MENÜ

İstanbul Havalimanı Konut Fiyatları

İstanbul Havalimanı Konut Fiyatları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İstanbul Havalimanı Konut Fiyatları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 104 İstanbul Havalimanı Konut Fiyatları haberi bulunmuştur.

İstanbul Havalimanı Konut Fiyatları Haberleri

O bölgede konut sahibi olanlar yaşadı 1 yılda fiyatlarda artış...

O bölgede konut sahibi olanlar yaşadı! 1 yılda fiyatlarda artış...

İstanbul Havalimanı‘nın öncelikli olarak etkilediği ilçelerden Büyükçekmecede‘de konut fiyatları son bir yılda yüzde 8.95, Esenyurt‘ta yüzde 8.33, Başakşehir‘de yüzde 7.94 artış gösterdi. İstanbul Havalimanı‘nın yer aldığı Arnavutköy‘de ise konut fiyatları son bir yılda yüzde 0.22 artış kaydetti.

13.05.2019Ekonomi
Ortadoğu ve Rusyanın yeni emlak cenneti Türkiye

Ortadoğu ve Rusya'nın yeni emlak cenneti Türkiye

TÜİK verilerine göre 2018’de yabancıya konut satışı yüzde 78.30 artarak 22 bin 234’ten 39 bin 663’e yükseldi. En çok konut satılan il İstanbul, en çok satın alan ülke vatandaşı Iraklılar oldu. Iraklı yatırımcıları, İran, Suudi Arabistan, Rusya ve Kuveyt vatandaşları takip etti. Özellikle Ortadoğu ülkelerinde popüler olan ‘Türkiye’de gayrimenkul yatırımı’nı uzmanlarla analiz ettik. Ev almış ve almayı düşünen yatırımcılarla konuştuk. Tercihlerini keskin şekilde ayıran bir sonuçla karşılaştık: Zenginler keyfine göre, Arap Baharı’nı yaşayanlarsa başlarını sokabilecekleri bir evin peşinde. Suriyeliler bu sıralamanın dışında çünkü mülk edinmelerinin önünde yasal engeller var.

24.02.2019Hürriyet Pazar
Konut fiyatları uçuşa geçti Yüzde 116 arttı

Konut fiyatları uçuşa geçti! Yüzde 116 arttı

İstanbul Yeni Havalimanı, güzergâhındaki emlak fiyatları uçuşa geçti. Sarıyer Çayırbaşı Mahallesi’nde bu yılın 7 aylık döneminde metrekare satış fiyatları yüzde 116 arttı. Konut kiralarında da yüzde 30 civarında yükseliş oldu.

29.10.2018Ekonomi
Akın var akın Karadağ’ın zaptı yakın

Akın var akın Karadağ’ın zaptı yakın

Balkanlar’da, burnumuzun dibinde avuç içi kadar bir ülke. Avrupa’nın en genç devleti: Karadağ. Şirket kurana çalışma, ev alana oturma izni veriyor; kendisiyle birlikte Avrupa Birliği’ne girme hakkı vaat ediyor. Ev alıp yerleşmek için de çalışmak için de giden çok. Hatta Türkler rekor üstüne rekor kırıyor. Avrupa’daki yeni yuvamız Karadağ’ı tanımaya hazır mısınız? Gidip yerleşenler anlatıyor...

27.10.2018Hürriyet Pazar
Kanalın zengin ettiği ilçeler

Kanalın zengin ettiği ilçeler!

2017 konut fiyatlarında ortaya ilginç bir tablo çıktı. Kanal İstanbul ve 3. havalimanı ile İstanbul'un en fazla değerlenen ilçesi yüzde 50'lik artış ile Arnavutköy olurken, Başakşehir'deki konutların değerinde değişim olmadı.

1.02.2018Ekonomi
Faizi sıfırladılar

Faizi sıfırladılar

2017 yılını 1.4 milyon konut satış rekoru ile kapatan gayrimenkul sektörü 2018’e de hızlı girdi.

27.01.2018Ekonomi
Çılgın prim Fiyatlar şimdiden 4 kat arttı

Çılgın prim! Fiyatlar şimdiden 4 kat arttı

TÜRKİYE’de yapılan ya da yapımı devam eden mega projeler, çevresindeki arsa ve konut fiyatlarını da etkiliyor. Köprü, otoyol, havalimanı, tünel ve tüp geçit gibi projeler ulaşım sorunlarına alternatifler sunarken geçtikleri yerleri de ihya ediyor.

