MENÜ

İsmail Küçükkaya

İsmail Küçükkaya ile ilgili tüm haberleri, son dakika İsmail Küçükkaya haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün İsmail Küçükkaya haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 531 İsmail Küçükkaya haberi bulunmuştur.

İsmail Küçükkaya Haberleri

Gittikçe karamsar oluyorum

'Gittikçe karamsar oluyorum'

Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, ''Maalesef gittikçe karamsar oluyorum. Umudum azalıyor. Yargı hep tartışma platformuna çekiliyor, bir türlü gündemden düşüremiyoruz'' dedi.

18.02.2010Gündem
G.Sarayın transferleri yanlış

G.Saray'ın transferleri yanlış

“Lükse kaçtılar, ihtiyaçları olan yere adam almadılar. Şimdi golcüleri yok.” Ve Beşiktaş’a: “Biz Beşiktaş’ın elinden 8 puan geriden gelerek ipi göğüslediğimizde onların golcüsü yoktu.”

9.02.2010Futbol
Aziz Yıldırım: Jonun sakatlığına üzüldüm

Aziz Yıldırım: Jo'nun sakatlığına üzüldüm

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Galatasaray'ın devre arası transferleri için, "Lükse kaçtılar, ihtiyaçları olan yere adam transfer etmediler. Şimdi golcüleri yok." yorumunda bulundu.

9.02.2010Spor Arena
Hakeme de tam gün

Hakeme de tam gün

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım çarpıcı açıklamalarda bulundu.

8.02.2010Futbol
5. Alevi Çalıştayı, yarın yapılacak

5. Alevi Çalıştayı, yarın yapılacak

Alevilerin istek ve temennilerinin belirlenip, bu çerçevede atılacak adımların hayata geçirilmesini amaçlayan Alevi Çalıştayı'nın beşinci oturumu, yarın İstanbul'da yapılacak.

10.11.2009Gündem
Gül approves civil trials for officers

Gül approves civil trials for officers

ANKARA - The president approves a new law to bring certain military crimes under the jurisdiction of civilian courts and the AKP signals that steps will be taken to ease the military’s concerns. Opposition parties, however, vow to fight the legislation. ’The president’s approval was wrong... It is technically flawed and unconstitutional,’ says a CHP deputy.

9.07.2009Gündem
Bir Ergenekon listesi de SPK’dan çıktı

Bir Ergenekon listesi de SPK’dan çıktı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK)’nın kiralık kasa araştırması için geçen martta bankalara gönderdiği 143 kişilik listeden sonra Başbakanlık Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)’nın da Nisan ayında bankalara 96 isme ait 201 hesabın yer aldığı bir liste gönderdiği ortaya çıktı.

5.05.2009Ekonomi
Başbuğ isyan etti

Başbuğ isyan etti

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Genelkurmay Karargahı'nda “İletişim Toplantısı” yaptı. Başbuğ, Ergenekon soruşturmasında ele geçirilen silahların TSK envanterinden olmadığını açıkladı. Toplantıda zaman zaman gerilim yükseldi. Başbuğ bazı gazetecilerle Ergenekon konusunda polemiğe girdi. Toplantıya Damgasını vuran diğer önemli olay ise Bedelli askerlik konusu oldu. Başbuğ kesin bir dille bedelli askerliğin gündeme gelmeyeceğinin altını çizdi. Başbuğ son olarak Türkiye'nin hep bir şey istenen bir ülke olarak gösterilmesinden duyduğu rahatsızlığı vurguladı: Yeter artık...İşte Başbuğ'un açıklamaları...

29.04.2009Gündem
Bizim kiralık kasamız yok

Bizim kiralık kasamız yok

MASAK adına Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun bankalardan çoğunluğu Ergenekon Davası sanığı 143 kişinin kiralık kasalarını soruşturması, listede adı geçen isimler tarafından tepkiyle karşılandı. Listedekilerin büyük bölümü, kiralık kasalarının olmadığını söyledi.

