MENÜ

İstanbul Semtleri

İstanbul Semtleri ile ilgili tüm haberleri, son dakika İstanbul Semtleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün İstanbul Semtleri haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 510 İstanbul Semtleri haberi bulunmuştur.

İstanbul Semtleri Haberleri

Kazakistan sokaklarında İstanbul rüzgarı

Kazakistan sokaklarında İstanbul rüzgarı

İstanbul’un kardeş kenti Kazakistan’ın eski başkenti Almatı’da ‘İstanbul Günleri’ düzenlendi. Etkinlikler kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da Almatı’ya dostluk ziyaretinde bulundu. Kentte esen İstanbul rüzgarı’nda mehterler çaldı, türküler söylendi, bazı Kazak sanatçı ve işadamlarına İstanbul hemşerilik beratları sunuldu.

30.09.2004Kelebek
Gülün sarısına bakmayız

Gülün sarısına bakmayız

İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığı için eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş ve Rasim Acar arasında kaldığı konuşulan MHP Lideri Devlet Bahçeli, son kararını dün Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen 3’üncü Etap Aday Tanıtım Toplantısı’nda açıkladı.

9.12.2013Gündem
Kadıköye dönmek, yuvaya dönmek gibidir...

Kadıköy'e dönmek, yuvaya dönmek gibidir...

Mario Levi’nin yeni romanı ‘Bir Cuma Rüzgârı’nda sahne yine İstanbul. Bu kez Kadıköy sokaklarında yüklü geçmişleri, pişmanlıkları, kayıpları, yalnızlıklarıyla dolaşan insanlarla tanıştırıyor bizi. Roman, yedi kitaplık bir serinin ilki. Sırada eski İstanbul’un diğer semtleri var. Levi’yle romandaki gibi bir cuma günü buluştuk, Kadıköy sokaklarında dolaştık, Çarşı’dan alışveriş yaptık ve semt üzerine, İstanbul üzerine, değişim üzerine konuştuk.

Seyahatnâme’de yemekler

Seyahatnâme’de yemekler

Marianna Yerasimos, ‘Evliyâ Çelebi Seyahatnâmesi’nde Yemek Kültürü’ başlıklı kitabında, hem yemeklerin tarihinden ve sosyal hayattaki yerinden hem de yemeğin yapıldığı malzemelerin, onu yiyenlerin ve yendiği mekânların öneminden bahsediyor.

31.10.2019Kitap Sanat

Yazar Sonuçları