MENÜ

Ismet Büyükataman

Ismet Büyükataman ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ismet Büyükataman haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ismet Büyükataman haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 244 Ismet Büyükataman haberi bulunmuştur.

İsmet Büyükataman, 22 Aralık 1953, Merzifon, Amasya doğumlu Türk siyasetçi.

Bursa Eğitim Enstitüsü Matematik Bölümü mezunudur. Yüksek lisansını Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İdari Bilimler Enstitüsünde tamamlamıştır. Öğretmen olarak çalışmıştır. Bursa Ülkü Ocakları Başkanlığı yapmıştır. MİSK Genel Merkezi Eğitim Dairesinde çalışmıştır. Mayaş Yayınevi kurucusudur. Bursa MİSK Bölge Temsilciliği görevini yürütmüştür. Serbest olarak inşaat müteahhitliği yapmıştır. TBMM XXIII., XXIV., XXV. ve XXVI Dönem Bursa milletvekilidir. Evli ve 2 çocuk babasıdır. 2011 yılı itibariyle MHP genel sekreteridir.

 

Ismet Büyükataman Haberleri

ABD likeını geri aldı

ABD 'like'ını geri aldı!

ABD Büyükelçiliği’nin Twitter hesabından, FETÖ firarisinin ‘Bahçeli’siz siyaset’ tweet’ine yapılan ‘like’ skandala yol açtı. Bahçeli’nin sağlık durumuna ilişkin mesajı ‘beğenen’ Büyükelçilik “Yanlışlıkla oldu” dedi. Ancak ABD’nin Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı, Dışişleri Bakanlığı’na çağırılarak izahat istendi. Ardından ABD Büyükelçiliği’nden ikinci özür geldi.

7.10.2019Gündem
MHP’den ABD Büyükelçiliğine tweet tepkisi

MHP’den ABD Büyükelçiliğine tweet tepkisi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “Bu ‘vatansız’ firarinin yaptığı paylaşımın ABD’nin Türkiye Büyükelçiliği resmi Twitter hesabından beğenilmesi, ederi 1 dolar olan meczubun sözlerinden daha vahimdir ve ABD destekli yeni bir operasyonun da başladığının delilidir” dedi.

6.10.2019Gündem
MHP: ABD kendi işine baksın

MHP: ABD kendi işine baksın

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, ABD’nin, Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediyelerine kayyım atanmasına yönelik açıklamasına, “ABD kendi işine bakmalıdır, önce kendi topraklarında yaşayan insanların haklarını teslim etmelidir” diye tepki gösterdi.

24.08.2019Gündem
Bahçeli, Ertuğrul Gazi Türbesini ziyaret etti

Bahçeli, Ertuğrul Gazi Türbesi'ni ziyaret etti

Bilecik’in Söğüt ilçesine gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ertuğrul Gazi Türbesi'ni ziyaret ederek "Saygı Nöbeti" değişimini izledi.

13.07.2019Gündem
Bebek katillerine geçit verilmeyecektir

"Bebek katillerine geçit verilmeyecektir"

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Milliyetçi Hareket var olduğu müddetçe, şehit analarının 'Başımızdan bir yere gitme.' duaları kulaklarımızda olduğu müddetçe bu ülkede bebek katillerine, onların terör örgütlerine ve siyasetteki temsilcilerine, onları iyi göstermeye çalışanlara, açılımlara, saçılımlara geçit verilmeyecektir." değerlendirmesinde bulundu.

13.05.2019Gündem
MHPden CHPye eleştiri

MHP'den CHP'ye eleştiri

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, CHP'yi eleştirerek "(Usulsüzlük yok) diyemeyenler hak, hukuk, adalet sözlerinin arkasına sığınarak haksızlığı, hukuksuzluğu ve adaletsizliği meşrulaştırmaya çalışmaktadır." ifadesini kullandı.