27.03.2009Ekonomi
Ergenekon sanıklarının kiralık kasaları BDDK takibinde

Ergenekon sanıklarının kiralık kasaları BDDK takibinde

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), bankalardan 143 kişinin kiralık kasası olup olmadığı bilgisini sordu. 143 kişinin büyük bölümü Ergenekon Davası sanıkları ve bunların akrabalarından oluşuyor.

26.03.2009Ekonomi
’Kıpkırmızı’ya sevindik basın reklamı çok seslilik için gerekli

’Kıpkırmızı’ya sevindik basın reklamı çok seslilik için gerekli

Basında En İyiler Reklam Ödülleri’nde ’Kıpkırmızı’yı alan Akşam Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmeni İsmail Küçükkaya, "Kıpkırmızı’yı alarak reklamverenlerin dikkatini çektik. Çok sesliliği korumak için basın reklamları önemli" dedi.

17.03.2009Ekonomi
Kırmızı Ödülleri sahiplerini buldu

"Kırmızı Ödülleri" sahiplerini buldu

Bu yıl altıncısı düzenlenen “Kırmızı Basında En İyiler Reklam Ödülleri” veya kısa adıyla “Kırmızı Ödülleri” Hilton Convention Center’da gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu.

25.02.2009Gündem
’Kıpkırmızı’ Akşam’ın oldu

’Kıpkırmızı’ Akşam’ın oldu

Kırmızı Basında En İyiler Reklam Ödülleri’nde büyük ödül olan Kıpkırmızı Grey Worldwide İstanbul Türk Medya’nın hazırladığı Akşam Gazetesi reklamına gitti. Toplam 97 ajanstan 907 başvurunun değerlendirildiği Kırmızı Ödülleri kapsamında 24 kattegoride büyük ödül dağıtıldı.

24.02.2009Ekonomi
Hava Kuvvetleri’nde ilk muvazzaf tutuklaması

Hava Kuvvetleri’nde ilk muvazzaf tutuklaması

Hava Kuvvetleri’ndeki illegal yapılanmaya ilişkin bir kurmay subay tutuklandı.Yöneltilen suçlama çok gizli MİT belgesini sızdırmak. Oluşum içinde yer aldığı öne sürülen subay ve askeri öğrenciler de sorgulanıyor.

2.09.2008Gündem
Çok Gizli - Kontrollü MİT belgesi açıklaması

Çok Gizli - Kontrollü MİT belgesi açıklaması

Başbakan Tayyip Erdoğan, KKTC ziyareti öncesinde Esenboğa Havalimanı'nda Ergenekon soruşturmasıyla ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu.

18.07.2008Gündem
Ankarayı karıştıran şok iddia

Ankara'yı karıştıran şok iddia

Ankara'da günlerdir süren bir söylenti çok ciddi bir iddiaya dönüştü. Ergenekon Soruşturması ile bağlantılı olabilecek bu iddia kapsamında halen görevde bulunan 6 kurmay subayın yasadışı bir yapılanma içinde olduğuna yönelik bir rapor var.

18.07.2008Gündem
Mehmetçik eğitilmiyor diyenlere yanıt

Mehmetçik eğitilmiyor diyenlere yanıt

“Askerler Güneydoğu'ya yeterli eğitim almadan gidiyor o yüzden şehit oluyor” iddiaları üzerine Genelkurmay Başkanlığı askerlerin nasıl bir eğitimden geçtiğini göstermek için Türkiye'nin önde gelen gazetecilerini ve televizyoncularını Eğirdir Dağ ve Komando Okulu ve Eğitim Merkezi’ne bu sabah götürdü. İşte bu geziden dakika dakika gelişmeler...

26.06.2007Gündem
Benden çok eşim kırıldı

"Benden çok eşim kırıldı"

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, adaylıktan çekilmesiyle sonuçlanan Cumhurbaşkanlığı seçim sürecindeki “aile atmosferini” açıkladı.

12.05.2007Gündem
Her gece, her gece felsefe

Her gece, her gece felsefe

Akşam saatlerinde önce Nihal Kemaloğlu ve Esin Başer geliyor büroya. Çayı, kahveyi ve yanında atıştırılacak kek, pasta ve börekleri hazırlıyorlar. Saat 18.00’den itibaren birer ikişer diğer grup üyeleri de gelmeye başlıyor. Gelenlerin sayısı o günkü seminere göre değişiyor.

