MENÜ

Istanbul Mekan Önerileri

Istanbul Mekan Önerileri ile ilgili tüm haberleri, son dakika Istanbul Mekan Önerileri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Istanbul Mekan Önerileri haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 97 Istanbul Mekan Önerileri haberi bulunmuştur.

Istanbul Mekan Önerileri Haberleri

Fuat Oktay: 311 belediyenin hizmetlerine tek tıkla ulaşmak mümkün

Fuat Oktay: 311 belediyenin hizmetlerine tek tıkla ulaşmak mümkün

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Dijital Türkiye Platformu üzerinden 73 ilimizde bulunan 311 belediyemizin hizmetlerine tek tıkla ulaşmak mümkün hale gelmiştir." dedi.

13.06.2019Gündem
İstanbul’a hayat veren mekân

İstanbul’a hayat veren mekân

Time Out Londra dergisi 50’nci yılına özel olarak dünyanın gezilmesi gereken en havalı 50 mekânını seçti. 200 uzman yazardan 5 bin farklı mekân önerisinin yanı sıra 15 bin okuyucunun önerileri arasından oluşturulan listeye Türkiye’den bomontiada 31’inci sıradan girdi. İstanbul’un en eski semtlerinden biri olan bomonti’deki tarihi bira fabrikasında yer alan eğlence tesisini mercek altına aldık...

Yeme içme meraklılarının mutlaka takip etmesi gereken sosyal medya hesapları

Yeme içme meraklılarının mutlaka takip etmesi gereken sosyal medya hesapları

Yeme içme trendlerini artık en iyi sosyal medya üzerinden takip ediyoruz. İşte yeme içmeyi seviyorsanız mutlaka takip etmeniz gereken gurme hesapları...

İki kuşak bu festivalle büyüdü

İki kuşak bu festivalle büyüdü

1984’te programına girdiği İstanbul Festivali’nden 1994’te koparak bağımsızlığını ilan eden İstanbul Caz Festivali 25 yaşında. Geriye dönüp bakınca “Kimler geldi kimler geçti” dediğimiz, dünyadaki önemli müzisyenleri sahnelerimizde görmemizi sağlayan ve Türkiye’deki birçok müzisyenin yurtdışındaki festivallerde yer almasına kapı aralayan festivalin hikâyesini, sekiz yıl direktörlüğünü de yapan İKSV Genel Müdürü Görgün Taner yazdı.

21.06.2018Kitap Sanat
Kahve kokusunun peşinden gidenlere özel yeni mekânlar

Kahve kokusunun peşinden gidenlere özel yeni mekânlar

Şimdilerde İstanbul'un her noktası yeni nesil kahve mekânlarıyla dolu. Peki, bundan şikayetçi miyiz? Tabii ki hayır. Biz de bu nedenle, bu yazımızda kahve sevdalıları için İstanbul'daki en iyi kahvecileri bir araya getirdik. Mekânlar arasında eskiler de, yeniler de var. Ancak hepsinin ortak noktası, kahve konusunda eşsiz olmaları. İşte kahve kokusunun peşinden gidenlere özel yeni mekân önerileri…

Düğün Fotoğrafları Artık Bildiğiniz Gibi Değil Yeni Trend, Anılarınızı Hikayeye Dönüştüren Fotoğraflar ve Videolar...

Düğün Fotoğrafları Artık Bildiğiniz Gibi Değil! Yeni Trend, Anılarınızı Hikayeye Dönüştüren Fotoğraflar ve Videolar...

Avrupa'nın en büyük Evlilik Hazırlıkları Fuarı olan Evlilik Dünyası, bu yıl 2-4 Şubat tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar'da yapılacak. Evlenecek çiftler, yeni trend gelinlikten davetiyeye, damatlıktan düğün mekanına, fotoğrafçıdan nikah şekerine kadar aradıkları her şeyi bulabilecekleri fuarda, 3 gün içinde düğün organizasyonlarını planlama ve bütçelerine uygun ürün ve hizmetleri görme şansını elde edecekler.

26.01.2018İyi Yaşam
Mükemmel burgerin peşinde...

Mükemmel burgerin peşinde...

Ekmek yerine marul kullanabilir, kokoreçlisini yapabilir hatta sebzelerle vegan versiyonunu hazırlayabilirsiniz. Yalnızca köfte ve ekmek değil, aklınıza gelen her malzemeyle yapabileceğiniz, sınırsız alternatifli bir yiyecek burger. Peki dışarıdayken en iyisi nerede yenir? Yeme-içme meraklısı Sinan Hamamsarılar, bu sorunun peşine düştü ve dört yıllık bir çalışmanın ardından Burger Haritası sitesini kurdu.

