MENÜ

İstanbul Grand Airport

İstanbul Grand Airport ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İstanbul Grand Airport haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 44 İstanbul Grand Airport haberi bulunmuştur.

İstanbul Grand Airport Haberleri

Yeni CIP salonundan ilk izlenimler

Yeni CIP salonundan ilk izlenimler

Yeni İstanbul Havalimanı’nda, THY’nin iç hat CIP Salonu’nun açıldığı duyurulunca atlayıp gittim. Burası Atatürk Havalimanı’na kıyasla daha ferah ve aydınlık. Ücretsiz rezervasyon yapılabilen akıllı toplantı odaları, çocuk oyun alanı, canlı bitkilerle kaplanmış bir yeşil duvar ile üç oyun konsolunun bağlı olduğu ‘gaming’ alanı var.

14.01.2019Seyahat
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan tarihi açılış için tören alanında

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan tarihi açılış için tören alanında

İstanbul Yeni Havalimanı'nın ilk fazı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle bugün hizmete açılıyor. Dünyanın dört bir yanından gelen üst düzey konukların şahitlik ettiği açılış töreni başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan THY bankosundan, sembolik olarak, ilk bileti aldı.

29.10.2018Ekonomi
Türkiyenin gurur günü... Geleceğe uçuracak

Türkiye'nin gurur günü... Geleceğe uçuracak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhuriyet’in 95’inci yılında ‘İstanbul Yeni Havalimanı’nın ilk fazını açıyor. Erdoğan’ın havalimanının ismini bugünkü açılış töreninde açıklaması bekleniyor. Toplam 26.1 milyar Euro yatırımla inşa edilen havalimanı tamamlandığında 6 bağımsız pisti, 500 uçak kapasitesi ve yıllık 200 milyon yolcu kapasitesiyle dünyanın en büyüğü olacak.

28.10.2018Ekonomi
İstanbul Yeni Havalimanı Ruhsat Takdim Töreni gerçekleştirildi

İstanbul Yeni Havalimanı Ruhsat Takdim Töreni gerçekleştirildi

İSTANBUL Yeni Havalimanı Ruhsat Takdim Töreni’ne katılan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı M. Cahit Turhan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı olarak imzalanan sertifika ile havacılık faaliyetlerine başlamaya hazır olduğu belirlenen İstanbul Yeni Havalimanı’nın milletimize hayırlı olmasını diliyor ve bütün katılımcılara teşekkür ediyorum" dedi.

28.10.2018Gündem
İstanbul Yeni Havalimanı ilkleriyle tarihe geçecek

İstanbul Yeni Havalimanı ilkleriyle tarihe geçecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 29 Ekim'de ilk fazı hizmete alınacak İstanbul Yeni Havalimanı, büyüklüğünden altyapısına, güvenlik sistemlerinden mimarisine kadar pek çok alana ilkleriyle damga vuracak.Dünyanın en büyük havalimanının projesindeki ana terminal binası, 1,3 milyon metrekareyle tek çatı altında dünyanın en büyük terminal binası olacak, burada Boğaziçi görüntüsünün verileceği çok büyük duty-free alanı hizmet verecek.Güvenliğin üst düzeyde ve son teknolojilerle sağlanacağı yeni havalimanında ilk kez yer radarları kullanılacak, plaka ve yüz tanıma sistemleri bulunacak.

22.10.2018Ekonomi
En havalı prodüksiyon

En havalı prodüksiyon

İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Keskin, 3. Havalimanı’nın 29 Ekim 2018’de planlanan açılışı için 200 farklı senaryo üzerinde çalıştıklarını belirterek, “29 Ekim öncesinde üniversite öğrencilerinden ve kast şirketlerinden sağlanacak ‘sözde 10 bin yolcu’ ile uçuş aşamasına kadar ilk denemeler yapılacak. İlk deneme için kast ajansı bize 3 bin yolcu getirecek” dedi.