15.01.2018Ekonomi
Finans Merkezi’ne komşu 2.750 konut

Finans Merkezi’ne komşu 2.750 konut

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’ne komşu ‘Sinpaş Finans Şehir’ projesinde 2 bin 750 konut yer alıyor. Az katlı mimarisi ve geniş sosyal alanları ile öne çıkan proje için Sinpaş Yapı 2 milyar 350 milyon TL yatırım yapıyor. Teslimler ise Aralık 2019’da.

29.09.2017Ekonomi
Yabancının gözü mega projelerde

Yabancının gözü mega projelerde

Gayrimenkul sektörünün nabzının attığı Cityscape Global 2017’de yabancılar mega projelere büyük ilgi gösterdi. Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “En çok yeni havalimanı ve bağlantı yolları sordular” dedi

21.09.2017Ekonomi
‘Ev’de bayram

‘Ev’de bayram

Gayrimenkul sektörü temsilcileri Kurban Bayramı’na özel kampanyaları devreye soktu. Konut pazarını canlı tutmak için uygun ödeme planları hazırlayan şirketler ödemeleri 1 yıla kadar öteliyor. Yüksek faiz ödemek istemeyenler için şirket bünyesinde 0 faizli kampanyalar yapan şirketler ‘Peşin alırım’ diyenlere de yüzde 17’ye kadar indirim fırsatı sunuyor. İşte sizin için derlediğimiz bayram fırsatları...

29.08.2017Ekonomi
Metrekare fiyatları 5 liradan 150 liraya tırmandı Dev projelere komşu tarlası olan yaşadı

Metrekare fiyatları 5 liradan 150 liraya tırmandı! Dev projelere komşu tarlası olan yaşadı

Türkiye’de yapılan ya da yapımı devam eden mega projeler, çevresindeki arsa ve konut fiyatlarını da etkiliyor. Köprü, otoyol, havalimanı, tünel ve tüp geçit gibi projeler ulaşım sorunlarına alternatifler sunarken geçtikleri yerleri de ihya ediyor. Türkiye’de yapılan mega projelerin arsa ve konut fiyatlarını etkilerini TSKB Gayrimenkul Değerleme’den Özel Projeler Departmanı Yönetici Yardımcısı Ece Kadıoğlu ile inceledik. Bu projelere komşu tarlaların metrekaresi 4 yılda 5 liradan 150 liraya tırmanırken, evlerin fiyatları da 2 yılda yüzde 60’ı aşan oranda yükseldi.

27.06.2017Ekonomi
Fabrika yerine lüks yaşam

Fabrika yerine lüks yaşam

İstanbul’da bir zamanlar sanayi bölgesi olarak bilinen alanlar birer birer lüks konut bölgesine dönüşüyor. Arsa arzının sınırlı olması nedeniyle müteahhitlerin gözdesi haline gelen bölgelerde 5 yılda yeni konut fiyatları yüzde 200’ü bulan oranda arttı. Zeytinburnu, Güneşli, Kağıthane, Ayazağa, Kartal ve Sancaktepe sanayiden dönüşümde en gözde ilçeler.

9.04.2017Ekonomi
Avrasya Tüneli konut fiyatlarını yüzde 30 artırdı

Avrasya Tüneli konut fiyatlarını yüzde 30 artırdı

Asya ile Avrupa kıtasını deniz tabanının altından karayoluyla birleştiren Avrasya Tüneli'nin her iki yakadaki giriş ve çıkışlarına yakın bölgelerde konut fiyatları son bir yılda yüzde 30 arttı.

20.12.2016Ekonomi
1.5 milyarlık yatırım

1.5 milyarlık yatırım

Akzirve Gayrimenkul İstanbul Bahçeşehir’de 2500 konutluk bir projeye başlıyor. İtalyancada ‘cadde’ anlamına gelen ‘Strada’ projesinin değeri 1.5 milyar lira. Projede konutların yanı sara 100’den fazla mağazaya ev sahipliği yapacak alışveriş caddesi de yer alacak.

29.11.2016Ekonomi
Bahçeşehir Başakşehir

Bahçeşehir Başakşehir

BAHÇEŞEHİR, Ispartakule, Kayaşehir ve Bahçekent’i içine alan Başakşehir, bir yandan kamunun 3. havalimanı, Kuzey Marmara Otoyolu, 3. köprü, bölge hastanesi, dev şehir parkları gibi mega yatırım projeleri, bir yandan da birbiri ardına yükselen konut ve yaşam alanlarıyla adeta yeni bir şehir olma yolunda ilerliyor.

