MENÜ

İstanbul Semtleri

İstanbul Semtleri ile ilgili tüm haberleri, son dakika İstanbul Semtleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün İstanbul Semtleri haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 509 İstanbul Semtleri haberi bulunmuştur.

İstanbul Semtleri Haberleri

Başbakan Davutoğlu Mamakta konuştu

Başbakan Davutoğlu Mamak'ta konuştu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, yeni bir şehir zihniyetini hayata geçirmek için yola çıktığını belirterek, "Bu yeni şehir zihniyetinde çöplükler yok. Bu yeni şehir zihniyetinde gecekondular yok. Bu yeni şehir zihniyetinde insan onuruna yakışmayan hiçbir yapılaşma olmayacak" dedi.

23.05.2015Gündem
36 saatte Belfast

36 saatte Belfast

Kıymeti fark edilmeyen, ürkülen, hatta neredeyse unutulan Belfast yarım yüzyıldır kötü şöhretini silmeye çalışıyor. Oysa artık şaşırtıcı, ufuk açıcı bir başkent. Son birkaç yılda toparlandı, MAC binası gibi ödüllü mimari eserlerle güzelleşti, iddialı restoranlar açıldı. Yürüyerek keşfedilebilecek kadar küçük olmasının yanı sıra en önemli özelliklerinden biri misafirperver halkı, güler yüzlü garsonları, konuşkan barmenleri. Belfast’a gidin, ruhunuzu bu güzel enerjiyle doldurun; leziz yemekleri, kaliteli içkileri tadın…

22.02.2015Seyahat
En yüksek aidatı Beşiktaş en ucuzu Güngören ödüyor

En yüksek aidatı Beşiktaş en ucuzu Güngören ödüyor

REIDIN tarafından gerçekleştirilen "Konut Projeleri Aidat Değerleri" araştırması ile il, ilçe ve projeler bazında lokasyonların aidat ortalamaları analiz edilebilir şekilde yayınlandı. İstanbul Beşiktaş'ta metrekare başına aidat ortalaması 5.6 lira olarak belirlendi. Beşiktaş'ın aidat ortalamasını Bebek, Ortaköy gibi sahil semtleri yükseltiyor. Araştırmaya göre 5.6 liralık metrekare fiyatına göre Beşiktaş'ta 100 metrekarelik bir evin aidatı 560 lira oluyor.

1.12.2014Ekonomi
Yaz başında İstanbul

Yaz başında İstanbul

İstanbul’un her mevsimi bir başka güzeldir ama yaz başında, yani tam bu günlerde kente doyum olmaz. Bu ay size kentin keyif noktalarını anlatmaya çalışacağım.

14.06.2014Seyahat
Sait Faik ödülü Mahir Ünsal Eriş’in

Sait Faik ödülü Mahir Ünsal Eriş’in

Bu yıl 60’ıncısı gerçekleştirilen Sait Faik Hikâye Armağanı’nın sahibi, İletişim Yayınları’ndan çıkan ‘Olduğu Kadar Güzeldik’ adlı kitabıyla Mahir Ünsal Eriş oldu. Eriş, ödülünü Gezi eylemlerinde hayatını kaybeden gençlerin anısıyla paylaştı.

18.05.2014Kelebek
Taberiye Gölü’nde Hz. İsa’nın izinden yürüdük, ilk hava şehitlerimizi andık

Taberiye Gölü’nde Hz. İsa’nın izinden yürüdük, ilk hava şehitlerimizi andık

Emekli akademisyen Esen Arslandoğan, 50 yaşından sonra dünyayı keşfe çıkanlardan. Son 10 yılda 80’e yakın ülkeyi gördü. Geçen hafta üçüncü İsrail gezisinden döndü.