18.08.2017Ekonomi
3. havalimanı tam gaz

3. havalimanı tam gaz

İSTANBUL’da inşaası son hızla devam yeni havalimanında 90 milyon yolcu kapasiteli terminal binasında duty-free 100 bin kişilik alışveriş merkezi 18 bin araç kapasiteli otopark inşaatı yükselmeye başladı.

1.08.2017Ekonomi
Hong Kong’u geçecek

Hong Kong’u geçecek

HİZMETE 2018’de girmesi planlanan üçüncü havalimanı için 6 şirket ile kargo ve yer hizmetleri için 250 milyon Euro’luk imza atıldı.

11.07.2017Ekonomi
Yeni Havalimanına 15 bin kova boya

Yeni Havalimanı'na 15 bin kova boya

Polisan Kansai Boya, 2018 yılında kapılarını açacak olan ve Dünyanın en büyüğü olacak İstanbul Yeni Havalimanı’nın (İGA – İstanbul Grand Airport) su bazlı boya tedarikçisi oldu.

4.03.2017Ekonomi
Çalışan sayısı 30 bine ulaşacak

Çalışan sayısı 30 bine ulaşacak

İSTANBUL Yeni Havalimanı (İYH) inşaatında yolun yarısı göründü. 23 bin kişinin inşaatında 3 vardiya halinde çalıştığı İYH’nin yüzde 42’si tamamlandı.

22.02.2017Ekonomi
İstanbul Yeni Havalimanı’na uluslararası ödül

İstanbul Yeni Havalimanı’na uluslararası ödül

Berlin’de düzenlenen 2016 Dünya Mimarlık Festivali’nde, İstanbul’da yapımı devam yeni havalimanı ödül aldı.

19.11.2016Ekonomi
Yok böyle bir kira Yılda 500 milyon Euro

Yok böyle bir kira! Yılda 500 milyon Euro

Hürriyet Ocak 2015’te yeni havalimanın işletmecisi İGA ile Unifree arasında imzalan 25 yıl süreli dünyanın en büyük duty free anlaşmasının izlerini sürdü. Yeni havalimanı tam kapasiteye ulaştığında planlanan hedefler de tutarsa duty free alanlarını işletecek olan Unifree’nin ödeyeceği yıllık kira 500 milyon Euro’yu (1 milyar 600 mil-yon TL) aşacak.

25.04.2016Ekonomi
Üçüncü Havalimanında 15 milletten 12,6 bin kişi çalışıyor

Üçüncü Havalimanı'nda 15 milletten 12,6 bin kişi çalışıyor

Çalışmaların tüm hızıyla devam ettiği İstanbul Üçüncü Havalimanı'nın inşaatında 15 farklı milletten 13 bine yakın personel çalışıyor.  2 bin 500'den fazla ağır araç filosunun bulunduğu havalimanı inşaatında altyapı ve üstyapı işleri, sahanın farklı bölgelerinde eş zamanlı yürütülüyor   

29.02.2016Ekonomi
Akçayoğlu: 3. Havalimanı 2018in şubat ayında açılacak

Akçayoğlu: 3. Havalimanı 2018'in şubat ayında açılacak

Tamamlandığı zaman yıllık 200 milyon yolcu kapasitesiyle hizmet verecek olan İstanbul Yeni Havalimanı'nın iki pisti ile 90 milyon yolcu kapasiteli olan ilk bölümünün 2018 yılı Şubat ayında açılacağı bildirildi.

25.02.2016Ekonomi
Vietnamdan ithal şoför

Vietnam'dan ithal şoför

Limak Holding Başkanı Nihat Özdemir, yeni havalimanı inşaatı için 300 yeni kamyon aldıklarını ve iki vardiya çalışılacağı için 750 kamyon şoförüne ihtiyaç duyduklarını söyledi. Özdemir, “Dikkat çekecek şekilde ilan verdik, sadece 85 kişi alabildik. Tedbiren Vietnam’dan kamyon şoförü getirmek için izinleri aldık” dedi.

