MENÜ

İssizlik Sigortasi

İssizlik Sigortasi ile ilgili tüm haberleri, son dakika İssizlik Sigortasi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün İssizlik Sigortasi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.508 İssizlik Sigortasi haberi bulunmuştur.

İssizlik Sigortasi Haberleri

Oturalım konuşalım

Oturalım konuşalım

İşverenlerin işsizlik maaşının artması ve koşulların kolaylaşması yönündeki çağrısından sonra Türk-İş Başkanı Ergün Atalay da, “Oturup konuşalım” dedi. Atalay, “İşsizlik maaşı milyonlarca insanı yakından ilgilendiren bir konu. Sosyal taraflar bunu istiyorsa, aynı masa etrafında oturup konuşalım ve insanlarımızı rahatlatalım” dedi.

10.08.2019Ekonomi
İşsizlik maaşında barışçıl çözüm

İşsizlik maaşında barışçıl çözüm!

TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol, işsizlik maaşının arttırılması ve işsizlik ödeneğinden yararlanma koşullarının kolaylaştırılması gerektiğini belirterek, “Örneğin ikale (karşılıklı fesih) gibi barışçıl çözüm yollarında da işsizlik sigortasından faydalanılsın. Bu tür uygulamalar, hem çalışana hem de işverene olumlu yansır” diye konuştu.

9.08.2019Ekonomi
İşsizlik maaşı için işten çıkarıyorlar Mahkemelik olabilirsiniz...

İşsizlik maaşı için işten çıkarıyorlar! Mahkemelik olabilirsiniz...

Kendi isteği dışında işveren tarafından iş akdi sonlandırılan kişilere işsizlik maaşı ödeniyor. Bazı işverenler ise bu durumu kullanmaya başladı ve işten çıkarmış gibi gösterilen çalışanlarının işsizlik maaşı almasını sağlıyorlar.

24.07.2019Ekonomi
Kısa çalışma ödeneğinin süresi uzatıldı

Kısa çalışma ödeneğinin süresi uzatıldı

Kısa çalışma ödeneğinin yeni bir uygunluk tespiti yapılması şartıyla 3 ay uzatılmasına dair Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

26.06.2019Ekonomi
İşsizlik maaşları ne zaman yatırılacak Tarih belli oldu mu

İşsizlik maaşları ne zaman yatırılacak? Tarih belli oldu mu?

5 Haziran 2019 tarihinde ödenmesi gereken işsizlik ödeneğinin, Ramazan Bayramı'nın resmi tatil olması dolayısıyla, ne zaman yatırılacağı, işsizlik maaşı alan vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk işsiz ödeneğinin vatandaşların hesabına yatırılacağı tarihle ilgili açıklama yaptı. Peki, işsizlik maaşları ne zaman yatırılacak? İşte, konu ile ilgili detaylar.

27.05.2019Gündem
12nci Çalışma Meclisi yarın toplanıyor

12'nci Çalışma Meclisi yarın toplanıyor

İşçi, işveren ve çalışma hayatının tüm paydaşları 4 yıl sonra Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un çağrısı ile tekrar toplanıyor.

22.05.2019Ekonomi
İşsizlik fonunda nisan açığı

İşsizlik fonunda nisan açığı

İşsizlik Sigortası Fonu uzun bir aradan sonra nisan ayında açık verdi.

20.05.2019Ekonomi
‘İşsizlik Fonu’ndan en az yararlanan işsizler’

‘İşsizlik Fonu’ndan en az yararlanan işsizler’

HAK-İŞ, İşsizlik Sigortası Fonu’yla ilgili kaygılı olduklarını açıkladı. Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan, “İşsizlik fonundan en az yararlanan işsizler. Bazı teşviklerin işsizlik fonundan yapılmasını anlıyoruz ama tüm teşviklerin kaynağının işsizlik fonu olmasına karşıyız. Daha GAP için fondan alınan 10 milyar lira bile ödenmedi” dedi.