23.02.2014Seyahat
Teşkilatın iki silahşörü

Teşkilatın iki silahşörü

Her zaman denk gelmez, Türkiye’nin en meşhur iki başkomiseri aynı anda sokaklara indi. Ahmet Ümit’in Başkomiser Nevzat’ı yeni kitap ‘Beyoğlu’nun En Güzel Abisi’nde, Behzat Ç. ise bu hafta vizyona giren sinema filmi ‘Ankara Yanıyor’da suçluların peşinde.

10.11.2013Gündem
Bu hafta 6 film vizyona girecek

Bu hafta 6 film vizyona girecek

Yönetmenliğini David Twohy'nin yaptığı "Riddick" filmi, aksiyon ve bilim kurgu tutkunlarıyla buluşacak - Al Pacino'nun seslendirme kadrosunda yer aldığı "Çılgın Hırsız 2" filmi, Pierre Coffin ve Chris Renaud imzasıyla izleyici karşısına çıkacak - Çekimleri İstanbul ve Bergama'da gerçekleştirilen komedi türündeki "Vay Başıma Gelenler" filminin oyuncu kadrosunda, klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici yer alıyor.

4.10.2013Gündem
İstanbulun en değerli semtleri sıralandı

İstanbul'un en değerli semtleri sıralandı

Türkiye'nin emlak portalı Hurriyetemlak.com'un Emlak Endeksi'ne göre İstanbul'da satış fiyatı en yüksek evler Bebek'te.

13.08.2013Ekonomi
36 saatte Krakow

36 saatte Krakow

Krakow’u gezerken karşılaştırmalardan kaçınmak mümkün değil. Tarihi bölgenin ana meydanında çift kuleli, görkemli bir tarihi kilise yükseliyor.

4.08.2013Seyahat
Gülümseten demokrasi

Gülümseten demokrasi

AKŞAM serinliğinde çoğu birbirini ilk kez gören insanlar toplanmış...

27.06.2013Ege
Gezi Parkı’nı vermek istemediler, çünkü

Gezi Parkı’nı vermek istemediler, çünkü!

Şimdi size bir tablo sunacağız ve o tabloda gördüğünüz rakamlar, Gezi Parkı’nda gaz bombalarına rağmen süren eylemin çıkış noktası. Çünkü dünyanın en güzel şehirlerinden birinde yaşıyor ama kahroluyoruz. Deniz kirli, hava kirli, orman yok, park yok! Nefes alamıyoruz!

1.06.2013Kelebek
Tanrıyı Şehre çağırmalı

Tanrıyı Şehre çağırmalı

İstanbul’un en çok kitap satılan semt ve/veya ilçelerinin hangileri olduğu sorulsa, sanırım listenin hemen başında İstanbul’un şu üç ilçesi yer alır: Beyoğlu, Beşiktaş, Kadıköy...

11.05.2013Seyahat
İşte İTOnun yeni üyeleri

İşte İTO'nun yeni üyeleri

İzmir Ticaret Odası'nda 76 meslek komite üyelerinin ve 176 meclis üyesinin belirlendiği seçimler yapıldı.

6.05.2013Ege
SOKAK MODASININ YENİ 5 KURALI

SOKAK MODASININ YENİ 5 KURALI

İstanbul sokak stilini belirleyen semtleri gezdik. Bir de baktık ki, sokakta devrim yapılmış, kalıplaşmış kuralar yerle bir olmuş. Yerine yeni stil kodları oluşmuş. Şehrin yeni tarzı daha spor, daha renkli, daha cool.

27.04.2013Kelebek
Sokak modasının 5 yeni kuralı

Sokak modasının 5 yeni kuralı

İstanbul sokak stilini belirleyen semtleri gezdik. Bir de baktık ki, sokakta devrim yapılmış, kalıplaşmış kuralar yerle bir olmuş.

27.04.2013Spor Arena
Bu kitap kendi kent serüvenim

Bu kitap kendi kent serüvenim

Yaklaşık 60 yıllık bir İstanbullu Atilla Birkiye. En eskisinden, en kendi halinde olanına birkaç semtinde yıllarca yaşamış yazar, bu kez Boğaz’ı gören evinin penceresinden kendi gördüğü İstanbul’una ve İstanbul’daki hayatına bakıyor. Atilla Birkiye’yle, İstanbul üzerine denemelerinden oluşan yeni kitabı ‘İstanbul’da Mavi Bir Tereddüt’e dair konuştuk...

