MENÜ

İsmet Berkan

İsmet Berkan ile ilgili tüm haberleri, son dakika İsmet Berkan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün İsmet Berkan haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 962 İsmet Berkan haberi bulunmuştur.

İsmet Berkan, Türkiye'nin Gazetecilik Enstitüsü (bugünün İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi) mezunu ilk kadın gazetecilerinden Necla Tümay Berkan'ın oğludur. Henüz çocuk denecek bir yaşta, 14 yaşında Cumhuriyet gazetesinde çalışmaya başladı. 1978'den 1991 yılına kadar Cumhuriyet gazetesinde spor muhabirliği, sayfa sekreterliği ve yayınlanan eklerin editörlüğünü yaptı. Para dergisinde genel yayın yönetmeni, Aktüel dergisinde editörlük görevi yaparken, bu sırada Hürriyet gazetesinde medya ile ilgili bir köşe kaleme aldı. 1994 yılında Yeni Yüzyıl gazetesinin çıkış hazırlıklarına katıldı, 1996 Mart ayına kadar bu gazetede Yazıişleri Müdürü ve yazar olarak görev yaptı. Yeni Yüzyıl'daki bir iç anlaşmazlık sonrası bu gazeteden ayrıldı, bir dönem Posta gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. İsmet Berkan bir yandan da Radikal gazetesinin yayına çıkış hazırlıklarına katıldı. Radikal’in çıkmaya başlamasıyla bu gazetenin Ankara Temsilcisi ve köşe yazarı oldu. 2000 yılının Ekim ayında gazetenin genel yayın yönetmenliğine getirildi. Uzun süre yürüttüğü bu görevine 31 Ağustos 2010'da veda etti. Halen Hürriyet Gazetesi yazarı sürdürmektedir. İngilizce bilen İsmet Berkan evli ve 2 çocuk babasıdır.

Devamı...

 

İsmet Berkan Haberleri

Son dakika: İhbar geldi operasyon başladı... Sivasta efsanevi madde ele geçirildi

Son dakika: İhbar geldi operasyon başladı... Sivas'ta 'efsanevi madde' ele geçirildi

Sivas'ta durdurulan bir otomobilde yapılan aramada nükleer silahlarda kullanılan 10,5 gram kırmızı cıva ele geçirildi.

8.03.2019Gündem
Kırmızı cıva operasyonu... Efsanevi madde ele geçirildi

Kırmızı cıva operasyonu... 'Efsanevi madde' ele geçirildi

Ardahan ve Kars'ta geçen hafta düzenlenen operasyonda, 25 gram kırmızı cıvayı satmaya çalıştıkları öne sürülen ve gözaltı işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 5 zanlıdan üçü savcı tarafından, 2'si ise mahkemece serbest bırakıldı.

22.02.2018Gündem
Ekipler alarma geçti Hitlerin gizli silahı kırmızı cıva ele geçirildi

Ekipler alarma geçti! Hitler'in gizli silahı 'kırmızı cıva' ele geçirildi

Varlığı hakkında bilgiler ve efsaneler dolaşan ‘kırmızı cıva’ adlı çok tehlikeli madde Ardahan ve Kars’ta polisin düzenlediği son operasyonla ele geçirildi. 'Kırmızı cıva'nın Hitler tarafından icat edilen gizli bir silah olduğu ve televizyon tüplerine saklandığı öne sürülüyor. Gazeteci İsmet Berkan'ın yazısına göre ise bilim dünyası varlığını reddetse de 'kırmızı cıva' çok kuvvetli bir patlayıcı ve Sovyetler Birliği bu maddeyi nötron bombası tetikleyicisi olarak üretti.

14.02.2018Gündem
Seri katillerin parlak dönemi 1990’lardan sonra başlıyor

Seri katillerin parlak dönemi 1990’lardan sonra başlıyor

Ölümle tehdit ediliyor, gazetenin patronuyla akçeli işlere giriyor, ünlü bir şarkıcıyla aşk yaşıyor... Üstelik sol örgütlere dayanan bir geçmişi var. Gazeteciliğin ‘emeritus profesör’ü Haluk Şahin, ilk kez bir roman yazdı ve yarattığı ‘Kahraman’ ile medya eleştirisi yaptı. Kitabın adı: “Babıâli’de Cinayet: Gazeteciyi Kim Öldürdü?” Başlıkta bahsettiği seri katiller de mesleğe ihanet edenler aslında...

