MENÜ

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 62 İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı haberi bulunmuştur.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı Haberleri

Engelliler için yürüdüler

Engelliler için yürüdüler

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kapalıçarşı Derneği yöneticileri tarafından 'Engelli olmak engel değildir' sloganıyla düzenlenen yürüyüşe katıldı.

15.05.2019Eğitim
Matematik ve atletizm yarışması yapıldı

Matematik ve atletizm yarışması yapıldı

MEB’e bağlı tüm eğitim kurumlarından, 8 bin 875 öğrencinin katılımıyla, 19 ildeki 43 farklı sınav merkezinde gerçekleştirilen, matematik ve atletizmin buluştuğu Mathletic 2019’un finali yapıldı.

6.05.2019Eğitim
Öğretmenlerin ‘yenilikçi öğretim materyalleri’ sergilenecek

Öğretmenlerin ‘yenilikçi öğretim materyalleri’ sergilenecek

Ulusal Öğretmenler Arası Yenilikçi Öğretim Materyalleri Tasarım Yarışması sergisi ve ödül töreni, 2 Mayıs’ta yapılacak.

1.05.2019Eğitim
ARGEM Yapay Zeka Atölyesi açıldı

ARGEM Yapay Zeka Atölyesi açıldı

MEB ile Ziraat Katılım Bankası iş birliğinde, ARGEM’de kurulan Yapay Zeka Atölyesi'nin açılışı gerçekleştirildi. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Reha Denemeç, "Her evlat ailesi, anne, babası için çok değerli ama sizler ülkemiz için de çok değerlisiniz. İnşallah gelecekte çok güzel işler ortaya koyacaksınız" dedi.

18.04.2019Eğitim
Öğrenci yetiştirme programı için teknolojik işbirliği

Öğrenci yetiştirme programı için 'teknolojik' işbirliği

Milli Eğitim Bakanlığı İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ), Yıldız Teknopark ve Uyumsoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri A.Ş arasında bir işbirliği protokolü imzalandı. Bu işbirliği kapsamında, liseli gençler, kod yazmadan robot yapımına kadar birçok konuda akademisyenlerden ve iş dünyasındaki tecrübeli isimlerden eğitim alacak.

16.04.2019Teknoloji
Özel okulların geleceği için buluşacaklar

Özel okulların geleceği için buluşacaklar

13 ülkeden 72 eğitimcinin katılımıyla yapılacak konferansta özel okulların geleceği ele alınacak. ‘Avrupa'da özel okulların geleceği ve öğrenci katılımı’ konulu konferans, 11-12 Nisan’da gerçekleştirilecek. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı’nın da katılacağı konferans, İstanbul Sepetçiler Kasrı’nda gerçekleştirilecek.

9.04.2019Eğitim
Duyguların eğitime etkisi konuşulacak

Duyguların eğitime etkisi konuşulacak

Türkiye Özel Okullar Derneği, ortaokul ve lise komisyonu üyelerinin katkılarıyla ‘Eğitimde Duygular’ temalı ‘VII. Ortaöğretim Çalıştayı’ düzenleyecek. 27 Nisan’da düzenlenecek programın açılışını İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı yapacak.

4.04.2019Eğitim
Down sendromlu çocuklar araçlarla tur attı

Down sendromlu çocuklar araçlarla tur attı

'Kromozom Saymayan Dostlar' temasıyla düzenlenen etkinlikte, down sendromlu çocuklar resim ve balonlarla süslenmiş vosvoslarla gezdi.

21.03.2019Eğitim
Özel okullar zirvede ele alındı

Özel okullar zirvede ele alındı

İstanbul Eğitim Günleri ve Özel Okullar Zirvesi kapsamında 'Türk Eğitim Sisteminde Özel Okulların Yeri ve Gelecek Perspektifleri´ başlıklı çalıştay düzenlendi. Çalıştayda, 2023 vizyon belgesi çerçevesinde; özel öğretim kurumlarının mevcut durumları analiz edildi, sektördeki mevcut sorunlar ve çözümleri konuşuldu. Özel eğitim kurumlarının bugünü ve geleceği ele alındı.

17.03.2019Eğitim
VI. Eğitim Teknolojileri Konferansı 23 Martta

'VI. Eğitim Teknolojileri Konferansı' 23 Mart'ta

VI. Eğitim Teknolojileri Konferansı 2 binin üzerinde eğitimcinin katılımıyla 23 Mart’ta gerçekleştirilecek. Etkinlikte, teknolojinin eğitim ortamlarına entegre edilmesi; idareci, öğretmen ve öğrencilerin teknolojiyi etkin biçimde kullanması ve kurumların teknolojik yatırımlarının hedefine ulaşması konuşulacak.

