MENÜ

İsmailağa

İsmailağa ile ilgili tüm haberleri, son dakika İsmailağa haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün İsmailağa haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 497 İsmailağa haberi bulunmuştur.

İsmailağa Haberleri

Elektrikler ne zaman gelecek BEDAŞ kesinti programı

Elektrikler ne zaman gelecek? BEDAŞ kesinti programı

İstanbul Avrupa Yakası’ndaki pek çok ilçede elektrik kesintisi yaşanıyor. BEDAŞ, yatırım programı çalışması süresince İş Sağlığı ve Güvenliği’ni de gözeterek elektrik kesintisi yapıyor. Peki, elektrik kesintisi yaşanan ilçeler ne zaman? Elektrikler ne zaman gelecek?

5.03.2019Gündem
Elektrikler ne zaman gelecek 25 Aralık BEDAŞ ve AYEDAŞ kesinti programı

Elektrikler ne zaman gelecek? 25 Aralık BEDAŞ ve AYEDAŞ kesinti programı

Anadolu ve Avrupa Yakası'ndaki birçok ilçede elektrik kesintisi yaşanıyor. Peki, 25 Aralık Salı günü İstanbul'un hangi mahalleleri ve ilçelerinde kesinti yaşanıyor? Kesinti kaç saat sürecek? İşte 25 Aralık BEDAŞ ve AYEDAŞ kesinti programı

25.12.2018Gündem
Suikastçının ‘cihat’ bavulu

Suikastçının ‘cihat’ bavulu

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikastına ilişkin dava dosyasında, saldırgan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş’ın yeni görüntüleri ortaya çıktı. Hürriyet’in ulaştığı görüntülere göre Altıntaş’ın, suikasttan bir gün önce evinde bulunan ‘cihadi’ kitapları bir bavula koyarak bir markete bıraktığı görülüyor.

27.11.2018Gündem
Balkanlıoğlu son yolculuğuna uğurlandı

Balkanlıoğlu son yolculuğuna uğurlandı

Dün geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Sakarya Valisi İfan Balkanlıoğlu'nun ağabeyi İsmailağa camiasının önde gelen isimlerinden Abdülmetin Balkanlıoğlu (60), Fatih Camii'nde düzenlenen törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı. Eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu'nun da katıldığı törende Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kur'an hocası Kemal Hut Hocaefendi kısa süreli baygınlık geçirdi.

21.06.2018Gündem
Abdülmetin Balkanlıoğlu hayatını kaybetti

Abdülmetin Balkanlıoğlu hayatını kaybetti

İsmailağa camiasının önde gelen isimlerinden Abdülmetin Balkanlıoğlu (60) geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

20.06.2018Gündem
İsmailağa cemaatinin marka davasında karar belli oldu

İsmailağa cemaatinin marka davasında karar belli oldu

İsmailağa Cemaati ile cemaatten ayrılan ‘Fatih Medreseleri’ grubunun ‘İsmailağa markasını kullanma’ husumeti mahkemeye taşındı. Marka ihlali davasında cemaat lehine karar veren mahkeme, İsmailağa Medya A.Ş.’yi 5 bin TL tazminata mahkûm etti

16.05.2018Gündem
O toplantıda neler konuşulduğu ortaya çıktı...

O toplantıda neler konuşulduğu ortaya çıktı...

Çok konuşulan 'hocalar buluşması' toplantısının moderatörü Nevzat Çiçek, o günü anlattı.

25.03.2018Gündem
Tarikatlar birbirine girdi: Kimsin ulan sen

Tarikatlar birbirine girdi: Kimsin ulan sen?

İsmail Ağa Cemaati'nden Cübbeli Ahmet ile Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah arasında çok sert tartışmalar yaşanıyor.

20.02.2018Gündem
Mahkeme karar verdi: İsmailağa ismini artık kullanamayacak

Mahkeme karar verdi: İsmailağa ismini artık kullanamayacak

İsmailağa cemaati, yıllardır cemaatin adını kullanarak televizyon ve dernekler kuran Masum Bayraktar’dan mahkeme kararı ile ismini geri aldı. Bayraktar, artık hiçbir mecrada İsmailağa ismini kullanamayacak.

