MENÜ

İsmail Umut Arabacı

İsmail Umut Arabacı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İsmail Umut Arabacı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 37 İsmail Umut Arabacı haberi bulunmuştur.

İsmail Umut Arabacı Haberleri

Resulayn - Tel Abyadda teröre Barış Pınarı

Resulayn - Tel Abyad'da teröre 'Barış Pınarı'

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Fırat’ın doğusuna yönelik harekâtı Tel Abyad’ın karşısındaki Akçakale ile Resulayn’ın karşısındaki Ceylanpınar’dan eşzamanlı olarak başlatıldı. Türk jetleri dün saat 16.00’da havalanıp 30 kilometre kadar derinliğe indi, terör örgütü hedeflerine bomba yağdırdı. Tel Abyad’daki terör mevzileri de obüslerle vurulurken, saat 22.30 sıralarında kara operasyonu da başladı.

10.10.2019Gündem
Son dakika… İşte Barış Pınarı Harekatının başladığı an

Son dakika… İşte 'Barış Pınarı Harekatı'nın başladığı an!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Barış Pınarı Harekatını’nın başladığını duyurmasından dakikalar önce harekatın başladığı an CNN Türk ekranlarında canlı yayına yansıdı. CNN Türk muhabiri İsmail Umut Arabacı o anları böyle anlattı.

9.10.2019Gündem
İşte harekatın başladığı an...

İşte harekatın başladığı an...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Barış Pınarı Harekatını’nın başladığını duyurmasından dakikalar önce harekatın başladığı an CNN Türk ekranlarında canlı yayına yansıdı. CNN Türk muhabiri İsmail Umut Arabacı o anları böyle anlattı.

9.10.2019Haber
Son dakika... Sel felaketinin ardından Ekrem İmamoğlundan açıklama

Son dakika... Sel felaketinin ardından Ekrem İmamoğlu'ndan açıklama

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Eminönü altgeçidine gelerek incelemelerde bulundu. İmamoğlu esnafa 'Allah beterinden korusun. Maddi-manevi yanınızdayız' dedi. İBB Başkanı İmamoğlu, İstanbul'da yaşanan sel felaketiyle ilgili canlı yayında CNN TÜRK Muhabiri İsmail Umut Arabacı'nın sorularını yanıtlayarak şu açıklamaları yaptı:

18.08.2019Gündem
CNN TÜRK ekibi hareketli bölgede

CNN TÜRK ekibi hareketli bölgede

Esad güçleri, Suriye’nin Münbiç kırsalındaki Arimah bölgesine girdi. Sıcak bölgede bulunan CNN TÜRK ekibi en son gelişmeleri anı anına izleyicilere aktardı.

25.12.2018Gündem
CNN TÜRK ekiki sıcak bölgeden canlı yayında

CNN TÜRK ekiki sıcak bölgeden canlı yayında

CNN TÜRK ekibi hareketli bölgede; Esad güçleri, Suriye’nin Münbiç kırsalındaki Arimah bölgesine girdi. Sıcak bölgede bulunan CNN TÜRK ekibi en son gelişmeleri anı anına izleyicilere aktardı. Bu akşam saatlerinde haber merkezlerine düşen son dakika gelişmesi gündemi hareketlendirdiSuriye’de Esad güçlerinin, Münbiç’in batısında bulunan Arimah bölgesine girdiği öğrenildi.YPG, Armah’ın kontrolünü Esad güçlerine bıraktı.Haberin duyulmasıyla birlikte CNN TÜRK ekibi hemen sıcak bölgeden canlı yayına başladı.CNN TÜRK muhabiri İsmail Umut Arabacı yaşana son gelişmeleri hareketli, anların yaşandığı bölgeden anı anına izleyicilere aktardı.

25.12.2018Haber
Son dakika... TSK Afrinde operasyon başlattı

Son dakika... TSK Afrin'de operasyon başlattı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Afrin'de sokağa çıkma yasağı ilan etti. Bölgede yağma ve soygun yapan bir gruba karşı operasyon başlatıldı.

18.11.2018Gündem
Fırat’ın doğusuna Fırtına ateşi

Fırat’ın doğusuna Fırtına ateşi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın birçok kez Suriye’de Fırat’ın doğusundaki terör örgütü PYD/YPG/PKK yapılanmasına dikkat çekip, Türkiye’nin buna artık izin verme niyetinde olmadığını vurgulamasının ardından, Türk topçusu dün bölgedeki terörist mevzileri hedef aldı.