12.03.2019Eğitim
Müfettişlere ‘istismar inceleme’ eğitimi

Müfettişlere ‘istismar inceleme’ eğitimi

İSTANBUL İl Milli Eğitim Müdürlüğü Maarif Müfettişleri Birimi’nin İstanbul’da düzenlediği panelde, çocuk istismarı olaylarının nasıl inceleneceği tartışıldı.

6.02.2019Gündem
Engelli çocukların dilekleri gerçek olacak

Engelli çocukların dilekleri gerçek olacak

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kuyumcukent yönetimiyle 'Bir Dileğim Var' sosyal sorumluluk projesini başlattı.

15.12.2018Eğitim
İl Milli Eğitim Müdürü Yazıcı: 2023 vizyonuna inanç tam

İl Milli Eğitim Müdürü Yazıcı: 2023 vizyonuna inanç tam

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, "Bilim aslında bireyin, toplumun, geleceğin çok yönlü olarak seyrini de ortaya koyan bir olgu. Bilime meraklılık aynı zamanda bir ülkenin geleceğe toplumunu, milletini güvenle taşıması için de çok önemli, bağımsızlığı için, belki millet olarak, ülke sınırları olarak bütünleyicilik anlamında çok önemli. Bu vizyon bir fırsat. Devlet tüm organlarıyla eğitimdeki 2023 vizyonuna çok inanıyor. Eğitime bu konuda çok önemli bir yol açıyor" dedi.

13.12.2018Eğitim
Temel eğitim sempozyumu 1 Aralık’ta

Temel eğitim sempozyumu 1 Aralık’ta

Türkiye Özel Okullar Derneği, ‘IX. Temel Eğitim Sempozyumu’nu 1 Aralık’ta ‘Eğitimde değerler’ temasıyla düzenleyecek. Sempozyuma 600 civarında okul öncesi ve ilkokulun yönetici ile öğretmenleri katılacak.

20.11.2018Eğitim
20 bin öğretmenlik fırsatı

20 bin öğretmenlik fırsatı

2023 Eğitim Vizyonu’nun kuşkusuz en önemli maddelerinden biri okul öncesi eğitim.

3.11.2018Eğitim
Geleneksel Türk Sanatları eğitimi için ilk lise İstanbul’a

Geleneksel Türk Sanatları eğitimi için ilk lise İstanbul’a

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy tarafından imzalanan ‘Geleneksel Türk Sanatlarını Gelecek Nesillere Aktarma ve Yaşatma İş Birliği Protokolü’ kapsamında ilk kez bu alanda eğitim verecek Geleneksel Türk Sanatları Meslek Lisesi İstanbul'da kuruluyor. Bakanlık, lisenin öğretim programı ve ders içeriklerini hat, ebru, minyatür, çini, tezhip, kalem işi, cilt, ahşap oymacılık ve kat'ı gibi alanlardan sanatçıların yoğun katılımıyla yapılan toplantıda ele aldı. Kurulacak atölyelerin de değerlendirildiği toplantıda, meslek lisesi ile birlikte mesleki eğitim merkezinin de kurulması kararlaştırıldı.

22.10.2018Eğitim
‘Suriyeli öğrencilerin Türk kültürüne uyumu arttı’

‘Suriyeli öğrencilerin Türk kültürüne uyumu arttı’

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, "Türk öğrencilerle ve akranlarıyla bir arada eğitim görmeleri Suriyeli öğrencilerin iletişimine, Türk kültürüne uyumuna ve dil becerilerinin hızlı bir şekilde gelişmesine katkı sağladı. Geçici Eğitim Merkezleri’nin 2019-2020 eğitim-öğretim yılı sonunda kapanması planlanıyor. Eğitimcilerden ihtiyaç fazlası olanları ilimizdeki imam hatip ortaokulları ve liselerinde okuyanların Arapça konuşma becerilerinin arttırılmasına yönelik olarak bu okullarımızdaki kadrolu Arapça öğretmeninin rehberliğinde görevlendirmeyi düşünüyoruz" dedi.

