MENÜ

İstiklal Caddesi

İstiklal Caddesi ile ilgili tüm haberleri, son dakika İstiklal Caddesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün İstiklal Caddesi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 8.480 İstiklal Caddesi haberi bulunmuştur.

İstiklal Caddesi Haberleri

Taksimde 1 Mayıs hareketliliği

Taksim'de 1 Mayıs hareketliliği

1 Mayıs öncesinde, güvenlik çemberi oluşturulması amacıyla Taksim Meydanı'na polis bariyerleri getirildi.

29.04.2018Gündem
İnsan seli... Adım atacak yer kalmadı

İnsan seli... Adım atacak yer kalmadı

Sıcak havayı fırsat bilen İstanbullular, Taksim’e akın etti. Bugün oynanan Galatasaray-Beşiktaş derbisinin de etkisiyle İstiklal Caddesi’ni hıncahınç dolduran vatandaşlar, hafta sonu tatilinin keyfini çıkardı.

29.04.2018Haber
İnsan seli... Adım atacak yer kalmadı

İnsan seli... Adım atacak yer kalmadı

Sıcak havayı fırsat bilen İstanbullular, Taksim’e akın etti. Bugün oynanan Galatasaray-Beşiktaş derbisinin de etkisiyle İstiklal Caddesi’ni hıncahınç dolduran vatandaşlar, hafta sonu tatilinin keyfini çıkardı.

29.04.2018Gündem
Araplar’ın Taksim’inde gündüz ve gece

Araplar’ın Taksim’inde gündüz ve gece

15 milyonluk İstanbul’un kalbi; cumhuriyetin, modernleşmenin sembolü; büyük mitinglerin, tarihi olayların sahnesi: Taksim... Giderek artan bir Ortadoğulu ilgisiyle karşı karşıya. Dünyanın başka hiçbir yerinde bulamadıkları bir denge buluyorlar burada: Hem evindeki kadar alışıldık ve rahat hem de Amsterdam’daymış gibi özgür ve hesapsız. Bu yüzden sadece ziyaret etmekle kalmıyorlar; öğreniyorlar, deneyimliyor ve değiştiriyorlar. İki ekip halinde, birkaç gün ve gecemizi gittikleri yerlerde, sevdikleri mekânlarda, onlarla ve hizmet aldıkları insanlarla geçirdik. Gündüz ayan beyan görünenler kadar, gece karanlığına gizlenenlere de objektif doğrulttuk; altın sırmalı localardan, Taksim’in arka sokaklarına uzanan sırların izini sürdük.

28.04.2018Hürriyet Pazar
Kitap kurtları için cennet gibi kasaba: Hay-On-Wye

Kitap kurtları için cennet gibi kasaba: Hay-On-Wye

Galler’deki Hay-On-Wye kasabası, dünyadaki en büyük kitap koleksiyonunun bulunduğu yerleşim yeri durumunda. Kitap okumayı sevenlerin 'cennet' olarak adlandırdığı bu k kasabada, toplam 40 bağımsız kitabevi bulunuyor.

27.04.2018Seyahat
Temsil edilen kim

Temsil edilen kim?

Bir buçuk yıl aradan sonra yeniden açılan SALT Beyoğlu’nda ‘yeni dönem’, Aydan Murtezaoğlu ile Bülent Şangar’ın beraber gerçekleştirdikleri ilk sergi olan ‘Devamlılık Hatası’yla başladı. Sergideki işler Türkiye güncel sanatına bir bakış niteliğinde.

26.04.2018Kitap Sanat
İstanbulda bugün... İnsan seli oluştu

İstanbul'da bugün... İnsan seli oluştu!

İstanbul 27.4 dereceyi gördü. Sıcak havayı fırsat bilen İstanbullular yeşil alanlara koşarken İstiklal Caddesi’nde de insan seli oluştu.