28.10.2018Gündem
Herkes bu soruyu soruyordu, CNN Türk duyurdu... Aşiret liderlerinden göç açıklaması

Herkes bu soruyu soruyordu, CNN Türk duyurdu... Aşiret liderlerinden göç açıklaması

Rusya'nın İdlib'e yönelik hava saldırılarının ardından bugün de bölgede topçu atışı devam etti. İdlib Aşiret liderleri toplantısına katılan CNN TÜRK ekibinden İsmail Umut Arabacı, aşiret liderlerinin bir temsilci seçerek Türkiye'ye göndereceklerini açıkladı.

6.09.2018Gündem
CNN TÜRK ekibi İdlibde: İdlib Aşiret liderlerinden göç açıklaması

CNN TÜRK ekibi İdlib'de: İdlib Aşiret liderlerinden göç açıklaması

Rusya'nın İdlib'e yönelik hava saldırılarının ardından bugün de bölgede topçu atışı devam etti. İdlib Aşiret liderleri toplantısından canlı bağlantı yapan CNN TÜRK muhabiri İsmail Umut Arabacı, aşiret liderlerinin bir temsilci seçerek Türkiye'ye göndereceklerini açıkladı. Aşiret liderleri sivillerin göç etmeyeceğini belirtti.

6.09.2018Haber
CNN Türk Kandil bölgesinde... Türk askeri Kuzey Irakta ilerliyor

CNN Türk Kandil bölgesinde... Türk askeri Kuzey Irak'ta ilerliyor

Kandil'e olası operasyon öncesi Türk askerinin Kuzey Irak'taki ilerleyişi sürüyor.

8.06.2018Gündem
CNN TÜRK Kandil bölgesinde: Türk askeri Kuzey Irakta ilerliyor

CNN TÜRK Kandil bölgesinde: Türk askeri Kuzey Irak'ta ilerliyor

Kandil'e olası operasyon öncesi Türk askerinin Kuzey Irak'taki ilerleyişi sürüyor. Asker sınırdan 27 kilometre içeriye girdi, Sidekan'a yaklaştı. 15 kilometre eninde toplam 440 bin kilometrekarelik bir alan, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından güvelikli alan haline getirildi. Operasyonu Kandil bölgesinde izleyen CNN TÜRK muhabiri İsmail Umut Arabacı ve kameraman Mehmet Bulut'un özel haberi.

8.06.2018Haber
Turgut Müdürden çok iyi haber

'Turgut Müdür'den çok iyi haber

15 Temmuz Darbe Girişimi sırasında darbeciler tarafından Jandarma Genel Komutanlığı'nda derdest edilerek, başından vurulan dönemin Terörle Mücadele Daire Başkanı Turgut Aslan, uzun tedavi sürecinin ardından yaşam mücadelesini kazandı. Turgut Aslan o darbe girişimi sırasında yaşananları, CNN TÜRK Muhabiri İsmail Umut Arabacı'ya anlattı.

6.06.2018Gündem
Başından vurulan Aslan o geceyi anlattı

Başından vurulan Aslan o geceyi anlattı

15 Temmuz Darbe Girişimi sırasında darbeciler tarafından, Jandarma Genel Komutanlığı'nda, derdest edilerek, başından vurulan dönemin terörle mücadele daire başkanı Turgut Aslan, uzun tedavi sürecinin ardından yaşam mücadelesini kazandı. Turgut Aslan o darbe girişimi sırasında yaşananları CNN TÜRK Muhabiri İsmail Umut Arabacı'ya anlattı.

6.06.2018Haber
TSKnın en özel birliğini CNN Türk görüntüledi

TSK'nın en özel birliğini CNN Türk görüntüledi

Hudut Kartalları Türkiye'nin en batısında, Yunanistan sınırında görev yapıyorlar. Son bir yıl içinde 15 bin kaçak göçmen yakaladılar.