4.01.2006Kelebek

Yazar Sonuçları

Tayyip Bey’e dair intizamsız notlar

Cuma akşamı âlemlere akmak yerine Siyaset Meydanı’nda Başbakan Erdoğan’ı izlemeyi tercih etmiş bir adamın intizamsız notlarını sunuyorum:

14.02.2010
Bizimkilerin bayramı

Bizimkilerin bayramı

- Oruç tutmayıp bayram yapanlara karşı, “Orucu biz tutuyoruz / Bayramı onlar yapıyor” diye sitem ederler...

19.09.2009

Yanındayım Dilipak

EN sert şekilde eleştirsem de...

“Kendini yenileyemedi” desem de...

20.08.2009

Vergi kaçıran herkes hapse girecek

ŞİMDİYE kadar böyle bir uygulama yoktu. Vergi kaçakçılığı suçu işleyenlerden bazılarının hapis cezası, paraya çevrilebiliyordu. Bazılarının hapis cezası da ertelenebiliyordu.

22.06.2009

Medya patronuna vurmak yol oldu

EĞER bir gazetenin herhangi bir köşe yazarı bana saldırırsa...

21.05.2009

Gerçek bir entelektüel asker portresi

İDDİA ediyorum Genelkurmay tarihinde dünkü gibi her kesimden medya mensubunun yer aldığı bir ’yıllık değerlendirme’ daha olmamıştır.

14.04.2009

Kiralık kasam yok, gelirim şu

İKİ gündür Hürriyet’in manşetlerinde bomba gibi haberler patlıyor.

27.03.2009

Belediyesi kapansın diye çok uğraştı, sonunda adaylık da elinden gitti

EMİNÖNÜ ilçesinde yaşanan sıkıntıyı önceleri İstanbul Valisi Muammer Güler’den dinlemiştim: "Eminönü’nde gece nüfusu 23 bin dolayında. Gündüzleri nüfusu birkaç milyonu bulan ilçenin kaderini sadece han odalarında geçici ikamet edenler belirliyor. Çok sağlıklı bir yapı değil."

22.03.2009

Kırmızı gece

Kırmızı Basında En İyiler Reklam Ödülleri, Hilton Convention Center’da önceki gece düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

25.02.2009

Davos Fatihi’nden yeni maceralar

MEMLEKET gündemi, seçimin de eşsiz katkılarıyla "gerçeküstü sinema" kıvamına ulaştı.

Başbakan’ın Davos macerası da bu süreçte rahmetli Teyyo Pehlivan’ın (Tayyip İde) hikayelerine dönüyor.

23.02.2009

Hafızayı beşer nisyanla malul

MELİH Gökçek, Ankara adaylığını partisinin Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’dan koparmak için çok uğraştı. AKP’nin adaylığını geç açıkladığı Gökçek, bu süre içinde sürekli olarak "Sayın Başbakanımızın takdiridir" diyerek geleceğini Erdoğan’a endeksledi.

12.02.2009

Mendilci Metin Akpınar

Dün Kelebek’te Mevlüt Tezel’in yaptığı röportajda Metin Akpınar’ın pazarda mendil satmaktan buralara geldiğini öğrenince ticari zekasına bir kez daha şapka çıkardım.

6.01.2009

Paper closing is proper in autocracies, not democracies

We know that Prime Minister Recep Tayyip Erdoğan cannot stand news that he doesn’t like. We have gotten used to his reactions of articulating angry announcements. The Prime Minister carried his anger so far last September that he called for a boycott of the Doğan Group newspapers including the daily Milliyet.

25.12.2008

Deniz Baykal’la Papermoon’da

TARAFSIZ Bölge’de Deniz Baykal konuğumuzdu...

17.12.2008

Aldırma Baykal aldırma

BIRAK...