22.01.2015Ekonomi
Eğlen güzelim, gününü gün et

Eğlen güzelim, gününü gün et!

Yılbaşı havasına bir gün önceden girmek veya o gece kendini eve hapsetmek istemeyenler için çok sayıda seçenek var. Tarzınıza ve cüzdanınıza uygununu bulmak için rehberiniz hazır.

29.12.2017Hürriyet Cumartesi
Dubai ye Türk Akını

Dubai' ye Türk Akını

Dünyanın en önemli fuarlarından Dubai Cityscape Global 2015 Fuarı 8-10 Eylül tarihleri arasındagerçekleşiyor. Yaklaşık 60 Türk şirketinin gayrimenkul fuarına çıkarma yapması bekleniyor. 4 bin metrekare alanda yer alan şirketler onlarca gayrimenkul projesini yatırımcıların beğenisine sunuyor. Körfez ülkeleri yatırımcılarının Türkiye’ye ilgisinin katlanarak arttığını belirten Türk inşaat sektörü temsilcileri fuar boyunca hem sıcak satış yapmayı hem de işbirlikleri geliştirmeyi hedefliyor. Bu yıl alanı daha da genişletilen fuara 51 binden fazla ziyaretçi bekleniyor.

7.09.2015Advertorial
Nereye gitmeli

Nereye gitmeli

27.03.2011Kelebek
Kıran kırana maçlar olacak

"Kıran kırana maçlar olacak"

Güreş Federasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak, yarın Ahmet Cömert Spor Salonu'nda başlayacak 39. Uluslararası Yaşar Doğu Serbest Güreş ile 2. Golden Grand Prix Bayanlar Güreş Turnuvalarında kıran kırana müsabakaların olacağını kaydederek, güreşseverleri turnuvaya davet etti.

10.02.2011Spor
Türkiyenin Mavi Marmara saldırısı raporu

Türkiye'nin Mavi Marmara saldırısı raporu

Türkiye'nin Mavi Marmara saldırısıyla ilgili BM'ye sunduğu raporun tam metni:

26.01.2011Gündem
GOOD MORNING--TURKEY PRESS SCAN ON JUNE 19

GOOD MORNING--TURKEY PRESS SCAN ON JUNE 19

These are some of the major headlines and their summaries in the Turkish press on June 19, 2009. Hurriyet Daily News does not verify these stories and does not vouch for their accuracy.

19.06.2009Gündem
GOOD MORNING--TURKEY PRESS SCAN ON MAY 17

GOOD MORNING--TURKEY PRESS SCAN ON MAY 17

These are some of the major headlines and their summaries in the Turkish press on May 17, 2009. Hurriyet Daily News Online does not verify these stories and does not vouch for their accuracy.

17.05.2009Gündem
Marmaray project tunnel faced with a four-year delay

Marmaray project tunnel faced with a four-year delay

ISTANBUL - The completion date for the Marmaray underwater tunnel connecting the European and Asian sides of Istanbul has been pushed back from this year to 2013 as a result of archaeological finds made during the construction process.

13.05.2009Gündem
Does EasyJet really make a difference

Does EasyJet really make a difference?

ISTANBUL - Commuting between England and Didim? Cheap flights made it all possible and more Brits bought a home away from home and under the sun. But life for expatriates is linked to fluctuations in ticket prices, peak season fares and airline policies

26.04.2009Gündem
GOOD MORNING--TURKEY PRESS SCAN ON APR 1

GOOD MORNING--TURKEY PRESS SCAN ON APR 1

These are some of the major headlines and their summaries in the Turkish press on April 1, 2009. Hurriyet Daily News Online does not verify these stories and does not vouch for their accuracy.