Onların savaşı başka

Onların savaşı başka

İstanbul sokaklarında yaşam savaşı veriyor Suriyeli çocuklar. Çetelerin elinde zorla dilendirilenler, istismara uğrayanlar, suça zorlananlar... Kimi ailesini göç yolunda kaybetmiş, kimi yaşadığı şehirde... Evleri, okulları, oyun arkadaşları bir daha asla ulaşamayacakları kadar uzakta... Şehrin kalabalık yerlerinde bir hafta boyunca Suriyeli çocuklarla konuştuk. Ülkelerindeki hayatlarını neredeyse hatırlamıyorlar, içlerinden biri, “Okul yok mendil var artık” diye özetliyor yeni yaşamlarını. Türkçeyi biraz öğrenmiş olanlar diğerlerine tercümanlık yapıyor dilenirken. İşte İstanbul sokaklarından kısa ama can yakan hikâyeler...

23.09.2017Gündem
2017de mutlaka gitmeniz gereken 10 mekan

2017'de mutlaka gitmeniz gereken 10 mekan

İstanbul'da birbiri ardına açılan mekanlar sosyalleşmek isteyenleri bekliyor. Eğer hala yolunuz düşmediyse bu mekanları bu yıl mutlaka keşfedin.

Kalbi Egede kalanlara deniz gören 6 mekan

Kalbi Ege'de kalanlara deniz gören 6 mekan

Bu yaz Ege'ye gidemedim diye üzülmeyin! İşte kendinizi Ege'de hissedebileceğiniz birbirinden güzel 6 mekan önerisi...

6.09.2016Seyahat
İftar İçin Mekan Önerileri

İftar İçin Mekan Önerileri

İftar için İstanbul, Ankara ve İzmir' de birbirinden güzel mekanlar!

16.06.2015Advertorial
CHPnin seçim bildirgesi

CHP'nin seçim bildirgesi

İşte CHP'nin 2015 Seçim Bildirgesi.

19.04.2015Gündem
Setler artık Tehlike sınıfında

Setler artık 'Tehlike' sınıfında

Oyuncular Sendikası ve Sinema Emekçileri Sendikası (Sine-Sen)'in talepleri üzerine, setlerin "az tehlikeli" sınıftan "tehlike sınıfa" yükseltilmesi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Tehlike Sınıfı Yükseltme Komisyonu tarafından kabul edildi. Kabul edilen düzenlemeyle setlerde iş güvenliği denetimleri artırılacak.

28.01.2015Keyif
Liselerde daha az ders, daha çok ara

Liselerde daha az ders, daha çok ara

Liselerde performans ödevleri kaldırıldı, teneffüslerin 10, öğle aralarının ise 45 dakika olmasına karar verildi.

13.09.2014Gündem
Ders seçimi mayıs ayının ikinci haftası başlayacak

Ders seçimi mayıs ayının ikinci haftası başlayacak

Liselerin hazırlık, 9’uncu sınıflarındaki açık kontenjanlara, eylül ayı sonuna kadar puan üstünlüğü esasına göre nakil ve geçişler bakanlıkça yapılacak. Böylece taban puan uygulaması kaldırıldı. Yazılı sınavlardan sonra başarısız öğrenciler için yapılan sınav tekrarı, dönem sonlarında yapılacak ek bir sınava dönüştürüldü. Ortaöğretim kurumlarında dersler arası dinlenme süresi 10 dakikadan az olamayacak. Seçmeli bir ders, 10 öğrenciyle açılabilecek. Ders seçimi mayıs ayının ikinci haftasından ders kesimine kadar yapılabilecek.

13.09.2014Eğitim
36 saatte Graz

36 saatte Graz

Seyahatseverlere Viyana dışında bir Avusturya şehri sorsanız Salzburg veya Innsbruck yanıtını alırsınız. Ancak Avusturyalıların ilk cevabı Graz olur. Ülkenin en büyük ikinci şehri Graz, nüfusu 300 binden fazla. Styria, butik mağazaları, restoran ve müzelerin başkenti. Barok döneminden kalma, iyi korunmuş bir kasabası var. Viyana’dan Ljubljana’ya giden iki saatlik yolda bu kadar gelişmiş bir metropol bulmak ziyaretçilerinin beklentilerinin üstünde kalıyor. Graz’daki 6 üniversitedeki 40 binden fazla öğrenci şehrin enerjisini artırıyor.