5.06.2018Gündem
Türkiyenin en batısındaki askeri birlik

Türkiye'nin en batısındaki askeri birlik

Hudut Kartalları Türkiye'nin en batısında, Yunanistan sınırında görev yapıyorlar. Özellikle kaçak göçmenlere karşı Meriç nehrinde 24 saat görev başındalar. CNN TÜRK muhabiri İsmail Umut Arabacı ve kameraman Serdar Çetin '54. Mekanize Piyade Tugayı'na bağlı birlikleri görüntüledi, bölük komutanı piyade yüzbaşı Serdar Daylan ve piyade onbaşı Hakim Ekinci ile konuştu. CNN TÜRK

5.06.2018Haber
Darmık Dağı bombalanıyor Bak Ubasi köyü ve Kurni Dağının zirvesi ele geçirildi

Darmık Dağı bombalanıyor! Bak Ubasi köyü ve Kurni Dağı'nın zirvesi ele geçirildi

Zeytin Dalı Harekatı'nın 12'nci gününde savaş uçakları bir kez daha havalandı. F16'lar Kilis'in karşısındaki Darmık Dağını bombalarken, TSK ve ÖSO birlikleri Afrin'deki Bak Ubasi köyünü PYD/PKK terör örgütünden temizledi. Afrin'in kuzeyindeki Kurni Dağı'nın zirvesi de dün alındı. Harekatın 12. gününde etkisiz hale getirilen terörist sayısı 712'yi buldu.

31.01.2018Gündem
Türkiyeyi sarsan olayda çarpıcı gelişme... Polis dördüncü kişinin peşinde

Türkiye'yi sarsan olayda çarpıcı gelişme... Polis dördüncü kişinin peşinde

Reina katliamını yapan Abdulgadir Masharipov’un sorgusunda çok çarpıcı yeni bilgilere ulaşıldı.

24.01.2017Gündem
O fotoğraflar özellikle paylaşılmış

O fotoğraflar özellikle paylaşılmış

CNN TÜRK Muhabiri İsmail Umut Arabacı'nın Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yaptığı canlı yayında, Reina saldırganı, Abdulgadir Masharipov'un yakalanması sürecinde sosyal medya ve bazı internet sitelerinde yapılan paylaşımların hedef şaşırtmak için olduğunun belirlendiğini aktardı.

19.01.2017Gündem
Hoca Yusuf kod adlı terörist gözaltında

'Hoca Yusuf' kod adlı terörist gözaltında

Reina'ya saldıran Tacikistan uyruklu Özbekistan vatandaşı Abdulkadir Maşaripov'un Vatan Caddesi'nde bulunan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde (TEM) gözaltı işlemleri yaklaşık 38 saattir devam ediyor. Teröristle ilgili yeni bilgiler var. Teröristin kaldığı evde bulunan 197 bin doların, saldırı sonrası teröristin kaçması için DEAŞ tarafından verildiği belirlendi. Teröristin sorgusu sürüyor. Deneyimli polisler sohbet ederek diyalog kurarak teröristi çözmeye ve bilgi almaya çalışıyor. Öte yandan 'Hoca Yusuf' kod adlı İlyas Mamaşapirov'un da gözaltında olduğu iddia ediliyor. CNNTürk muhabiri İsmail Umut Arabacı'nın verdiği bilgiye göre 'Yusuf Hoca' kod adlı terörist de gözaltında.

18.01.2017Haber
Reina katliamcısı teröristle ilgili son durum

Reina katliamcısı teröristle ilgili son durum

Reina'ya saldıran Tacikistan uyruklu Özbekistan vatandaşı Abdulkadir Maşaripov'un Vatan Caddesi'nde bulunan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde (TEM) sorgusu profesyonel bir ekip tarafından yapılıyor. Teröristle ilgili her saat yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Son gelen bilgilere göre terörist sorguda çözülmeye başladı. Polisin sorduğu sorulara tek tek yanıt vermeye başlayan teröristin verdiği bilgiler kontrol ediliyor. Teröristle ilgili ortaya atılan son iddia ise dikkat çekici. Teröristin aslında canlı bombalı bir eylem hazırlığı olduğu ancak bombayı taşıyan kuryeler yakalandığı için eylemi silahla gerçekleştirdiği iddia edildi. Öte yandan 'Hoca Yusuf' kod adlı İlyas Mamaşapirov'un da gözaltında olduğu belirtiliyor.

18.01.2017Gündem
Beni onlar kurtardı

Beni onlar kurtardı

Libya’da gözaltına alınan Hürriyet Muhabiri Zeynel Lüle, 9 saat süren sorgulamayı anlattı. Libyalıların Türkiye ve Türkleri çok sevdiğini söyleyen Lüle, “Başbakan Erdoğan’ın ‘One Minute’ çıkışı, Libya’daki sorgulanmam sırasında işe yaradı.

