MENÜ

İstanbul Modern Sinema

İstanbul Modern Sinema ile ilgili tüm haberleri, son dakika İstanbul Modern Sinema haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün İstanbul Modern Sinema haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.366 İstanbul Modern Sinema haberi bulunmuştur.

İstanbul Modern Sinema Haberleri

İstanbul Modern Sinema’da Bu Hafta İp Dokunur

İstanbul Modern Sinema’da Bu Hafta İp Dokunur!

İstanbul Modern Sinema, “İplikten Çözülenler” sergisine paralel hazırlanan İp Dokunur! adlı programı sinemaseverlerle buluşturmaya devam ediyor. Programda bu hafta, en iyi köstüm ödüllü Black Panther, Makineler, Nefesim Kesilene Kadar, Sunset, Lanetli Kumaş, Kırmızı Pabuçlar, Sanatçı Yok, Dans Eden Yün Yumağı, Gün Batımı ve İpler izleyiciyle buluşuyor

Fotoğrafın ilk kraliçesi üzerine söyleşi

Fotoğrafın ilk kraliçesi üzerine söyleşi

Türkiye’nin akademik eğitim almış ilk profesyonel fotoğraf sanatçısı Yıldız Moran, İstanbul Modern Sinema’da gerçekleşecek bir söyleşi ile anılacak.

13.05.2019Kitap Sanat
Mürekkep: Gelenekten geleceğe...

Mürekkep: Gelenekten geleceğe...

Pera Müzesi’nin ev sahipliği yaptığı ‘Mürekkepten: Çin Güncel Sanatından Yorumlamalar’ sergisi, 13 Çinli sanatçının mürekkep resim geleneğinin özüne yönelik arayışlarına odaklanıyor. Sergi, dünyanın en kalabalık ülkesinin güncel sanatı hakkında bilgi sahibi olmak için eşsiz bir fırsat.

25.04.2019Kitap Sanat
Bedri Rahmiyi anlatacak

Bedri Rahmi'yi anlatacak

İstanbul Modern’in tekstilin yaşamın farklı yönleriyle ne kadar ilişkili olduğunu gösteren 'İplikten Çözülenler' sergisinin ilk etkinliğine sanat tarihçisi Ömer Faruk Şerifoğlu konuk olacak. Şerifoğlu, 18 Nisan Perşembe günü saat 18.00’deki söyleşide kaybolmaya yüz tutmuş yazmacılığı 'güzel ve faydalı' düşüncesiyle ele alan Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun sanat pratiğini izleyicilerle paylaşacak.

16.04.2019Kitap Sanat
Atölye Modern’de bahar dönemi başlıyor

Atölye Modern’de bahar dönemi başlıyor

İstanbul Modern’in yetişkinlere yönelik atölye ve seminer programı Atölye Modern, 19 Mart’ta ‘Modern ve Çağdaş Sanat Tarihi’ seminerleri ile başlıyor.

12.03.2019Kitap Sanat
Ustaoğlu sinemasına yolculuk

Ustaoğlu sinemasına yolculuk

Yeşim Ustaoğlu’nun tüm filmleri şubatta İstanbul Modern Sinema’da sinemaseverlerle buluşuyor.

11.02.2019Kitap Sanat
Oscar’ın yabancıları İstanbul Modern’de

Oscar’ın yabancıları İstanbul Modern’de

İSTANBUL Modern Sinema, 91. Akademi Ödülleri heyecanı yaklaşırken, 10-24 Ocak tarihleri arasında ‘Yabancı Dilde En İyi Film’ kategorisine aday olan filmlerden oluşan bir seçkiyle sinemaseverlerle buluşuyor.

5.01.2019Kitap Sanat
Polonya Sineması İstanbul Modernde

Polonya Sineması İstanbul Modern'de

Polonya Sineması İstanbul Modern'de - Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu ve İstanbul'daki Polonyalılar Derneği'nin iş birliğiyle düzenlenen "Polonya'dan Şimdi" başlıklı program, 25- 28 Ekim'de gösterime sunulacak

23.10.2018Keyif
Sergi sezonu kullanma kılavuzu

Sergi sezonu kullanma kılavuzu

20-23 Eylül arası düzenlenecek Contemporary İstanbul ve 22 Eylül’de başlayacak 4. İstanbul Tasarım Bienali’nin rüzgârını arkasına alan sanat galerileri yeni sezona en iddialı sergileriyle hazırlanıyor. Müze ve galerilerin sezon açılış sergilerini derledik...

30.08.2018Kitap Sanat
İstanbul Modernde Yakın Temas

İstanbul Modern'de Yakın Temas

İstanbul Modern Sinema'nın yeni sezon için hazırladığı 6 yeni program, 20 Eylül'de sinemaseverlerle buluşacak.