5.05.2017Keyif
21 bin meslek öğrencisi için 125 milyon lira teşvik

21 bin meslek öğrencisi için 125 milyon lira teşvik

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Mesleki eğitimin ortaöğretimdeki payı yüzde 44. Bu oranı yüzde 60’a çıkarmayı hedefliyoruz. Bu yıl 21 bin 487 meslek lisesi öğrencisi için okullara 125 milyon lira teşvik vereceğiz. Uygulamalı dersleri meslek standartlarını sağlayacak seviyeye çıkaracağız. Mezunlarımız için 50 bin lira hibe, 100 bin lira faizsiz geri ödemeli girişimci desteği sağladık” dedi.

24.10.2016Eğitim
Faili meçhuller Mesut Yılmaza sorulacak

Faili meçhuller Mesut Yılmaz'a sorulacak

Faili meçhul cinayetlere ilişkin Mehmet Ağar, özel harekat polisleri ve "Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım'ın aralarında bulunduğu 19 kişinin yargılandığı davada, eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın beyanının alınması için mahkemeye çağrılmasına karar verildi.

17.06.2016Gündem
Elveda Radikal, elveda asabi şehirli

Elveda Radikal, elveda "asabi şehirli"

Radikal'de uzun bir süre Ankara Temsilciliği yapan, kapanana kadar da köşe yazarlığını sürdüren Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni Murat Yetkin, dijital yayına da son veren Radikal'e veda yazısı yazdı. Radikal'in kurucu ilkelerine atıf yaparak, "Elveda asabi şehirli" diyen Yetkin'in veda yazısı şöyle:

6.04.2016Gündem
Kimlik bilgileri çalındı. Şimdi ne olacak

Kimlik bilgileri çalındı. Şimdi ne olacak?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının kimlik bilgilerinin çalındığı yönündeki iddialar bir anda ülkenin bir numaralı gündem maddesi haline geldi. Peki kimlik bilgilerini toplamak ve satmanın cezası nedir? Çalınan kimlik bilgileriyle neler yapılabilir? Kimlik bilgileri çalınan kişiler nasıl bir yol izlemelidirler?

6.04.2016Gündem
#sabahkahvesi: Bugün başlarken bilmeniz gerekenler – 06.04.2016

#sabahkahvesi: Bugün başlarken bilmeniz gerekenler – 06.04.2016

Günün haberlerini Ertuğrul Özkök seçti...

5.04.2016Gündem
#sabahkahvesi: Bugün başlarken bilmeniz gerekenler – 01.04.2016

#sabahkahvesi: Bugün başlarken bilmeniz gerekenler – 01.04.2016

Günün haberlerini Ertuğrul Özkök seçti...

31.03.2016Gündem
#sabahkahvesi: Bugün başlarken bilmeniz gerekenler – 11.03.2016

#sabahkahvesi: Bugün başlarken bilmeniz gerekenler – 11.03.2016

Günün haberlerini Ertuğrul Özkök seçti...

10.03.2016Gündem
Sezen Aksu’nun annesi Şehriban Yıldırım defnedildi

Sezen Aksu’nun annesi Şehriban Yıldırım defnedildi

Minik Serçe Sezen Aksu’nun annesi Şehriban Yıldırım, 91 yaşında hayata gözlerini yumdu. Anne Şehriban Yıldırım, 2 Mart Çarşamba günü İzmir’den son yolculuğuna uğurlandı.

3.03.2016Kelebek
Güle güle ‘Sessiz Bilge’

Güle güle ‘Sessiz Bilge’

Salı günü hayatını kaybeden Prof. Dr. Tosun Terzioğlu için Sabancı Üniversitesi’nde tören düzenlendi. Terzioğlu’nun Bebek Camisi’ndeki cenaze törenine de geniş katılım oldu.

25.02.2016Eğitim
Hürriyet Surda: Çatışmaya 200 metre

Hürriyet Sur'da: Çatışmaya 200 metre

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde sokağa çıkma yasakları ve operasyonlar dün 82. gününü doldurdu. 24 bin kişinin yaşadığı 6 mahallenin nüfusu, terör olaylarıyla 2 bine düştü. İlçede 6 Ekim’den bu yana 44 asker, 17 polis ve 1 korucu şehit düştü, 219 PKK’lı terörist öldürüldü. Sivil kayıplarla ilgili resmi veri yok. Diyarbakır’ın kalbi, beyni, tarihi, kasası sayılan merkez ilçe Sur’da son durum ne? Sur’daki olaylar Diyarbakır genelini nasıl etkiliyor? Bu sorulara, çatışmaların devam ettiği Sur’da yanıt aradık. Kırgın Diyarbakır’da herkesin hemfikir olduğu tek şey, çözüm sürecindeki huzurlu günlere özlem.