22.01.2018Gündem
İsmailağadan Atatürke hakaret ile ilgili açıklama

İsmailağa'dan 'Atatürk'e hakaret' ile ilgili açıklama

RTÜK, İsmailağa televizyonu FM TV’de yayınlanan “Saklı Gerçekler” programında Atatürk için söylenen “Çanakkale Savaşı'nda hilafetin 400 bin silahsız cengâverine bilerek ‘Size ölmeyi emrediyorum’ dedi” ve “Atatürk asker maaşıyla bu kadar mal varlığını nasıl yaptı” sözleri nedeniyle kanalı uyardı. Aynı maddeden tekrar bir ihlal olursa kanalın lisansı iptal edilecek. Konuyla ilgili İsmailağa cemaatinden açıklama yapıldı. Açıklamada, söz konusu televizyonun bağlı bulunduğu kişinin geçmişte İsmailağa'dan uzaklaştırıldığı, hakkında yasal sürecin yürütüldüğü belirtildi.

16.01.2018Gündem
İsmailağa cemaati TVsinde Atatürke hakaret

İsmailağa cemaati TV'sinde Atatürk'e hakaret

RTÜK, İsmailağa cemaatinin televizyonu olan FM TV’de yayınlanan “Saklı Gerçekler” programında Atatürk için söylenen “Çanakkale Savaşında Hilafet’in 400 bin silahsız cengaverine bilerek ‘size ölmeyi emrediyorum’ dedi” ve “Atatürk asker maaşıyla bu kadar mal varlığını nasıl yaptı” sözleri nedeniyle kanalı uyardı. Aynı maddeden tekrar bir ihlal olursa kanalın lisansı iptal edilecek.

16.01.2018Gündem
Laik kesimi yok etmenin, dönüştürmenin imkânı olmadığı görülüyor

Laik kesimi yok etmenin, dönüştürmenin imkânı olmadığı görülüyor

Sosyal antropolog ve yazar Prof. Dr. Tayfun Atay’ın yeni kitabı ‘Görünüyorum O Halde Varım/Meşhuriyet Çağı’nda Kültür ve İnsan’, gidişatımızın en net fotoğrafını çekiyor. Meşhurluğun neredeyse mecburiyet sayıldığı toplumsal iklimimizi, yeni dönem rol modellerimizi, siyasi ahvalimizi ve en önemlisi, çıkış formüllerini konuştuk. Haliyle yolumuz Recep Tayyip Erdoğan’dan Acun Ilıcalı’ya, Türkan Şoray’dan Hülya Avşar’a pek çok isimle kesişti.

25.11.2017Hürriyet Pazar
Kışlada İsmailağa kıyafetine soruşturma

Kışlada 'İsmailağa' kıyafetine soruşturma

ISPARTA’da, acemi er F. T.’nin çarşı iznine çıkarken giydiği kıyafet soruşturma konusu oldu. Er T., fes, cübbe ve şalvardan oluşan kıyafetini soran nöbetçi yarbaya “İsmailağa Cemaati mensubuyum. Medrese eğitimi aldığım için o kıyafeti giydim” yanıtını verdi. Er. T.’nin anılan kıyafetle çarşıya çıkmasına izin verilmezken konu ile ilgili soruşturması açıldı.

29.08.2017Gündem
Sakarya Valisi Balkanlıoğlundan o fotoğraf için açıklama

Sakarya Valisi Balkanlıoğlu'ndan o fotoğraf için açıklama

Son Valiler Kararnamesi ile Ordu’dan Sakarya Valiliği’ne atanan İrfan Balkanlıoğlu, 4 Temmuz’da görevine başladı. İrfan Balkanlıoğlu bugün basın toplantısı düzenleyerek, İsmailağa Cemaati üyeleri tarafından tekbirlerle karşılanarak koltuğa oturtulduğu iddialarını yalanladı.

24.07.2017Gündem
Mekkedeki cemaat kavgasının ilk görüntüleri ortaya çıktı

Mekke'deki cemaat kavgasının ilk görüntüleri ortaya çıktı

Umre yapmak üzere Mekke'ye giden İsmailağa'ya yakın olduğu iddia edilen Fatih Medreseleri ile Kıyamder üyeleri arasında büyük kavga yaşandığı, çok sayıda kişinin yaralandığı ortaya çıkmıştı. Kıyamder’e yakın internet sitesinde kavganın yaşandığı otelin güvenlik kamerası görüntüleri yayımlandı. Bastonlarla birbirine giren iki tarafın karşılıklı suçlamaları sürüyor.