28.08.2018Keyif
İstanbul Modern Sinema’da yeni sezon başlıyor

İstanbul Modern Sinema’da yeni sezon başlıyor

İstanbul Modern Sinema, Türk Tuborg A.Ş.’nin katkılarıyla yeni sezona 6 ayrı programla giriyor. Anthony Cragg: İnsan Doğası sergisine paralel olarak hazırlanan Yakın Temas film programının gösterimiyle başlayan yeni sezonda Lucretia Martel Retrospektifi, Polonya’dan Şimdi, Almanya’dan Yepyeni Filmler, Biz’de Varız programına ek olarak bir de kısa film seçkisi izleyiciyle buluşacak.

27.08.2018Kampüs
Yıla damga vuran kadın filmleri

Yıla damga vuran kadın filmleri

İstanbul Modern Sinema’nın 21 Haziran - 1 Temmuz tarihleri arasında düzenleyeceği ‘Bacağınızı Biraz Çeker Misiniz?’ başlıklı programda yıla damgasını vuran kadın filmleri seyirciyle buluşacak.

17.06.2018Kitap Sanat
Bacağınızı biraz çeker misiniz

Bacağınızı biraz çeker misiniz?

İstanbul Modern Sinema, 21 Haziran – 1 Temmuz tarihleri arasında Japonya’dan Fransa’ya, Afganistan’dan İran’a farklı karakterler, coğrafyalar ve diller üzerinden bir araya gelen kadın filmlerinden oluşan “Bacağınızı Biraz Çeker Misiniz?” adlı seçkiyi sinemaseverlerle buluşturuyor.

12.06.2018Kampüs
Kıyamet ufak ufak kopuyor zaten

Kıyamet ufak ufak kopuyor zaten

Anlattığı hikâyelerde çoğu zaman dar bir alanda konumlanıp memleketin halini özetleyen sinemacı ve yazar Ümit Ünal, yeni romanı ‘Bana Göre Kıyamet’te hayali bir kasabada, iki günde yaşananları belgesel tadında ve tek solukta anlatıyor. Yabancı düşmanlığı, toplumsal linç, insanlığın ve doğanın yok oluşu üzerine ürkütücü ve çok tanıdık bir resim çiziyor Ünal...

1.02.2018Kitap Sanat
Aslında yabancısı değiliz Oscarın

Aslında yabancısı değiliz Oscar'ın

İstanbul Modern Sinema'da yarın "Oscar'ın Yabancıları" adlı film seçkisi sinemaseverlerle buluşacak. Etkinlik yabancı dilde en iyi film dalında Akademi ödülüne aday gösterilen yapımları seyirciyle buluşturacak.

11.01.2018Keyif
Oscar’ın ‘yabancı’ları İstanbul Modernde

Oscar’ın ‘yabancı’ları İstanbul Modern'de

İstanbul Modern Sinema, 11-21 Ocak tarihlerinde ‘Oscar’ın Yabancıları’ adlı seçkiyi sinemaseverlerle buluşturuyor.

4.01.2018Kitap Sanat
Oscar’ın Yabancıları İstanbul Modern Sinema’da

Oscar’ın Yabancıları İstanbul Modern Sinema’da

İstanbul Modern Sinema, Oscar heyecanı yaklaşırken,“Yabancı Dilde En İyi Film” kategorisine aday filmlerden oluşan bir seçki sunuyor. Oscar’ın Yabancıları adlı program 12-22 Ocak tarihleri arasında gösterime sunulacak

3.01.2017Keyif
Sinemanın usta yönetmeni Lütfi Akad doğumunun 100. Yılında İstanbul Modern’de

Sinemanın usta yönetmeni Lütfi Akad doğumunun 100. Yılında İstanbul Modern’de

İstanbul’un önemli sergi mekânlarından biri olan İstanbul Modern Sanat Müzesi’nin, yaklaşan sergiler programında İstanbul Modern Sinema’nın hazırladığı Türk Sinemasında Ustalar adlı projenin ilk serisinde, Türk sinemasının usta yönetmeni Ömer Lütfi Akad konu edilecek.

19.05.2016Keyif
204 filmlik maraton

204 filmlik maraton

34’üncü İstanbul Film Festivali 4 Nisan’da başlıyor. İki hafta sürecek festivalde 20’nin üzerinde bölümde 62 ülkeden 222 yönetmenin 204 filmi gösterilecek.

10.03.2015Keyif
İstanbul Modernde 5 Kısa Film

İstanbul Modern'de 5 Kısa Film

İstanbul Modern, kuruluşunun 10. Yılında, Türk sinemasının 100. yılına ithafen hazırladığı “Yüzyıllık Aşk: Türkiye’de Sinema ve Seyirci İlişkisi” sergisine paralel bir program sunuyor.