23.04.2018Gündem
MIT ve ODTÜ’nün yapay zekada uzman ismi Şeyda Ertekin’den başarının sırrı: İlk koşul ısrarcılık

MIT ve ODTÜ’nün yapay zekada uzman ismi Şeyda Ertekin’den başarının sırrı: İlk koşul ısrarcılık

Yapay zeka, son aylarda sürücüsüz bir aracın bir yayaya çarpması nedeniyle gündemde. Ancak insanlığın hayatına sağlayacağı yararlar da inkar edilemez boyutta. MIT ve ODTÜ’de yapay zeka üzerine çalışan Dr. Öğr. Üyesi Şeyda Ertekin, “New York’ta bazıları 19’uncu yüzyılın sonunda yapılan elektrik kabloları var. Bunlar için bir algoritma geliştirdim. Bu, arızalanma riski en yüksek hatları belirliyor ve uzmanları uyarıyor. Kısacası Wall Street elektriğini bana borçlu” diyor. Ertekin başarının sırrını ise, “İlki ısrarcılık. Çok parlak biri olabilirsiniz ama ısrarcı değilseniz başarılı olmanız çok güç” diye açıklıyor.

21.04.2018Eğitim
Taksim’de meydana izin yok

Taksim’de meydana izin yok

OTURMA eylemi için İstanbul Taksim’de bir araya gelen CHP üyeleri ve bazı sivil toplum örgütlerine polis izin vermedi.

16.04.2018Gündem
Polis Taksimde CHPlilere izin vermedi

Polis Taksim'de CHP'lilere izin vermedi

OHAL'in 7'nci kez uzatılması kararı üzerine CHP İstanbul İl Başkanlığı, tarafından bugün milletvekilleri, il örgütü yöneticileri ve partililerin katılımıyla saat 12.00'da Taksim Meydanı'nda oturma eylemi yapacağını açıklamıştı. Polis, Taksim Meydanı'nın bir bölümünü, Cumhuriyet Anıtı ve çevresini bariyerlerle kapattı. İstiklal Caddesi girişi ve Gezi Parkı'na da çok sayıda TOMA ve çevik kuvvet polisi konuşlandırıldı. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve partililer saat 11.30 sıralarında Taksim'de geldi. Polis, gruba Taksim Meydanı'nda basın açıklaması yapılmasına izin verilmeyeceğini söyledi. CHP'liler Taksim Meydanı çevresinde sloganlar atarak bekliyor.

16.04.2018Haber
Polis izin vermedi... CHPliler İstiklal Caddesine yürüdü

Polis izin vermedi... CHP'liler İstiklal Caddesi'ne yürüdü

CHP’nin 'OHAL değil demokrasi istiyoruz' sloganı ile ülkenin birçok noktasında bugün yapacağı oturma eylemleri öncesi Taksim Meydanı’nda yoğun güvenlik önlemleri alındı. CHP'liler Taksim'e geldi, polis oturma eylemine izin vermeyeceğini iletti. Taksim Meydanı'na giremeyen CHP'liler İstiklal Caddesi'ne doğru yürüyüş başlattılar.

16.04.2018Gündem
Taksimde yoğun güvenlik önlemi

Taksim'de yoğun güvenlik önlemi

CHP üyeleri bugün saat 12.00 de Taksim Meydanı’nda oturma eylemi yapmayı planlıyor. Eylem öncesi polis bariyerlere Taksim Meydanı kapattı. İstiklal Caddesi girişi ve Gezi Parkı’na da çok sayıda TOMA ve çevik kuvvet polisi konuşlandırıldı.

16.04.2018Gündem
Hürriyet Seyahat ‘Burası Neresi’  kazananları ile buluştu

Hürriyet Seyahat ‘Burası Neresi’ kazananları ile buluştu

Gazeteniz Hürriyet Seyahat’te yer alan ‘Burası Neresi’ bölümünde, ödül kazanan okurlarımızla Cihangir-Çukurcuma turunda buluştuk. Türkiye’nin en iyi rehberlerinden ve yazarımız Saffet Emre Tonguç’un Taksim, Siraselviler, Cihangir, Firuzağa ve Çukurcuma’daki tarihi yerleri anlattığı turda, Hürriyet Seyahat yazarları ve okurlarıyla Beyoğlu’nun arka sokaklarında unutulmaz bir gün geçirdik.

16.04.2018Seyahat
Kapanan mağazalar için yeni model...

Kapanan mağazalar için yeni model...