24.02.2011Dünya
FETÖnün kritik isimlerine ceza yağdı

FETÖ'nün kritik isimlerine ceza yağdı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki ihanet girişiminin ardından Ankara merkezli yürütülen soruşturmalar sonucu çok sayıda dava açıldı. Ankara'daki 52 darbe davasının yanı sıra örgüt üyeliği ve yöneticiliği suçlamasıyla görülen davaların önemli bir kısmı karara bağlandı. Darbe girişimini yöneten sözde yurtta sulh konseyi üyeleri ile hakim, savcı, gazeteci, futbolcu ve iş adamlarından oluşan örgüt mensuplarına ceza yağdı.

12.07.2019Gündem
Son dakika haberi: 149 General, 1099 subay, 436 astsubay ihraç edildi

Son dakika haberi: 149 General, 1099 subay, 436 astsubay ihraç edildi

Darbe girişimi nedeniyle bir hafta öne çekilip bugün yapılacak olan Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı öncesi Türk Silahlı Kuvvetleri’nde (TSK) son yılların en büyük temizliği yapıldı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın dün Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda yaptığı 5.5 saatlik zirve sonrası 149 general ve amiral, 1099 subay ve 436 astsubay, OHAL kapsamında yayınlan Kanun Hükmündeki Kararname (KHK) ile TSK’dan ihraç edildi. TSK’nın 358 olan general ve amiral sayısı ihraçlarla 209’a düştü. İhraç kararı verilenler arasında Özel Kuvvetleri ele geçirmeye çalışırken Özel Kuvvetler Komutanı Tümgeneral Zekai Aksakallı’nın emir astsubayı Ömer Halisdemir tarafından alnından vurularak öldürülen Tuğgeneral Semih Terzi de var.

27.07.2016Gündem
Hürriyet Kardeşlik Mahallesi Kampanyası

Hürriyet Kardeşlik Mahallesi Kampanyası

Hürriyet Kardeşlik Mahallesi Kampanyası kapsamında Pakistan'daki sel felaketi için yardım gönderenlerin isim listesi aşağıdadır.

24.08.2010Gündem
İŞTE KAZANANLARIN LİSTESİ

İŞTE KAZANANLARIN LİSTESİ

En güzel manzara fotoğraflarını hurriyet.com.tr okurları seçti. İşte kazananların isimleri...

12.11.2009Gündem

Yazar Sonuçları

Türkiye bitti demeden bitmez

ÇÖZÜM sürecinin başında Öcalan, Kandil’den görüşünü bildirmesini istemişti.

10.10.2019

Kimsesiz çocukların kimsesi olun

“BUGÜN 23 Nisan...” diye söze başlamak, “neşe doluyor insan” diye devam etmek ne güzeldir. Sadece çocukları değil, büyükleri de sevindirir. Onları da çocukluğuna götürür, çocuklaştırır. Güzeldir 23 Nisan...

22.04.2018

Hürriyet Türkiye’nin ortak değeridir

Hürriyet bu yıl 70’inci yaşını kutlayacak.

25.03.2018

İhtiyatlı iyimserlik

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’ın Ankara’ya yaptığı ziyaretten sonra ortaya çıkan siyasi havayı “ihtiyatlı iyimserlik” olarak tanımlayabiliriz.

18.02.2018

TSK’nın başarısı ABD’yi sıkıştırıyor

Türkiye’nin, Zeytin Dalı harekâtı başarıyla sürüyor.

4.02.2018

Zeytin Dalı, siyasi dengeleri etkiledi

Türkiye’nin Afrin’de yürüttüğü Zeytin Dalı harekâtı askeri dengeleri değiştirdiği gibi siyasi dengeleri de değiştiriyor.

28.01.2018

Birlik olma zamanı

TÜRKİYE’nin Afrin’de yürüttüğü “Zeytin Dalı” harekâtı meşrudur.

21.01.2018

Sonuç getiren habercilik

Biz gazeteciler için en büyük mesleki mutlulukların başında, hazırladığımız sayfalara yansıttığımız haberlerden kamu veya mağdur kişi yararına sonuç almamız gelir. Sözünü ettiğimiz bu haberler hayatın her alanında olabilir.

14.01.2018

NATO haddini aştı

NORVEÇ’te yapılan NATO tatbikatında, Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın düşman taraftaki hedefler arasına konulması büyük bir skandaldır.

19.11.2017