17.05.2019Ekonomi
İkinci düello Almanca oldu

İkinci düello Almanca oldu

Avrupa Parlamentosu (AP) seçimleri yaklaşırken Muhafazakar Hıristiyan Demokrat partilerin (EVP) liste başı adayı Manfred Weber ile Avrupa Sosyal Demokratlar’ın adayı Hollandalı Frans Timmermans ikinci düelloya Almanca çıktılar.

8.05.2019Avrupa
Bakan Selçuk: Ölümlü iş kazasında yüzde 44’lük azalma

Bakan Selçuk: Ölümlü iş kazasında yüzde 44’lük azalma

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Bugüne kadar, protokol imzaladığımız kamu kurum ve kuruluşları ile üniversitelerden eğitim alarak başarı gösteren 52 bini aşkın işveren ve vekilini belgelendirdik. Ayrıca yüz binde ölümlü iş kazası oranında yüzde 44’lük bir azalma söz konusu" dedi.

4.05.2019Ekonomi
Kıdem tazminatında  yüzde 8.3’lük düğüm

Kıdem tazminatında yüzde 8.3’lük düğüm

KIDEM tazminatı fonu kurulacağı ve bunun için taraflarla görüşüleceğinin açıklanmasının ardından, gözler 30 günlük kıdem hakkının korunması için gerekli olan yüzde 8.3’lük kesinti oranına düğümlendi.

16.04.2019Ekonomi
10 soruda kısa çalışma ödeneği

10 soruda kısa çalışma ödeneği

İşverenin sektörel, bölgesel ve afet gibi yaşadığı sorunlar nedeniyle faaliyetini kısa süreli durdurması halinde çalışanlar, kısa çalışma ödeneğinden yararlanabiliyor. Bu kapsamda çalışanlara hem kısa çalışma parası ödeniyor hem de sağlık sigortası primleri İŞKUR tarafından karşılanıyor. 2019’da asgari ücretli bir çalışana aylık 1.534 lira maaş bağlanıyor.

Maaşlı istihdam teşviki için son ay

Maaşlı istihdam teşviki için son ay

İşe alınan çalışanların 3 aylık ücretlerinin işsizlik sigortası fonundan karşılanmasını öngören istihdam teşvikinde son aya girildi.

3.04.2019Ekonomi
Denizde 500 bin kişilik istihdam

Denizde 500 bin kişilik istihdam

Deniz Ticaret Odası Başkanı Tamer Kıran, yeni açıklanan teşviklerle denizcilikte istihdamın daha da artacağını belirterek, “170 bin kişi limanlarda, 30 bin kişi tersanelerde çalışıyor, 100 bin de gemi adamı var. Diğer alanlarla beraber toplam istihdam 500 binin üzerinde” dedi.

Gelir Vergisinde önemli değişiklik

Gelir Vergisi'nde önemli değişiklik

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı'nın Gelir Vergisi Genel Tebliği Resmi Gazete'de yayımlandı. Pilotlar, kabin memurları, iş yeri açmaksızın internet üzerinden satış yapan ve tazminatlara ilişkin bazı istisnalar ve değişiklikler getirildi.

15.03.2019Ekonomi
DTO Başkanından “İstihdam Seferberliği” kampanyasına destek

DTO Başkanı'ndan “İstihdam Seferberliği” kampanyasına destek

Deniz Ticaret Odası Başkanı Tamer Kıran “Türk Denizcilik Sektörü olarak İstihdam Seferberliği'nde elimizi taşın altına koyacağız” dedi.

8.03.2019Ekonomi
Sanayicilerden istihdama destek

Sanayicilerden istihdama destek

KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci "Nisan ayı sonuna kadar sağlayacağınız her ilave istihdamın tam 3 ay boyunca ücretini, sigorta primlerini ve vergisini devlet karşılıyor" dedi.