27.12.2014Keyif
Yüzyıllık Aşk: Türkiyede Sinema Sergisi açıldı

Yüzyıllık Aşk: Türkiye'de Sinema Sergisi açıldı

"Yüzyıllık Aşk: Türkiye'de Sinema ve Seyirci İlişkisi" sergisi açıldı. Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, sinema mirasının korunmasının çok önemli olduğunu ve Türk sinema mirasının bugüne kadar iyi korunamadığını ve sinema hafızasının ciddi bir şekilde hasar gördüğünü belirterek, "Bunun korunmasıyla ilgili bir adım atıyoruz. Sinema Genel Müdürlüğümüz bünyesinde bir Sinema Arşiv Müzesi oluşturacağız" dedi.

25.09.2014Hayat
Onuncu yılda ‘Yüzyıllık Aşk’

Onuncu yılda ‘Yüzyıllık Aşk’

Türk sinemasının 100’üncü yıldönümü bu sene pek çok etkinlikle kutlanıyor. İstanbul Modern de kutlamalara sinema ve seyirci ilişkisini türlü arşiv belgesi üzerinden irdeleyen ‘Yüzyıllık Aşk’ sergisiyle katılıyor.

24.09.2014Keyif
Komşu sinemalara kısa bir ziyaret

Komşu sinemalara kısa bir ziyaret

İstanbul Modern Sinema, 24 Nisan- 11 Mayıs tarihleri arasında Sinema Sponsoru D-Smart’ın katkılarıyla küratörlüğünü Müge Turan’ın yaptığı 17 filmlik bir seçki sunuyor.

21.04.2014Gündem
15 saatlik maratona hazır mısınız

15 saatlik maratona hazır mısınız?

İstanbul Modern Sinema’da 19-29 Aralık tarihleri arasında ‘Sinemanın Hikâyesi’ adlı 15 saatlik bir belgesel maratonu var. Kaçırmayın!

14.12.2013Kelebek
Ian Haydn Smith ile Hitchcock dersi

Ian Haydn Smith ile Hitchcock dersi!

Beyazperdede “gerilimin efendisi” olarak kabul edilen Alfred Hitchcock’un ilk dönem yaptığı dokuz sessiz film, British Council ve İstanbul Modern Sinema işbirliğiyle Türkiye’de ilk kez gösterime sunulacak.

8.11.2013Avrupa
İstanbul Modernde Ölesiye sinema

İstanbul Modern'de "Ölesiye" sinema

İstanbul Modern Sinema, 19-29 Eylül tarihleri arasında “Ölesiye” başlıklı programla, tutkunun hükmettiği hayatların geçtiği 11 filmlik bir seçki sunuyor.

5.09.2013Kelebek
Bu gece uzun olacak

Bu gece uzun olacak!

Dünya kültür mirasının korunması ve müzeciliğin tanıtılması amacıyla UNESCO tarafından tüm dünyada 18 Mayıs ‘Müzeler Günü’ olarak kutlanıyor.

17.05.2013Kelebek
Transformers’ı anlatacak

Transformers’ı anlatacak

İSTANBUL Modern Sinema, 25-28 Nisan tarihleri arasında Canlandıranlar Derneği ve Puruli Kültür Sanat işbirliğiyle düzenlenecek Canlandıranlar Festivali’nin ilkine ev sahipliği yapacak.

23.04.2013Kelebek
Işın kılıcının yaratıcısı geliyor

'Işın kılıcı'nın yaratıcısı geliyor

Star Wars serisindeki 'ışın kılıcı'nın yaratıcısı Nelson Shin, İstanbul'a geliyor.

23.04.2013Gündem
Tropfestin kısaları İstanbulda

Tropfest'in 'kısa'ları İstanbul'da

Dünyanın en büyük kısa film festivali Tropfest'in ödüllü filmleri, Ankara ve Eskişehir'den sonra İstanbul'da gösterime girdi.

29.03.2013Gündem
İstanbul Modernde internet videoları

İstanbul Modern'de internet videoları

İstanbul Modern Sinema, interneti beyazperdeye taşıyan "Upload Sinema Maratonu" ve kısa filmlerden oluşan "Sinepark Kısa Tür Filmi Festivali"ne ev sahipliği yapacak.

6.12.2012Gündem
İstanbul Modern Sinemada bu sezon

İstanbul Modern Sinema'da bu sezon

İstanbul Modern Sanat Müzesi'nden yapılan açıklamaya göre, 13-23 Eylül tarihlerinde, ödüllü, ancak vizyonda yeterince yer bulamayan filmler izlenime sunulacak.