26.04.2013Kelebek
Bahar geldi Sarıyerde fiyatlar uçtu

Bahar geldi Sarıyer'de fiyatlar uçtu

hurriyetemlak.com, Realty World işbirliği ile Mart Ayı Emlak Endeksi’ni açıkladı. Endekse göre İstanbul'da mart ayında en çok değerlenen ilçe, konut fiyatlarının bir ayda yüzde 5.9 arttığı Sarıyer oldu. Yıllık artış ise yüzde 22'yi buldu.

26.04.2013Ekonomi
Onur Ülkesi Türkiye

Onur Ülkesi "Türkiye"

Dünyanın büyük gayrimenkul fuarı Mipim’e Türk damgası

20.03.2013Advertorial
Büyükşehir Yasası yumruklarla geçti

Büyükşehir Yasası yumruklarla geçti

13 il büyükşehir oluyor. Tasarı, Meclis Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı. Tasarının görüşmeleri sırasında gergin anlar da yaşandı. Dün gece görüşmeler sürerken MHP ve AK Partili vekiller arasında yumruklaşmaya varan kavgalar yaşandı. Yeni yasa ile İstanbul'un en önemli semtleri arasında bulunan Maslak ve Ayazağa Şişli'den Sarıyer'e bağlandı. Ayrıca Ankara’nın Yenimahalle ilçesindeki bazı mahalleler de Çankaya ve Etimesgut ilçelerine geçmiş oldu.

12.11.2012Gündem
Mahalle avcıları

Mahalle avcıları

Markalı konut üreticileri, kurdukları kentsel dönüşüm ekipleri ile İstanbul, Ankara, İzmir, Konya, Denizli gibi illerde mahalleleri inceliyor.

10.11.2012Ekonomi
Maslak ve Ayazağa Sarıyere bağlanıyor

Maslak ve Ayazağa Sarıyer'e bağlanıyor

AK Parti, Türkiye’nin Manhattan’ı olarak anılan ‘plaza diyarı’ Maslak ile Ayazağa ve Huzur Mahallesi’ni Şişli’den alıp Sarıyer’e bağlamak için harekete geçti. Peki neden? İşte konuşulan senaryolar:

18.10.2012Ekonomi

Yazar Sonuçları

Bugünün İstanbul’unun mimarisi

DÜNKÜ “İstanbul’un mimarisini tanımak bütün semtleri bilerek gezmek” başlıklı yazımda, İstanbul Mimarlık Rehberi için genel bir giriş yazısı yazmıştım.

8.12.2015

İstanbul’un mimarisini tanımak bütün semtleri bilerek gezmek

İSTANBUL gibi bir kenti dolaşmak, semtlerini tanımak, mimarisini öğrenmek için mutlaka bir rehber kitaba ihtiyacınız vardır.

7.12.2015

Rengarenk kepenkler

İstanbul aşığı biri olarak, güzel havaları hiç kaçırmam. Fırsat buldukça gezerim cadde cadde, sokak sokak...

11.07.2015

Sultanahmet’te Hafta Sonu (1)

İSTANBUL’un oynak meşrepli havası ılıkla soğuk arası gidip geldi.

18.04.2015

Bu yılın da baş sorunu salonsuzluk

27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde Türk tiyatrosunun yüzeysel de olsa büyük kentlerdeki durumuna değinmeyeceğim.

23.03.2015

İstanbul’un hava durumu tek bir rakamla açıklanamaz

Dün yağan kar bir kez daha gösterdi ki, İstanbul tek merkezden yönetilmeyecek kadar büyük bir kent...