4.05.2017Gündem
Mekkedeki cemaat kavgasının İstanbuldaki artçıları sürüyor

Mekke'deki cemaat kavgasının İstanbul'daki artçıları sürüyor

Umre için gittikleri Mekke'de kavga eden iki grup arasındaki gerilim gelen yeni açıklamalarla sürüyor. İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı'ndan yapılan açıklamada, "Cemaatimize yakınlıkları ve manevi bağlılıklarıyla bilinen Kıyam-Der mensuplarına karşı 'Masum Bayraktar' taraftarlarının kışkırtması, tacizi ve taarruzlarıyla yaşanan arbedenin, camiamız ve cemaatimizle hiçbir münasebeti olmadığı gibi camiamızın itibarına ve hükmi şahsiyetine zarar verici olduğu ve duyarlı insanlarımızda endişeye yol açtığı açıktır" denildi.

2.05.2017Gündem
Umredeki kavga davalık oldu...

Umredeki kavga davalık oldu...

İsmailağa'ya bağlı olduğu iddia edilen iki cemaatin Mekke'deki büyük kavgasının yankıları sürüyor. İki taraf da yeni açıklamalar yaptı. Kıyam-der'den yapılan açıklamada "Hukuki süreci başlattık" denildi. Fatih Medreseleri ise "Saldırganlar cezalarını alana kadar bu işin peşinde olacağız" açıklaması yaptı.

30.04.2017Gündem
Mekkedeki kavga İsmailağaya taşınır mı Umre dönüşü sert sözler

Mekke'deki kavga İsmailağa'ya taşınır mı? Umre dönüşü sert sözler

Mekke'de kavga eden iki cemaatten Fatih Medreseleri'ne bağlı olan grup Umre'den dönüş yaptı. Grubu havalimanında yüzlerce kişi karşılarken, Masum Bayraktar yaptığı açıklamada, 'Bu basına yansıdığı gibi bir kavga değildir, 150 kişi bize saldırdı' dedi.

29.04.2017Gündem
Cemaatlerin Umre kavgasında ikinci perde

Cemaatlerin Umre kavgasında ikinci perde

Umre'de kavga eden İsmailağa Cemaati'ne yakın olduğu iddia edilen Kıyam-Der ve Fatih Medreseleri resmi internet sitelerinden birbirlerini suçlamaya devam ederken, olayla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Kıyam Der Başkanı Emin Demir, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, söz konusu olayla ilgili avukatlarının devreye girdiğini açıkladı.

29.04.2017Haber
Cemaatlerin Umre kavgasında ikinci perde

Cemaatlerin Umre kavgasında ikinci perde!

Umre'de kavga eden İsmailağa Cemaati'ne yakın olduğu iddia edilen Kıyam-Der ve Fatih Medreseleri resmi internet sitelerinden birbirlerini suçlamaya devam ederken, olayla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Kıyam Der Başkanı Emin Demir, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, söz konusu olayla ilgili avukatlarının devreye girdiğini açıkladı.

29.04.2017Gündem
İki Türk cemaati Umrede kavga etti Çok sayıda yaralı var

İki Türk cemaati Umre'de kavga etti! Çok sayıda yaralı var

İsmailağa Cemaati'ne bağlı olduğu iddia edilen iki grubun Umre için gittikleri Mekke'de kavga ettikleri bildirilirken çok sayıda kişinin yaralandığı bildirildi.

28.04.2017Haber
Türk cemaatleri Umrede birbirine girdi

Türk cemaatleri Umre'de birbirine girdi!

İsmailağa Cemaati'ne yakın olduğu iddia edilen Kıyam-Der ve Fatih Medreselerine bağlı iki grubun Umre için gittikleri Mekke'de kavga ettikleri iddia edildi. Kavganın 25 Nisan akşamı, Kabe’ye bir km uzaklıktaki otel önünde gerçekleştiği belirtiliyor. Sözlü sataşmayla başlayan kavga nedeniyle çok sayıda kişinin yaralandığı, yaralıların hastaneye kaldırıldıkları açıklandı. Kavgaya ilişkin fotoğraflar ise iki gruba yakın hesaplar tarafından sosyal medyadan paylaşıldı.