5.09.2012Gündem
Seyfi Teoman filmleri Amsterdam yolcusu

Seyfi Teoman filmleri Amsterdam yolcusu

Kısa süre önce, genç yaşta aramızdan ayrılan Seyfi Teoman'ın yönettiği üç film Amsterdam yolcusu.

22.08.2012Gündem
Dünya Sanat Günü dopdolu

Dünya Sanat Günü dopdolu

Belki bir yerlerden kulağınıza çalınmıştır, yarın ilk kez Dünya Sanat Günü’nü kutlayacağız.

13.04.2012Kelebek
Sadece doktorlara özel

Sadece doktorlara özel

BKM ekibinden Serhat Özcan, Ayberk Atilla, Pelinsu Pir, Oya Semerci, Can Kahraman, Celal Tak, Zeynep Coşkun ve Osman Karagöz, şubat ayından beri özel bir proje için il il dolaşıyorlar. Sanırım yaklaşık 11 il gezdiler.

22.03.2012Kelebek
Bu filmler özel seçildi

Bu filmler özel seçildi

İstanbul Modern Sinema, şubat ayında Yıldız Savaşları’nın senarist ve yönetmeni George Lucas ve SİYAD’ın seçtiği filmleri gösterecek. Program 2 Şubat’ta başlıyor.

27.01.2012Kelebek
Bu atölye sadece kadınlara

Bu atölye sadece kadınlara

İstanbul Modern, ‘Hayal ve Hakikat - Türkiye’den Modern ve Çağdaş Kadın Sanatçılar’ sergisine paralel olarak, farklı alanlardan isimleri bir araya getiren bir söyleşi dizisi ve kadınlara yönelik atölyeler düzenliyor. Etkinliklere katılım ücretsiz. Hayal ve Hakikat sergisinin tüm etkinlikleri Tamara Mansimov’un katkılarıyla gerçekleştiriliyor.

8.10.2011Kelebek
Yönetmen Hidalgo filmlerini anlatacak

Yönetmen Hidalgo filmlerini anlatacak

GABRIEL Garcia Marquez’in Aşk ve Öteki Cinler adlı romanını filme alan ünlü Latin Amerikalı yönetmen, senaryo yazarı ve prodüktör Hilda Hidalgo 1 - 2 Ekim tarihlerinde İstanbul Modern Sinema’da düzenlenecek etkinlikte üç kısa ve bir uzun metrajlı filmlerinin gösteriminden sonra sinemaseverlerle buluşacak.

27.09.2011Gündem
Ünlü yönetmen İstanbul’a geliyor

Ünlü yönetmen İstanbul’a geliyor!

Hilda Hidalgo, İstanbul Modern'de sinemaseverlerle buluşacak.

27.09.2011Kelebek

Yazar Sonuçları

Katiller böyle doğuyor

Dünyanın dört bir yanındaki su parklarında küçücük havuzlarda tutsaklık altında yaşayan, karın tokluğuna gösteri yapmaya zorlanan yunus ve katil balinalar, suni dölleme yoluyla, insan zoruyla çoğaltılıyor.

20.06.2019

Sana bu çağda yer yok ki Lazzaro...

Önce feodal bir yapı içinde, sonra da kapitalist düzende bütün masumiyetiyle ayakta durmaya çalışan iyilik timsali bir gencin öyküsünü anlatan ‘Mutlu Lazzaro’, çürüyen insanlığın ve vicdanın tasvirine soyunuyor. Film, ikinci yarısı itibariyle ‘yeni gerçekçilik’ten ‘büyülü gerçekçilik’ çizgisine kayıyor...

2.03.2019

Beşi birden...

‘Yabancı Dilde En İyi Film’ adayı ‘Kefernahum’, yerli komedi ‘Aslı Gibidir’, sömestr tatilindeki miniklere seslenen ‘Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3: Gizli Dünya’, çok tutmuş Fransız filmi ‘Can Dostum’un Amerikan versiyonu ‘Olacak İş Değil’ ve romantik komedi ‘Zaman Yolcuları’... Bu hafta salonları bu beş film şenlendiriyor...

26.01.2019

Irkçılığa karşı omuz omuza...

Siyahi bir müzisyen ve ona, ırkçılığın yoğun olarak yaşandığı Güney’de kol kanat geren beyaz şoförü... Dr. Don Shirley ve Tony Lip’in gerçek hikâyelerinden yola çıkan ‘Yeşil Rehber’, bir turne esnasında iki tarafta yaşanan dönüşümlere odaklanıyor. Tony Lip rolündeki Viggo Mortensen, gösterdiği performansla muhtemelen ‘En İyi Erkek Oyuncu’ dalında Oscar’a aday gösterilecek.

1.12.2018