MENÜ

İstanbul Gelisim Universitesi

İstanbul Gelisim Universitesi ile ilgili tüm haberleri, son dakika İstanbul Gelisim Universitesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün İstanbul Gelisim Universitesi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.819 İstanbul Gelisim Universitesi haberi bulunmuştur.

İstanbul Gelisim Universitesi Haberleri

Miss Turkey 2019da kim birinci oldu İşte Miss Turkey birinci ikinci ve üçüncüsü

Miss Turkey 2019'da kim birinci oldu? İşte Miss Turkey birinci ikinci ve üçüncüsü

Miss Turkey 2019 güzellik yarışmasında, çarşamba akşamı final heyecanı yaşandı. 20 adayın podyumda boy gösterdiği yarışmada, jüriden geçer not alan bir yarışmacı Türkiye'nin en güzel kadını seçildi. Miss Turkey finalinde birinci seçilen yarışmacı ülkemizi Miss World yarışmasında temsil etme hakkı kazandı. Peki, Miss Turkey 2019'da kim birinci oldu? İşte Miss Turkey birinci ikinci ve üçüncüsü hakkında detaylar.

2.10.2019Magazin
Taksici araştırmasından çarpıcı sonuçlar çıktı Yanlarında kesici, delici aletle dolaşıyorlar

Taksici araştırmasından çarpıcı sonuçlar çıktı! Yanlarında kesici, delici aletle dolaşıyorlar

Ticari taksi şoförlerine ilişkin olarak yapılan araştırmada çarpıcı sonuçlara ulaşıldı. Taksi şoförlerinin 4'te 1'i yanında kesici alet taşırken, yüzde 45'inin gün içinde küfür ettiği tespit edildi.

29.08.2019Ekonomi
Türk doktorun binlerce hayat kurtarabilecek buluşuna İngiltere’den destek

Türk doktorun binlerce hayat kurtarabilecek buluşuna İngiltere’den destek

Türk doktor Asiye Karakullukçu’nun, her yıl binlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden olan hastane enfeksiyonlarını dakikalar içesirinde tespit edebilen biyosensörü, İngiliz Kraliyet Mühendislik Akademisinden tam destek aldı.

3.07.2019Avrupa
Jet kazasında hayatını kaybetmişti, 1 yıl sonra şiiri ortaya çıktı

Jet kazasında hayatını kaybetmişti, 1 yıl sonra şiiri ortaya çıktı

Geçtiğimiz sene Birleşik Arap Emirlikleri'nden İstanbul'a gelirken İran'da düşen özel jette hayatını kaybeden 11 kadın arasında bulunan pilot binbaşı Melike Kuvvet'in 'Özlem' isimli şiiri ortaya çıktı.

11.03.2019Gündem
Üniversite Oscar’ında üç Türk finalist

Üniversite Oscar’ında üç Türk finalist

LONDRA merkezli yükseköğretim derecelendirme kuruluşu Times Higher Education’ın (THE) verdiği ve yükseköğretim Oscarları olarak kabul edilen ‘Asya Ödülleri 2019’da Türkiye’den Koç, Özyeğin ve Gelişim üniversiteleri finalist oldu. 80 ülkeden 21 üniversite finale kalmayı başarırken, bu yıl ilk kez Asya bölgesi için verilecek ödülleri kazananlar, 1 Mayıs’ta Abu Dabi’de düzenlenecek Asya Üniversiteleri Zirvesi’nde açıklanacak.

22.02.2019Eğitim
2 yılda 13 ödül alan robotik ekibi 8 yeni projeye hazırlanıyor

2 yılda 13 ödül alan robotik ekibi 8 yeni projeye hazırlanıyor

Üniversiteler yapay zeka ve robotik alanında yapılan proje yarışmalarına yoğun ilgi gösteriyor. İstanbul Gelişim Üniversitesi olarak 2018 yılında açılan Araştırma Altyapıları destek Programı’na toplam bütçesi 1 milyon 26 bin olan proje başvurusu yaptıklarını belirten Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Okatan, 2019 yılı için şimdiden 8 farklı projeye hazırlandıklarını kaydetti.

1.02.2019Teknoloji
Yeni beslenme trendleri Gastrokeşif dergisinde toplanıyor

Yeni beslenme trendleri 'Gastrokeşif' dergisinde toplanıyor

İstanbul Gelişim Üniversitesi(İGÜ) Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (UBYO) Gastronomi Bölümü öğrencileri, Artizanal dersi kapsamında yeni beslenme trendleri hakkında 30’dan fazla dergi yayınladı.

Türkiyenin konuştuğu Palu ailesi ile çarpıcı hastalık iddiası

Türkiye'nin konuştuğu Palu ailesi ile çarpıcı 'hastalık' iddiası

Bir televizyon programına kızları ve torunlarının kayıp olduğunu iddia ederek başvuran Palu Ailesi'nde açığa çıkan olaylar Türkiye'nin gündemine oturdu. İddiaların beşiğindeki isimlerin sağlıklı olmadığını ifade eden Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Ertan Tezcan, özellikle Tuncer Ustael'in 'paylaşılmış paranoid bozukluk' hastası olabileceğini söyledi.

9.01.2019Gündem
Gastronomi öğrencilerinden 69 yerel lezzet için patent başvurusu

Gastronomi öğrencilerinden 69 yerel lezzet için patent başvurusu

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) öğrencileri, Artizanal Ürünler dersi kapsamında 69 adet patent başvurusu hazırladı.

Sosyal medya insan ilişkilerini zedeliyor

Sosyal medya insan ilişkilerini zedeliyor

Psikiyatri Uzmanı Onur Okan Demirci, sosyal medyanın insan ilişkilerini zedelediğini belirterek, "Çiftler bir süre sonra kendi ilişkilerini sosyal medya gördüğü ilişkilerle kıyaslama yoluna gidiyor bu da evliliği olumsuz etkiliyor" dedi.

30.11.2018Teknoloji
Cerebral Palsy’li çocuklar sporla sosyalleşiyor

Cerebral Palsy’li çocuklar sporla sosyalleşiyor

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı - Cerebral Palsy Türkiye, sporun ‘Cerebral Palsy’li bireyler üzerindeki olumlu etkisini ön plana çıkarmak amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamındaki desteğiyle ‘Adım Adım Gelişiyorum, Sosyalleşiyorum!’ projesini başlattı. ‘Cerebral Palsy’li çocuklar ‘Sosyal Uyum’ etkinliğinde sporcularla bir araya geldi.

24.10.2018 Eğitim