21.02.2016Gündem
#sabahkahvesi: Bugün başlarken bilmeniz gerekenler – 12.02.2016

#sabahkahvesi: Bugün başlarken bilmeniz gerekenler – 12.02.2016

Bugünün haberlerini Ertuğrul Özkök seçti...

12.02.2016Gündem
Einstein 100 yıl önce yazmıştı, yerçekimsel dalgaların varlığı kanıtlandı

Einstein 100 yıl önce yazmıştı, yerçekimsel dalgaların varlığı kanıtlandı

Bilim dünyasının merakla beklediği açıklama yapıldı: Einstein’ın 100 yıl önce ortaya attığı, uzayı ve zamanı büken yerçekimsel dalgaların varlığı kanıtlandı. Son 50 yılın en büyük keşiflerinden biri olarak nitelenen bu olay, bir bilim insanının deyişiyle “kainata yeni bir pencere açıyor.”

11.02.2016Dünya
Operasyon haberlerine dair gözlemler

Operasyon haberlerine dair gözlemler

GÜNEYDOĞU’da sokağa çıkma yasağı uygulanan bölgelerde gazetecilik çok zor. Gazeteciler, barikat ve hendeklerin ne ön tarafında serbestçe çalışma izni alabiliyor ne de arka tarafa geçme imkânı bulabiliyor.

24.01.2016OkurTemsilcisi
O sayfa

O sayfa

Cumhurbaşkanı özel fotoğrafçısı Yasin Bülbül’ün geçen çarşamba günü şahsi Instagram hesabına koyduğu bu fotoğraf Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı uçakta iPad cihazının ekranını incelerken gösteriyor.

9.01.2016Gündem
İşte Sur içi

İşte Sur içi

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde sokağa çıkma yasağının 27. günüydü dün. Sokakta eller tetikte. PKK’lı teröristlerle çatışmalar devam ediyor. Arada roket ve top mermisi sesleri de duyuluyor... Hürriyet o sokaklara girdi; İsmet Berkan yazdı Sebati Karakurt fotoğrafladı.

28.12.2015Gündem
İstanbul Barosu: Dünyanın en büyük barosu olarak pes diyoruz

İstanbul Barosu: "Dünyanın en büyük barosu olarak "pes" diyoruz

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve gazetenin Ankara Temsilcisi Erdem Gül, sevk edildikleri İstanbul Nöbetçi 7. Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı. Tutuklama kararına İstanbul Barosu, 'dünyanın en büyük barosu olarak "pes" diyoruz' açıklaması yaptı.

26.11.2015Gündem
Erdoğdu’dan Türk Telekom iddiaları

Erdoğdu’dan Türk Telekom iddiaları

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, Türk Telekom’un özelleştirilme süreci ve sonrasında yolsuzluklar yapıldığını iddia etti.

27.10.2015Ekonomi
Kabataşta aslında ne oldu

Kabataş'ta aslında ne oldu

Gezi Parkı eylemleri sonrası Türkiye gündemine gelen ve “Kabataş olayı” olarak anılmaya başlayan konu, siyasetin en sıcak ‘konu başlıklarından biri’ oldu.

25.10.2015Gündem
Koalisyon görüşmelerine Hürriyet Dünyasından ilk yorumlar

Koalisyon görüşmelerine Hürriyet Dünyası'ndan ilk yorumlar

Hürriyet gazetesi yazarları, AK Parti ve CHP'nin olumsuz sonuçlanan görüşmelerinden ardından ilk yorumlarını paylaştı.

13.08.2015Gündem

Yazar Sonuçları

50 yaşında boşanan 'Koç' kadını ne alır

Dün başladığım 50 yaş kadını tartışmasına bugün çok ilginç bir vaka ile devam ediyorum.

11.01.2019

Yüksek IQ para getiriyor peki mutluluk getiriyor mu?