8.03.2019Ekonomi
İŞKURdan çalışan annelere 40 milyon lira

İŞKUR'dan çalışan annelere 40 milyon lira

Doğum yapan kadın veya evlat edinenlere, yarım gün çalışmayı tercih etmeleri halinde verilen ödenekten 19 bin 482 kişi yararlandı.

22.02.2019Ekonomi
İşverene işçi başına 9 bin TL’lik destek

İşverene işçi başına 9 bin TL’lik destek

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilen önergeye göre, 2018 yılındaki istihdama ilave olarak, şubat-nisan ayında işe yeni alınanların 2020 TL’lik ücretleri ve 986 TL’lik vergi ve sigorta primleri 3 ay süresince işsizlik sigortası fonundan karşılanacak.

21.02.2019Ekonomi
‘Her türlü  entrika  çevriliyor’

‘Her türlü entrika çevriliyor’

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, İYİ Parti’nin Mersin adayı isminin il seçim kuruluna zamanında teslim edilmemesinin arkasında ‘tezgâh’ bulunduğunu öne sürdü.

21.02.2019Gündem
İşsizlik maaşı nasıl alınır İşsizlik maaşı başvurusu nasıl yapılır

İşsizlik maaşı nasıl alınır? İşsizlik maaşı başvurusu nasıl yapılır?

İşsizlik maaşı nasıl alınır sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından sorgulanan ve merak edilen konular arasında yer almaya başladı. İşsizlik maaşının alınabilmesi için gerekli şartlar ve kanunlar yer alıyor. Peki, işsizlik maaşı nasıl alınır? İşsizlik maaşı başvurusu nasıl yapılır?

4.02.2019Ekonomi
En fazla istihdam artışı Antalyada gerçekleşti

En fazla istihdam artışı Antalya'da gerçekleşti

Sigortalı ücretli çalışan sayısı son bir yılda en fazla artan il 33 bin artışla Antalya oldu. Antalya’yı 10 bin artışla Kocaeli ve Muğla, 9 bin artışla Şanlıurfa ve 7 bin artışla Van takip etti.

29.01.2019Ekonomi
Zorlanan işveren işsizlik fonuna koştu

Zorlanan işveren işsizlik fonuna koştu

ZORLANAN işveren, çalışan ücretleri için işsizlik sigortasına fonuna başvurdu.

26.01.2019Ekonomi
Bakan açıkladı: Yarım milyondan fazla çalışan...

Bakan açıkladı: Yarım milyondan fazla çalışan...

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk: "Bugüne kadar 505 bin çalışanımız, mesleki yeterlilik belgesi almaya hak kazandı. Bunların 470 bini belgeli çalışmanın zorunlu olduğu 'tehlikeli' ve 'çok tehlikeli' meslekleri icra edenler. Yaklaşık iki yıl önce 40 bin civarında olan mesleki yeterlilik belgeli kişi sayımızın, yarım milyonu geçmiş olmasının gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Üretimde etkinlik ve verimliliğin mesleki yeterliliğe sahip çalışanlarca sağlanacağına inanıyoruz. Bu hedefler doğrultusunda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde yürüttüğümüz çalışmaların neticesini de alıyoruz" açıklamasında bulundu.

25.01.2019Ekonomi
Ev erkeğine de e-ticaret desteği

Ev erkeğine de e-ticaret desteği

Meclis’in yoğun mesaisi evlerinde ürettikleri ürünleri internet ve benzeri elektronik ortamlarda satanlara yaradı. Evlerde üretilen ürünlerin internetten satışından kaynaklanacak gelirlerin 30 bin lirası vergiden istisna olacak. Düzenleme yalnızca ev hanımlarını değil ev erkeklerini de kapsayacak.

19.01.2019Ekonomi
İŞKUR çalışma saatleri... İŞKUR saat kaçta açılıyor/kapanıyor

İŞKUR çalışma saatleri... İŞKUR saat kaçta açılıyor/kapanıyor?