10.10.2018Eğitim
Vali Şahin: Sorgulayan nesiller yetiştirmeliyiz

Vali Şahin: Sorgulayan nesiller yetiştirmeliyiz

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve İstanbul'da görevli 3 bin okul müdürünün katıldığı ‘2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Vizyon Toplantıları’, Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

15.09.2018Eğitim
İl Milli Eğitim Müdürü Yazıcı’dan ‘zorunlu bağış’ uyarısı

İl Milli Eğitim Müdürü Yazıcı’dan ‘zorunlu bağış’ uyarısı

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, "Velilerimizden bağış adı altında veya kayıt ücreti adı altında herhangi bir ücret alınmasını kesinlikle istemiyoruz. Bu tür olumsuzlukların giderek azalması söz konusu ama nispi olarak da bazı sorunların yaşandığı velilerimiz tarafından ifade ediliyor. Bu başvurular üzerinde ivedilikle gerekli önlemleri alıyoruz. Sorunun çözümü için çözüm ortağı oluyoruz" dedi.

12.09.2018Eğitim
İstanbul Milli Eğitim Müdürü Yazıcı: İstanbulda ciddi bir öğretmen açığı yok

İstanbul Milli Eğitim Müdürü Yazıcı: İstanbul'da ciddi bir öğretmen açığı yok

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, "Şu anda 3 milyon 200 bin civarında öğrencimiz yaklaşık 116 bin derslikte eğitim görüyor. Bu eğitim döneminde yaklaşık 6 bin 900 civarında okulumuz eğitim verecek. Yine ilimizde yaklaşık 163 bin öğretmenimiz görev yapıyor. İstanbul'da çok yoğun bir öğretmen eksikliği hissetmiyoruz. Öğretmen ihtiyacımız büyük oranda tamamlandı. Okullarımızın yaklaşık yüzde 75'i normal eğitim yaparken yüzde 25 kadarında da ikili eğitim yapma durumu söz konusu olabilir. Ama hedefimiz mutlaka ikili eğitimi azaltmak ve tamamen normal eğitim yapmak" dedi.

10.09.2018Eğitim
‘Çakar’ı durduran polise iyi haber: Görevin zaferi

‘Çakar’ı durduran polise iyi haber: Görevin zaferi

Avrasya Tüneli’nin girişinde geçen yıl dönemin İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü’ne ait çakarlı aracı durdurduktan sonra açığa alınan ve hakkında soruşturma başlatılan polis memuru N.Ç.’ye iyi haber İstanbul Bölge İdare Mahkemesi’nden geldi. Mahkeme polis memuru hakkında ‘görevi kötüye kullanma’ iddialarıyla başlatılan soruşturma iznini kaldırarak, “Atfedilen fiilin TCK kapsamına giren bir suç niteliği taşımayıp disiplin hukuku kapsamında değerlendirilmesi gereken bir fiil olduğu kanaatine varılmıştır” dedi. Karar ile polis hakkındaki soruşturma kapandı.

21.05.2019Gündem
Türkiye’den 23 Nisan kutlamaları

Türkiye’den 23 Nisan kutlamaları

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye’nin dört bir yanında kutlanıyor. Bazı şehirlerde çocuklar yönetici koltuklarını devralıp bisiklet yolu açılması talimatı verdi. Kimi illerde sahne çocuklara bırakıldı. İşte Türkiye’nin bazı şehirlerindeki 23 Nisan kutlamaları:

23.04.2019Eğitim
‘Genç modacılar’ ödüllerini aldı

‘Genç modacılar’ ödüllerini aldı

İHKİB tarafından bu yıl ikincisini düzenlediği Moda Tasarım Teknolojileri Beceri Yarışması yapıldı. 53 okuldan 212 öğrencinin katıldığı yarışmanın kazanan ‘Genç Yetenekleri’ ödüllerini verildi.

19.04.2019Eğitim
Yenilikçi Materyal Yarışmasına 4 binden fazla başvuru yapıldı

Yenilikçi Materyal Yarışması'na 4 binden fazla başvuru yapıldı

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün düzenlediği Ulusal Öğretmenler Arası Yenilikçi Öğretim Materyalleri Tasarım Yarışması'na 4 bin 681 başvuru yapıldı.

16.04.2019Eğitim
Bakan Selçuk, öğretmenlere masal anlattı

Bakan Selçuk, öğretmenlere masal anlattı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Masal Okulu projesini bakanlık olarak önemsediklerini ve bu konuda ellerinden ne gelirse yapmaya hazır olduklarını belirtti. Selçuk, öğretmenlere çocukluğundan hatırladığı bir Azeri masalını anlattı.

7.04.2019Eğitim
‘Mesleğim Hayatım’ portalı tanıtıldı

‘Mesleğim Hayatım’ portalı tanıtıldı

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ‘Mesleğim Hayatım’ portalı tanıtıldı. Türkiye'de iş hayatıyla eğitim dünyasını buluşturması açısından önem taşıyan portal, mesleki ve teknik eğitim alanında öğrenim gören nitelikli mezunlar ile işletmesine uygun bir çalışan arayan işverenlerin buluşma adresi olacak.