9.05.2019Gündem
Erdoğandan polisin elini ısıran HDPli vekile çok sert sözler

Erdoğan'dan polisin elini ısıran HDP'li vekile çok sert sözler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gökdere Meydanı'nda düzenlenen Bursa mitinginde konuştu. Erdoğan polisin elini ısıran HDP milletvekili Saliha Aydeniz'e sert tepki göstererek, "Bunlar ahlaksız… İşte bir tane terör örgütünün mensuplarından bir milletvekili bayan benim bayan polisimin elini ısırıyor. Bunlara bunun hesabını sormayacak mıyız? Soracağız. Öyle 25 kuruşa simit yok. Bunların bedelini ödeyecekler" dedi. Erdoğan ayrıca Bursa'da da tanzim satışların başlayacağını duyurdu.

15.02.2019Gündem
MHPden CHPnin İzmir adayına tepki

MHP'den CHP'nin İzmir adayına tepki

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, CHP'nin Tunç Soyer'i İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak göstermesine ilişkin, "Babasının vicdan kasaplığıyla övünen oğlunun Türkiye'nin üçüncü büyük şehrine, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu parti tarafından aday gösterilmesi Cumhuriyet tarihine kara bir leke olarak düşmüştür." değerlendirmesinde bulundu.

29.01.2019Gündem
MHPden İYİ Partiye sert yanıt

MHP'den İYİ Parti'ye sert yanıt

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Aytun Çıray isimli siyaset bezirganına sormak isterim: Genel Başkanı Hanımefendiye çok ağır hakaret eden partilisine cevap vermiş midir? Verdiyse ne demiştir? Vermediyse neden beklemektedir? Yoksa başka beklentileri mi vardır? Anladığımız kadarıyla Çıray, bundan bir önceki partisi olan CHP’de alıştığı komitacılık alışkanlığını yeni partisinde sürdürme kararındadır. Bu kendi meselesidir. Ancak edep sınırlarını aşmamalıdır" dedi.

23.07.2018Gündem
MHPden Akşenere suç duyurusu

MHP'den Akşener'e suç duyurusu

MHP, Genel Başkan Bahçeli'ye yönelik ithamları ve hakaret ettiği iddiasıyla İYİ Parti Genel Başkanı Akşener hakkında suç duyurusunda bulundu.

16.07.2018Gündem
2018 milletvekili seçim sonuçları belli oldu... İşte partilerin milletvekili listeleri

2018 milletvekili seçim sonuçları belli oldu... İşte partilerin milletvekili listeleri

24 Haziran seçim sonuçları ile birlikte, Türkiye Büyük Millet Meclisine girecek olan 600 milletvekilinin listesi de belli oldu. YSK tarafından henüz resmi açıklama yapılmadığı için kesin olmayan seçim sonuçları olarak belirlenen listede, AA'nın son verilerine göre AK Parti'yi 293, CHP'yi 146, HDP'yi 67, MHP'yi 50, İYİ Parti'yi ise 44 milletvekili temsil edecek. İşte, 24 Haziran kesin olmaya seçim sonuçları bilgisine göre 600 milletvekilinin illere göre dağılımı

25.06.2018Gündem
Bursa MHP Milletvekili adayları kimlerdir Bursa MHP adayları

Bursa MHP Milletvekili adayları kimlerdir? Bursa MHP adayları

Bursa MHP Milletvekili adayları, seçimde kritik öneme sahip olan yeşil kentliler tarafından araştırılmaya başlandı. Türkiye'nin en kalabalık şehirlerinin başında gelen Bursa, bu yıl ilk kez iki bölge olarak seçime katılacak. Bölgelerin toplamında 20 milletvekili ile mecliste yer alacak olan Bursa'da, MHP milletvekili adayları araştırılmaya başlandı. İşte, tüm bölgeler dahil olmak üzere Bursa MHP Milletvekili adayları listesi

21.06.2018Gündem
Bahçeli gece 01.39’da duyurdu: 35 vekilin 13’ü aday olmadı

Bahçeli gece 01.39’da duyurdu: 35 vekilin 13’ü aday olmadı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, milletvekili aday listesini en erken açıklayan parti lideri oldu. Geçen cuma günü Yüksek Seçim Kurumu’na (YSK) listeyi sunan Bahçeli, mevcut 35 milletvekilinden 13’ünü aday göstermedi.