İŞKUR çalışma saatleri birçok vatandaş tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. İş ve işçi bulma kurumu olan İŞKUR'un güncel mesai saatlerini bu içeriğimizden öğrenebilirsiniz. İŞKUR 08:30 - 12:30 / 13:30 - 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. İşte detaylar.

18.01.2019Gündem
Yeni torba devrede

Yeni torba devrede!

Kira zamlarının tüketici enflasyonuna göre ayarlanmasından, en düşük emekli maaşının 1000 liraya çıkarılmasına kadar birçok kritik düzenlemeyi içeren torba yasa teklifi Meclis’te kabul edildi. Yasayla işsizlik sigortası maaşından yararlanmak için de son 120 gün prim ödeyerek sürekli çalışma şartını da kaldırıldı. İşte torba yasa ile gelen yenilikler:

18.01.2019Ekonomi
Kabul edildi... Yıllık asgari ücretin brüt tutarını aşmazsa muaf

Kabul edildi... Yıllık asgari ücretin brüt tutarını aşmazsa muaf

Asgari ücret desteğinin 2019'da devam etmesi, evlerde üretilen ürünlerin vergiden istisna olması, 250 liraya kadar eksik ödemelerin vergi indirimine yönelik ihlal kapsamında değerlendirilmemesi gibi düzenlemeleri içeren teklifin 1-9 maddelerini kapsayan birinci bölümü TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

17.01.2019Gündem
İşsizlik Sigortası Fonunun büyüklüğü 127 milyara ulaştı

İşsizlik Sigortası Fonu'nun büyüklüğü 127 milyara ulaştı

İşsizlerin, çalışmadıkları dönemde geçinebilmelerini sağlamak amacıyla kurulan İşsizlik Sigortası Fonu'nun büyüklüğü geçen yıl yaklaşık 11 milyar lira artarak 127 milyar 643 milyon liraya ulaştı.

16.01.2019Ekonomi
İşsizlik Sigortası Fonunun büyüklüğü 127 milyara ulaştı

İşsizlik Sigortası Fonu'nun büyüklüğü 127 milyara ulaştı

Ülkede 2017'de 116 milyar lira olan fonun büyüklüğü, yaklaşık 11 milyar lira artarak, geçen yıl sonu itibarıyla 127 milyar 643 milyon lira oldu. Mart 2002'den geçen yılın aralık sonuna kadar fondan yaklaşık 6,6 milyon kişiye 23 milyar lira ödeme yapıldı.

16.01.2019Ekonomi
Son dakika Komisyondan geçti... Milyonları ilgilendiriyor

Son dakika! Komisyondan geçti... Milyonları ilgilendiriyor!

Asgari ücret desteğinin 2019'da devam etmesi, evlerde üretilen ürünlerin vergiden istisna olması, 250 liraya kadar eksik ödemelerin vergi indirimine yönelik ihlal kapsamında değerlendirilmemesi gibi düzenlemeleri içeren ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

10.01.2019Gündem
Son 24 saatte ne oldu (08.01.2018)

Son 24 saatte ne oldu? (08.01.2018)

İşte Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

8.01.2019Özet
Son dakika...Bu iki şartı karşılayan binlerce işyeri yüzde 1 pay ödeyecek

Son dakika...Bu iki şartı karşılayan binlerce işyeri yüzde 1 pay ödeyecek

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 10'dan fazla kişinin çalıştığı ve son 3 yılda ölümlü iş kazası ve sürekli iş göremezlikle sonuçlanan iş kazası meydana gelmeyen iş yerleri ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Bakan Selçuk "Çalışanların işsizlik sigortası işveren payı, bir sonraki takvim yılından geçerli olmak üzere 3 yıl süreyle yüzde 1 olarak alınacak" dedi.

8.01.2019Ekonomi
2019 memur maaş farkı ne zaman yatacak Memur maaş katsayıları belli oldu mu

2019 memur maaş farkı ne zaman yatacak? Memur maaş katsayıları belli oldu mu?