28.07.2014Seyahat
Golf gezginleri

Golf gezginleri

Onlar için golf bir oyun değil yaşam biçimi. En güzel sahalarda oynamak için şehirden şehire, ülkeden ülkeye geziyorlar. Golf aşkına İspanya’da yazlık alan, dünyayı dolaşıp 250’ye yakın sahayı deneyenler var aralarında. Golf gezginleri tutkularını anlattı, tercihlerini ve golf seyahatine çıkacaklara önerilerini sıraladı.

6.04.2014Seyahat
Dershanecilerden tebeşirli protesto

Dershanecilerden tebeşirli protesto

İstanbul Bahçelievler ve Ataşehir’de düzenlenen ve Bakanlık yetkilileri ile dershane temsilcilerinin katıldığı iki toplantıda da protesto vardı.

27.11.2013Eğitim
Porto Carras’ta doğaya deniz ürünlerine doydum

Porto Carras’ta doğaya deniz ürünlerine doydum

Ali Deniz Uslu’nun ailesi yüzyıl önce Selanik’ten İstanbul’a geldi. Ata topraklarını merak eden Uslu, geçen bahar Yunistan’da önce Selanik’i, ardından Halkidiki Yarımadası’nı gezdi. Çok beğendiği Halkidiki’deki Porto Carras bölgesini ve çevresini anlattı.

28.07.2013Seyahat
Prag’ın Moravya’daki küçük kardeşi

Prag’ın Moravya’daki küçük kardeşi

Cem Perdar’ın en büyük zevki seyahat etmek. İki hafta önce Çek Cumhuriyeti’nin Moravya bölgesinde Olomouc’a gitti. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki şehrin en çok ortaçağı yansıtan mimarisinden etkilendi.

23.12.2012Seyahat
Komisyon: Profesyonel orduya geçiş hızlandırılmalı

Komisyon: Profesyonel orduya geçiş hızlandırılmalı

TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu'nun ana raporuna kaynak olan alt komisyon raporlarında, darbelerin önlenmesine yönelik bazı öneriler de sıralanıyor.

24.11.2012Gündem
San Gimignano’da saatler durmuş

San Gimignano’da saatler durmuş

Ankaralı kimya mühendisi Berçem Eldeleklioğlu, sık seyahate çıkıyor. İzlenimlerini blog’unda paylaşıyor. İtalya’nın Toscana bölgesindeki ortaçağ kasabası San Gimignano’ya iki kez gitti. “Zamanın durduğunu hissettim” diyor.

28.10.2012Seyahat
Timsahlarla tanıştım göçmen kuşları izledim

Timsahlarla tanıştım göçmen kuşları izledim

Pınar Belkıs Türkoğlu, senenin yarısını seyahatte geçiriyor. “En büyük zevkim yeni yerler, kültürler keşfetmek” diyor. Yılın yarısını ABD’de geçiriyor. Geçen yıl baharda Teksas’ın en güney ucunda, Meksika sınırındaki Brownsville şehrine yolu düştü. “Uçsuz bucaksız kumsalları, yemyeşil bitki örtüsünün yanı sıra kültürel zenginliği, ucuz alışveriş imkanlarıyla giderek daha popülerleşiyor” diyor.

2.04.2012Seyahat
Hobilerimi çocuklarıma iş olarak bıraktım

Hobilerimi çocuklarıma iş olarak bıraktım

Akın Öngör... O kendini emekli zannediyor ama aslında pek çok çalışandan daha aktif bir yaşam sürüyor. Tarım, bağcılık ve şarapçılıkla uğraşıyor. Bir eli, eşi Zeynep Gülin Öngör’ün adına yaptırdığı kız meslek lisesinin üzerinde. Hâlâ, ‘Garanti Bankası’nın efsane genel müdürü’ olarak anılıyor... Akın Öngör, ikinci yaşamını anlattı

24.09.2011Kelebek
Ses yasaklarında doğruyu 8 yılda bulduk artık tek bir şikayet yok

Ses yasaklarında doğruyu 8 yılda bulduk artık tek bir şikayet yok

Özellikle Boğaz’daki gece kulüplerinin sesini kısan adam olarak anılan İstanbul Çevre ve Orman Müdürü Prof. Mehmet Emin Birpınar, “Burası dünyada eşi, benzeri olmayan bir değer, bir hazine. Biz isteriz ki parti devam etsin, bu mekanlar yaşasın. Avrupa yakası eğlenirken Anadolu yakası uyuyabilsin. Doğruyu 8 yılda bulduk. Bu yıl tek bir gürültü şikayeti gelmedi” dedi.