Aynı safları paylaştığın yobazlar, "Eyvah, başımıza taş yağacak... Bu çarşaflıların partimizde ne işi var?" diye sinir krizleri geçirsinler...

18.11.2008

AKP’yi kim, nasıl bölüyor?

ANKARA
20 yıldır birlikte çalışmak demek ki böyle bir konformuş. Genel Yayın Müdürümüz Ertuğrul Özkök, her satırına içtenlikle katıldığım ve mesleki manifesto ayarındaki yazısını dünkü köşesine koydu.

14.06.2008

Lübnan’ı İran’dan kurtarın telefonu

ANKARA
MAYIS ayının ilk haftasının perşembe gecesi Beyrut’tan Ankara’ya acil kodlu mesaj ulaştı: "Lübnan’ı İran’a bırakmak istemiyorsanız hemen harekete geçin."

26.05.2008

Anlatınca kınıyorlar

ANKARA
HAFTA sonunun en önemli haberi Slovenya’nın Bordo kenti mahreçliydi. AB Komisyonu Genişlemeden Sorumlu Komiseri Olli Rehn, "AKP kapanırsa müzakereler durabilir" uyarısını yaptı.

31.03.2008

ABD’den beklenen jest

KARA Kuvvetleri Komutanı Org. İlker Başbuğ’un, Kara Harp Okulu’nun yeni öğretim yılı törenindeki konuşmasını izleyen az sayıdaki gazeteci arasındaydım.

26.09.2007

Fedakárlık yapıp dışarıdan seçelim

ÇANKAYA pazarlığı erken başladı. Başbakan Tayyip Erdoğan, önceki gün Akşam Gazetesi’nin Ankara Temsilcisi İsmail Küçükkaya’ya bir açıklama yaptı.

9.07.2007

Páçek-i tavilun ahmak!

SHOW TV’de, Amerikan televizyonlarından alınmış bir yarışma programı başladı. "Güzel ve Dáhi" isimli program, orijinal versiyonunda olduğu gibi güzelliklerinden başka sermayeleri olmayan kızlar ile akıllı ama asosyal erkekleri eşleştirmeyi hedefliyor. Yarışma sonunda oğlanlar daha girişken olurken, kızlar da artık nasıl oluyorsa "daha akıllı" oluyorlar!

9.07.2007

Gazeteci olmanın zorluğu

WASHINGTON’daki "Senaryo skandalı" haberini ortaya çıkaran gazeteci Yasemin Çongar, sizce "feci" mi, yoksa "mükemmel mi" bir iş yaptı?

Genelkurmay Başkanlığı’nın önceki gün yayınladığı bildiriye bakarsanız, "Yasemin Çongar çok yanlış bir iş yaptı".

21.06.2007

Her topa ve her lafa çıkmak hata ihtimalini artırır…

Sevgili arkadaşım müzisyen-yazar Selmi Andak’ı sık sık anıyorum bugünlerde.

21.06.2007

Bir AKP’liyi cumhurbaşkanı seçtirmeyenler

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, Erzurum’da, Abdullah Gül’ün cumhurbaşkanlığının Anayasa Mahkemesi’nin "367 kararı" nedeniyle engellendiğini belirterek, "Millet bizi 550 milletvekili ile gönderse, ona da kılıf bulursunuz" dedi.

13.05.2007

İnternette bir KİT doğuyor!

ANADOLU Ajansı’nın geçtiği bir habere göre Ulaştırma Bakanlığı gelecek yıl internette bir "ulaşım portalını" hizmete sokmaya hazırlanıyor.

26.12.2006

CHP’den çok geç kalmış bir açıklama

CHP Genel Başkanı İletişim Koordinatörü Baki Özilhan’dan bir açıklama aldım.

Açıklama, 22 Aralık’ta bu köşede yayımlanan "Baykal başlattı, Baykal bitirdi" başlıklı yazımla ilgili.

25.12.2006

Baykal başlattı Baykal bitirdi!

GAZETECİLİK yaşamımın başından beri Türk siyasetinde konuşulduğunu en çok duyduğum konulardan biri de "sine-i millete dönmek" kavramı.

21.12.2006