27.03.2019Eğitim
Öğretmenler, yetenek ve deneyimlerini paylaştı

Öğretmenler, yetenek ve deneyimlerini paylaştı

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ‘Öğretmeniyle Güzel İstanbul Projesi’ kapsamında İstanbul'daki öğretmenler, yeteneklerini ve deneyimlerini paylaştı. İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, "Günümüz eğitim sisteminde, 2023 Eğitim Vizyonu hedeflerine ulaşmak ve öğrencilerimizi 21’inci yüzyıl becerilerine sahip bireyler olarak yetiştirmek için deneyimler kritik bir öneme sahip" dedi.

25.03.2019Eğitim
İstanbulda önemli açılış

İstanbul'da önemli açılış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Son 17 yılda, 55 bine yakın engelli memur istihdam edildi. Bu, 55 bin kişiyi kendi öz güveniyle buluşturmak, bağımlılık zincirlerini kırmak demek. Engelli memurlarımız artık istedikleri yere tayin edilebiliyorlar. Özel sektörde daha çok istihdam ediliyorlar. İstihdama giden yolda en önemli adım ise, eğitimde fırsat eşitliği sağlamaktır. Bütün bunlar, engelli kardeşlerimiz için bir lütuf değil, insan hakkının teslimi demektir." dedi.

25.03.2019Gündem
İlkokul öğrencileri için ‘Robotik Kodlama sınıfı açıldı

İlkokul öğrencileri için ‘Robotik Kodlama' sınıfı açıldı

Eğitimde teknoloji odaklı adımlar hızlandı. Bu kapsamda İstanbul Hamdullah Suphi Tanrıöver ilkokulunda robotik kodlama sınıfı açıldı.

25.03.2019Teknoloji
Öğretmenler tecrübelerini meslektaşlarıyla paylaştı

Öğretmenler tecrübelerini meslektaşlarıyla paylaştı

İstanbul'daki öğretmenler İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan ‘Öğretmeniyle Güzel İstanbul’ projesi kapsamında düzenlenen Deneyim Paylaşım Günleri'nde meslektaşlarıyla bir araya gelerek, tecrübelerini paylaştı.

19.03.2019Eğitim
Rehberlik öğretmenleri ‘PDR Günleri’nde mesleki gelişim kazanıyor

Rehberlik öğretmenleri ‘PDR Günleri’nde mesleki gelişim kazanıyor

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ile bir vakıf üniversitesi arasında imzalanan ‘Eğitimde İş Birliği’ protokolü kapsamında ‘İstanbul PDR Günleri’ düzenlendi. Etkinlikle, alanında uzman akademisyenlerle bir araya gelen rehberlik öğretmenlerinin mesleki gelişimine katkı sağlanması hedefleniyor.

15.03.2019Eğitim
Liseliler Londra’dan madalyayla döndü

Liseliler Londra’dan madalyayla döndü

Kadıköy Anadolu Lisesi öğrencileri British Londra Olimpiyatları'ndan madalyalarla döndü. Okul öğrencilerinden Yasemin Akın biyoloji alanında altın; Eda Fıçıcıoğlu ile Alperen Koşucu gümüş; Elif Naz Aksu bronz madalya kazanırken Ece Eylül Koç’a ise mansiyon ödülü verildi.

7.03.2019Eğitim
Tasarım-Beceri Atölyeleri öğretmenleri eğitime hazır

Tasarım-Beceri Atölyeleri öğretmenleri eğitime hazır

İstanbul'da pilot uygulaması başlayacak olan Tasarım-Beceri Atölyeleri'nde görev alacak öğretmenler, yetiştirme kurslarını tamamladı.

18.02.2019Eğitim
İstanbul’daki okullarda ilk ders öykü okuma

İstanbul’daki okullarda ilk ders öykü okuma

14 Şubat Dünya Öykü Günü nedeniyle İstanbul’daki öğrenciler derse öykü okuyarak başlıyor.

14.02.2019Eğitim
Ukraynaya İHA ihraç eder hale geldik

"Ukrayna'ya İHA ihraç eder hale geldik"

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ve Savunma, Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği (SAHA) iş birliğiyle, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Süleyman Demirel Kültür Merkezinde düzenlenen "Mesleki ve Teknik Eğitimin Sanayi ile Bütünleşmesi" çalıştayı sona erdi.