21.05.2018Gündem
MHPnin listesinde Hamido detayı

MHP'nin listesinde Hamido detayı!

MHP'nin aday listesinde öne çıkan isimlerden biri de Malatya'nın 1978 tarihinde bombalı saldırı sonucu öldürülen eski Belediye Başkanı Hamit Fendoğlu'nun yeğeni. "Hamido" lakabıyla tanınan Fendoğlu'nun yeğeni Mehmet Celal Fendoğlu, Malatya'da birinci sıradan aday gösterildi.

19.05.2018Gündem
İşte MHPde listede olmayan 13 isim

İşte MHP'de listede olmayan 13 isim

MHP'nin milletvekili seçimleri için açıkladığı aday listesinde, mevcut 35 milletvekilinden 22'si yeniden aday olarak yer aldı, başvurmayan 5 milletvekili dahil 13 milletvekili ise listede yer bulamadı. Mevcut milletvekillerinden listede olmayan 13 isim arasında Oktay Vural ile Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu da var.

18.05.2018Gündem
Son dakika... MHPnin aday listesi belli oldu

Son dakika... MHP'nin aday listesi belli oldu

MHP'nin 27. dönem milletvekilliği aday listesi netleşti. MHP Lideri Devlet Bahçeli, Osmaniye'den 1. sırada aday oldu. MHP'nin eski Genel Başkan Yardımcısı ve eski Grup Başkanvekili İzmir Milletvekili Oktay Vural ile anayasa ve uyum çalışmalarında yer alan Mehmet Parsak'ın listede yer almaması dikkat çekti.  Aday listesinde, mevcut 35 milletvekilinden 22'si yeniden aday olarak yer aldı.

17.05.2018Gündem
MHPde aday adaylarına FETÖ incelemesi

MHP'de aday adaylarına FETÖ incelemesi

MHP'de milletvekili aday adayı başvuruları, FETÖ'den sızma olmaması amacıyla incelemeye alındı. Partide hukukçulardan oluşan güvenlik soruşturması grubu, 1815 aday adayının başvurusunu detaylı bir şekilde ele alacak. Bu incelemenin ardından başvurular, Milletvekili Aday Adayı Değerlendirme Komisyonu'nca pazartesi gününden itibaren değerlendirilecek.

5.05.2018Gündem
MHP’li Büyükataman’ın villasına giren hırsız yakalandı

MHP’li Büyükataman’ın villasına giren hırsız yakalandı

MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman'ın villasına giren hırsız, polis operasyonuyla yakalandı. Hırsızın, emniyette suç kaydı bulunan Hüseyin Ş. (36) olduğu belirlendi.

9.04.2018Gündem
MHPli vekilin villası soyuldu

MHP'li vekilin villası soyuldu

Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman’ın evi kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce soyuldu. 2 tüfek, 1 televizyon ve değerli bazı eşyaların yanı sıra Büyükataman’ın evinde bulunan bazı dosya ve klasörlerin de kayıp olduğu iddia edildi.

3.04.2018Ne Oluyor
MHPli vekile hırsız şoku

MHP'li vekile hırsız şoku

MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman’ın Bursa'daki evi kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce soyuldu. 2 tüfek, 1 televizyon ve değerli bazı eşyaların yanı sıra Büyükataman’ın evinde bulunan bazı dosya ve klasörlerin de kayıp olduğu iddia edildi.

3.04.2018Gündem
MHPli vekilin villası soyuldu

MHP'li vekilin villası soyuldu

Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman’ın evi kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce soyuldu. 2 tüfek, 1 televizyon ve değerli bazı eşyaların yanı sıra Büyükataman’ın evinde bulunan bazı dosya ve klasörlerin de kayıp olduğu iddia edildi.

3.04.2018Gündem
MHP’de yeni görev dağılımı

MHP’de yeni görev dağılımı

MHP Başkanlık Divanı’nda yeni görev alanları belirlendi. Şefkat Çetin’den boşalan Teşkilat İşleri’ne Semih Yalçın getirildi.