28.04.2017Gündem
İstanbulda huzurun adreslerinden Kanlıcaya yolunuzu düşürecek mekanlar

İstanbul'da huzurun adreslerinden Kanlıca'ya yolunuzu düşürecek mekanlar

Bahar ve yaz aylarında denizin ve güneşin tadını doyasıya çıkaracağınız adreslerden biri de Kanlıca... İşte Kanlıca'da gidebileceğiniz en iyi adresler...

İsmailağa Camaati gece meyhanede, gündüz festivalde

İsmailağa Camaati gece meyhanede, gündüz festivalde

İsmailağa Cemaati'nin 'İrşad ve tebliğ' ekibi, gündüz yarışmalarda, geceleri de kahvehane ve meyhanelerde gezerek İslam'ın özelliklerini anlatıyor.

16.02.2017Haber

Yazar Sonuçları

Vapurdan inince başlayan semt

İstanbul’un tanıdığımızı sandığımız semtlerine biraz daha yakından bakmaya bu hafta Kanlıca ile devam ediyoruz. Boğaziçi’nin bu asude semtinde, Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü’nün 1988’deki açılışına kadar hâlâ meralar bulunduğunu, yok oluşlarıyla meşhur Kanlıca yoğurdunun darbe aldığını biliyor muydunuz? Ya da bugünün dar sokaklarının eskiden birer dere yatağı olduğunu...

14.01.2019

Darbeci başyaverin ikametinden çıkan notlar

Cumhurbaşkanlığı Başyaveri Ali Yazıcı’nın görevinin, 15 Temmuz gecesi Erdoğan’ın yerini tespit etmek olduğu ortaya çıkmıştı. İkametinde yapılan aramadaysa el yazısıyla tuttuğu notlara rastlandı. Ali Yazıcı bu notlarda, ‘Şenol Bey’ diye birinden söz ediyor. Artık mahkeme başkanının “Kim bu Şenol Bey?” diye sorması gerekiyor. Bu soruya verilecek cevabın bizi birilerine götüreceğinden kuşkum yoktur.

14.07.2018

Beş maddede General’in alkışı

- MADDE BİR: İkinci Ordu Komutanı Korgeneral Metin Temel Paşa, Afrin Harekâtı’nın başarıyla tamamlanmasında büyük rol oynamış, saygın bir komutandır. Bu konuda kimsenin kuşkusu yoktur. Nokta.

3.06.2018

İnsanları sıcak kendisi güzel: Kanlıca

Kim bilir kaç kez gittim Kanlıca’ya? Yoğurdunu yemeğe, sahilinde oturmaya... Kim bilir kaç kez bir Boğaz turu ile semtteki 56 yalının önünde geçtim. Hiç birinin hikâyesini öğrenmeden... Artık hepsini biliyorum. Çünkü Kanlıca ile ilgili 13 yılda hazırlanmış muhteşem bir kaynak var. İstanbullular için ‘Burnumuzun dibi’ndeki bu tarihi semti adım adım anlatıyor... Kitabın yazarı Fuat Selim Ramazanoğlu’yla Kanlıca’da buluştuk. Bir yandan sokak sokak dolaştık. Bir yandan arşiv niteliğindeki eser ‘Kanlıca Boğaziçi’nde Bir Köy’ü konuştuk.

26.03.2018

Bu nasıl molla bu nasıl Barzani?

HÜRRİYET’te Hulusi Turgut’un “BARZAN AŞİRETİ’NİN DERİN TARİHİ” başlıklı yazı dizisi başladı.

22.09.2017

Erdoğan'ın yaveri Vahdettin'in yaveri

KOCAELİ’nde sersemin teki, şöyle bir şey zırvalamış:

13.09.2017

Bugün Erdoğan’ın önünde eğilenler

Bu işte bir tuhaflık var. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan “Biz yalnız rükûda Allah’ın önünde eğiliriz” dedikçe daha çok kişi önünde eğilmeye başladı. En son Anayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı Zühtü Arslan’ın 30 Ağustos töreninde Cumhurbaşkanı karşısında öne eğilerek selam vermesi konuşuluyor.

4.09.2017

Gündemdeki ikiliklere ani ve sert bir dalış

Densiz tabiri biraz hafif kaçmadı mı Kemal Bey?

26.07.2017

Eyvah o cümle yine tedavüle sokuldu

ÖDÜM koparak, endişeyle bekliyordum.

20.06.2017

Sana ne oluyor be adam

ASKER El Bab’da göğüs göğüse kahramanca savaşıyor.

25.02.2017