BMD Başkanı Sinan Öncel, kapanan mağazalardan dolayı kan kaybeden alışveriş caddeleriyle ilgili bir çalışma yaptıklarını söyledi. Öncel, "Mal sahipleriyle marka sahipleri bir araya gelip buna çözüm bulacağız" dedi

16.04.2018Ekonomi
Antalya dönüşüyor

Antalya dönüşüyor

SUR Yapı Antalya’da hayata geçirdiği kentsel dönüşüm projesinde  2019’da teslimi gerçekleşecek 6 bin 417 konutun yapımına devam ediyor.

14.04.2018Ekonomi
Çatlasanız da patlasanız da o taksiye bineceksiniz

Çatlasanız da patlasanız da o taksiye bineceksiniz

Sarı öfke meselesi zıvanadan çıktı. Artık ağızdan ne çıkıyor, kulağa ne gidiyor belli değil. Dolar artıyor bir de ama sıkıntı yok çünkü tam öyle değil. Şöyle bir haftanın tozunu alalım mı?

14.04.2018Hürriyet Pazar
Yeni feminizm hareketi sadece kadından ibaret değil

Yeni feminizm hareketi sadece kadından ibaret değil

Modern dergiciliğin başmimarı o: Tina Brown. 26 yaşında başına geçtiği İngiliz Tatler dergisinde uyguladığı formül sayesinde, dünya medya devi Condé Nast’ın radarına takıldı; Vanity Fair, The New Yorker, Newsweek gibi dergilerin yayın yönetmenliğini üstlendi. Kurduğu haber sitesi ‘The Daily Beast’ ile dijital basının öncülerinden oldu. 2010’dan beri düzenlediği ‘Women in the World’ adlı panelle kadın haklarının önde gelen savunucularından. New York’ta 9’uncusu düzenlenen konferans öncesi Brown ile bir araya geldik, kadın hareketini ve gazeteciliğin geleceğini konuştuk.

14.04.2018Hürriyet Pazar
Filmler tamam bize partilerde neler olup bittiğini anlat

Filmler tamam bize partilerde neler olup bittiğini anlat!

200 film, bir gösterimden diğerine koşturan binlerce insan ve peş peşe partiler... Haftanın kültür sanat olayı 37’nci İstanbul Film Festivali’ydi. Salı günü sona erecek olan festivali yakından takip ediyorum. Buyurun, Şeyma Subaşı’ndan Mark Zuckerberg’e uzanan haberler burada...

14.04.2018Hürriyet Pazar
SALT Beyoğlu kaldığı yerden...

SALT Beyoğlu kaldığı yerden...

Bir süredir kapalı olan SALT Beyoğlu, Türkiye’de 1990’lı yıllarda gelişmeye başlayan güncel sanat ortamının etkin isimlerinden Aydan Murtezaoğlu ve Bülent Şangar’ın bugüne kadarki en kapsamlı sergisi ‘Devamlılık Hatası’yla yeniden kapılarını açıyor. Yenilenen mekândaki değişimi, SALT’ın sanatsal direktörü Meriç Öner’den dinledik...

12.04.2018Kitap Sanat
Kilisede Barok rüzgarı

Kilisede Barok rüzgarı

İstanbul bahara Barok dönemin sevilen bestecilerinden Pergolesi’nin ezgileriyle girecek. İstiklal Caddesi’ndeki St. Antuan Kilisesi’nde sunulacak olan bahar konserinde Pergolesi’nin Paskalya için yazdığı Stabat Mater baroksever dinleyicisiyle buluşacak. 7 Nisan Cumartesi günü, saat 20.00’de gerçekleşecek olan konsere girişler ise ücretsiz.

5.04.2018Kitap Sanat
En özel pastaneler İncili Gastronomi Rehberi’nde

En özel pastaneler İncili Gastronomi Rehberi’nde

Çörekler, pastalar, kurabiyeler ve daha nice çay-kahve yanına yakışır lezzetleri üreten pastaneler, kültürel geçmişiyle de gastronomi dünyasında özel bir yere sahiptir.