25.03.2018Gündem
2019 ekibi hazır

2019 ekibi hazır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yenilenmiş Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ve Merkez Disiplin Kurulu (MDK) üyeleri ile dün ilk defa bir araya geldi.

24.03.2018Gündem
İşte Bahçelinin A Takımı

İşte Bahçeli'nin A Takımı

MHP'de kurultayın ardından Başkanlık Divanı'na giren 7 isim belli oldu.

24.03.2018Gündem
MHP’li vekilden KHK tepkisi

MHP’li vekilden KHK tepkisi

MHP İstanbul Milletvekili Atila Kaya, Twitter hesabından paylaştığı “İslam’da adalet sadece Müslümanlar değil tüm insanlar içindir. Adaletin sınırlandırılamazlığı tanımı gereğidir. Yandaşlara adalet, karşıtlara zulüm uğrunda Meclis’i, Yargı’yı devre dışı bırakanlar, mutlak adalet sahibini devre dışı bırakmak için de mi KHK çıkaracaksınız?” mesajıyla KHK’ya tepki gösterdi.

26.12.2017Gündem
35 yaş şiiriyle elveda...

35 yaş şiiriyle elveda...

Eski Başbakan Mesut Yılmaz’ın oğlu Yavuz Yılmaz (38), dün devletin zirvesinin de bulunduğu, her kesimden geniş katılımlı bir törenle uğurlandı. Mesut Yılmaz, oğlunun tabutuna musalla taşına kadar omuz verdi. Güçlükle ayakta duran Berna Yılmaz küçük oğlu Hasan Yılmaz’a sarılarak gözyaşı döktü. Cenaze namazı öncesinde imam, Cahit Sıtkı Tarancı’nın ‘Otuz Beş Yaş’ şiirini okudu. Mesut Yılmaz ve eşi Berna Yılmaz çocuklarının üzerine ilk toprağı attı.

18.12.2017Gündem
MHPden Arınça çok sert yanıt: PKK ve FETÖ muhibi

MHP'den Arınç'a çok sert yanıt: PKK ve FETÖ muhibi

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ı FETÖ’yü aklamaya çalışmakla suçlayarak, sert eleştiriler yöneltti. Büyükataman , Arınç için 'PKK ve FETÖ muhibi' ifadesi kullandı ve 'Türk siyasi tarihinin en büyük anti kahramanı Bülent Arınç’tır ve yeni nesil siyasetçiler için ne yapılmaması gerektiği konusunda en önemli tarihi kişiliktir' dedi. Muhib; seven, sevgi besleyen, dost anlamına geliyor.

24.11.2017Gündem
İYİ Parti tepkisi: Sonu siyasi mezarlık

İYİ Parti tepkisi: Sonu siyasi mezarlık

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yeni kurulan İYİ Parti’den İP olarak bahsederek, “Özellikle 7 Haziran’dan beri devam edegelen Türkiye ve MHP hazımsızlığı şimdi ete kemiğe bürünmüş, kendisine yuvalanacağı hastalıklı bir vücut, tutunacağı çürük bir İP bulmuştur. Bu vücudun sonu siyasi mezarlık, İP’in sonu ise mezbeleliktir” tepkisini gösterdi.

31.10.2017Gündem
Polemik erken başladı... Bahçeli yüklendi, İYİ Partiden yanıt geldi

Polemik erken başladı... Bahçeli yüklendi, İYİ Parti'den yanıt geldi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 'kripto sima' dediği İYİ Parti Milletvekili Aytun Çıray'dan 'Keşke Sayın Bahçeli İYİ Parti’ye ayırdığı kadar zamanı memleket meselelerine ayırsaydı' açıklaması geldi. MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, 'Meşhur atasözüdür. Keçiye içki içirmişler kurdun evini sormuş. Belli ki partimize izansızca saldıranların kafası İYİ' diyerek tepki gösterdi. Büyükataman İYİ Parti'nin en büyük iyiliğinin Milliyetçi Hareket Partisi'ne olduğunu söyledi, 'Bugüne kadar MHP içinde 'iyi rol' yapan kim varsa, hepsi gitmiş orada tek çatı altında toplanmıştır' dedi.