Memur maaş katsayıları için internet üzerinden araştırmalar devam ediyor. Her yeni yılda değişiklik gösteren memur maaşı katsayıları, 2019 yılının ilk günlerinde araştırılmaya başlandı. Peki, 2019 yılının memur maaş katsayıları belli oldu mu? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

7.01.2019Ekonomi
İŞKUR çalışma saatleri | İŞKUR saat kaçta açılıyor/kapanıyor

İŞKUR çalışma saatleri | İŞKUR saat kaçta açılıyor/kapanıyor?

İŞKUR çalışma saatleri vatandaşların sorguladığı konular arasında yer almaya başladı. İŞKUR hafta içi ve hafta sonu mesai saatleri vatandaşların en çok araştırdığı konular arasında yer alıyor. Peki, İŞKUR saat kaçta açılıyor/kapanıyor? İşte, İŞKUR çalışma saatleri.

6.01.2019Gündem
2019’un istihdam teşvikleri

2019’un istihdam teşvikleri

İşverene ve istihdama destek için başlatılan teşvikler 2019’da da devam edecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı desteklerden 2 milyonun üzerinde işyeri ve milyonlarca çalışan yararlanacak. Ayrıca bu sene asgari ücret prim teşvikinde de değişiklik yapıldı. Bölgesel istihdam desteği yeni yılda da devam ederken, sigorta prim teşviki 500 ve üzeri sigortalı çalıştıranlarda 3 puan, 500’ün altında sigortalı çalıştıranlarda 5 puan olarak açıklandı. Peki, kimler, hangi teşvikten, nasıl yararlanacak? Tüm yönleriyle 2019’un istihdam destekleri.

Almanlar yeni yıla avantajlı girdi

Almanlar yeni yıla avantajlı girdi

Almanya’da vergi indirimi, vergi muafiyeti, çocuklar için ödenen para ve benzeri birçok alanda hükümetin aldığı kararlar, yeni yılla birlikte hayata geçti.

1.01.2019Avrupa
Özel sektör maaşlarına ‘asgari ücret etkisi’

Özel sektör maaşlarına ‘asgari ücret etkisi’

ASGARİ ücrette yüzde 26’lık artış, çalışma hayatındaki bütün dengeleri de değiştirecek.

27.12.2018Ekonomi
Son dakika... Asgari ücret belli oldu

Son dakika... Asgari ücret belli oldu

Milyonlarca çalışanı ilgilendiren asgari ücret tutarı belli oldu. 2019 yılında uygulanacak asgari ücret tutarı 2 bin 20 TL olarak belirlendi. Yüzde 26,05'lik artış asgari ücrette 417 TL'lik artış yapılmış oldu. Evli ve üç çocuklu kişiler için ise asgari ücret 2 bin 155 TL oldu. Kararın 15 üyeliği komisyonda oybirliği ile alındığı açıklandı. Asgari ücret bekar bir işçi için vergiler ve kesintiler düştüğünde 2018 için yüzde 14.2 artışla ve net 1,603 TL olarak belirlenmişti.

25.12.2018Ekonomi
İşsizlik maaşı alma şartları nedir İşsizlik maaşı başvurusu nasıl yapılır

İşsizlik maaşı alma şartları nedir? İşsizlik maaşı başvurusu nasıl yapılır?

Halihazırda çalışmakta oldukları işlerinden ayrılmak zorunda kalan vatandaşların araştırdığı işsizlik maaşı alma şartları ve başvuru süreci, birçok kişinin gündeminde yer almaya devam ediyor. Peki, işsizlik maaşı başvurusu için şartlar nelerdir? İşte, işsizlik maaşı almak ve başvurusunda bulunmak için bazı şartlar

24.12.2018Ekonomi
2019da asgari ücret zammı ne kadar olacak İşte gündemden gelen asgari ücret hakkında son haberler

2019'da asgari ücret zammı ne kadar olacak? İşte gündemden gelen asgari ücret hakkında son haberler

2019 yılında geçerli olacak asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında Asgari Ücret Tespit Komisyonu 13 Aralık'ta ikinci toplantısını yaptı. İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, ilk toplantısı 7 Aralık'ta Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ev sahipliğinde yapmıştı. Peki, asgari ücret ne kadar olacak? 2019 asgari ücret zammı ne zaman belli olacak?