Küçük dilenciyi tramvaydan aşağı ittiler

Küçük dilenciyi tramvaydan aşağı ittiler

İstiklal Caddesi'nde nostaljik tramvaya asılan 12 yaşındaki dilenci bir kız çocuğu, diğer dilenciler tarafından aşağı itildi. Küçük kızın olayda sadece parmağı incinirken, yaşadığı korku kameralara yansıdı.

31.03.2018Haber
Taksimde dilenci terörü 12 yaşındaki kızı tramvaydan attılar

Taksim'de dilenci terörü! 12 yaşındaki kızı tramvaydan attılar

İstanbul Taksim'de İstiklal Caddesi'nde nostaljik tramvaya asılan 12 yaşındaki dilenci bir kız çocuğu, diğer dilenciler tarafından aşağı itildi. Küçük kızın olayda parmağı incinirken, yaşadığı korku kameralara yansıdı.

31.03.2018Gündem
‘Zaman Kuşu’ Neş’e Erdok

‘Zaman Kuşu’ Neş’e Erdok

Türkiye’de figür resmin en özgün isimlerinden Neş’e Erdok. Öyle uzman filan olmanıza gerek yok, resimle birazcık alakalıysanız, takip ediyorsanız nerede bir Neş’e Erdok tablosu görseniz tanırsınız; özellikle de figürün ruh halini hemen belli eden kocaman gözlerden ya da deforme edilmiş bedenlerden... “Bakış ve bakışın yönü insanı ele veren bir durum. Göz, insanın iç dünyasını açığa çıkaran bir araç.”

Sene 1945, Beyoğlu’nda bir komiser dolaşıyor…

Sene 1945, Beyoğlu’nda bir komiser dolaşıyor…

Tuncay Çevik'in ‘Bay Leonidas’ın Tuhaf Hikâyesi’, edebiyatımıza hem yeni bir polisiye yazarı hem de kendine özgü halleriyle yepyeni bir komiser karakteri kazandıran bir ‘ilk roman’. Cinayet mahalli, 1940’ların İstanbul’u...

29.03.2018Kitap Sanat
Londra’nın gölgesinde bir İngiliz: Birmingham

Londra’nın gölgesinde bir İngiliz: Birmingham

1 milyonun üstündeki nüfusuyla İngiltere’nin en büyük ikinci şehri Birmingham’dayız. Londra, her alanda beklentiyi öyle bir yükseltiyor ki, İngiltere’nin en büyük ikinci şehrine adım attığınız anda bu beklentinin en azından yarısını bulmak istiyorsunuz. Londra’yla kıyas kabul etmese de Birmingham’ın kendine özgü hazineleri görülmeye değer…

27.03.2018Seyahat

Yazar Sonuçları

Heykeli dikilecek kadın oldum!

Tüm dünyada 23 müzesi bulunan Madame Tussauds’dan aradılar, “Balmumu figürünüzü yapmak istiyoruz” dediler. Önce inanmadım, “Şaka mı bu, benimle kafa mı buluyorsunuz?” dedim. Emin olduktan sonra üzerine atladım tabii. Tarihte sadece Rahibe Teresa defalarca teklif edilmesine rağmen reddetmiş. Onunla aşık atacak halim yok herhalde. Hemen uçtuk Londra’ya, ölçü vermeye...

28.04.2018

Karadeniz’in İstanbul’a armağanı...HAYVORE

Bir haftada üç kere gittim, hiçbir yemek hayal kırıklığı yaşatmadı. Yediğim her şeyden zevk aldım. Fiyat-kalite dengesi de iyi. Burası sadece Beyoğlu değil, İstanbul için bir artı.

20.04.2018

'Ayşe modern' taşınmanın simgesi oldu

TEK bir fotoğraf bazen o kadar çok şey anlatır ki, simgesi oluverir içinde olduğu dönemin.

29.03.2018

Londra’nın gölgesinde bir İngiliz: Birmingham

1 milyonun üstündeki nüfusuyla İngiltere’nin en büyük ikinci şehri Birmingham’dayız. Londra, her alanda beklentiyi öyle bir yükseltiyor ki, İngiltere’nin en büyük ikinci şehrine adım attığınız anda bu beklentinin en azından yarısını bulmak istiyorsunuz. Londra’yla kıyas kabul etmese de Birmingham’ın kendine özgü hazineleri görülmeye değer…

26.03.2018