1.04.2009Gündem
Ertugrul Ozkok: Prime Minister Erdogan and words on the gecekondus

Ertugrul Ozkok: Prime Minister Erdogan and words on the gecekondus

I am indebted to the Prime Minister. It is not something I have to apologize for-I haven't done anything which would necessitate that. It is more of a "making concessions to the people of the country" indebtedness. Anyway, let me 'pay him back' now.

11.04.2006Gündem
Bu hafta sona ermeden

Bu hafta sona ermeden

9.03.2006Kelebek
Turkey in the year 2005

Turkey in the year 2005

Dropping six zeros from the national currency, start of full membership negotiations with the EU, accusations against novelist Orhan Pamuk and the ensuing trial, resignation of Erkan Mumcu from the cabinet (he was a former minister of Culture) and his election to the leadership of the ANAVATAN Party, election of M. Ali Talat President of Turkish Republic of Northern Cyprus (TRNC), nomination of a Turkish politician -Kemal Dervis- as UNDP administrator, successful privatization and low inflation rate in economy were landmark events of the year 2005, as far as Turkey is concerned. A summary of those events in politics, economics, sports, social life etc. recorded in Turkey during the year follows. Anadolu Agency tries to give an account of those events as extended as possible.

23.12.2005Gündem
Ertugrul Ozkok: The waiter who wouldnt take a tip

Ertugrul Ozkok: The waiter who wouldn't take a tip

How do you even begin to explain the things you see when you go to a corner of the world you have never been to before? I am like a dumb tourist, surprised by everything new I come across here. I am in Seoul, Korea, for a board meeting of World Publishing Federation, and let's take a look at some of my first views.

1.06.2005Gündem
Özel sektörde yolum kapalı diyene kar tatili

Özel sektörde 'yolum kapalı' diyene kar tatili

Türkiye ekonomisinin yüzde 40'ını temsil eden İstanbul'da kar yağışı, ticaret ve çalışma hayatını da olumsuz etkiledi. Eczacıbaşı Holding 'kar tatili'ne çıkarken, birçok büyük grup ve şirket, "yolum kapalı, gelemiyorum" diyen çalışanlarını serbest bıraktı.

7.02.2005Ekonomi
Amsterdam guide

Amsterdam guide

28.01.2004Seyahat

Yazar Sonuçları

Yeni havalimanını teftiş ettim!

YOLU, güvenliği, rüzgârı, doğaya ne kadar zarar verdiği, işçilerin şartları, yağmurda su basıp basmayacağı... Merak ve rivayet çok. O yüzden de “Ben uçmam abi, birkaç ay otursun orası, sonra bakarım” düşüncesi yaygın. Gittim, gördüm, gezdim, IGA’nın (Istanbul Grand Airport) farklı alanlardaki yetkililerine her şeyi sordum.

28.11.2018

Yeni havalimanı çok şaşırttı beni

29 Ekim’de açılışı yapılacak olan 3. Havalimanı’nı gezdim geçen gün...

29.03.2018

Hero or loser

The Davos walkout by Prime Minister Recep Tayyip Erdoğan might be evaluated from two totally opposing perspectives.

31.01.2009

Skalite Ödülleri sahiplerini buldu

10. Skalite Ödülleri, önceki akşam Hilton Otel’de düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

13.11.2007

Tüm Türkiye'de bilinen Ankaralı markalar

Geçen hafta Ankara'nın en zengin kişi ve ailelerini yazmıştım. Bu hafta ise Başkentin bağrından kopup, tüm ülkeye, hatta kimi zaman Dünyaya adını duyuran Ankaralı markaları aktaracağım. Politikacı ve bürokratlarla nam salmış bu şehri girişimci ruhlarıyla tanıtan insanların ürünlerinden bahsedeceğim.Bakalım birazdan sıralayacağım markaları hatırlıyor musunuz, ya da bir şekilde kullandınız mı?

15.10.2006