 2 Milyar TL’sinin yurt dışı kaynaklı kapalı kodlu sistemlere harcandığını belirtti. Yurtdışına giden paranın yurtiçinde kalması için açık kaynak özgür yazılımlara öncelik verilmesini söyleyen, Açık kaynak kodlu yazılımların aslında milli olduğuna dikkat çeken, Zeyveli, “Dijital dünya, açık kaynak kodlu sistemler tarafında gelişiyor. Gelişmek istiyorsak “open source” dünyaya ayak uydurmak zorundayız.” dedi.

7.12.2018Teknoloji
Galatasaray, Lokomotiv Moskova maçı hazırlıklarına başladı

Galatasaray, Lokomotiv Moskova maçı hazırlıklarına başladı

Galatasaray, UEFA Şampiyonlar Ligi D Grubu 5'inci haftasında deplasmanda çıkacağı Lokomotiv Moskova karşılaşmasının hazırlıklarına bugün yaptığı antrenmanla başladı.

24.11.2018Futbol
Kriptolojiyi gözün şifresini çözmek için kullanıyor

Kriptolojiyi "gözün şifresi"ni çözmek için kullanıyor

Kriptoloji alanında dünyanın sayılı akademisyenlerinden biri olan Prof. Dr. Çetin Kaya Koç, görmenin kendi içinde bir şifresi olduğundan yola çıkarak çalışmalarını yapay göz alanında yoğunlaştırdı.

19.11.2018Teknoloji
180 üniversiteliden dünya ekmekleri şöleni

180 üniversiteliden dünya ekmekleri şöleni

İstinye Üniversitesi öğrencileri tarafından organize edilen “Dünyanın Ekmeği: Tadım ve Sunum” adlı etkinlikte, 180 öğrenci sabah saat 06:00’da İstinye Üniversitesi Mutfağına (MATBAH) girerek, hazırladıkları 53 çeşit uluslararası ve yöresel ekmeği, etkinliğe katılan konukların ve uzmanların tadımına sundular. Katılımcıların ve uzmanların oylarıyla, en beğenilen üç ekmek ve ekibi ödüllendirildi.

16.11.2018Kampüs
İstinye Üniversitesi öğrencileri Dünyanın Ekmeğini yaptı

İstinye Üniversitesi öğrencileri 'Dünyanın Ekmeği'ni yaptı

İstinye Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü ile Aşçılık Programı öğrencileri, "Dünyanın Ekmeği: Tadım ve Sunum" etkinliği düzenledi. İstinye Üniversitesi Mutfağında (MATBAH) hazırlanan dünyanın farklı yerlerinden 53 çeşit ekmek, lezzetleri ve sunumlarıyla büyük beğeni topladı.

Türkiye’de kritik altyapılarda siber güvenlik masaya yatırıldı

Türkiye’de kritik altyapılarda siber güvenlik masaya yatırıldı

Siber güvenlik alanında hizmet veren Biznet Bilişim, Türkiye’nin ilk ulusal Endüstriyel Kontrol Sistemleri (EKS) Siber Güvenlik Konferansı’nı kamu, özel sektör, akademisyenler ve basın mensuplarının katılımıyla Ankara Bilkent Otel’de gerçekleştirdi.

5.11.2018Teknoloji
Rektör olsam da, kendimi bir girişimci olarak görüyorum: İstinye Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu

Rektör olsam da, kendimi bir girişimci olarak görüyorum: İstinye Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu

99. sayımızda yine bambaşka özellikleriyle farklılaşan bir öğretmen, akademisyen, rektörü, İstinye Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu’yu konuk ediyoruz. İstanbul’da üniversiteli olmak, akademik hayatla ilgili görüşleri ve özellikle girişimcilik hakkındaki uzman tavsiyelerine kulak verin deriz.

16.10.2018Kampüs
2018in bilim kadınları belli oldu

2018'in bilim kadınları belli oldu

L'Oréal’in Türkiye’de 16 yıldır UNESCO iş birliği ile devam ettirdiği ‘Bilim Kadınları İçin’ programında 2018’in bilim kadınları belirlendi.

25.09.2018Kampüs