29.11.2016Ekonomi
1.5 milyarlık  ‘CADDE’

1.5 milyarlık ‘CADDE’

Akzirve Gayrimenkul, İstanbul Bahçeşehir’de 2 bin 500 konutluk bir projeye başlıyor. İtalyancada ‘cadde’ anlamına gelen ‘Strada’ projesinin değeri 1.5 milyar lira. Projede konutların yanı sara 100’den fazla mağazaya ev sahipliği yapacak alışveriş caddesi de yer alacak.

11.11.2016Emlak
Zeytinburnu kazandıracak

Zeytinburnu kazandıracak

İstanbul Kazlıçeşme’de Özak GYO, Ziylan Grup ve Yenigün İnşaat tarafından inşa edilen 4.2 milyar lira değerindeki ‘Büyükyalı İstanbul’ projesinde satışlar başladı. 1404 birim yer alacak projenin lokasyon avantajına dikkat çeken Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, “Büyükyalı, devam etmekte olan altyapı ve ulaşım yatırımları tamamlandığında değerini büyük oranda arttıracak bir bölgede yer alıyor” dedi.

27.10.2016Ekonomi
Sıfır konutta en yüksek fiyat artışı Üsküdar ve Bakırköyde

Sıfır konutta en yüksek fiyat artışı Üsküdar ve Bakırköy'de

TSKB Gayrimenkul'ün raporuna göre, İstanbul'da son bir yılda markalı sıfır konutlarda en yüksek değer artışı yaklaşık yüzde 33 ile Üsküdar'da görülürken, Bakırköy'de yüzde 32, Ataşehir ve Zeytinburnu'nda ise ortalama yüzde 25 artış yaşandı.

17.10.2016Ekonomi
Konut fiyatlarına ve kiralara tünel dopingi

Konut fiyatlarına ve kiralara tünel dopingi

Kazlıçeşme ve Göztepe arasındaki mesafeyi 100 dakikadan 15 dakikaya indirecek Avrasya Tüneli’nde çalışmalarında sona gelindi. Asya ile Avrupa kıtalarını deniz tabanının altından karayolu tüneliyle bağlayacak tünel 20 Aralık’ta açılacak. Trafik yükünü hafifletmesi beklenen tünel konut kira ve satış fiyatlarını arttırdı. Tünel çevresinde kira fiyatları son bir yılda yüzde 25, satış fiyatları yüzde 41 arttı.

2.10.2016Ekonomi
Dubaiye Türk markası

Dubai'ye Türk markası

Gayrimenkul şirketi Aşçıoğlu 15 yıllık konut markası ‘Selenium’u Dubai’ye taşıdı. Marka ihracına Dubai’den başladıklarını belirten Aşçıoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu, ikinci adreslerinin Londra olacağını söyledi.

26.05.2016Ekonomi
TOKİ Başkanı Turan: Konutların nerede yapılacağını söyleyemem

TOKİ Başkanı Turan: Konutların nerede yapılacağını söyleyemem

TOKİ Başkanı Ergün Turan, Anadolu Yakası'nda sosyal konut için yeni alanlar üretmeye devam ettiklerini belirterek, "Ancak bu sosyal konutların nerede olacağını söylemeyeceğim. Yoksa spekülasyon yapılarak fiyatlar artırılıyor." dedi.

29.03.2016Ekonomi
Hayali ‘Kanal’ satışı sürüyor

Hayali ‘Kanal’ satışı sürüyor

Çılgın proje olarak adlandırılan ‘Kanal İstanbul’un güzergâhı belli değil ama ev ve arsalar sanki belli olmuş gibi pazarlanmaya devam ediliyor. İnşaat şirketleri arasında haritada ‘Kanal İstanbul’un yerini çizen de var, Kanal İstanbul’a net uzaklığını söyleyen de. İnternet üzerinden ise ‘Kanal İstanbul cepheli ev ’, ‘Kanal İstanbul geçecek arsa’ söylemleri ile hala satış yapılıyor.

8.02.2016Ekonomi
Kanal İstanbul güzergahı iddiası fiyatları katlamıştı

Kanal İstanbul güzergahı iddiası fiyatları katlamıştı

2011’den beri gündemde olan Kanal İstanbul için güzergah muamması devam ediyor. ‘Kanal İstanbul’a komşu’ iddasıyla reklam kampanyaları düzenlenmiş, Küçükçekmece ve Başakşehir’de yapılan yeni gayrimenkul projelerinde beklentiler yükselmişti.