MESLEKTAŞIM İsmet Berkan teknolojiyi, bilimsel araştırmaları en iyi takip eden kişilerden biridir.

30.12.2018

ABD’de harikalar yaratan Türk şirketi

NEDEN teknoloji, neden katma değerli işler dediğimi anlatan güzel bir örnek...

20.09.2018

Başında bir İzmirli var 12 milyar dolarlık teknoloji şirketi

İSMET Berkan ile birlikte Amerika’da kurulan Samumed firmasını yakından takip ediyoruz.

11.08.2018

Keşke teklif etse keşke kabul etse

DÜN, bir gün önce yaşananların etkisindeydim. Çok karamsar uyandığım bir sabahtı...

30.06.2018

Adını koyalım, o çuvalın rövanşı şimdi alınıyor

GAZETECİ İsmet Berkan, kurduğu “Gündem” adlı internet sitesinde dün işin adını koydu:

25.01.2018

Gupse o mesajı sildi ama Deliha silmezdi

GUPSE Özay’ın “Deliha”sını çok seviyorum.

24.01.2018

‘Ah be Okay Gönensin’

MESLEKTAŞIMIZ Okay Gönensin’i kaybettik; Cumhuriyet’te uzun yıllar birlikte çalıştık. Hasan Cemal yayın müdürü, Gönensin yazı işleri müdürü, bendeniz de haber müdürüydüm. İkisi Mülkiyeli idi.

13.07.2017

İyi bir gece uykusunun da olmazsa olmazları var

Güçlü bir sağlık için iyi bir gece uykusu çok önemli bir ayrıntıdır ve iyi bir uyku en az beslenme, aktivite, stres yönetimi kadar mühimdir. Tamam ama günümüzde neredeyse her 4 yetişkinden birinin uyku sorunu var.

22.03.2017

Baş gündem belirleyiciden rica

Eleştirdiğim bir yazardı ancak Hürriyet’teyken İsmet Berkan’ın “popüler bilim” yazılarını önemserdim.  

25.01.2017

AKP’nin Noel Babası gibi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yardım elini uzattı ve AKP, seçimden sonra rafa kaldırmak zorunda kaldığı “başkanlık sistemi” konusunu yeniden sofraya koyma olanağını buldu.

12.10.2016

Eğitim deyince

OKULLAR açıldı, sınıflar doldu; eğitim camiamızın bütün öğrenci ve öğretmenlerine başarılar diliyorum.

19.09.2016

Pis Yedi Cüceler, sevimsiz Pamuk Prenses

BUNDAN tam dört yıl önce, Ağustos 2012’de, dönemin Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu NTV canlı yayınında İsmet Berkan ve Cengiz Çandar’ın sorularını yanıtlıyordu.

24.08.2016

Geçti O Devir

15 Temmuz 2016, Türkiye’de darbeler döneminin karanlık sulara çoktan ve tamamen gömüldüğünü gösterdi bize. Hem de Türkiye’nin tüm kurumlarının ve halkının elbirliğiyle.

18.07.2016

Bahaneyi bırakın egzersiz yapın

Yiyip içmek güzel bir şey. Ona hepimiz hiçbir zaman “hayır” demiyoruz! Ama egzersize sıra geldi mi işler karışıyor, bahaneler artıyor. Zira egzersiz emek ve kararlılık, sabır ve süreklilik istiyor.

13.07.2016

Operasyon haberlerine dair gözlemler

GÜNEYDOĞU’da sokağa çıkma yasağı uygulanan bölgelerde gazetecilik çok zor.

24.01.2016

Öğreten babaya veda!

LATİF Mutlu hayata veda ettiğinde 92 yaşındaydı.

13.01.2016

Yemekte Ankara'dan gelen mesaj

DÜN... Türkiye’nin Stockholm Büyükelçiliği rezidansı...

9.12.2015

A330’daki şu cümleyi unutmayacağım

CUMHURBAŞKANI Erdoğan, Fransa’dan Katar’a giderken, yanındaki gazetecilere İran basınında kendisi ve ailesi aleyhinde çıkan haberleri şikâyet etmiş.

2.12.2015

Cumhurbaşkanı yanlış biliyor

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı’nı Mercedes makam aracıyla gezdirme konusunda ısrarına devam ediyor.

27.05.2015

Yine üniversite

ÜNİVERSİTE konulu dünkü yazım üzerine birçok akademisyenden mesajlar aldım.

22.04.2015