6.01.2015

Günceli ustaca öykülemek

Gezi olaylarını bir de 1950 kuşağının bir ustasından, Adnan Özyalçın’ın kaleminden okuyun

20.12.2014

Hoca Ali Rıza’nın kapsamlı sergisi

İZMİR’de Arkas Sanat Merkezi’nde açılan Hoca Ali Rıza (1858-1930), sergisi Türk resmindeki bir ustayı tanımamızı sağlayacak yetkinlikte.

15.12.2014

Şalgam yemeğe girmiş, kuzu eti oldum sanmış

İKİ tür insanımız vardır ki mevcudiyetleri bütün Avrupa’ya yeter.

14.12.2014

Karanlık kentte yeni yılı karşılamak

Alışveriş merkezleri kendi alanlarını süslememiş olsalar, hiç bu şehirin yeni yıla hazır olduğunu, yeni bir başlangıcın heyecanını şimdiden yaşamaya başladığını söyleyebilir misiniz?

8.12.2014

24 saatte İstanbul

Aslında koca İstanbul’a 24 saat yetmez. Üstünkörü bir gezi olur bu. Onun için bu rotayı hazırlarken epey titiz davrandım. Bakalım hoşunuza gidecek mi? Hazırsanız yola çıkalım.

14.09.2014

24 saate İstanbul

Son zamanlarda kentleri saat saat gezmeyi anlatmak moda oldu.

7.09.2014

Köpekler meçhule gitmiyor

Köpeklerin sokaklardan toplanıp nerelere götürüldükleri meçhul değil. İstanbul ilçe belediyeleri topladıkları hayvanları bazen rehabilite ettikten, bazen de etmeden İstanbul’un dış semtleri olarak kabul edilen bölgelere bırakmaktalar.

12.06.2014

4 kıta, 24 ülkeden yılbaşı seçenekleri

Yeni yıla binlerce kişinin katıldığı sokak partisinde mi girmek istersiniz yoksa mercan denizinde rengarenk balıkları seyrederek mi? Belki damağınızda unutulmaz tadlar bırakacak özel bir akşamı ya da çocuğunuzu sevindirecek aile tatilini tercih ediyorsunuz. İşte size gerçekleştirmek kadar hayalini kurmak bile güzel 33 öneri.

22.12.2013

Kent ormanı

2013 yılında çağdaş Türkiye’nin başkentinden “kent manzaraları”nı özetle sıralıyorum.

25.09.2013

Hayatımız renklendi

Cihangir’deki bir merdivenin basamaklarının boyanması, bence Türkiye’nin gündemini değiştirdi.

1.09.2013

“Zevk körü” olmak

Bir zamanlar insanın bakmaya doyamayacağı güzellikte binaların bulunduğu, fakat sonra Türkiye’nin birçok eski semti gibi apartman istilasına kurban gitmiş bir yerde, sessiz sakin, bitişik nizam binaların olduğu bir sokakta yaşıyorum.

14.03.2013

13 milyonun sadece 2 milyonu gerçek İstanbullu

GEÇTİĞİMİZ günlerde yaptım bu röportajı. Bir türlü fırsat olmadı, yayınlayamadım. Bugün bütün gün yollarda olacağım, uzun bir uçuş bizi bekliyor, sizi Betûl Mardin’le baş başa bırakıyorum...

2.01.2013

İsrailli bakan: Türkiye’den adım bekliyoruz

İSRAİL’in Enerji ve Su Kaynakları Bakanı Uzi Landau ile bu yıl 5’incisi düzenlenen Uluslararası Eilat-Eilot Yenilenebilir Enerji Kongresi vesilesiyle buluştuk.

30.11.2012

BÖLÜNMEYE ORTAK TAVIR

TBMM’de gece yarısı mesailerinde kavgalı gürültülü bir ortamda yeni belediye kanunu kabul edildi. Yeni kanunda ne Büyükşehir olan 13 il, ne de yetkileri tırpanlanan ilçe belediyeleri konuşuldu.

12.11.2012