31.10.2017Gündem
Güvercinde iddialıyım

Güvercinde iddialıyım

İsmet Büyükataman, MHP Genel Sekreteri. Milliyetçi harekette kilit isimlerin başında geliyor. Büyükataman, hiç bilinmeyen bir özelliğe de sahip. Bursa’daki evinde cins taklacı güvercinler yetiştiriyor. Evinin kapılarını Hürriyet’e açan Büyükataman, siyasette yaşanan sıcak gelişmelerden ,“Bu konuda iddialıyım” dediği güvercin merakına kadar sorularımızı yanıtladı.

3.09.2017Gündem
‘Yeni devlet sözlerine tepki yağdı

‘Yeni devlet' sözlerine tepki yağdı

AK Parti MKYK üyesi Ayhan Oğan’ın, “Biz yeni bir devlet kuruyoruz, kurucusu da Erdoğan’dır” sözleri tepkilere neden oldu. CHP’liler Oğan’ın anayasal düzene karşı suç işlediğini savunurken, MHP Genel Sekreteri Ataman, “Devletin nasıl kurulduğu bellidir. Bunu yeniden tartışmaya açmak hiç kimsenin haddi değildir” dedi.

4.08.2017Gündem
Meral Akşenere Maholu tepki

Meral Akşener'e 'Maho'lu tepki

Bazı il ve ilçe teşkilatlarında 600'ü aşan istifa gerçekleştiği yönündeki haberler üzerine açıklama yapan MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, istifa edenlerin sayısının "bir elin parmaklarını geçmeyeceğini" söyledi. İstifa edenleri "Hiçbir hayrı dokunmayanlar" diye niteleyen Büyükataman, istifalara ilişkin yazılanların da "MHP’yi yok etmeye çalışan kılıç artığı eski Marksistlerin işi" olduğunu öne sürdü. Partilerini hedef alanları, "CHP’sinden HDP’sine; oradan Perinçekgillere, PKK’sından FETÖ’süne kadar" diye sıralayan Büyükataman, Meral Akşener'i ise Banker Bilo filmindeki Maho'ya benzetti.

3.08.2017Gündem
Akşener için 625 kişi istifa etti iddiasına MHPden açıklama

'Akşener için 625 kişi istifa etti' iddiasına MHP'den açıklama

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, son günlerde MHP ile ilgili sosyal medya ve basında yer alan istifa iddiaları ile ilgili iddialara cevap vererek, "250 istifa, 300 istifa gibi asılsız mesnetsiz haberlerle kamuoyu yanlış yönlendirilmektedir. Bu sayıda elimize ulaşan bir istifa söz konusu olmadığı gibi bahsi geçen yerlerdeki müstafilerin sayısı bir elin parmaklarını geçmemektedir" dedi.

3.08.2017Gündem
MHPde içtüzük atışması

MHP'de içtüzük atışması

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman ile eski MHP milletvekili Koray Aydın arasında ‘içtüzük’ atışması yaşandı.

29.07.2017Gündem
MHPde siyasi pusula tartışması

MHP'de 'siyasi pusula' tartışması

Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı MHP'li Koray Aydın, 'Türk milleti MHP yönetimine isyan etmektedir' dedi. MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Aydın'a cevap verdi: 'Türkiye; tarihin en kanlı üç terör örgütü PKK/PYD, IŞİD ve FETÖ’ye karşı Türkiye içinde ve dışında amansız bir mücadele içindedir. PKK bitme tükenme noktasına gelmiş, devletin demir yumruğunu kafasında hissetmiştir. Bu durum Sayın Aydın’ı rahatsız etmemelidir.'

29.07.2017Gündem
MHPden Ozan Arife salvo: Akşamcı Arif...

MHP'den Ozan Arif'e salvo: Akşamcı Arif...

MHP’den Ozan Arif’e salvolar: Şerefsiz, meczup, ozan donuna girmiş, köpeğin havlamasında dahi bir estetik bulunurken Arif Şirin’de bu estetik görülmemekte...

4.07.2017Gündem