19.12.2018Gündem
İşverenlerden asgari ücret açıklaması

İşverenlerden asgari ücret açıklaması

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Başkanı Kudret Önen, "Yeni yılda geçerli olacak asgari ücretle ilgili teklifimiz, hükümetin enflasyonla mücadele programına destek olacak nitelikte." dedi.

19.12.2018Ekonomi
Milyonlarca çalışanın gözü yarınki toplantıda

Milyonlarca çalışanın gözü yarınki toplantıda

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2019'da geçerli olacak asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında üçüncü toplantısını yarın gerçekleştirecek.

19.12.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Aslında istifa etti ama siz kovulmuş bilin

ÇALIŞAN; eğer kendi isteğiyle işten ayrıldıysa-istifa ettiyse, çıkış işlemi SGK’ya 3 numaralı kodla bildiriliyor. Çalışanın işine işverenin isteğiyle son verilmişse çıkış işlemi SGK’ya 4 numaralı kodla bildiriliyor. Kritik konu da şu; istifa edenler (3 no.lu kod) işsizlik maaşı alamazken, işten çıkartılanlar (4 no.lu kod) işsizlik maaşına hak kazanıyorlar. 

24.07.2019

Büyüme ve istihdam tartışmaları büyüyecek

Seçim öncesi son aya girilirken, ekonomiye destek paketlerinin sayısı artmaya devam ediyor. Buna karşılık mart ayı içinde ekonomide paketlerin ne kadar etkili olacağından çok, büyüme oranları, enflasyon ve faiz gelişmeleri ile istihdam ve işsizlik konularını konuşacağız.

28.02.2019

Hangi çalışanlar vergi iadesi alacak?

“Çalışanlara vergi iadesi ödenecekmiş, hangi çalışanlar faydalanabiliyor iadeden?” Hürriyet okurları son günlerde en çok bu konuyu merak ediyor.

13.02.2019

Temizlikçi ve bakıcı primleri de yükseldi

Temizlikçi, bakıcı gibi ev hizmetlerinde çalışanların sigorta primleri asgari ücretle birlikte yüzde 26 arttı. 2019 yılında ayda 9 gün çalışan için 15.35 lira, 12 gün çalışan için 304.42 lira prim ödenecek.

6.02.2019

Asgari ücretle birlikte her şey değişti

2019 yılı asgari ücret yüzde 26.5’lik artışla brüt 2.558,4 liraya, net de 2.020,91 liraya yükseldi. Yaklaşık 7 milyon çalışanı ilgilendiren asgari ücret sadece aylık maaş anlamına gelmiyor. Asgari ücretle birlikte işsizlik maaşından genel sağlık sigortasına ödenecek primlere, askerlik ve doğum borçlanmasından asgari geçin indirimine, sosyal güvenlik prim cezalarından 65 yaş aylığına kadar yeni yılda değişti. İşte, yeni asgari ücretle birlikte sosyal güvenlik alanında tüm tarafları ilgilendiren değişiklikler.

2.01.2019

Hem çalışan hem emekli öğretmene müjde

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İkinci 100 Günlük Eylem Planı’nda öğretmenlerin ek göstergesinin 3600’e yükseleceği müjdesini verdi. Böylece öğretmenler yüksek maaş ve ikramiye ile emekli olabilecek. Emeklilerin de maaşı artacak. Gösterge artışı maaşlarda 500, emekli ikramiyesinde de 30 bin liranın üzerinde artış yaratacak.

19.12.2018