14.08.2011Ekonomi
Anadoluya yayılıyor

Anadolu'ya yayılıyor

Koleksiyon Anadolu'ya yayılıyor yurtdışında yeni ülkelerle büyüyor

16.05.2011Advertorial
IKEA Türkiye yatırıma devam ediyor

IKEA Türkiye yatırıma devam ediyor

Ankara Anatolium mağazası haziranda açılıyor

9.05.2011Advertorial
Şehir heykeltraşlarıyla tanışın

Şehir heykeltraşlarıyla tanışın

Range Rover, yeni modeli Evoque’un tanıtımı için ‘Şehrin Nabzı’ isimli uluslararası çapta bir proje başlattı. Proje şimdiye dek Londra, Paris, Milano, Madrid, Brüksel, Prag gibi 18 şehirde hayata geçirildi. 21 Nisan’daki lansmanla da Türkiye ayağı başladı. Proje kapsamında ses getiren işlere imza atmış dört kişi ‘city shaper’ yani şehir heykeltraşı seçildi.

22.04.2011Kelebek
İstanbul yeni, gizemli ve havalı cep rehberi

İstanbul yeni, gizemli ve havalı cep rehberi

İstanbul’da yapacak şey çok; konserler, sergiler, partiler... Ancak buna rağmen kendinize uygun programı bulamıyorsanız henüz Zero’yla karşılaşmamışsınız demektir. Sessiz sedasız tüm İstanbul’a sızan dergi, kimliği gizli yazarlarıyla ‘korunaklı eğlence’den sıkılanlara havalı şehir etkinlikleri öneriyor. Ücretsiz ve cep boyunda olması da cabası...

16.03.2011Kelebek
Güneş erirken Ege

Güneş erirken Ege

Ege’de ekimin son haftasından itibaren zeytin hasadı başlar. Aralık ayının ilk haftasına kadar sürer. Sonra ortalığı kesif bir zeytinyağı kokusu kaplar.

30.11.2009Seyahat

Yazar Sonuçları

Türkiye’nin En Güzel Denizi Nerede Sizce?

Bence Kaş, Adrasan ve Fethiye’de… Bugün sizlerle çok yakın zamanda yapmış olduğum Kaş gezimi tüm detaylarıyla paylaşacağım.

10.09.2019

Burası Agora Meyhanesi

Bazı yerler vardır insanı yemekleriyle, bazıları, manzarasıyla, bazıları servisiyle bazıları da geçmişiyle kendine çeker.

7.09.2019

Çocuğunuzu tatilde bilgisayara teslim etmeyin

Tatili bahane eden çocuklar sürekli bilgisayarla oynamak istiyor, anne-babalar da, “Yıl boyunca okula gittin, şimdi istediğin her şeyi yapmak hakkın” diyerek onlara sınırsız bir serbestlik tanıyor. Peki ama bu doğru mu? Çocuk ve ergen psikiyatrı Prof. Dr. Eyüp Sabri Ercan’a sorduk.

29.06.2019

Zamanın ruhu radikallerden yana

FRANSIZ seçimlerini Macron kazandı. Irkçı Le’pen karşısında ikinci turda yüzde 66 oranına ulaşan sağduyulu ittifak “şimdilik” tehlikeyi bertaraf etti.Burada kullandığımız “şimdilik” kelimesi önemli.

21.05.2017

Ayvalık'tan portreler

4 ayrı insan, 4 ayrı firma, 4 ortak ses

2.02.2017

İstanbul’da caz zamanı

Bu yıl 23’üncüsü düzenlenen İstanbul Caz Festivali, 27 Haziran’da başlıyor. Festivalin programı önceki gün Nola İstanbul’da düzenlenen basın toplantısıyla açıklandı.

29.03.2016

Tadına doyulmayan şehir: Adana

Adının yanına hemen bir ‘kebap’ eklemeye alışkınız.

13.02.2016

Bir ‘aşk kazığı’ öyküsü

Durup dururken tanıştım onunla.

12.02.2016

Müzisyen cerraha Süperstar vokal

Ağız, çene ve yüz cerrahisi uygulamalarındaki başarısıyla tanınan Prof. Dr. Selçuk Basa, “Amorf” adlı bir albüm çıkardı. Albümün sürprizi ise “Yasak Aşklar” ve “Bir O Yana Bir Bu Yana” adlı şarkılara vokal yapan Ajda Pekkan oldu.

1.02.2016

“Önerileri dikkate almazsanız kaybedersiniz…”

Bu haftaki röportaj konuğumuz Seyhan Otel Genel Müdürü Can Akşit aynı zamanda SKAL Türkiye Başkanı. Üniversite yıllarında girdiği otelcilik işi bugünlere kadar uzanıyor. Üstelik tam 25 senedir de aynı otelde.

31.08.2015

Kırmızı eziyet

Anlaşılan o ki yüz nakli bile kırmızı halıya hazırlanmaktan daha kolay

9.03.2012