21.01.2019Teknoloji
Eğitimde 2018 yılına sınavlar damga vurdu

Eğitimde 2018 yılına sınavlar damga vurdu

Eğitimde 2018 yılında köklü değişiklikler yaşandı. Yeni liselere geçiş sistemi ve üniversitelere giriş sınavı bu yıl ilk kez uygulandı. Milli Eğitim Bakanlığı’na Ziya Selçuk getirildi. Bakan Selçuk, 2023 Eğitim Vizyonu’nu açıkladı.‘Öğrenci Andı’ tartışması da uzun süre gündemde kaldı.

1.01.2019Eğitim
‘Mesleki eğitim okullarında kalite kültürü geliştirilecek’

‘Mesleki eğitim okullarında kalite kültürü geliştirilecek’

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, "Mesleki eğitimde yaparak öğrenme yönteminin yaygınlaşması ve eğitim verilen tüm alanlarda bu yöntemin uygulanması önemli. Bunun için de okullarımıza kalite kültürünü geliştirmeleri için destek vereceğiz. Mesleki eğitimle ilgili mevcut iş birliklerimizi çok daha güçlü hale getireceğiz, iş birliklerimizin kapasitesini artıracağız" dedi.

25.12.2018Eğitim
Liseli mucidin beklediği destek Bakan Selçuktan geldi

Liseli mucidin beklediği destek Bakan Selçuk'tan geldi

"Doğaya zarar vermeyen plastik" üretmek için yola çıkan iki lise öğrencisinin maddi imkansızlıklar nedeniyle Emirhan Belli'nin evinin mutfağında çalıştığını duyurması üzerine Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri harekete geçti. Milli Eğitim Bakanı Selçuk, projesiyle Google Bilim Fuarı'nda yarı finale kalmayı başaran lise öğrencisi Belli'yi tebrik ederek, istediği her türlü desteğin verileceğini söyledi.

9.12.2018Teknoloji
İstanbulda ilk zil kitap kurtları için çaldı

İstanbul'da ilk zil kitap kurtları için çaldı

İstanbul’daki okullarda öğrenciler ilk derse kitap okuyarak başladı. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı katılımıyla kitap okuma etkinliği hayata geçirildi. Vali Yerlikaya, "İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün projesi, İstanbul Valiliğinin öncülüğünde yürütülecek. Şehrimizdeki tüm yavrularımızı okuma dostu yapacağız. Sadece derste okul sıralarında değil, tramvayda, metroda, stadyumda, otobüs duraklarında ve yaşamı paylaştığımız İstanbul'un her köşesinde okuyacağız. Daha çok düşüneceğiz. Hayatı güzelleştirmek ve paylaşmak için 'beşikten mezara, yitik malımız olan ilmi' okuyarak elde edeceğiz" dedi.

22.11.2018Eğitim
Öğrenciler tarih dersini Topkapı Sarayı’nda görecek

Öğrenciler tarih dersini Topkapı Sarayı’nda görecek

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kültür ve Turizm Müdürlüğü arasında imzalanan iş birliği protokolü ile öğrenciler müze, kütüphane ve sanat mekanlarından etkin şekilde yararlanıp, tarihi mekanlarda ders yapabilecek.

16.11.2018Eğitim
Bakan Selçuk’tan Alparslan öğretmene geçmiş olsun telefonu

Bakan Selçuk’tan Alparslan öğretmene geçmiş olsun telefonu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, önceki gün İstanbul Üsküdar’da silahlı saldırıya uğrayan beden eğitim öğretmeni Alparslan Aldırmaz’la telefonla görüşerek geçmiş olsun dileklerini paylaştı. Konuya ilişkin bir mesaj yayımlayan Bakan Selçuk, “Öğretmenimiz Alpaslan Aldırmaz’a yapılan saldırıyı kınıyor, acil şifalar diliyorum” dedi.

9.11.2018Eğitim
Eğitim ödülleri sahiplerini buldu

Eğitim ödülleri sahiplerini buldu

Beşinci Yılın Eğitimde Başarı Ödülleri, 7 Kasım’da sahiplerini buldu. Artı eğitim dergisi ve ‘egitimtercihi.com’ haber sitesinin okuyucularının oylarıyla belirlenen ödüller 17 kategoride dağıtıldı. ‘Yılın Eğitim Gazetecisi’ ise Hürriyet Eğitim Müdürü Nuran Çakmakçı oldu.

8.11.2018Eğitim

Yazar Sonuçları

20 bin öğretmenlik fırsatı

2023 Eğitim Vizyonu’nun kuşkusuz en önemli maddelerinden biri okul öncesi eğitim.

2.11.2018