5.02.2016Ekonomi
3. Havalimanı emlak fiyatlarını uçurdu

"3. Havalimanı emlak fiyatlarını uçurdu"

Tamamlandığında dünyanın en yüksek yolcu kapasiteli olması beklenen İstanbul’un 3. Havalimanı, geçtiği yerlerde emlak fiyatlarını uçurdu. 3. Havalimanı güzergahında bulunan Çatalca’da fiyatlar yüzde 76,46, Eyüp’te ise yüzde 29,81 arttı. Proje nedeniyle ortalama kira fiyatları Arnavutköy ve Çatalca’da 1.000 lirayı, Eyüp’te 3.000 lirayı, Sarıyer’de ise 4.000 lirayı aştı.

29.11.2015Emlak
Havalimanı arsa fiyatlarını dört kat artırdı

Havalimanı arsa fiyatlarını dört kat artırdı 

Avrupa ve Türkiye'nin deniz üzerine inşa edilen ilk havalimanı olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı'nın açılışının ardından Gülyalı ilçesinde ki arsa fiyatlarının yüzde 400 arttığı belirtildi.

10.11.2015Ekonomi
‘Ev’de doğru adres Türkiye

‘Ev’de doğru adres Türkiye

Dubai’de Türk inşaat şirketleri ile Körfez yatırımcısı bir araya geldi. Hürriyet ve GYODER işbirliği ile gerçekleşen panelde Türkiye’nin gayrimenkul yatırımı için doğru adres olduğu belirtildi.

10.09.2015Ekonomi
Dubai ye Türk Akını

Dubai' ye Türk Akını

Dünyanın en önemli fuarlarından Dubai Cityscape Global 2015 Fuarı 8-10 Eylül tarihleri arasındagerçekleşiyor. Yaklaşık 60 Türk şirketinin gayrimenkul fuarına çıkarma yapması bekleniyor. 4 bin metrekare alanda yer alan şirketler onlarca gayrimenkul projesini yatırımcıların beğenisine sunuyor. Körfez ülkeleri yatırımcılarının Türkiye’ye ilgisinin katlanarak arttığını belirten Türk inşaat sektörü temsilcileri fuar boyunca hem sıcak satış yapmayı hem de işbirlikleri geliştirmeyi hedefliyor. Bu yıl alanı daha da genişletilen fuara 51 binden fazla ziyaretçi bekleniyor.

7.09.2015Advertorial
Zengine servet dar gelirliye rüya

Zengine servet dar gelirliye rüya

Dolardaki artışla birlikte sıfır evlere gelen zamlar, Türkiye’nin bazı bölgelerinde konut fiyatlarında yüzde 40’a kadar prim sağladı. Ancak dar ve orta gelirliye uygun ev üretilemediği için sadece konuta yatırım yapan orta üstü ve üst gelir grubu kazançlı çıktı.

6.08.2015Ekonomi
Gayrimenkulü uçurdular

Gayrimenkulü uçurdular

İstanbul, Ordu, Rize, Yozgat, Hakkari ve Mersin.. Bu illerin ortak noktası yeni havalimanlarına ev sahipliği yapması. Hizmete açılan, inşası süren ya da planlanan havaalanı projeleri bu illerdeki gayrimenkul fiyatlarını da adeta uçuruyor.

4.07.2015Ekonomi
‘Ev’de indirim sezonu açıldı

‘Ev’de indirim sezonu açıldı

Yaz tatilinin gelmesi ve Ramazan ayının etkisi ile ev satışları yavaşladı. İnşaat şirketleri, durgunluğu kampanyalarla aşmaya çalışıyor. Yüzde 15’e varan indirim yapan şirketler, faizi sıfırlıyor, ödemeleri öteliyor.

27.06.2015Ekonomi
Yatırımlık öğrenci evi

Yatırımlık öğrenci evi

BASIN Ekspres Yolu’nda hayata geçirdiği Fortis İstanbul projesinde 705 dairenin 182’sini sattıklarını ifade eden Yiğit Group Yönetim Kurulu Başkan Vekili Önder Yiğit, proje başlamadan önce hedef grupları olan öğrenciler ve çalışan kesimi yakaladıklarını söyledi.

17.06.2015Ekonomi
Konut fiyatlarıyla ilgili kritik uyarı

Konut fiyatlarıyla ilgili kritik uyarı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, "Kur, 2,70-2,75 seviyelerinde dengelenirse bunun yüzde 2-3mertebesinde konut fiyatlarına yansıması olacaktır" dedi.

27.04.2015Ekonomi
Bakan Elvan: İstanbul trafiği için sürpriz proje açıklayacağız

Bakan Elvan: İstanbul trafiği için sürpriz proje açıklayacağız

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan "İstanbul'un yine trafiğini rahatlatmaya yönelik olarak bazı projeler üzerinde çalışıyoruz. Onu belki Sayın Başbakanımızla birlikte 1 ay içerisinde açıklarız diye düşünüyoruz. İstanbul trafiğini rahatlatacak sürpriz bir proje, mega proje" dedi.

10.01.2015Gündem
Basın Ekspres’te kampanya

Basın Ekspres’te kampanya

İSTANBUL’un yeni Maslak’ı olarak anılan Basın Ekspres Yolu üzerinde Kuyaş Gayrimenkul tarafından hayata geçirilen Vizyon Park projesi, cadde dükkânların için bir kampanya hazırladı.

20.12.2014Ekonomi
Sanayiden Dönüşüm Güneşli’ye Yaradı

Sanayiden Dönüşüm Güneşli’ye Yaradı

Eskilerin Sanayi Bölgesi Güneşli, Markalı Konut Projelerinin Yeni Merkezi Oldu

19.12.2014Advertorial
Anadolu evleri ŞAHA KALKTI

Anadolu evleri ŞAHA KALKTI

Konut fiyatları son 1 yılda sadece İstanbul’da değil , Gaziantep, Kayseri, Şanlıurfa, Muğla, Trabzon ve Ankara’da da yüzde 20’inin üzerinde zamlandı. Suriye’den Türkiye’ye kaçanların talebi doğu ve güneydoğuda, zengin Arapların talebi İzmir, Antalya, Trabzon ve Muğla’da fiyat artışını tetikledi. Markalı konut pazarının büyüdüğü Ankara ve Kayseri’de metrekaresi bin 200 liradan ucuz ev bulmak zorlaştı. TSKB Gayrimenkul Değerleme’nin Hürriyet’e özel yaptığı araştırmaya göre fiyat artışında İstanbul’u da geride bırakan iller var.

18.12.2014Ekonomi
En pahalı ofis Esentepe’de

En pahalı ofis Esentepe’de

Kısa bir haber turu...

24.08.2014Ekonomi
İstanbula üçüncü havaalanı bölgedeki fiyatları iki kat artırdı

İstanbul'a üçüncü havaalanı bölgedeki fiyatları iki kat artırdı

TSKB Gayrimenkul Değerleme AŞ Kurumsal Değerleme ve Özel Projeler Departmanı Müdürü Ozan Kolcuoğlu, İstanbul'a üçüncü havalimanı ve üçüncü köprü yakınlarında yer alan bölgelerde ulaşımın çok daha kolaylaşacak olması nedeniyle daha da değerleneceğini belirterek, "Bölgede metrekare fiyatları projeler açıklanmadan önceki rakamlardan neredeyse iki katı oranında arttı" dedi. Kolcuoğlu değer artışının en çok Tayakadın mevkisinde görüldüğünü belirtiyor.

9.06.2014Ekonomi

Yazar Sonuçları

Büyük değişim

THY satın aldığı, teslimat bekleyen Airbus 350 ve Boeing 787 uçaklarının içini yeniden yarattı. Kabin memurlarının yeni üniformaları ile bütünlük sağlayacak şekilde kabin içinde koltuk düzenlemeleri yapıldı. Gerçek bir Business sınıfı oluşturuldu. Ekonomide oluşturulan derinlikler iki ayrı uçağı da mükemmel gösterdi.

6.02.2019

400 bin fabrika ve atölye gücü ne demektir?

İSTANBUL’da geçen hafta sonu düzenlenen ‘12. Sivil Havacılık ve Havalimanları Fuarı’nda yerli sermayenin ortaya çıkardığı üretime dayalı yenilikleri görünce göğsümüz kabardı.

4.10.2018

150 bin kişi göçe hazırlanıyor

Üçüncü havalimanının açılmasıyla birlikte en az 150 bin kişi daha kentin kuzeyine taşınacak. Emlak piyasası hareketlendi.

31.10.2017

‘Urfa’da kalkışma olmadı’

‘YALÇIN Bey size bildirmek isterim ki... 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında 28 Temmuz günü Şanlıurfa Tugay’ından 65 kişi gözaltına alındı, 8 Ağustos gecesi 21’i tutuklandı.

10.08.2016

İşte Rusya krizinin olası senaryoları...

(Rusya krizinin etkilerine görüşler yağıyor. Bugün de bakanlara sunulan ATSO’nun raporu)

12.02.2016